Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

e-Terroryzm.pl | Biuletyn Centrum Studiów nad Terroryzmem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Paź 28, 2012 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Obecnie można odnotować modę np. na studia z zakresu bezpieczeństwo narodowe lub wewnętrzne. Studenci marzą tam, by pracować w FBI albo być jak postacie z serialu "CSI: Kryminalne zagadki Miami". (…) Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że (…) być może pozostanie im praca w roli ochroniarza - mówi w wywiadzie dla Onetu prof. Barbara Kudrycka."

Pisałem o tym wyżej, że te pseudo-studia od łapania terrorystów nic nie dają, jeśli nie będą one skromnym dodatkiem do gruntownego wykształcenia technicznego plus języki.


http://wiadomosci.onet.pl/raporty/kudrycka-mozna-odnotowac-mode-na-studia-z-zakresu-,1,5289289,wiadomosc.html


Znany mi emeryt-ochroniarz ma 2,5 zł./h Shocked . Pewno dlatego, że nie ma studiów :]

Miłego dnia A
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Nie Paź 28, 2012 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja skończyłem te studia, pracuję w ABW i bardzo sobie je chwale Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domeq



Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 58
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Nie Paź 28, 2012 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisał:
Pisałem o tym wyżej, że te pseudo-studia od łapania terrorystów nic nie dają, jeśli nie będą one skromnym dodatkiem do gruntownego wykształcenia technicznego plus języki.


Nic nie daje też sama ekonomia, marketing, zarządzanie, dziennikarstwo, ba, nawet informatyka, jeśli w ślad za kierunkiem studiów nie idą umiejętności praktyczne. Takie myślenie (dość realistyczne) da się dostosować do bardzo wielu kierunków studiów, nie tylko wymienionych. Zresztą nie wiem czemu uparłeś się, że "Bezpieczeństwo wewnętrzne" to "łapanie terrorystów"?

edit: Proszę szanownego Moderatora o nie dopisywanie swoich odpowiedzi bezpośrednio w mojej odpowiedzi, od tego służy przycisk "odpowiedź". Twoje mazanie po moim poście skasowałem.

_________________
Wszystkie teksty autora są jego prywatnymi opiniami i mają cele wyłącznie edukacyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mahalas



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 417

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 5:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

domeq napisał:
ARKO napisał:
Pisałem o tym wyżej, że te pseudo-studia od łapania terrorystów nic nie dają, jeśli nie będą one skromnym dodatkiem do gruntownego wykształcenia technicznego plus języki.


Nic nie daje też sama ekonomia, marketing, zarządzanie, dziennikarstwo, ba, nawet informatyka, jeśli w ślad za kierunkiem studiów nie idą umiejętności praktyczne. Takie myślenie (dość realistyczne) da się dostosować do bardzo wielu kierunków studiów, nie tylko wymienionych. Zresztą nie wiem czemu uparłeś się, że "Bezpieczeństwo wewnętrzne" to "łapanie terrorystów"?



To moze sprecyzuj na czym polega " bezpieczenstwo wewnetrzne" w/g Ciebie , lub moze w/g instytutu w ktorym pracujesz Idea

Bo bez tego to, pie----- gadamy o niczym, --- jak wiekszosc z dziennikarskiej sprzedajnej choloty.

Pozdro mahalas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
domeq



Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 58
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="mahalas"]
domeq napisał:
To moze sprecyzuj na czym polega " bezpieczenstwo wewnetrzne" w/g Ciebie , lub moze w/g instytutu w ktorym pracujesz Idea


Najogólniej rozumując dla mnie bezpieczeństwo wewnętrzne to wszystko co dotyczy wnętrza kraju. Teraz rodzi się pytanie, czy bezpieczeństwo zewnętrzne nalezy rozumować jako militarne, a wewnętrzne, jako niemilitarne. Przecież, jeśli będziemy mieli wojnę, to i tak na 100% naruszy ona nasze bezpieczeństwo wewnętrzne. Więc ja bym takiego podziału niedokonywał.
Na czym polega bezpieczeństwo wewnętrzne? Najprościej - co może się stać, jak może do tego dojśc, i co będziemy musieli zrobić aby przywrócić normalną sytuację rozpatrywanej organizacji (oraz czym jest ta normalna sytuacja). Zbiega się tu przeciwdziałanie klęskom zywiołowym i katastrofom technicznym, ratownictwo, zapewnianie porządku publicznego, bezpieczeństwo lokalne oraz społeczne, a nawet telekomunikacyjne, również bezpieczeństwo wrażliwej infrastruktury, wrażliwych informacji... tym wszystkim zajmują się odpowiednie organy i służby. Do tego spora część z tych rzeczy dotyczy prywatnych przedsiębiorstw (kryzysy przydarzają się i tam). Więc ta "organizacja" której bezpieczeństwo wewnętrzne rozpatrujemy to niekoniecznie całe państwo, to może być województwo, gmina, miasto, wybrany system (np. usług bankowych), a także firma.


Ps.
Nie pracuję, studiuję.

_________________
Wszystkie teksty autora są jego prywatnymi opiniami i mają cele wyłącznie edukacyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mahalas



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 417

PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 3:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co napisales to w zasadzie najbardziej ogolna definicja , ze tak powiem "podrecznikowa".
Ja mialem na mysli bezpieczenstwo wewnetrzne w aspekcie tzw. terroryzmu.

Pozdro mahalas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
domeq



Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 58
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam świątecznie Smile

Mam przyjemność poinformować, że ukazał się dwunasty numer naszego czasopisma.

W grudniowym wydaniu, liczącym 70 stron, omawiamy m. in. początki terroryzmu w rosji, kwestię bezpieczeństwa obiektów wojskowych, i prawne aspekty użycia broni palnej przez pracowników ochrony. Analizujemy zasadę domniemania niewinności. Ponadto kontynuujemy cykle historii służb specjalnych. W czasopiśmie także coś o Drogowych Odcinkach Lotniskowych, zwalczaniu zorganizowanej przestępczości oraz ukraińskich wyzwaniach Czarnobyla.

Za oknem zimno, ale numer wciąż gorący. Zachęcam do pobierania Smile



http://e-terroryzm.pl/?wpdmact=process&did=MTIuaG90bGluaw==


Zapraszamy również na naszą stronę internetową:
http://e-terroryzm.pl/

Życzę Wesołych Świąt!

_________________
Wszystkie teksty autora są jego prywatnymi opiniami i mają cele wyłącznie edukacyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

domeq napisał:
Mam przyjemność poinformować, że ukazał się dwunasty numer naszego czasopisma.
W grudniowym wydaniu,


A co z wydaniem styczniowym, lutowym, marcowym, kwietniowym ?. Jakie wnioski, propozycje w sprawie obecnego zamachu w Bostonie ?

Ja wiem jak z tym walczyć. Każdy garnek-szybkowar wyposażyć w paszport i badać drogę garnka od producenta do końcowego odbiorcy. To samo ze złączkami hydraulicznymi i butlami gazowymi oraz innymi zbiornikami ciśnieniowymi. Każdy kto kupi taki wyrób musi okazać się dokumentem od psychiatry i psychologa. Każdy producent takiego wyrobu powinien prowadzić księgę ewidencji obrotu dla każdego wyrobu ciśnieniowego, do tego ........... chyba na dziś dosyć :]

A.

PS. Acha, na stronie www są kolejne numery.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domeq



Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 58
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisał:
domeq napisał:
Mam przyjemność poinformować, że ukazał się dwunasty numer naszego czasopisma.
W grudniowym wydaniu,


A co z wydaniem styczniowym, lutowym, marcowym, kwietniowym ?. Jakie wnioski, propozycje w sprawie obecnego zamachu w Bostonie ?


Wciąż pracujemy nad kolejnymi numerami Smile

Nawiązując do tragedii w Bostonie - od 11 września (to ponad dekada) nie było chyba w USA powazniejszego zamachu. Zabezpieczenie imprezy masowej to trudny kawałek chleba. Takich imprez codziennie w tak wielkim kraju odbywają się dziesiątki. Ciężko o komentarz inny niż współczucie dla ofiar i ich rodzin.

_________________
Wszystkie teksty autora są jego prywatnymi opiniami i mają cele wyłącznie edukacyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Wto Lut 18, 2014 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

domeq napisał:
...Wciąż pracujemy nad kolejnymi numerami Smile



A może koledzy - znawcy od terroryzmu by mnie oświecili w temacie ukraińskim ?.

Milicja uprzedziła przed atakiem, by zgromadzeni opuścili Majdan, ostrzegając, że jeśli tego nie uczynią, siły MSW rozpoczną "operację antyterrorystyczną".

Ci na majdanie okopani to partyzanci czy terroryści bo ja już się pogubiłem :].


A.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domeq



Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 58
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Wto Lut 18, 2014 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisał:
A może koledzy - znawcy od terroryzmu by mnie oświecili w temacie ukraińskim ?.

Milicja uprzedziła przed atakiem, by zgromadzeni opuścili Majdan, ostrzegając, że jeśli tego nie uczynią, siły MSW rozpoczną "operację antyterrorystyczną".

Ci na majdanie okopani to partyzanci czy terroryści bo ja już się pogubiłem :].



Teoretycznie terror to działania silnego wobec słabszych, a terroryzm to działania słabszych wobec silnego. Jakie to działania, a jakie nie, i kto jest stroną silniejsza a kto słabszą - to już temat rzeka Smile


Ps.
W polityce często używa się nowomowy i swobodnie używa pojęć/łatek wobec przeciwników wedle uznania i potrzeby.

_________________
Wszystkie teksty autora są jego prywatnymi opiniami i mają cele wyłącznie edukacyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP