Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

potrzebna bardzo mocna flara

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
carson



Do³±czy³: 22 Gru 2012
Posty: 2
Sk±d: ¶l±sk

PostWys³any: Sob Gru 29, 2012 5:51 pm    Temat postu: potrzebna bardzo mocna flara Odpowiedz z cytatem

hejka - na pirotechnice siê nie znam ale mo¿e wy bêdziecie mogli co¶ doradziæ... Smile

Nie wchodz±c w szczegó³y, potrzebujê do¶wietliæ sporych rozmiarów podziemn± komorê. Mówi±c 'do¶wietliæ' chodzi mi o wystarczaj±co mocne ¶wiat³o, ¿eby da³o siê krêciæ film zwyk³ym aparatem. Mówi±c 'sporych rozmiarów' chodzi mi o pustkê mniej wiêcej 50-80m w ka¿dym wymiarze.

Wiem, ¿e normalna flara rêczna nie daje rady. Mogê wrzuciæ filmik z podobnego miejsca gdzie odpalali¶my zwyk³± flarê. Z drugiej strony kojarzê z filmów, ¿e w wojsku stosuje siê flary do o¶wietlania pola walki (takie co spadaj± na spadochronach)... czyli wnoszê, ¿e potencja³ w pirotechnice jest Smile

Czy macie jak±¶ koncepcjê jak zrobiæ co¶ o takiej mocy, ile czasu mog³oby to ¶wieciæ, na czym mo¿naby to przyczepiæ, jaki by³by koszt takiej zabawki... itd?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Sob Gru 29, 2012 6:20 pm    Temat postu: Re: potrzebna bardzo mocna flara Odpowiedz z cytatem

carson napisa³:
....Wiem, ¿e normalna flara rêczna nie daje rady. Mogê wrzuciæ filmik z podobnego miejsca gdzie odpalali¶my zwyk³± flarê.



A ta bêdzie dobra ? :]. Za ok. 7-14 dni bêdzie legalna :].

http://www.youtube.com/watch?v=YLB3KMJoagg&list=UUv5bi6RmI4tBwvZSxQuhm9g&index=4

Polecam obejrzeæ w HD.

Nie ma "mocniejszej", do tego nie sypie ¿u¿lem, nie pluje i mo¿na trzymaæ bezpiecznie w paluszkach (podobnie jak race typu pe³ne profi ale z tych ostatnich tylko Kometê polecam) .

Ten kto u¿ywa racy musi siê liczyæ z tym ,¿e wypali jemu jak±¶ dziurkê w ubranku, szczególnie jak machnie siê rac± nie w t± stronê co trzeba.

Do zdjêæ, filmu potrzebne jest bia³e lub ¿ó³te ¶wiat³o - o czym pewno wiesz. Jak ma³o jednej racy, to trzeba ich dwie, trzy albo wiêcej.

Docelowo 4 kolory.

A.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
carson



Do³±czy³: 22 Gru 2012
Posty: 2
Sk±d: ¶l±sk

PostWys³any: Sob Gru 29, 2012 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki za posty na górze ale nie pozwala³o mi wklejaæ linków...

Filmik fajny i Larka fajna Smile

Mam wra¿enie, ¿e to jest w miarê typowa raca, nie s±dzê, ¿eby taka jedna da³a radê w warunkach o jakie mi chodzi... Co do wypalania dziurek, ¿u¿lowania itp to nie ma sprawy - byleby ¶wiat³a by³o z 5 x wiêcej ni¿ w przypadku standardowych rac. Mo¿e te¿ dymiæ.
Wola³bym jednak nie dodawaæ wiêcej ¼róde³ ni¿ jedno, równie¿ ze wzglêdu na straszne ilo¶ci dymu jaki wytworz±.

Jak zerkniecie tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=oOmicMxeH8g
to mówi±, ¿e to ma o¶wietlaæ 15akrów z moc± 15k kandeli przez 15 sek - zak³adam, ¿e to du¿o wiêcej ni¿ zwyk³a rêczna raca... bardziej o tak± moc mi chodzi Wink

A tu nasz filmik - analogiczne miejsce do o¶wietlenia jest widoczne przez chwilê ko³o 5.10sek
http://www.youtube.com/watch?v=KCdqhRKbWJc
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
simsigver
Go¶æ





PostWys³any: Sob Gru 29, 2012 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://party.jorge.com.pl/images/user/katalog/432.jpg
Jest tam yba NC niskoazotowa ?
Dodaæ wiêcej magnezu zrobiæ wiêksza wersjê, powinno mniej dymiæ od standardowych rac na azotanach Rolling Eyes
Powrót do góry
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Sob Gru 29, 2012 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

carson napisa³:
...przez 15 sek - zak³adam, ¿e to du¿o wiêcej ni¿ zwyk³a rêczna raca...


Pewno tak bo "ilo¶æ ¶wiat³a" zale¿y od ilo¶ci spalanej masy piro a tak¿e zawarto¶ci w niej proszku Mg lub/i proszku AlMg.

W fotometrii istnieje wiele pojêæ jak ¶wiat³o¶æ, strumieñ ¶wietlny, natê¿enie o¶wietlenia i chyba sam muszê sobie t± wiedzê od¶wie¿yæ bo nie takie to proste :]

Ale natê¿enie o¶wietlenia zale¿eæ bêdzie od odleg³o¶ci, im dalej/wy¿ej poleci gwiazdka tym mniejsze natê¿enie o¶wietlenia.

Sam tego nie zrobisz i to jest pewne. Mieszanki piro nie dymi± te na nitrocelulozie, to te (chyba) flary http://i43.tinypic.com/tahiq1.jpg

Odpal dwie takie flary a najlepiej trzy (owiñ razem ta¶m±): czerwon± , zielon± i niebiesk±. I blisko siebie to wtedy powinien wyj¶æ kolor bia³y albo podobny.



Innego pomys³u nie mam.

A.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Nie Gru 30, 2012 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://ultrastreet.pl/57,pl_ogien-wroclawski-yellow-fire.html

To jest w³a¶nie ¶rodek od flary o¶wietleniowej. ¦wiat³o lekko ¿ó³te, ale raczej nic w lepszej cenie nie znajdziesz.

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Nie Gru 30, 2012 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:
http://ultrastreet.pl/57,pl_ogien-wroclawski-yellow-fire.html

To jest w³a¶nie ¶rodek od flary o¶wietleniowej. ¦wiat³o lekko ¿ó³te, ale raczej nic w lepszej cenie nie znajdziesz.


Te¿ mocno dymi i chyb bardziej ni¿ mocno.

A.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Set



Do³±czy³: 05 Gru 2012
Posty: 2
Sk±d: wokark

PostWys³any: Wto Sty 01, 2013 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo jasna kompozycja, energiczne siê spalaj±ca:
NaNO3 48%
MgAl 70mesh 45%
dekstryna 7%

kolor oczywi¶cie ¿ó³ty
sk³ad by³ silnie zaprasowany co pomaga³o spowolniæ spalanie
srednica korpusu rzêdu 20mm powinna za³atwiæ sprawê
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
OliwerSkwar



Do³±czy³: 26 Sie 2013
Posty: 1
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Pon Sie 26, 2013 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od flar mo¿na dostaæ pora¿enia siatkówki oka wiêc uwa¿a³bym z tymi mocnymi flarami bo mo¿na sobie krzywde zrobiæ Smile
_________________
imprezy dla dzieci miñsk mazowiecki
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
zaxst



Do³±czy³: 23 Sty 2015
Posty: 47
Sk±d: Pomorskie

PostWys³any: Pon Lip 04, 2016 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem ¿e temat stary i sprawa ju¿ pewnie rozwi±zana ale moim zdaniem to by siê sprawdzi³o Al 33/67 Kno3 . ¦wiat³o makabryczne moim zdaniem mocniej daje po ga³ach ni¿ patrzenie siê bezpo¶rednio w s³oñce . Pozdrawiam Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP