Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

ACTA
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sro Sty 25, 2012 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to jest jak chce siê byæ bardziej zachodnim od zachodu ... mówie szwajcaria ma to wszystko w powa¿aniu np i daje sobie radê ...

Chiny te¿ , wiêc skoro , nie podpisuj± chiny najwiêkszy pirat ¶wiata to mo¿na sobie caly ten akt postawiæ obok papieru w toalecie a nó¿ siê przyda ...
Powrót do góry
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Czw Sty 26, 2012 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi¶cie, ¿e jestem aroganckim malkontentem. Ale nie przytaczam argumentów z d wziêtych. Nie ¿yjemy 300 lat temu a za podwa¿anie dogmatów w naszej czê¶ci ¶wiata nie grozi Ci nic wiêc mo¿e dyskutujmy o stanie rzeczywistym a nie o tym jak mo¿e byæ? Podobnie ci±¿a pozamaciczna jest ci±¿± a niepokalane poczêcie to zjawisko nieznane nauce i historii.


Ja tam siê zgadzam, ¿e ta umowa jest ca³kowicie zbêdna. De facto jest zobowi±zaniem siê do czego¶ co u nas i tak ju¿ istnieje ergo praktycznie nas nie dotyczy. Ja siê po prostu nie zgadzam, a przynajmniej irytuje mnie ca³y ten szum wokó³ ACTA w momencie kiedy 90% tych "protestuj±cych" gimbusów nie wie nawet przeciw czemu protestuje. Totalna ignorancja, pêd za stadem, ¿e o braku umiejêtno¶ci i chêci znalezienia informacji u ¼róde³ (wiarygodnych) nie wspomnê bo to w narodzie zdycha od dawien dawna. Ca³e rzesze ma³olatów wola opieraæ siê na pseudo¼ród³ach w stylu kwejka, demotów, YT czy FB. To ¿enuj±ce. Jako ma³olatów rozumiem tez ludzi w moim wieku czy trochê starszych.

_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
guerreiro79



Do³±czy³: 03 Maj 2009
Posty: 60

PostWys³any: Czw Sty 26, 2012 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakazy tu,zakazy tam,nakazy."Poniesione zostana konsekwencje"-to slowa mr Tuska do protestujacych lekarzy,aptekarzy i teraz to.Mysle,ze to powazna sprawa,ktora sluzy jednej rzeczy,o ktorej juz bylo na forum.
Przeciwko acta nie sa tylko "dzieci neostrady",czy politycy opozycyjnych partii probujacy sie przypodobac ale rowniez prawnicy i wyksztalceni ludzie nie tylko z Pl-dziwne, skoro niby to porozumienie nic nie zmienia i jest jakby potwierdzeniem naszego prawa:-) Skad maja obawy?
Ciekawe co powiecie na to(pewnie wszyscy juz o tym slyszeli)
http://www.polityka.pl/kraj/1523695,1,nik-dowie-sie-o-nas-wszystkiego-lacznie-z-zapisem-dna.read

_________________
witam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ MSN Messenger
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Czw Sty 26, 2012 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No czy niepokalane poczêcie jest znane nauce czy nie jest to bym dyskutowa³ skoro teoretycznie cie¿ko podwa¿yæ istnienie Jezusa warsztatem historyka... Lubie takie dyskusje z >ty³ek< wziête czasem musisz mi to wybaczyæ.


Zgadzam siê z Tob± Jacku w sprawie gimbusów , masz absolutn± racjê , ale mnie cieszy to ¿e jednak nasz wódko kie³basiany naród a przynajmniej jego m³odsz± czê¶æ da siê jeszcze jako¶ rozruszaæ , to do¶æ wa¿ne , nie wa¿ne co oni o tym i co wiedz± na ten temat, wa¿ne w imiê czego protestuj± . Choæ niektóre formy s± debilne , trudno co zrobiæ ... Fakt jest to trochê irytuj±ce jak wo¶p , w czasie wo¶p no ale , jak wszystko czego nagle robi siê za du¿o... To trochê taka sytuacja jak by³a za komuny - telewizja nic nie mówi , a bibu³a nie zawsze mówi prawdê , na manifestacjach pewnie te¿ nie ka¿dy wiedzia³ o co chodzi , a po³owa by³a tylko dla dymu ... Tak jest zawsze jak co¶ siê dzieje...Zobacz jak rozstrzelali Ceauºescu , to g³ównym argumentem który rozsierdzi³ naród by³a liczba zabitych przez re¿im która podobna dosz³a blisko 100 tys. w rzeczywisto¶ci po ca³ej akcji , czerwony krzy¿ doliczy³ siê kilku tysiêcy tylko ... tak jest zawsze...
Powrót do góry
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Czw Sty 26, 2012 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No czy niepokalane poczêcie jest znane nauce czy nie jest to bym dyskutowa³ skoro teoretycznie cie¿ko podwa¿yæ istnienie Jezusa warsztatem historyka.


Znaczy istnienie takiej postaci da siê potwierdziæ, ponownie jak nauki g³oszone przez t± osobê. W ujêciu historycznym. Byæ mo¿e istniej± na to dowody naukowe i kiedy¶ zostan± odkryte. Ale ja mówiê o kategorii innej. Niepokalanego poczêcia, wskrzeszania umar³ych, zmartwychwstania, zamiany wodê w wino, wniebowst±pienia i tak dalej (no przecie¿ znamy Ewangeliê, wiemy o co chodzi) nie da siê potwierdziæ metodami naukowymi (historycznie) w zgodzie z obecnym paradygmatem naukowym. Pomocnymi terminami mog± byæ "falsyfikacja", "indukcja", "dedukcja" oraz inne podstawowe pojêcia dla filozofii i logiki.

Cytat:
Lubie takie dyskusje z >ty³ek< wziête czasem musisz mi to wybaczyæ.


Chopie, ja siê wrêcz cieszê bo sam to lubiê Very Happy.


Cytat:
Zgadzam siê z Tob± Jacku w sprawie gimbusów , masz absolutn± racjê , ale mnie cieszy to ¿e jednak nasz wódko kie³basiany naród a przynajmniej jego m³odsz± czê¶æ da siê jeszcze jako¶ rozruszaæ , to do¶æ wa¿ne , nie wa¿ne co oni o tym i co wiedz± na ten temat, wa¿ne w imiê czego protestuj± .


Czyli Twoim zdaniem pozytywem jest taka "gimnazjalno-obywatelska postawa"?


A w³a¶nie wcale nie jest dobra. Utwierdza bardzo nieobywatelsk± postawê pod±¿ania za t³umem. Jak ¶wie¿o upieczeni osiemnastolatkowie id± do wyborów i g³osuj± przyk³adowo na JKM bo obieca³ im marihuanê ale prócz tego nie wiedz± ABSOLUTNIE NIC o jego pogl±dach to to jest obywatelska postawa czy poczucie wspó³odpowiedzialno¶ci za kraj? Nie! To zwyczajna g³upota, ignorancja i debilizm. Zw³aszcza, ¿e nieraz te same osoby w kolejnych wyborach g³osuj± na Palikota. Bo obieca³ to samo ale obecnie on jest modny.

_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Czw Sty 26, 2012 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz to mi siê ju¿ nie chce o niepokalanym poczêciu - mam mózg rozye,,, biochemi± - ale muszê jeszcze trochê - na istnienie Jezusa s± jakie¶ tam ¿ród³a , chyba raz czy dwa razy siê pojawia to imie w jaki¶ Rzymskich papierach , nie podam Ci dok³adnie ale mniejsza z tym - w ka¿dym razie - je¿eli on by³ i to teoretycznie musia³ siê urodziæ a chyba nie powiesz ¿e Maryja zawsze dziewica jednak nie by³a dziewic± , ale z drugiej strony nie ma ¿róde³ ¿e faktycznie by³a , chocia¿ z trzeciej jest bardzo szeroka grupa spo³eczna umundurowana (nawet) która wciska kit ¿e to wszystko sama prawda prawdziwa Smile (Jak przewale egzamin to bêdzie Twoja wina bo mnie prowokowa³e¶ RazzRazz)

Co do reszty

TU jest pewien dysonans , to ¿e oni "id± z wolno¶ci± na ustach" to jest dobrze , ale to ¿e maj± zerow± ¶wiadomo¶æ jest bardzo ¼le , w ka¿dym razie , ja to widzê tak , dobrze ¿e siê okazuje ¿e jednak nie da siê temu spo³eczeñstwu bez ¿adnego oporu wcisn±æ wszystkiego , ¼le ¿e spo³eczeñstwo idzie za tym kto kto¶ powie i nie wnika w nic ... Trzeba u¶wiadamiaæ , u¶wiadamiaæ i jeszcze raz u¶wiadamiaæ ... Ale to jest problem znany od zagadnieñ 1789 , wszystkie du¿e ruchy spo³eczne siê z tym zetknê³y...
Powrót do góry
Front



Do³±czy³: 18 Gru 2006
Posty: 189
Sk±d: Wrocek

PostWys³any: Pi± Sty 27, 2012 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek R. na TROLLa roku!!
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dr.joint



Do³±czy³: 27 Pa¼ 2011
Posty: 20
Sk±d: fghfgh

PostWys³any: Pi± Sty 27, 2012 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/opage,10,title,Szwedzki-europosel-polski-rzad-klamie-w-sprawie-ACTA,wid,14198851,wiadomosc.html?ticaid=1dcf9
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pi± Sty 27, 2012 1:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Student-pierwsza-ofiara-miedzynarodowych-porozumien-antypirackich,wid,14199686,wiadomosc.html?ticaid=1dcfa&_ticrsn=3

Mo¿e Jacku R przeczytasz to. I Twoim zdaniem ACTA jest najlepszym co nas spotka³o? Skoda,nied³ugo forum zniknie. Masa tu linków do ebooków, masa jest te¿ skopiowanych rzeczy z internetu. Noo a te wszystkie zdjêcia "gdzie¶ znalezione w internecie"? Teraz to je trzeba bêdzie podpisaæ "zdjêcie wykona³ Robert M.."

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
dr.joint



Do³±czy³: 27 Pa¼ 2011
Posty: 20
Sk±d: fghfgh

PostWys³any: Pi± Sty 27, 2012 1:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak pisalem kiedys na tym forum mozna przeniesc to forum na jakis amerykanski server albo rosyjski poki jeszcze jest na to czas moderatorowie niech zrobia zeby dane ,posty, nicku uzytkownikow byly szyfrowane przez ssl a co z tym idzie dostawca internetu nie bedzie widzial co robimy na forum ani jaki mamy nick Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pi± Sty 27, 2012 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I trzeba to zrobiæ ju¿ teraz !
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Pi± Sty 27, 2012 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
chyba nie powiesz ¿e Maryja zawsze dziewica jednak nie by³a dziewic±


To Ci w³a¶nie mówiê Very Happy


Cytat:
dobrze ¿e siê okazuje ¿e jednak nie da siê temu spo³eczeñstwu bez ¿adnego oporu wcisn±æ wszystkiego


Nie?! A co w³a¶nie zosta³o zrobione? Wystarczy odrobina manipulacji faktami doprawiona szczypta podatnego gruntu (czyli- nie czytaj±cej m³odzie¿y) z dwiema ³y¿kami nadinterpretacji i masz co masz. Wrêcz banalne jak dali sobie wcisn±æ to, w co wiêkszo¶æ z was w³a¶nie wierzy! £ykaj± jak m³ode pelikany.


Cytat:
Mo¿e Jacku R przeczytasz to. I Twoim zdaniem ACTA jest najlepszym co nas spotka³o?


Kolego drogi, a mo¿esz mi podaæ ¼ród³a tych rewelacji? Uprzejmie proszê ;]. Bo widzisz, ja na przyk³ad w necie znalaz³em wczoraj co¶ takiego:



Poruszaj±ce, prawda? Tylko, ¿e to gówno prawda, taki detal.

_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
lahire22



Do³±czy³: 01 Lut 2010
Posty: 42

PostWys³any: Pi± Sty 27, 2012 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pokazuje ¿ycie w dzisiejszych czasach trzeba byæ daleko wstrzemiê¼liwym w popieraniu ustaw wprowadzonych przez rz±dy szczególnie te made in UN, USA Very Happy.Dziwiê siê tylko ze ten naród zrobi³ siê taki cierpliwy, tolerancyjny itp.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sty 27, 2012 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacku znów za³amujesz mój ¶wiatopogl±d , ale mo¿e jej dziewictwo by³o tylko figur± filozoficzn± RazzRazz

OK , zmanipulowani , ale to przesada , co prawda na pewno 100% nie jest dok³adnie zorientowana o co chodzi i daje wiarê temu co pisze np kwejk czy inne ¿ród³a , jaka¶ tam nieliczna czê¶æ to czyta³a ... Ale to jednak je¿eli ju¿ nie rz±d zdajê siê tym krêci ... Ja ju¿ swoje powody wy³uszczy³em , dlaczego mi siê nie podoba . O to mi dok³±dnie chodzi ¿e jednak rz±d nie mo¿e tak bez protestu wszystkiego przepchn±æ... Mo¿e to pójdzie w stronê u¶wiadamiania spo³eczeñstwa , mo¿e to my bêdziemy kontrolowaæ rz±d a nie rz±d nas ... jestem optymist± gdy widzê 10 tys. t³um który krzyczy "nie damy zabraæ sobie wolno¶ci" ...
Powrót do góry
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Sob Sty 28, 2012 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu staram siê nie mieszaæ bajek (zwanych tez czasami "religi±" czy "wiar±", i to obojêtne która jak dla mnie) z podej¶ciem stricte naukowym.

Jaka¶ tam nieliczna czê¶æ to czyta³a a jaka¶ tam nieliczna czê¶ci z tej nielicznej czê¶ci zrozumia³a to co czyta. Jeszcze bardziej nieliczna czê¶æ z nielicznej czê¶ci z nielicznej czê¶ci porówna³a to z obowi±zuj±cym obecnie u nas prawem zadaj±c sobie pytanie "co do cholery to w³a¶ciwie zmienia?!".

I w ten oto sposób 98% zapewne protestuj±cych nie ma ¿adnego pojêcia przeciw czemu protestuje. ¯A£OSNE. To nie jest 10tysiêczny t³um krzycz±cy co¶ konkretnego. to jest 10tysiêczny t³um be³kocz±cy co¶ pod nosem i tocz±cy pianê.

_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
lahire22



Do³±czy³: 01 Lut 2010
Posty: 42

PostWys³any: Sob Sty 28, 2012 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek R. napisa³:
Po prostu staram siê nie mieszaæ bajek (zwanych tez czasami "religi±" czy "wiar±", i to obojêtne która jak dla mnie) z podej¶ciem stricte naukowym.

Jaka¶ tam nieliczna czê¶æ to czyta³a a jaka¶ tam nieliczna czê¶ci z tej nielicznej czê¶ci zrozumia³a to co czyta. Jeszcze bardziej nieliczna czê¶æ z nielicznej czê¶ci z nielicznej czê¶ci porówna³a to z obowi±zuj±cym obecnie u nas prawem zadaj±c sobie pytanie "co do cholery to w³a¶ciwie zmienia?!".

I w ten oto sposób 98% zapewne protestuj±cych nie ma ¿adnego pojêcia przeciw czemu protestuje. ¯A£OSNE. To nie jest 10tysiêczny t³um krzycz±cy co¶ konkretnego. to jest 10tysiêczny t³um be³kocz±cy co¶ pod nosem i tocz±cy pianê.

Twoja gadka jest tak mêtna ,ze szkoda czasu na twoje wypociny!
Zapewne powi±zanie ACTA z rybami i rolnikami znasz?
I zapewniam Ciebie ,¿e te 98% jest troszku mniejsze ,a ta reszta co majaczy to przez takich "inteligetow" jak Ty. Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sob Sty 28, 2012 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra . no ja wiem ¿e chcesz wyj¶æ na jedynego co przeczyta³ i teraz broni , ah no jedyny ostatni sprawiedliwy . Tak siê sk³ada ¿e mia³em w tym semestrze ochrone w³asno¶ci intelektualnej , wiêc co¶ nie co¶ na temat aktualnie obowi±zuj±cych przepisów które , de facto wype³niaj± zdaje siê ca³y problem , wiem - choæ nie powiem ¿ebym siê za nadto przejmowa³ tym ...

Po co wiêc ³adowaæ siê kolejn± miêdzynarodow± umowê ? ¿eby potem dzwoni³ ambasador USA i siê pyta³ czy ju¿ czy jeszcze trzeba poczekaæ ?

Jacku , mi siê tak wydaje ¿e troszkê nie rozumiesz procesów spo³ecznych , po prostu ludzie ju¿ s± na skraju za³amania , maj± do¶æ polityki tego rz±du to jest jak iskra na proch wiele nie trzeba ... Przeczyaj sobie dlaczego obalili Ceauºescu tam te¿ wysz³a informacja której nikt nie sprawdzi³ a faceta odstrzelili ... Tak jest zawsze , oni mog± i i¶æ nayebani na czworakach rzygaj±c co 5m, ale tak siê zawsze takie rzeczy robi³o , od rewolucji francuskiej licz±c ...
Powrót do góry
lahire22



Do³±czy³: 01 Lut 2010
Posty: 42

PostWys³any: Sob Sty 28, 2012 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GUN_1917 z ca³ym szacunkiem bez wazeliny ,ale nie b±d¼ po¿ywka huby Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Nie Sty 29, 2012 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem ca³kiem ciekawy wywiad z Ho³dysem, czyli obecnie wrogiem publicznym #1 polskich internautów. Mo¿e kogo¶ leciutko ostudzi Wink.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/holdys-w-uwodzeniu-spoleczenstwa-tusk-jest-mistrze,1,5011348,wiadomosc.html

P.S. Wywiad ciekawy, przedstawi³ wiele dobrych argumentów, ale z wieloma siê nadal nie zgadzam. Twierdzi, ¿e amerykanie nie bêd± przyjmowaæ nic co by godzi³o w wolno¶æ wypowiedzi, bo maj± to zapisane w pierwszej poprawce konstytucji. Pan Ho³dys widocznie nie s³ysza³ o "strefach wolno¶ci s³owa". Ca³kiem ciekawy pomys³, wyznaczyæ strefy w których mo¿na sobie mówiæ co siê chce, nie? A poza tymi strefami to ju¿ nie ma wolno¶ci s³owa? http://en.wikipedia.org/wiki/Free_speech_zone

_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
zbyhk



Do³±czy³: 05 Mar 2003
Posty: 339
Sk±d: skontowni

PostWys³any: Nie Sty 29, 2012 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka cytatów z neta:
Premier "zapomnia³" wyja¶niæ na czyje polecenie krêcone s± te "lody". Ca³± miêdzynarodow± akcjê poparcia dla ACTA, monitoruje (narzuca) FBI, a ma ona s³u¿yæ interesom korporacji biznesowych USA. Prawda wydaje siê jednak du¿o bardziej z³o¿ona.
Dla federalnych to tylko bardzo wygodny pretekst-przykrywka, aby przej±æ pe³n± kontrolê nad Internetem, miêdzy innymi zablokowaæ WikiLeaks. Pisz± o tym media zachodnie, polscy dziennikarze wydaj± siê byæ bardzo s³abo poinformowani.

Polski rz±d wola³ siê ugi±æ przed presj± opinii miêdzynarodowej ni¿ w³asnych obywateli. A tacy „stronnicy piratów” jak Holandia czy Niemcy uznali, ¿e musz± siê nad podpisaniem dokumentu jeszcze zastanowiæ i byæ mo¿e uczyni± to pó¼niej. Czy to daje do my¶lenia? Jak widaæ, mo¿na my¶leæ samodzielnie i nonkonformistycznie, ale dla naszych polityków to najwyra¼niej sztuka tajemna.

Co z tego, ¿e ca³y kraj protestuje? Co z tego, ¿e miêdzynarodowa grupa hakerów „zajê³a siê” premierem i jego podw³adnymi? Co z tego, ¿e nie by³o konsultacji spo³ecznych? Och, tych pytañ móg³bym wypisaæ ca³± stronê i jeszcze by³oby ma³o. Otó¿, absolutnie nic z tego. Donald Lwie Serce nikogo siê nie ulêknie. Pokaza³ wszystkim, ¿e jest prawdziwym „facetem z zasadami”. Sprawê zacz±³ w tajemnicy przed narodem, a zakoñczy³ wbrew niemu. Esencja polskiej polityki

Jeszcze inne kuriozum:
"MSWiA i ABW z³o¿y³y Narodowemu Centrum Badañ i Rozwoju zlecenie na skonstruowanie „autonomicznych narzêdzi wspomagaj±cych zwalczanie cyberprzestêpczo¶ci”, które pozwol± na zdalne w³amywanie siê do komputerów oraz infiltrowanie przesy³anych plików."
[...]
Co prawda, s³u¿by specjalne nie maj± prawa zlecaæ tworzenia narzêdzi hakerskich, dlatego MSWiA zamierza dopisaæ do ustawy o policji prawo do „stosowania ¶rodków elektronicznych” umo¿liwiaj±cych owo „niejawne i zdalne uzyskanie dostêpu”. Oczywi¶cie jak ju¿ MSWiA „dopisze” takowe uprawnienia do ustawy o policji, to Sejm z ca³a pewno¶ci± uchwali stosown± ustawê bo do tego sprowadza siê w zasadzie w Polsce rola Sejmu, ale póki co MSWiA jeszcze ich nie „dopisa³o”.

Jednak zdaniem Pana Sebastiana Serwiaka – dyrektora departamentu bezpieczeñstwa publicznego w MSWiA – „nie ma nic dziwnego w budowaniu narzêdzi, które bêd± legalizowane dopiero po stworzeniu. Najpierw powsta³ samochód, potem stworzono przepisy ruchu drogowego”.
Szkopu³ polega na tym, ¿e gdy budowano samochód nie by³o to zakazane! Mo¿e by dyrektor departamentu bezpieczeñstwa publicznego zechcia³by w wolnej chwili od podgl±dania mojego komputera rzuciæ wzrokiem na art. 296b KK. "
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP