Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nagonka na "terrorystów" cd.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JPalikot



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 209

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć.
No to chyba czas wrócić do elektrotechniki, nie będę ryzykował kolejnej łapanki.
Nie wiecie czy gdzieś w Krakowie sprzedają rdzenie ferrytowe? Niektóre trafopowielacze posiadają rdzeń ze szczeliną, niektóre bez szczeliny, zasilacze komputerowe mają rdzenie bez szczeliny. Mnie też interesuje rdzeń bez szczeliny.
Zamierzam zrobić drugą już przetwornicę samowzbudną na wyprostowane napięcie sieciowe (320V). Jest to nic innego jak generator Meissnera w układzie przeciwsobnym dwutranzystorowym tylko rolę pojemności obwodu rezonansowego LC pełni pojemność międzyzwojowa cewek kolektorowych.
Chcę to zrobić na trochę większym rdzeniu niż poprzednio, gdyż teraz rdzeń ferrytowy przetwornicy nagrzewa mi się silno po paru minutach. Przyczyną owego grzania jest zbyt silny strumień magnetyczny, z którym rdzeń nie może sobie poradzić, a który dodatkowo zmienia się kilkadziesiąt tysięcy razy na sekundę. Spróbuję więc to zrobić na większym rdzeniu, ale za to z mniejszą ilością zwojów cewek kolektorowych niż poprzednio.
Nie wiecie więc czy w Krakowie sprzedają gdzieś takie rdzenie? Jak na razie pytałem na Starowiślnej i lipa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
simsigver
Gość





PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potrzebuję induktor ruhmkorffa, który potrafi wytworzyć do 0,5MV do 1000W (bez przebicia uzwojenia), iskry do 20cm
Ma ktoś na sprzedaż http://www.youtube.com/watch?v=BVyHOSxXej0

A co do tematu powiem, że w tych służbach pracują sami geniusze, a gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść, dobrze że nie złapali ojca, który synowi kupił kapiszony z odpustu Rolling Eyes
Powrót do góry
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już chyba łatwiej żeby prąd kogoś popieścił niż mu coś petarda zrobiła Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Excray



Dołączył: 06 Wrz 2004
Posty: 30
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JPalikot napisał:
Przyczyną owego grzania jest zbyt silny strumień magnetyczny, z którym rdzeń nie może sobie poradzić, a który dodatkowo zmienia się kilkadziesiąt tysięcy razy na sekundę.

Dlatego właśnie powinieneś szukać rdzenia ze szczeliną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
guerreiro79



Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 60

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/892957,cbs-pomylilo-drzwi-skuli-uposledzonego-mezczyzne,id,t.html to tak na potwierdzenie tego o czym pisalismy
_________________
witam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
edi800



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda komentować niektóre posunięcia strurzuw innych służb, łapią hobbystów, a prawdziwe przekręty i zagrożenia przechodzą płazem.
_________________
"Biedroneczki są w kropeczki, a stoneczki w paseczki"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest dobre

http://www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1318052

pewno zmęczony jestem bo wklejam to. A co do forum, nic z niego już nie będzie. Proponuję HNIW blokadę forum i aby czytać można było.


Pozdrawiam A
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pan_kracy



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 78
Skąd: zachód

PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to jest boleść prawa w Polsce, karzę się kogoś, kto swoim czynem nie szkodził społeczeństwu w żaden sposób, a Ci którzy udupiają gospodarkę chodzą wolni. Forum nie zamykałbym, jedynie fajnie byłoby mieć gdzieś zapisane całe, aby można było kiedyś poczytać, bo wiele wiedzy tutaj leży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie. Mozna by zapisac forum zeby dotychczasowe tematy mozna bylo przegladac offline, dobra opcja.
_________________
www.youtube.com/watch?v=L9401w2CqI4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HNIW



Dołączył: 14 Kwi 2002
Posty: 359

PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacze czy jest taka opcja. Trzeba by to zrobić oddzielnym programem bo samo forum korzysta z bazy SQL więc nie ma jak tego wyeksportować łatwo do html.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
guerreiro79



Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 60

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arko.Ja bym raczej nie blokowal ale chyba zalozyl inne, z mozliwoscia czytania tego.Sama komnata "towarzyskie" by zostala:) Swiat sie zmienia , a tutaj coraz bardziej cofa...."kraj 3-go swiata".Piro juz nie ma....to tak na marginesie jak z polska nauka-trzeba rozjebac, jak wszystko.No ale zapomnialem:w tym kraju hobbysci bodz chemicy stanowia ogrombe zagrozenie.Jesli tylko nie pracuja w "rzadowych strukturach" -na pewno kazdy planuje cos zlego.hehe.W wiezieniach siedza rowerzysci za jazde pid wplywem I w ogole szkoda slow:(
_________________
witam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
guerreiro79



Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 60

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze dopisze:Poczytajcie posty sprzed kilku lat.Obrazowaly jakby inny swiat.Nie bylo takiej zezni , a teraz (w sto% pomijam piro itd) Teraz na kazdym kroku jest "miazga"-co bys nie robil I tak cie dojada...wtf is this? Nie wiem , czy media wziely sie do roboty I to bylo od zawsze , czy dopiero teraz sie stalo...ale czy za "komuny"zamykali wszystkich jak leci? Za zainteresowania itp.Czy bylo tyle pomylek I absurdow? Dla mnie juz sie w glowie nie miesci to, co sie dzieje.
_________________
witam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz to sobie możesz czytać posty sprzed paru lat. Sztuka było je poczytać parę lat temu. Teraz większość ludzi, bardzo mądrych ludzi, pousuwała swoje posty albo w całości, albo aż zdjęcia. I trudno się im dziwić
_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ruszka
& ( 1-wsze ostrzeżenie )


Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 3

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to wygląda obecnie? Ma sens powrót do pirotechniki i zamawianie odczynników?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruszka napisał:
Jak to wygląda obecnie? Ma sens powrót do pirotechniki i zamawianie odczynników?


Ma sens. Dbaj o bhp, zamawiaj u dwóch sprzedawców reklamujących się na forum (jest trzeci sklep strzaly.pl ale tam odradzam kupować bo wolno myślą) . Nie używaj przez dłuższy czas kclo3 (aż nabierzesz doświadczenia) a na pewno włos Ci z głowy nie spadnie :]. Tylko nie kryj się. Jak coś ciekawego zrobisz to pokaż.

Zniszczyć coś jest łatwo, odbudować bardzo trudno.


Miłego dnia Arkadiusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z całym szacunkiem Panie Arkadiuszu ale skończ Pan pieprzyć frazesy typu "zamawiaj u dwóch sprzedawców" i "Tylko nie kryj się" ja się stosowałem do Pańskich "wytycznych" i co i efekt taki że i tak mi się dobrali do >tyłek<. Każdy sam odpowiada za swoje życie i czyny i powinien sam sobie odpowiedź na pytanie czy warto podejmować ryzyko a nie żeby ktoś przekonywał aby się brać za to.

Pozdrawiam

_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ruszka
& ( 1-wsze ostrzeżenie )


Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 3

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje sobie z tego sprawę, w pirotechnice nie jestem nowy, jednak miałem przerwę. Chodziło mi bardziej o to, czy jest nadal taka nagonka jak rok temu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mihcio



Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 2
Skąd: Siemiatycze

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma już nagonki (przynajmniej w aż takim stopniu), ale w następnym roku i tak wchodzi przepis, dzięki któremu nie kupimy już chociażby KClO3, KClO4 i paru innych w czystości nadającej się do czgokolwiek w piro Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MeHow napisał:
Z całym szacunkiem Panie Arkadiuszu ale skończ Pan pieprzyć frazesy typu "zamawiaj u dwóch sprzedawców"


Jak ma być ten szacunek to pilnuj paluchów bo nie panujesz nad nimi gdy stukają w klawiaturę.

Piszemy o piro a nie MWI. Ostatnio 15 letni łepek szybko biegł do szpitala z ręką pod pachą a qq sobie zrobił nie od piro. Prawie jak horror ale to samo życie (czasami brutalne). Nie mam nic do nagonek gdy dotyczyły MW, kto wie ile to łapek uratowało. Ale zły jestem gdy rozpieprzono przy okazji piro jako naukę, pasję, hobby i mam na myśli małą skalę.

Piro może być piękne ale i zabójcze. Szczególnie gdy się nie zadba o bhp i po to jest forum aby tym nieuleczalnym od piro, wbić do głowy te zasady. Zniszczyć coś jest łatwo, odbudować zaufanie jest bardzo trudno.

A czy piro może być piękne ?. 1 m-c nad tym pracowałem, tylko dla tego piękna. I pewno całe życie można by tylko nad tym jednym wyrobem dalej pracować i jego ciągle ulepszać.

http://www.youtube.com/watch?v=F_LBcWKprhk&feature=c4-overview&playnext=1&list=TLZPGx_8r5460



A.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Nie Cze 30, 2013 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w którym miejscu ja napisałem o mw?? Bo jakoś nie mogę dostrzec. Mnie pasjonowała pirotechnika widowiskowa i nią też się zajmowałem a mw traktowałem jako ciekawostkę do poczytania lub nauczenia się na kolokwium. Jak już mówimy o szacunku to było by miło gdyby Pan również go miał do innych użytkowników a nie traktował ich na zasadzie "w dupie byłeś gówno widziałeś"

Pozdrawiam

_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP