Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Peczetmeter

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Sob Lip 20, 2013 12:14 pm    Temat postu: Peczetmeter Odpowiedz z cytatem

Witam, mam czas przewz wakacje kończe to czego się nie udało dokończyc wczesniej. Napisałem program do układu który powstał już jakis czas temu, było do tego mnóstwo podejść, na wyśw LCD, z obliczeniem prędkości spalanego materiału, na CMOSach nawet jeden powstał. To jest wersja finalna - prosty stoper. Dajemy krańcówkę na w odległości metra tak by krańcówka puściła gdy proch czy tam to co sie mierzy przepalił nitkę która przytrzymuje guzik. Mierzy czas miedzy zadziałaniamy krańcówek.



filmik http://www.youtube.com/watch?v=ONUe6zmyy_E&feature=youtu.be


Pozdrawiam

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Sob Lip 20, 2013 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czym pisany kod? Działasz na przerywaniach ?
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Sob Lip 20, 2013 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie najpierw było na przerwaniach, jednak ze względu na to ze po przepaleniu krańcówka daje "ciągły stan niski" program wtedy stawał. Wrzuciłem do pętli warunek ustawiający flagę, która zezwala na wykonanie podprogramu w przerwaniu. Także nie wprowadza to wielkiego błędu bo program w pętli ciągle się kręci, a flaga jest za każdym razem sprawdzana. Po za tym przerwanie przychodzi nie co 10ms, a co 2ms.
_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Sob Lip 20, 2013 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spanner napisał:
Generalnie najpierw było na przerwaniach, jednak ze względu na to ze po przepaleniu krańcówka daje "ciągły stan niski" program wtedy stawał.

W obsłudze przerywań możesz sobie ustawić że przerywanie następuje dopiero przy zmianie stanu Wink a język ?

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Sob Lip 20, 2013 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale właśnie przerwanie miało reagować na stan niski. Jednak program stawał gdy ten stan niski trwał cały czas. Tak jak jest jest dobrze Wink Programowane w BASCOMIE.
_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem dzisiaj Peczetmetera w praktyce. Sprawdziłem czas spalania lontu ze świszczących rakietek.



http://www.youtube.com/watch?v=W3Tu_gz20Fk&feature=youtu.be

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP