Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Silnik marszowy - propozycja wspó³pacy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Nie Cze 23, 2013 10:36 am    Temat postu: Silnik marszowy - propozycja wspó³pacy Odpowiedz z cytatem

Na stronie rakietowcy.pomorze jest informacja, ¿e taki silnik jest potrzebny i ponoæ jest bardzo trudny w zrobieniu.

Ja my¶lê nieco inaczej. Jest to silnik do¶æ prosty w zrobieniu co nie oznacza, ¿e zrobi siê jego w miesi±c i o ile odrzucimy egzotyczne utleniacze. Szukam pasjonata, który zechce rok czasu po¶wiêciæ na prace zwi±zane z tym silnikiem.

Oferujê pomoc. Zabezpieczê wszystkie materia³y, zapewniê umowê, ¿e prace s± z koncesjonowan± firm±. Wspólnie zadbamy o bhp.

Zadbam te¿ o wdro¿enie (koszta znaczne), o piêkny wygl±d, opakowanie, znaki CE i dystrybucjê. Nie liczê na cuda ale rok w rok sprzeda¿ by ros³a. Nie bêdzie to wyrób klasy 1.4 ale jak to sprzedaæ potem siê wymy¶li.

Dobrze jest po³±czyæ hobby, choæby z nadziej± na kasê :]. Ta oferta to dla mnie w 80 % hobby, jestem realist±. Kierujê siê sentymentem do starego hobby.

Silnik oczywi¶cie bez metalu. Prosty i tani w produkcji. Masa paliwa ok. 1 kg wiêc raczej by by³ to du¿y silnik. Na bazie kclo4 i/lub KNO3. Nie da rady wykorzystaæ egzotyki w rodzaju AP, LiP , AN - bo po prostu siê nie nadaj± do komercji.

Proszê modów o usuwanie wypowiedzi nic nie wnosz±cych. Nie zawsze tu zagl±dam. Szukam pasjonata, który i za free by zechcia³ nad tym popracowaæ ale ja oferujê sporo wiêcej jak free.

Inny temat to Jetex, gdyby kto¶ te¿ zechcia³ nad tym popracowaæ. Ja nie mam na to czasu i ¶rednio oceniam powodzenie biznesowe. Pamiêtacie moj± zabawê w Rocket Motor Company ?. Zamieni³em j± na zabawê w Fireworks Company bo to w pewnym sensie jest tak¿e zabawa.

W ¿yciu jak w aucie. Jest jedna kierownica i jeden kierowca. Szukam pasa¿era gotowego pojechaæ we wskazanym kierunku :]

Byæ mo¿e mniejszy silnik, mo¿e 2 re¿imy pracy - do ustalenia.



Mi³ego dnia Arkadiusz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Wto Cze 25, 2013 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byæ mo¿e sam to zrobiê bo nieco zassa³o mnie :]. Kilka eksperymentów i tyle mogê po¶wiêciæ temu zagadnieniu.

Pierwszy rozpoznawczy test. Nowo¶ci± jest lepiszcze i nie chcê o tym pisaæ.

Ju¿ po tej próbie widzê, ¿e da radê zrobiæ Jetexa i to raczej szybko. Na ¶ciankê wykorzystam system UHTRS

Testy zakoñczê na ma³ym Jetexie (udanym lub mniej udanym). Jetex to w istocie silnik marszowy.

A.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Czw Lut 20, 2014 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja my¶la³em nad marszówk± na bazie NH4NO3, wêgla i lepiszcza organicznego (dekstryna?) robi³em kiedy¶ takie projekty i co¶ tam dzia³a³o. Wymagany kana³ przez ca³e paliwo i mamy równy stabilny ci±g. Jedynie obawia³bym siê ewentualnego niekontrolowanego spalania / deflagracji. Jak wiemy NH4NO3 bywa nieprzewidywalne.
T.

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP