Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nagonka na "terrorystów" cd.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ęriu



Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 13

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 9:23 am    Temat postu: Nagonka na "terrorystów" cd. Odpowiedz z cytatem

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wielka-akcja-cbs-przeciwko-konstruktorom-ladunkow,nId,436897
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lahire22



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 42

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idę ryglować bramę i drzwi. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DoctorQ



Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 12
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Centralne Biuro Śledcze zatrzymało w całej Polsce dwadzieścia osób(...) W wyniku spektakularnej akcji zabezpieczono w sumie dziesięć kilogramów różnych materiałów i urządzeń służących do produkcji bomb.


Zabezpieczono 10 kg materiałów do produkcji na 20 osób to faktycznie spektakularny nalot, czyli średnio każda z tych osób miała po 0,25 saletry i 0,25 cukru pudru. Jak zwykle trzeba to nagłośnić aby każdy kto nie ma pojęcia w temacie mógł powiedzieć WOW! nie wiadomo czy ogólna waga również obejmowała młynki kulowe i śrut bo jak tak to chyba jest to tylko waga młynków.
Niestety CBS nie ma się czym ostatnio wykazać więc tych 20 nastolatków najadło się pewnie stracha i tyle. Ale osiągnięcie jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cooler33



Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 114
Skąd: z nienacka :)

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i pewnie do samego euro2012 tak będzie-będą likwidować "potencjalnych terrorystów" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DoctorQ



Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 12
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu już jest pokazane jakie to linie produkcyjne zostały zabezpieczone:
http://www.tvn24.pl/-1,1736814,0,1,cbs-uderzylo-w-pirotechnikow-chwalili-sie-w-internecie,wiadomosc.html

Jak teraz podali dokładnie - mniejsza połowa to osoby nieletnie.
Podali też w jaki sposób odnajdywali ludzi. Głównie poprzez filmiki na YT (przypuszczam że teraz wiele ich zniknie) Smile oraz przez "fora pirotechniczne".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoglądam na te ujęcia kamery i aż łezka zakręciła się w oku. Młynek, moździerze, sita - pewnie ktoś z forum. W praktyce wygląda to tak, że osoba z czystym sumieniem i bez organiki będzie miała sprawę umorzoną. No ale o tym TV już nie powie później bo to news pokroju wiejskiej gazety anarchistycznej. Teraz najważniejsze dla opinii publicznej są liczby. Co ciekawe w komentarzach pod artykułem pojawia się wiele opinii zarzucających organom ścigania brak wyrozumiałości. Czyżby to sygnał aby na poważniej pomyśleć nad zrzeszeniem amatorów ?...
Gorzej z tymi co mieli MW bo tutaj brana jest pod uwagę możliwość handlu materiałami wybuchowymi dla grup przestępczych, poza tym różnica w działaniu domowych fajerwerków a materiałem którego skład, proporcje i działanie w praktyce niewiele się różni od produktu stosowanego w służbach jest spora. Zastosowania tego drugiego są skrajnie na pograniczu wyrządzania krzywdy lub szkody nawet jeśli były zachowywane wszelkie środki ostrożności - będzie sporo tłumaczenia się. Oczywiście trzeba rozgraniczyć rurabomberów od pasjonatów, jednakże artykuł oraz materiał filmowy do niego dołączony nie ukazuje żadnego osobnika z grupy pierwszej. Mnie chemik "na wizytacji" powiedział, że powinienem dostać Nobla Wink
Tak na zakończenie, chciałbym w związku z sytuacją jaka teraz ma miejsce, życzyć wszystkim prawdziwym pasjonatom mega wytrwałości Smile

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DoctorQ



Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 12
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem na tym forum wiele wątków poświęconych organizacji warsztatu - jednak obojętnie jak ten warsztat będzie wyglądał, jeżeli znajdzie się w nim choć gram tego czego nie powinno tam być to jest już problem. Wiadomą rzeczą jest że każdy w domu posiada chemię i co będziemy sobie tutaj dużo tłumaczyć. Chemia jest wszędzie. To że nie mam wykształcenia chemicznego nie znaczy że nie mogę się chemią interesować. To też nie czyni mnie człowiekiem niebezpiecznym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ęriu



Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 13

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg Pol(kuta)satu wszyscy złapani są piromanami... ręce opadają.
Dla dociekliwych, definicja piromana dostępna na necie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekaw czy do tych u których było abw też przyjadę... przerąbane
_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomekBB
& ( 1-wsze ostrzeżenie )


Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 16

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy nie jest tak, że nie mają prawa konfiskaty sprzętu, skoro nie znajdą żadnych mieszaniń?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ęriu



Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 13

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cały materiał Krzysztofa Spiechowicza w magazynie "Polska i Świat" dziś o godzinie 21.30.


poproszę o nagranie, jak ktoś ma możliwość.
Thanks from the mountain:P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DoctorQ



Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 12
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można myśleć że powiedzą: nic nie ma - ok!, no przecież ich praca polega na tym aby wykrywać takie miejsca w największym stopniu i ze szczególną starannością.

Z newsa czytając - nalot zrobili głównie na ludzi którzy ponagrywali wspaniałości na YT chwaląc się swoimi osiągnięciami. Jak coś pierdyka obok drzewa i koleś mówi... "tak takk, zdecydowanie im więcej tym lepiej" no to sorry ale chyba prędzej czy później powinien się spodziewać takiej wizyty.


Ostatnio zmieniony przez DoctorQ dnia Pią Mar 09, 2012 1:09 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JPalikot



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 209

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć.
A mi się wydaje, że życie zrobiło się "zbyt spokojne" i potrzebne jest coraz mniej funkcjonariuszy służb specjalnych. Więc ci funkcjonariusze muszą od czasu do czasu na siłę wykazać się podobną akcją aby udowodnić, że są ciągle potrzebni i tym samym ocalić swoje tyłki od bezrobocia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale chyba wszyscy wiem ze pirotechnika to tez MW a posiadanie MW to nalepsza droga do zapraszania sobie nieproszonych gosci.... Cool
szczescie sie ma albo go nie ma .. Rolling Eyes Wink
wiec zale i pretensje do szuflad kazdy wie w co sie bawi no nie Wink

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lahire22



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 42

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem ,ze MW i MP jest różnica.Na własnej skórze nie chciałbyś wypróbować subtelnej różnicy. Natomiast wedle prawa różnicy niby nie ma ,ale myślę ze wolałbyś tłumaczyć się z 100g prochu czarnego niż z takiej ilości np. TNT.Większość tych zatrzymań czy znalezisk w chatce jest dymane i szukanie sposobów ,żeby cię zwyczajnie upierdo.... . Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O KOLEJNY PROFI Cool PODZIEL SIE SWOIMI DOSWIDCZENIAMI TYLKO NIE YOUTUBE Laughing
_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lahire22



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 42

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jakimi? LaughingI nie pisz dużymi bukwami bo nie przystoi to profi Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja wiem ,ze MW i MP jest różnica.Na własnej skórze nie chciałbyś wypróbować subtelnej różnicy.

NA TO CO PRZYSTOI LAJE ZRESZTA JAK W OPISIE PONIZEJ Rolling Eyes

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lahire22



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 42

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusja z tobą widzę ,ze nie ma sensu ponieważ już zostałem przez Ciebie osadzony!Po drugie nie oceniaj ludzi tylko na podstawie tego ,ze nie latam jak dziecko z ADHD po forum tylko po to żeby uzyskać jakiś status. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikogo nie osądzam bo koło d mi to lata ..... mam totalny opór do wszelkiej materi w szczególnosci do tych którzy mi kaza cos udowodnic

jesli cos piszesz to wal jak w dym co zrbiłes wielkiego chetnie poczytamy moze jaies nowe doswiadcznia ....

ja nikogo nie przekreslam bo sam byłem rzekreslony nie kolego Rolling Eyes jak czytasz to wiesz wiec ne obtrazaj sie jak dziecko Crying or Very sad

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP