Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Starmine 2" i wiêcej - sposoby robienia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
qba200



Do³±czy³: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWys³any: Sob Kwi 28, 2012 10:34 pm    Temat postu: Starmine 2" i wiêcej - sposoby robienia Odpowiedz z cytatem

Narazie moja wiedza praktyczna ogranicza siê do starmine'ów jednocalowych w których system by³ niezwykle prosty, mianowicie, dziurka na lont, kilka g prochu, gwiazdki, gazeta. Lecz ju¿ w 2" i wiecej, spotka³em siê z patentem na obwi±zywanie ³adunku i gwiazdek papierem, lecz nie wiem dok³adnie na jakiej zasadzie to "siedzi" w ¶rodku. Czy jest to po prostu papierowa 2" tuba, obwiazania sznurkiem z jednej strony, proch jest wsypany, i na to gwiazdki, a góra zalepiona?

Czy próbowa³ kto¶ po prostu tak jak w mniejszych kalibrach, wrzucic luzem proch, na to gwiazdki, i zapchac gazeta?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Nie Kwi 29, 2012 9:25 am    Temat postu: Re: Starmine 2" i wiêcej - sposoby robienia Odpowiedz z cytatem

qba200 napisa³:
....Lecz ju¿ w 2" i wiecej, spotka³em siê z patentem na obwi±zywanie ³adunku i gwiazdek papierem, lecz nie wiem dok³adnie na jakiej zasadzie to "siedzi" w ¶rodku. Czy jest to po prostu papierowa 2" tuba, obwiazania sznurkiem z jednej strony, proch jest wsypany, i na to gwiazdki, a góra zalepiona?

Czy próbowa³ kto¶ po prostu tak jak w mniejszych kalibrach, wrzucic luzem proch, na to gwiazdki, i zapchac gazeta?



1. Z grubsza tak, w istocie wyjdzie Ci wtedy szelka o bardzo krótkie zw³oce. I jak gazety podmienisz na zatyczki to wyjdzie bardziej profi.

2. Wszyscy tak robi±, szczególnie w okresie pocz±tkowym. Potem gazety zamienia siê na wyciête z tektury kr±¿ki itp.

W starmine a la szelka mamy po prostu pewne przesuniêcie rozlotu gwiazdek z rury ponad t± rurê. Im wiêcej przesuniêcia, tym wiêcej szelki w starmine. Jak to w ¿yciu bywa, nie ma tylko bia³e i czarne ale mamy odcienie szaro¶ci.

Przy okazji wyrób NK (dla mnie nie komercyjny) :] . Z 99 % wyrobami piro nie ma sensu konkurowaæ bo z chiñczykami nikt nie wygra.

Jak napiszê K czyli teoretycznie jest w tym co¶ z niszy ( K = Komercja) to chêtnie "rzucê okiem" na temat :]

No i poka¿ film i jeszcze "cu¶". To nie sztuka zabiæ kruka ale go³± du...± je¿a (wysoko zapalno¶æ gwiazdek bez stosowania chloranu).

Byæ mo¿e co¶ o tym na forum by³o ale jest tu tak ma³o odwa¿nych, ¿e doceñmy to :].

ARKO
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
qba200



Do³±czy³: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWys³any: Nie Kwi 29, 2012 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

rozumiem ¿e mówi±c o wersji bardziej profi, wspominasz co¶ o sposobie jak opisany tutaj ---> http://www.skylighter.com/skylighter_info_pages/article.asp?Item=138#art


I w zwi±zku z tym mam kilka pytañ.

je¶li w amatorskim starmine'ie ci¶nienie wyrzucaj±ce gwiazdki wywo³uje wci¶nieta gazeta, to co wywo³uje ci¶nienie w³a¶nie w takim starminie? Czy to nie przypadkiem ten "t³ok" który jest opisywany na powy¿szej stronie? Wydaje mi siê taki tekturowy t³oczek, który nawet nie jest wci¶niêty, tylko wsuwa siê do mo¼dzierza, nie ma mo¿liwo¶ci wywo³aæ a¿ takiego ci¶nienia, tym bardziej ¿e jest podziurawiony by gor±ce gazy zapali³y gwiazdki. Móg³by mi kto¶ to wyja¶niæ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Nie Kwi 29, 2012 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz tu bardziej chodzi o ekonomiê a nie o profesjonalne podej¶cie. Je¶li komu¶ uda siê zdobyæ rurkê powy¿ej 3 cali co wcale nie jest takie ³atwe jak siê wydaje to w±tpiê ¿eby¶ poci±³ j± na kawa³ki Wink . No bo z 1 metra takiej rury zrobisz porz±dny mo¼dzierz albo ze 4 starminy Wink
Je¶li chodzi o pytanie z ci¶nieniem to jak zrobisz dobrego czarnucha to nawet w ma³ej rurce ci wywali gwiazdki, a w takim d³u¿szym mo¼dzierzu wcale nie jest potrzebne jakie¶ super ci¶nienie by gwiazdki wyrzuciæ.

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Nie Kwi 29, 2012 7:49 pm    Temat postu: Re: Starmine 2" i wiêcej - sposoby robienia Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa³:
W starmine a la szelka mamy po prostu pewne przesuniêcie rozlotu gwiazdek z rury ponad t± rurê.

NIE! SM wykonany poprawnie, t± metod± nie przypomina wcale szelki i nie ma mowy o ¿adnym przesuwaniu rozlotu gwiazdek.

Metoda:lont->proch->gwiazdki->gazeta sprawdza siê ¶wietnie w 1" i 2" a przy 3" ju¿ zaczyna bywaæ ró¿nie. Przy tej technice i standardowym stosunku proch:gwiazdy 1:6 (1:5), wysoko¶æ jest ju¿ niezadowalaj±ca, no chyba ¿e kto¶ wepcha ca³± wyborcz± i potem bêdzie to sprz±ta³ Rolling Eyes Dlatego te¿ stosuje siê metodê z wykorzystaniem papierowego "korpusu" i jeszcze jednego triku. Korpus pisany w cudzys³owie bo w praktyce jest to ledwie parê warstw papieru zwi±zane sznurkiem. Jak wspomnia³em, nie przesuwa on ¿adnego rozlotu gwiazd, bo ca³o¶æ zostaje po wystrzale w rurze. Wyrywaniu ulega góra tego korpusu i wystrzelona 'tutka' zostaje w mo¼dzierzu. Im wiêcej warstw papieru tym wy¿sze ci¶nienie. Druga korzy¶æ takiego rozwi±zania to mo¿liwo¶æ strzelenia paru sm z jednej rury.

Druga wa¿na sprawa to mieszanie siê prochu z gwiazdami. W klasycznym sypaniu prochu luzem, przy wiêkszych kalibrach proch wejdzie miêdzy gwiazdy (lub inne efekty) co wydatnie os³abia wystrza³. Dlatego te¿ proch zamyka siê najczê¶ciej w dodatkowym woreczku (co z reszt± jest pokazane na za³±czonym linku skylightera).

Ostatni szczegó³ to perforowana przegroda, która oddziela gwiazdy od prochu. Stosuj±c tak± przegrodê nie jest konieczne dodatkowe pakowanie lifta w woreczek a dodatkowo przy wystrzale, porusza siê ona w mo¼dzierzu jak t³ok, wypychaj±c gwiazdy. W grê wchodzi albo p³aski kr±¿ek albo tutka pokazana we wspomnianym linku. Kr±¿ek mo¿e przy wystrzale ulegaæ przekrzywieniu przez co wyjdzie on "bokiem" z mo¼dzierza nie spe³niaj±c swojego zadania, dlatego te¿ czasem stosuje siê dwa kr±¿ki w pewnym oddaleniu od siebie. S³ysza³em jednak, ¿e w praktyce nie widaæ ró¿nicy pomiêdzy tymi dwoma metodami.

Odno¶nie poprawy zap³onu, to jest trick polegaj±cy na doprowadzeniu lontu nie do liftu a do gwiazd. Pierw odpala primer i od niego dopiero proch. Je¶li tylko pêd nie zdmuchnie/och³odzi gwiazd to zapalno¶æ bliska 100% gwarantowana.

Ja mogê w koñcu siê rozpisaæ, bo jestem czy¶ciutki przy czym nie wiem czy to powód do rado¶ci czy smutku.

¯yczê mi³ego wieczorku,
Irek

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Nie Kwi 29, 2012 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qba200 napisa³:
.... Czy to nie przypadkiem ten "t³ok" który jest opisywany na powy¿szej stronie?



Bêdê szczery, nie wiem po co jest to "cu¶" z dziurkami, ten niby t³ok. Nie znam angielskiego ale patrzê na obrazki i nie ³apiê.

Gazeta pe³ni rolê tylko tzw. przybitki i zamiast gazety mo¿e byæ szmata no ale nie wygl±da to zbyt profi i estetycznie. Wymy¶lono wiêc zatyczki i lepiej aby ciasno wchodzi³a.

Rurki o dowolnej ¶rednicy robicie z palcem w du...(szy) :] z papieru ochronnego do malowania i wikolu z wod± ( 1:1).

Do IrkaceK => Super wyja¶nienie, mi nie znane ale jestem wobec niego krytyczny tak samo jak odno¶nie owijania nie których szelek dratw± (tak jak by robiæ kask na g³owê z chustki). Szybko¶æ palenia PCZ mo¿na podnie¶æ zwiêkszaj±c ci¶nienie palenia czyli daj±c ciasn± i tward± zatyczkê plus klej albo daj±c flashbega (byle nie za wiele flesza bo chodzi te¿ o to aby nie by³o nadmiaru ¶wiat³a). Wtedy lont zapala ³adunek w fleshbegu, a ten pcz.

Ta metoda opisana wy¿ej jest dro¿sza. Wg mnie to samo osi±gnie siê taniej i pro¶ciej stosuj±c ciasn± zatyczkê (na klej) i szybki proch (jak najszybszy, spe³niaj±cy warunki testu NKP).



ARKO
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Nie Kwi 29, 2012 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa³:

Wg mnie to samo osi±gnie siê taniej i pro¶ciej stosuj±c ciasn± zatyczkê

W amatorce jestem sk³onny siê zgodziæ, ¿e spasowana zatyczka i bardzo szybki proch w osobnym woreczku da równie dobry efekt. Mia³em z reszt± przyjemno¶æ pykn±æ 3" (proch:perforowany kr±¿ek tekturowy:gwiazdy:kr±¿ek tekturowy) wpakowane bezpo¶rednio w rurê i posz³o ca³kiem przyzwoicie.

Przy wyrobach profi, kupuje siê sam ³adunek, bez mo¼dzierza, wiêc jakakolwiek zatyczka nie wchodzi w grê i ca³o¶æ musi byæ w papierowej , mobilnej torbie Smile. Swoj± drog± profi miny, chiñczyki robi± jeszcze inaczej, ale tutaj ju¿ trzeba u¶miechn±æ siê po opis do kogo¶ innego Wink albo przewertowaæ forum bo chyba by³o ju¿ wyja¶niane.

Papier ochronny do malowania mnie bardzo zawiód³. Mo¿liwe, ¿e mówimy o dwóch ró¿nych papierach. Ten mój (szary z obi) by³ w 100% z makulatury i gramatur± odpowiada³ oko³o 70lbs. Niestety strasznie ci±gn±³ wodê, marszczy³ siê i targa³. Dla mnie do rurek by³ nieprzydatny. Lepszy efekt dawa³ natron 80gsm z w³okien pierwotnych (virgin). To jest papier pakowy "ten grubszy". W praktyce jeste¶my w stanie kupiæ 50gsm i 70-88gsm bez wiêkszych k³opotów. Cieñszy pod ¶wiat³o prze¶wituje.

Pozdrawiam,
Irek

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
qba200



Do³±czy³: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWys³any: Nie Kwi 29, 2012 9:18 pm    Temat postu: Re: Starmine 2" i wiêcej - sposoby robienia Odpowiedz z cytatem

IrkaceK napisa³:
W starmine a la szelka mamy po Druga wa¿na sprawa to mieszanie siê prochu z gwiazdami. W klasycznym sypaniu prochu luzem, przy wiêkszych kalibrach proch wejdzie miêdzy gwiazdy (lub inne efekty) co wydatnie os³abia wystrza³. Dlatego te¿ proch zamyka siê najczê¶ciej w dodatkowym woreczku (co z reszt± jest pokazane na za³±czonym linku skylightera).
Irek


Dzisiaj mi siê to zdarzy³o. do starmine'a wrzuci³em kilka kolorów gwiazdek, niestety. niebieskie gwiazdki (dolna warstwa) przemiesza³a sie z prochem, i starmine wyszed³ ¶rednio poniewa¿ wiekszo¶æ polecia³a na 6-8m, a niebieskie na 1m. My¶lê ¿e pojedyñczy kr±¿ek z dziurami (albo chocia¿ warstwa chusteczki), b±d¼ jak Pan Irkacek wspomnia³ woreczek za³atwi± sprawê.

I jeszcze jedno pytanie - Jak d³ugi mo¼dzierz na starmine'a? Mam na zbyciu sporo tulej 2" d³. 50cm, zasadniczo gwarantuje to lepszy stosunek wysokosci wyrzutu gwiazdek do ilosci prochu, wieksza zapalnosc, lecz jestem pewien ¿e dochodzi do tego problem z ustawianiem gwiazdek/dobrym umiejscowieniem zatyczki etc. Mi narazie sprawdza siê zatyczka z rêcznika papierowego, któr± wciskam na si³ê, to mnie trochê dziwi tak po drodze. na 1" starminie dajê 3,5g H3 granulowanego, i muszê wcisn±æ na si³ê zatyczkê na ¶cisk by osi±gn±æ porz±dny wyrzut. Trochê mnie to przera¿a w perspektywie z w³a¶nie starminami 2-3"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Nie Kwi 29, 2012 9:31 pm    Temat postu: Re: Starmine 2" i wiêcej - sposoby robienia Odpowiedz z cytatem

qba200 napisa³:
... dajê 3,5g H3 granulowanego


A mo¿esz zrobiæ test NKP, szczegó³y na forum ?. I napisaæ nam co Ci wysz³o ?. A najlepiej film.

Tak. Starmine profi nie widzia³em ale skoro wewn±trz, tego mobilnego ³adunku, jest druga mniejsza tulejka (kilka zwojów papieru) to w koñcu poprzez forum sam siê uczê :].

Dopisane1 => http://www.youtube.com/watch?v=DvpblRARIFY

Wygl±da na to, ¿e zaleta H3 polega na tym, ¿e stosuj±c ¶rednio zmielone sk³adniki uzyskujemy do¶æ szybki proch. Te¿, z H3 nie wiele mia³em do czynienia. Mam niechêæ do kclo3 a dlaczego pisa³em :]


Dopisane2 => Po co piszê jak dok³adnie nie wiem ?. A bo wydawa³o siê mi, ¿e dok³adnie wiem. W latach 90-ych (pocz±tek) zrobi³em ze 100 - 200 starmine na sprzeda¿ i nawet reklamacji nie by³o :]. Ale nie op³aca³a siê ta robota i szybko z niej zrezygnowa³em.


ARKO


Ostatnio zmieniony przez ARKO dnia Nie Kwi 29, 2012 11:03 pm, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
qba200



Do³±czy³: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWys³any: Nie Kwi 29, 2012 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ju¿ raz robi³em co¶ na kszta³t NKP dla pierwszej partii H3, z tego co pamiêtam 3g spali³o siê na zwyk³ej A4, zostawiaj±c trochê syfu, a kartka praktycznie nieruszona. Dla pewno¶ci jutro wrzucê filmik ze spalania.

Edit:

Oto film ze spalania 1g H3:
http://www.youtube.com/watch?v=yjTiZksSjvY&feature=youtube_gdata_player

Jak widaæ proch spisuje siê na tyle dobrze, ¿e nie powinno byæ problemu z uzyskaniem wystarczajacego ci¶nienia....chyba ¿e teraz kto¶ mi powie ¯e spisuje siê s³abo.

Zgadzam siê, H3 jest dla ludzi którzy s± za leniwi by zrobiæ dobry pcz, ale dla takich którym pad³ m³ynek kulowy i nie maj± kiedy go zrobiæ...ale to ju¿ ¶miech na sali.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pon Kwi 30, 2012 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Arkadiuszu, jeste¶ strasznie krytycznie nastawiony do nie których metod. To co opisa³ Irkacek jestem w stanie nazwaæ ¶wiêt± prawd±, bo wszystko co opisa³ idealnie siê zgadza (wrêcz wyrwa³ to z moich my¶li) i z teori± i solidn± praktyk±. Wystrzeli³em ponad 50 SM tak± technik± i wysz³y. Dowód? Filmik z Chemikaliów 2011 na moim koncie na YT.
Opakowania od SMy faktycznie zostaj± w mo¼dzierzach (jak kto¶ jest niedowiarkiem, to zapraszam to mu osoboi¶cie te 50 mo¼dzierzy poka¿ê, bo do dzisiaj nei wyci±gna³em tych opakowañ) i odrywa górê.
Inne jednak testy pokaza³y - czego nei do koñca rozumiem - ¿e zmaiast oderwaæ w ca³o¶ci kawa³ek z góry SMa, to mi go jakby czê¶ciowo ¶cie³o (nie wiem jak to nazwaæ). Nie wiem czy to wina korpusu, za s³abego prochu (nie by³o to proch wykonywany metod± -> ca³y proch w kulowcu), mo¿liwe te¿ ze gwiazd by³o za du¿o...
A i taka ciekawostka, zamiast wi±zaæ sznurkiem mo¿na stosowaæ plastykowe zaciski do kabli.

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Wto Maj 01, 2012 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piroman2 napisa³:
Oj Arkadiuszu, jeste¶ strasznie krytycznie nastawiony do nie których metod.


Przyzna³em, ¿e jestem niedouczony i dziêki temu forum - jestem nawet w temacie SM - odrobinê m±drzejszy ;].

Jest wiele dróg do celu i na pewno ta przedstawiona (z dziurkami w denku itp) jest ok, bo jest sprawdzona. Ale i mnie teraz nêci test SM i to od razu o ¶rednicy 4" , wykonany na szybkim pcz plus ma³y fleshbeg (na bazie mpf-42) odpalany od lifta. Na pewno kiedy¶ sprawdzê bo jest to ju¿ zapisane w mojej g³owie. Plus inny wariant testu i jak sprawdzê, to choæby z grubsza opiszê.

Osobi¶cie nie przepadam za SM, jak czasami widaæ (g³ównie w TV), odpalane s± gdzie¶ na jaki¶ wzniesieniach (mury obronne itp). Na pokazach, rzadko je widaæ.

Nie mam pewno¶ci co do nazewnictwa ale SM (odmiana) znany by³ w Rosji jako Burak (na pewno i dzi¶ znaj± nazwê angielsk±).



Mia³y ¶rednicê od 50 do 200 mm i wype³niano je pszczó³kami (rybki) itp. lataj±c± drobnic±. Ponoæ lepszy efekt ni¿ same gwiazdki. Czasami na rybki dodawano szelki. No, to ju¿ by by³o chyba lepsze ni¿ same szelki czy sam burak. Jedna zatyczka z (chyba, nieczytelny tekst) kilkoma otworami. S± one zakapane mas± podpa³ow±, opudrowan± m±czk± prochow± od strony pszczó³ek. Stopina zapala siê od góry, potem zapala ona masê podpa³ow±, ta pszczó³ki i z minimalnym opó¼nieniem impuls ogniowy idzie na lifta.

Czego¶ takiego na pokazach nie widzia³em. Ale na pokazach bywam sporadycznie i tylko jako obserwator.


ARKO
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Sro Maj 02, 2012 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twój "burak" nazywa siê "single shit Smile " czy jako¶ tak Smile.
Ró¿ni siê od miny szelkowej tym, ¿e korpus jest jednorazowy.
A mina w sumie z zewn±trz niczym nie ró¿ni siê od szelki. Ró¿nica polega jedynie na otworach w dolnej pó³czaszy (pomiêdzy zasobnikiem prochowym i gwiazdkami).
Wszystko do nabycia u sko¶nookich grubo poni¿ej ceny u¿ytego kleju i papieru.

GM

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Sro Maj 02, 2012 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:
Twój "burak" nazywa siê "single shit Smile " czy jako¶ tak Smile.
Ró¿ni siê od miny szelkowej tym, ¿e korpus jest jednorazowy........
Wszystko do nabycia u sko¶nookich grubo poni¿ej ceny u¿ytego kleju i papieru.


Mnie ciekawi etymologia nazwy Burak (jako tego wyrobu piro) i s±dzê, ¿e ma to zwi±zek z tym co widzimy poni¿ej



Wyja¶niaæ chyba nie trzeba.

Wg mnie przej¶æ z wersji single na multiple nie powinno byæ chyba takie trudne. Na wszelki wypadek doda³em s³owo "chyba" :].

A z chiñczykami no w³a¶nie. Nie wiem co mi odwala na stare lata, bo nadal uwa¿am, ¿e trzeba byæ skretynia³ym idiot± aby wej¶æ w DG (Dzia³alno¶æ Gospodarcza) na warunkach jakie stwarza pañstwo. W ka¿dym z nas jest co¶ dobrego i co¶ z³ego, ot taka schizofrenia wiêc pewna czê¶æ mojej osobowo¶ci obra³a sobie cel i dzia³a jak zaprogramowany robot i siê mnie (tej czê¶ci bardziej racjonalnej) nie s³ucha :]

Pozdrawiam A.


Ostatnio zmieniony przez ARKO dnia Czw Maj 03, 2012 7:58 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
qba200



Do³±czy³: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWys³any: Pi± Maj 04, 2012 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziêki poradom osi±gn±³em ca³kiem zadowalaj±cy efekt:


http://www.youtube.com/watch?v=fK0UZLeXOOM&feature=youtube_gdata_player

Dziêkuje wszystkim za pomoc.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Pi± Maj 11, 2012 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nikt nie pochwali Rolling Eyes

Bardzo dobry SM. Energiczny wystrza³, dobrze dobrany czas palenia i dobra homegeniczno¶æ gwiazd. Jeszcze tylko zast±piæ H3 tak± sam± ilo¶ci± PCz i bêdzie super Smile

Pozdrawiam,
Irek

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP