Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pokazy-pytania

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vorgan



Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 1
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob Lis 17, 2012 12:28 pm    Temat postu: pokazy-pytania Odpowiedz z cytatem

Witam Smile

Jestem wolontariuszem i przygotowywuje pokazy z fizyki dla mlodziezy glownie ze szkoly podstawowej i gimnazjum. A jak to w fizyce pasuje miec tez ciekawe "wystrzalowe" doswiadczenia.

Troche szperalem po internecie, ale z takich bezpieczniejszych rzeczy to znalazlem tylko granat dymny czy tylko sposob zrobienia substancji ktora dymi, z tego co wyczytalem to potrzebuje cukru i azotanu potasu czyli saletry.

Ponadto robie tez ogniste tornado i chcialem je zabarwic na jakis kolor, znalazlem na youtubie ze trzeba dodac jakiegos borakasu czy czegos, kupilem w aptece Borasol ale wtedy denaturat sie wogle nie pali jak to dodam:D

Pomoglby mi ktos ogarniety podpowiedziec jakie doswiadczenia z pirotechniki zrobic ale to raczej nie w klasie tylko na zewnatrz bede pokazywal a mlodziez w klasie posiedzi i popatrzy Smile Chyba ze znajda sie fajne doswiadczenia w klasie jak np zmienianie koloru ognia.

Troszke forum tu czytalem ale strasznie duzo tego jest i ciezko mi wychaczyc podstawowe informacje.. Poza tym jestem z Rzeszowa i jak ktos znalazlby sie mily i powiedzial gdzie moge jak najszybciej czesc tych skladnikow kupic, najlepiej jeszcze dzisiaj bo musze przygotowac pokazy

z gory piekne dzieki za odpowiedz.

w razie czego moje gg 7431482

EDIT:

zeby bardzo nie spamowac, bo moze nie wiecie za bardzo jak te doswiadczenia maja wygladac z dziecmi heh, np chcialbym usyskac cos takiego:

no i mi pisze ze nowy jestem na forum i linkow nie moge wklejac wiec kezeli ktos sie zainteresuje to prosze o wpisanie w youtube 5th grade science project rainbow flame

tylko ze jeszcze nigdy nie barwilem ognia ani dymu, jedna moja proba z borasolem zakonczyla sie fiaskiem, a ze jestem studentem nie moge sie narazac na niepotrzebne straty finansowe^^

i np, odnosnie tego filmiku, pierwszy kubek zawiera wapn, podejzewam ze we wszystkich pali sie denaturat, no jednak jak ten wapn dodac do tego ognia? pokruszony czy nie?w tabletkach? skad go wziac? gogle mi powiedzialo tyle ze moge sobie w aptece kupic tabletki albo w sklepie kulturystycznym, ewentualnie gisp ^^ no taki niby prosty temat ale ciezki dla mnie, zwlaszcza ze nie mam za duzo czasu na eksperymenty bo w przyszly weekend chcialbym na pokazie zaprezentowac kilka nowych doswiadczen, licze na pomoc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP