Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Z NETU

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pirotechman
Gość





PostWysłany: Sro Lip 31, 2002 3:54 pm    Temat postu: Z NETU Odpowiedz z cytatem

Witam

"Wkleję" Wam co znalazłem gdzieś w sieci na temat zapalarki z lamy błyskowej. Strony juz nie znam więc przepraszam autora Crying or Very sad Jak znajdę linka to podam. Może ktoś dobry w angielskim przetłumaczy to dokładnie.


First you need an old flash lamp -i got mine from an old photo camera it's the same as on the picture.Open the device.You'll see there the batteries,a big black cilynder-the capacitor,the flash lamp(a few cm. long glas tube with 3 wires conected to it)and a small board with all elements on it.There is also a small lamp which will glow after the capacitor is charged-indicates that the "flash is ready"
1. disconect the flash lamp from all 3 wires there are two wires (the black one and the red one on the picture) conected to the board,then to the capacitor and to the flash lamp and the 3th one conected to the board and to flash lamp.cut the 3th wire , you wouldn't need it

2. when this is done,attach 2 long wires to the black and the red wire )you should also attach a button/switch paralel to 1 of them as seen on the picture .Remember this is a HIGH voltage capacitor-somethig around 350V.Be sure the capacitor is discharged while doing all this procedure-use a voltmeter to check it,also wear some rubber gloves.I used mom's kichen gloves Smile The igniter: almost everithing will work for this -a low watt resistor,a thin steel wire,or tungsten wire (from light bulbs).My flash powder will ignite by passing such a big voltage thru it(due to the aluminium powder in it).My favorite are the resisors-they are cheap and just have to be coated them with some black powder/dextrine paste. IGNITION: if everything is done well you should test the device.First conect an electro igniter to both wires.turn the device ON.The capacitor will start to charge and after few seconds the small lamp ("flash ready")will glow.Push the button.the igniter should ignite with a POP! Hope you got what i mean Smile




**I would like to give a HUGE thank you to "Dexter" for writing this up and drawing the picture for me. Again thanks!


Pozdr. A
Powrót do góry
$nop



Dołączył: 13 Kwi 2002
Posty: 211

PostWysłany: Sro Lip 31, 2002 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He

Ja podlaczylem dzisaj 2 kondesatory bylem zadziwiony troche jak dlugo trzymaja dwa kondesatory troche mnie popizdzilo przy trzecim zwarciu ale to nic ehheeh

Mam zamiar podlaczyc 4 kondesatory
3 po 350V i jeden 600V moze jeszcze dozuce jeden 600V :]
i wtedy nie ma leszczy odpali prawie wszystko z bezpiecznej odleglosci
Laduje od akumulatorka od starej motoroli i dobrze idzie 4.8V

Tylko do takich ukladow trzeba kupic przelacznik do wysokiego napiecia bo po prostu sie zespawa. a pozniej przy zlanczaniu kabelku moze nastapic bummmm wiec lepiej miec pewnosc i dolozyc kasy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
policmajster



Dołączył: 07 Maj 2002
Posty: 382

PostWysłany: Sro Lip 31, 2002 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że te kondesatory ładujesz przez jakąś przetwornicę?
A co z ich pojemnością ( bo podajesz ich napięcia robocze co ma zupełnie
inne znaczenie)?

P.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Sro Paź 09, 2002 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobiłem własnie zapalarke z lampy po kilku testach moge stwiedzic ze do adpalenia 5 zap " pirotechmana" przy urzycu 100m kabla wystarczy w 101% kondesator ok 500 mikrofar na 300V. Zastosowałem wieksza poj kondesatora ale jesto bez sensu dla amatorów ( kto wysadza wiecej niz 2 ładunki na raz) pozdrawiam v-21
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob Lis 09, 2002 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto przetłumaczony tekst:

Pierwsze co potrzebujesz to stara lampa błyskowa. Ja mam swoją ze starego aparatu fotograficznego. To jest ta sama na rysunku. Otwórz lampe. Powinieneś zobaczyć baterie, duży czarny cylinder-kondensator, lampe błyskową ( kilku centymetrową szklaną tube z trzema kabelkami połączonymi do niej) i małą płytkę z elementami na niej. Tam jest jeszcze mała lampka która bęzdie świecić po naładowaniu kondensatora .Jest to wskaźnik naładowania, oznacza że "lampa błyskowa jest gotowa".
1. Odłącz lampe od wszystkich trzech przewodów. Są dwa kabelki (czarny i czerwony na rysunku) połączone do płytki, potem do kondensatora, poten do lapy. Trzeci kobelek jest połączony do płytki i do lampy. Obetnij tzeci kabelek, nie będzie ci potrzebny.
2.Kiedy to zrobisz, połącz dwa długie kabelki do czarnego i czerwonego kabelka ).Powinieneś dołączyć przycisk/przełącznik szeregowo do jednego z nich tak jak na rysunku. Pamiętaj że to WYSOKO napięciowy kondensator około 300V. Upewnij sie że kondensator jest rozładowany.Aby to sprawdzić użyj woltomierza. Ponadto załóż jakies gumowe rękawice.Ja użyłem kuchenne rękawice mojej mamy. Zapalnik: prawie wszystko będzie na to dobre -mało watowy rezystor, cięki stalowy drucik, albo wolframowy drucik( z żarówki). Mój pierwszy zapalnik zadziała po podaniu bardzo wysokiego napięcia przez niego (przez aluminiowy proszek w nim).Moim ulubionym jest rezystokr- są tenie i trzeba je tylko pokryć czarnym prochem/dextrine paste. ZAPŁON: jeśl iwszystko poszło dobrze powineneś przetestować urządzenie. Najpierw połącz elektroniczny zapalnik do obu przewodów. Włącz urządzenie. Kondensator zacznie się ładować i po kilku sekundach mała lampka
("lampa błyskowa jest gotowa") zacznie świecic. Naciśnij przycisk. Zapalnik powinnien zrobić POP. Mam nadzieje że mnie zrozumiałeś.


Od tłumacza:P : Mam nadzieje że teks jest przetłumaczony w miare dobre:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP