Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Burst

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
gippaa



Do³±czy³: 09 Lis 2011
Posty: 2

PostWys³any: Nie Lut 26, 2012 9:23 pm    Temat postu: Burst Odpowiedz z cytatem

Witam mam ma³y problem z burstem w szelce otó¿ chodzi oto, ¿e zrobi³em szelkê 1,75" i na bursta u¿y³em H3 na ³uskach ry¿owych, gwiazdki valine red primerowane p.cz (odpapala normalnie gwiazdke). Noi wiêc po wybuchu szelki 0 zapalno¶æ gwiazdek. Co muszê zmieniæ ¿eby te szelki wkoñcu mi normalnie wychodzi³y
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pan_kracy



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 78
Sk±d: zachód

PostWys³any: Pon Lut 27, 2012 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spróbuj burstu na p.cz. je¶li masz, powinno pomóc. Rozrzut mo¿e byæ s³abszy, ale wtedy wystarczy poprawiæ konstrukcjê szelki. H3 mo¿e byæ za szybki i za mocny, przez co gwiazdki maj± problem odpaliæ.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ripper87



Do³±czy³: 05 Cze 2007
Posty: 205
Sk±d: z czwartej gêsto¶ci

PostWys³any: Pon Lut 27, 2012 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewentualnie grubszy primer z dodatkiem KClO3
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pon Lut 27, 2012 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jest milion piêæset stodziewiêæset innych problemów. Ma³o opisu, a czynników wiele. Popatrz jak obszerne s± tematy o szelkach (a i tak ma³o obszerne)...
Równie dobrze rozwiazanie twoje:
1) lepszy primer
2) mocniejsza konstrukcja
3) zmiana bursta
4) zmiana no¶nika, stosunku mieszaniny do ³usek
5) zastsowanie fb baga
6) itp.

pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Pon Lut 27, 2012 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz dok³adnie w jakich ilo¶ciach mieszasz sk³adniki, ile tego dajesz mniej wiecej do szlei jak uk³adasz sk³adniki. Wtedy bêdziemy mogli poweiedzieæ co¶ wiêcej
_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
gippaa



Do³±czy³: 09 Lis 2011
Posty: 2

PostWys³any: Pon Lut 27, 2012 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiêc spróbuje opisaæ to jak najdok³adniej. ³uski ry¿owe zmieszane z H3 w stosunku 1/3 (ale przyklejone zosta³o oko³o 25g/10g), gwiazdki ciête, u³o¿one równo przy ¶ciankach( nie uk³ada³em tak dok³adnie ¿eby maluteñkie ilo¶ci powchodzi³y pomiêdzy gwiazdki, ¿eby by³a lepsza zapalno¶æ ale mogê siê myliæ bo to moje zdanie). u¿ywam papieru kraft ogólnych info nie podam bo nie mam pojêcia o jego gramaturze ani grubo¶ci a mikrometra nie chce mi siê szukaæ, ale to jest normalny, br±zowy, pr±¿kowany.Klejone od osi Y do osi X i tak ³±cznie wysz³o 12 warstw ¿eby dopasowaæ szelkê do mojego mo¼dzierza. Ile bursta ³aduje to nie wiem tyle ile jest miejsca i szelkê da³o siê "domkn±æ". W tej szelce wyj±tkowo nie u¿y³em flash baga poniewa¿ chcia³em tylko ¿eby te gwiazdki siê podpali³y, bo ju¿ trochê borykam siê z tym problemem za ka¿dym razem co¶ zmieniaj±c i troszkê ciê¿ko mi do tego doj¶æ. jednak BP którym by³y nie by³ zbyt dobrej jako¶æ, nadaje siê tylko do quickmatcha, no ale a¿ tak strasznie ¼le siê nie pali. Nie wiem co jeszcze mogê napisaæ, proszê zadawaæ pytania, je¿eli o czym¶ zapomnia³em
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP