Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Jak tu zacz±æ? Gdzie, co, jak?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Talib3r



Do³±czy³: 18 Gru 2012
Posty: 1
Sk±d: Polska

PostWys³any: Czw Gru 20, 2012 8:59 pm    Temat postu: Jak tu zacz±æ? Gdzie, co, jak? Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem nowym u¿ytkownikiem tego forum jak widaæRazz Przy okazji sie chcia³bym przywitac;). Dobra przejde do rzeczy.
Zabawe z pirotechnik± dopiero zaczynam. Robi³em granaty dymne z pi³eczek do ping ponga ale wyszed³ bardziej wulkan. Ogieñ by³ na 30cm a dymu prawie zero. Czyta³em troche forum ju¿ ale i tak nic mi to wszystko nie mówi;p
Po pierwsze, gdzie kupiæ wszystkie odczynniki, np. do FB? Z odczynników to kupi³em troche saletry.
Po drugie, py³ AL mo¿na uzyskaæ z foli tej aluminiowej(do pakowania, srebrnej) ¶cieraj±c j± papierem ¶ciernym? Czy jak? Dodam, ¿e nie mam ani spawarek ani nic z tych rzeczy.
Jak mi siê co¶ jeszcze przypomni to napisze Razz
Pozdrawiam;]

P.S Prosze siê ze mnie nie smiac;p Kazdy kiedy¶ zaczyna³ ;]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MeHow



Do³±czy³: 14 Lis 2008
Posty: 131
Sk±d: ze wsz±d

PostWys³any: Czw Gru 20, 2012 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Je¶li chodzi o dostêpno¶ci± odczynników jest teraz krucho a to z tego powodu http://forumpirotechniczne.pl/viewtopic.php?t=17385 i z tego samego powodu dziwiê siê ¿e chcesz siê w to bawiæ. Rób jak uwa¿asz mi nic do tego, a na resztê twoich w±tpliwo¶ci odpowiedzi ju¿ s±.

Pozdrawiam

_________________
po ulicy szed³ pies i wydala³ H2S
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mateus



Do³±czy³: 07 Lis 2016
Posty: 31
Sk±d: Miasto

PostWys³any: Nie Gru 04, 2016 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czemu odmawiasz normalne kupywanie odczynników {pyro} w ma³ych ilo¶ciach jest legalne ale je¿eli chcesz tanie odczynniki to wejd¼ na pyrogarage albo fabrykaognia i jak tam zajrzysz to zobaczysz ¿e siê mehow
myli teraz s± dobre ceny i du¿a dostêpno¶æ odczynników



Pozdr Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Nie Gru 04, 2016 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ty siê tam MeHow mo¿esz znaæ Smile.
Fszystko jezd po tanio¶ci i na legalu.
Zapraszam do kupywania

GM
Skóra cierpnie.
Ale skoro Prezydent RP uwa¿a , ¿e co¶ potrwa jeszcze "pó³torej roku" to co tu gadaæ o gramatyce i ortografii.
Kref mnie zalewa i ³±czê siê w bulu...

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
matikafarak
Go¶æ





PostWys³any: Pon Gru 05, 2016 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G, w³a¶nie, jak to wygl±da z legalno¶ci±? Odczynniki mo¿na mieæ, ale nie mo¿na ich ³±czyæ, czy co? Wiem, ¿e kiedy¶ w Polsce sadzali za wiêksze ilo¶ci anfo czy bp (przydatne MW jak nic Laughing )
Powrót do góry
Babunda
Go¶æ





PostWys³any: Sro Gru 07, 2016 12:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G dok³adnie, móg³by¶ napisaæ co¶ wiêcej na temat odczynników? W sklepie u Ciebie jest napisane przy nadchloranie, ¿e sprzedajesz tylko na firmê Razz nie wiem teraz czy mo¿na normalnie zamawiaæ w razie czego czy jak? Ogólnie rzecz bior±c KClO3 kupi³em 400g bez problemu wysy³kowo jakie¶ 2-3tyg temu, ale KClO4 nie mog³em znale¼æ w owym czasie.
Teraz jednak ju¿ nadchloran mo¿na bez problemu dostaæ widzê.
Wiêc jak to ogólnie jest Very Happy
Powrót do góry
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Czw Gru 08, 2016 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KClO3 i 4 nie sprzedajê osobom prywatnym, bo tak jest w rozporz±dzeniu. Niektórzy sprzedawcy handluj± dalej. Nie uprzedzaj± tylko klientów, ¿e KA¯D¡ tak± transakcjê maj± OBOWI¡ZEK zg³osiæ do spec komórki Komendy G³ównej. Wcze¶niej, czy pó¼niej (pewnie przy najbli¿szym kretyn-bomberze) kto¶ w tym mi±chnie i przetrzepie ich i ich klientów 3 pokolenia wstecz.
powodzenia GM

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Babunda
Go¶æ





PostWys³any: Sob Gru 10, 2016 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie to tylko chlorany s± ograniczone je¶li chodzi o utleniacze. Azotany dostêpne, gdzie¶ kiedy¶ w jakim¶ sklepie spotka³em siê jeszcze, ¿e azotan baru by³ na firmê, bo truj±cy Very Happy ale mniejsza.
Problem jest inny:
czyli ja jako prywatna osoba nie mogê nigdzie w polsce od nikogo LEGALNIE kupiæ chloranu tak? ¯a³osne prawo xD tak samo jak narkotykowe.

A przechodzi takie co¶, ¿e mam na przyk³ad znajomego mechanika samochodowego i zamawiam do niego jako na firmê? Wtedy wszystko bangla?

B&G co do tego trzepania to znaczy ¿e trzeba kupiæ 20kg chloranu i wywie¼æ gdzie¶ zakopaæ w polu tak Very Happy?

edit:
jeszcze mo¿e g³upie pytanie ale ten zakaz dla osób prywatnych obejmuje ka¿dy rodzaj sprzeda¿y? Je¶li przyjadê osobi¶cie to te¿ nie mo¿na mi chloranu sprzedaæ?
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP