Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ochrona patentowa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Sie 19, 2012 8:33 am    Temat postu: Ochrona patentowa Odpowiedz z cytatem

Witam

I tu tej ochrony nie qmam
. Szczegółowo się coś opisuje a potem chińczyk bez obaw robi albo hamburgeros patentuje u siebie i ponoć chroni to na cały świat. Patent krajowy chroni tylko rozwiązanie na terenie danego kraju. Dobre to, jak rozwiązanie jest marne.

Nie śledzę literatury, wpadłem na sposób ochrony barwnika przed pirolizą ale jak znam życie pewno już ktoś to wymyślił bo patentuje się wszystko co się da, nawet uczulanie MW przy pomocy popcornu albo statek międzygwiezdny podróżujący w czasie :].

Ma ktoś jakieś doświadczenie, choćby z firmy, w której pracuje ? . Ok, wzór użytkowy ma sens ale chyba tylko tyle.

Miłego dnia A.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Nie Sie 19, 2012 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wzór użytkowy raczej tu nie pomoże.

http://www.patentnawlasnosc.pl/page.php?maincat=4&subcat=2022&id=82

A czemu chińczyk sobie skopiuje? Bo patent to w zasadzie umowa, egzekwowana przez rząd, że masz tymczasowy monopol w zamian za to, że się podzielisz informacją jak to zostało zrobione. Ale jeśli ktoś nie respektuje tej umowy, to sobie skopiuje i co mu zrobisz?

Alternatywą jest tajemnica handlowa, czyli nikomu nie mówisz, ale możliwe że się sami domyślą kupując twój produkt.

Poczytaj też o chorobie kondensatorów
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kondensator_elektrolityczny#.22Choroba_kondensator.C3.B3w.22
W firmie produkującej kondensatory trzymano opis składu elektrolitu, ale bez jednego ważnego składnika. Ktoś to wykradł i potem miał problemy.
Jeśli twój sposób jest skomplikowany do wymyślenia, lub nie da się łatwo odkryć jak to zrobiłeś, można zastosować podobną metodę (oczywiście nie w patencie).

_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tchemik



Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 496
Skąd: Bytom

PostWysłany: Nie Sie 19, 2012 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu Arku masz niestety rację.

Ja mam kilka patentów na koncie ale wiem że jak by który chińczyk to u siebie zrobił to ja mu mogę co najwyżej... Sam wiesz najlepiej.

Jedyna metoda to zgłosić do opatentowania i po uzyskaniu od razu wystąpić o patent światowy, ale to są takie koszta że mało kto się na to porywa. Już patent europejski jest drogi a WO to już masakra.

Pozdro
J.

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP