Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Barwienie Ognia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tarzan



Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 4:12 pm    Temat postu: Barwienie Ognia Odpowiedz z cytatem

Witam!
Zacznę od tego, iż wiem że na forum istnieje temat o barwieniu płomienia, ale mam trochę inny problem. Siedziałem w piro około roku temu, a teraz miałem przerwę wywołaną przez czynniki niezależne ode mnie.
Przechodząc do tematu. Podczas pewnego spektaklu na zewnątrz, chciałbym uzyskać efekt barwienia ogniska. Sprawą oczywistą jest, że azotany sodu, strontu, baru kolejno barwią ogień na kolory żółty, czerwony oraz zielony. Jednak problem polega na tym że same azotany wrzucone do ognia nie dadzą pożądanego efektu. Zależy na tym żeby mieszanka wrzucona do ognia zmieniła kolor nie wytwarzając przy tym niebotycznych ilości dymu. Zapewne jakieś paliwo jest potrzebne. Nawet na pewno, aczkolwiek jako lamer wolę zapytać doświadczonych ludzi.
Z góry dzięki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spróbuj rozpuścić te azotany w alkoholu lub acetonie i wtedy do spryskiwacza a jeśli to Ci nie odpowiada to zmiel do postaci mąki i będzie git
_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qba200



Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak MeHow mówi. Gdzieś wyczytałem że roztwory różnych azotanów (w zależności jaki kolor chcemy) w alkoholu (denaturat?), zabarwią nam płomień na wybrany kolor.
_________________
http://www.youtube.com/user/MalinowyZiom/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pan_kracy



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 78
Skąd: zachód

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ofc radzę najpierw przetestować, płomień ogniska na pewno jest trudniej barwić niż płomień alkoholu. W razie słabego efektu możesz spróbować dodać jakiegoś donoru chloru do utleniacza. Chociaż druty miedziane ładnie barwią na niebiesko małe płomienie, więc może nie jest tak trudno Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarzan



Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki wszystkim za odpowiedzi, zaraz zabieram się do testów Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP