Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Ró¿ne paliwa sta³e - zbiór przepisów.
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Czw Lis 27, 2003 8:44 pm    Temat postu: Re: witam jeszcze raz Odpowiedz z cytatem

PINOT napisa³:
.....Mówi³e¶, ¿e do zlepienia AA u¿y³es ¿ywicy epoksydowej. Ha, mówimy o epoxy, ale nie pamietamy o ma³ym, podstêpnym Z-1. A jest to poliamina alifatyczna...hmmm...aminy alifatyczne s± silniejszymi zasadami niz amoniak. Co siê wiêc sta³o - wypar³a amoniak z AN. Czy miesznka nie cuchne³a koñskim moczem? Je¶li tak, to s±dzê, ¿e powsta³ azotan Z-1 Wink, który



Pisa³em o tym Wink . O tym, ¿e do AA nie dajemy ¯E ( bo Z1 jej nie utwardzi tylko przereaguje z AA ). I o tym ,¿e Z1 reaguje z AA ( mój post "zamiana wody w wino" i inne ) . No ale , piszesz prawdê Wink . Dzi¶ tylko zabi³o mi æwieka bo mieszanina AA/ Mg / zywica poliestrowa / utwardzacz ( z nadtlenku benzoilu ) - nie utwardzi³o mi paliwa Shocked


Pozdr. A
Powrót do góry
PINOT



Do³±czy³: 25 Lis 2003
Posty: 428
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Czw Lis 27, 2003 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z góry przepraszam, jestem nowy i nie by³em w stanie "przewaliæ" wszystkich postów. I tak spêdzam na tym forum bardzo duzo czasu....Wink

Co do nadtlenku benzoilu...co¶ wymiot³o wolne rodniki...lub zredukowa³o grupê nadtlenkow±. Magnez - to silny reduktor.
hmmm - jaka mo¿e byæ tutaj rola AN ? Bo jaka¶ jest...muszê poszperaæ. Bo siê rzeczywi¶cie z tym spotka³em. Nie zastanawia³em siê nad tym z ponizszych powodów:

omawiany - Trudno¶ci z utwardzaniem (choæ czasem siê udawa³o)
g³ówny - Du¿a zawarto¶æ styrenu (kupa wêgla/ma³o wodoru)

Ale jest ¶wietny do paliw o niskim ISP, kopc±cych na czarno. S± bardzo widowiskowe Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Czw Lis 27, 2003 9:39 pm    Temat postu: Jeszcze w sprawie ¿ywic. Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu Waszych uwag siêgn±³em do mojego archiwum, aby odnale¼æ przyk³ady ró¿nych kompozycji paliw.
I potwierdza siê to o czym pisali¶cie.
Nie znalaz³em paliwa z AN (lub jak kto woli z AA) aby substancj± scalaj±c± by³a ¿ywica epoksydowa.
Zazwyczaj stosuje siê ¿ywice poliestrowe.
Dla odmiany paliwa na bazie PP (nadchloranu potasu) maj± w swym sk³adzie ¿ywice epoksydowe.
Teraz wydaje siê to takie oczywiste ( - ale tylko dziêki naukowej analizie PINOT’a).

Mo¿e znajdziesz odpowied¼ na problem Pyrotechman’a?

Pozdrowienia


Ostatnio zmieniony przez ksard dnia Nie Kwi 10, 2005 1:41 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Czw Lis 27, 2003 9:51 pm    Temat postu: Re: Jeszcze w sprawie ¿ywic. Odpowiedz z cytatem

ksard napisa³:
.....Mo¿e znajdziesz odpowied¼ na problem Pyrotechman’a?


No to pirotechman wini wodê Wink . Tym razem AA by³a lekko zawilgocona ( ok. 1.5 - 2 % wody ). Dalszy mechanizm reakcji przypomina wró¿enie z fusów ale wg mnie woda z Mg reaguje do wodoru instatu nascendi. To on po³kna³ mi rodniki nadtlenkowe. Przy suchej AA mialem do¶æ dobre utwardzenie ( choæ nie do koñca ). Nastepnym razem dobrze wysuszê AA i dam znaæ Wink


Pozdr. A


Ostatnio zmieniony przez Go¶æ dnia Czw Lis 27, 2003 9:54 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
ku ku



Do³±czy³: 29 Wrz 2002
Posty: 72
Sk±d: ³ód¿

PostWys³any: Czw Lis 27, 2003 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale tak ogólnie rzecz bior±c to bardzo fajnie mi siê czyta wasze wszystkie posty
wreszcie co¶ zab³ys³o na tym forum i powia³o trochê nauk± a nie sam± demagogi±
piszcie i piszcie a siê nadal od was uczê
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Pi± Lis 28, 2003 7:18 pm    Temat postu: ¯ywice i lepiszcza Odpowiedz z cytatem

Jaka jest Wasza opinia o mo¿liwo¶ci zastosowania silikonów jako lepiszcza w paliwach opartych na AN?

Ostatnio zmieniony przez ksard dnia Nie Kwi 10, 2005 1:40 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Sob Lis 29, 2003 1:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te¿ mam takie podejrzenia Very Happy Exclamation Exclamation Exclamation
A co do ¦lubu to z serca gratulujê Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Nie Lis 30, 2003 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê puêknie Very Happy Exclamation
tnt napisa³:
s³yszeli¶cie o paliwie z saletry potasowej,siarki i cukru bo w³asnie je testuje.ma przewage nad zwyk³ym karmelkowym bo zawartosc siarki powoduje reakcje z saletr± 2KNO3+S->K2S+N2+3O2 a wiec utleniacz dostarcza wiecej tlenu

a czytaæ umiesz Question
VIDE ALTUM Idea Exclamation

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
miqs



Do³±czy³: 01 Mar 2003
Posty: 17
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Wto Gru 09, 2003 3:01 pm    Temat postu: cynk z siark± Odpowiedz z cytatem

Jakie macie wnioski po zrobieniu paliwa cynku z siark±. Elsztein w swojej ksi±¿ce (IV wyd) strasznie siê nim zachwyca³. MOje paliwo nawet nie chcia³o siê zapaliæ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
GM



Do³±czy³: 30 Lis 2003
Posty: 73
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Wto Gru 09, 2003 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bawi³em siê kiedy¶ tym paliwkiem pali siê bardzo szybko i strasznie o¶lepia ale bardzo musialem dostarczyæ du¿o ciep³a ¿eby odpalilo!
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
miqs



Do³±czy³: 01 Mar 2003
Posty: 17
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Wto Gru 09, 2003 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak du¿o? Czy odpala³e¶ latem czy elektrycznie. Jakiej siarki u¿ywa³e¶? Ja swoj± kupi³em przez internet w ma³ych granuklach i po rozdrobnieniu i dodaniu Zn nie chcia³o siê zapaliæ, tylko siarka siê topi³a. Czy masz mo¿e odpowiedz na moj± niedolê?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
miqs



Do³±czy³: 01 Mar 2003
Posty: 17
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pi± Gru 12, 2003 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niw wiem czy dobrze my¶lê ale chyba sta³e paliwa rakietowe-zbiór przepisów to nie tylko post o "NOWYCH" paliwach robionych przez nas. S±dzê ¿e mogê tutaj poruszyæ temat Zn+S , którym tak zachwyca³ siê Elsztein.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
PINOT



Do³±czy³: 25 Lis 2003
Posty: 428
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Pi± Gru 12, 2003 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To podasz przepis, czy mamy przepisaæ z Elsztajna - bo jak s±dzê podano tam "konsystencjê" sk³adników?

Na twoje problemy mogê odpowiedzieæ jedno: spróbuj szczê¶cia w pirotechnicznym przedszkolu. Tam z pewno¶ci± kto¶ udzieli ci odpowiedzi na takie pytania. Dopóki nie zmielisz siarki na py³ i nie zmieszasz z PY£EM cynkowym tam mieszanka ci sie nie zapali. Paliwo bêdzie dobre, je¶li uda ci siê je w ca³o¶ci przesiaæ przez poñczoche.
Nawiasem, Elsztajn s³usznie zachwyca³ siê tym paliwem bo m³odzi ludzie jak ty nie maja wielkich szans straciæ przy zabawie z nim oka lub palców. Oprócz tego jest bardzo widowiskowe.

ten sposób obróbki tak samo dotyczy wszystkich paliw sta³ych - odpowiadam awansem, gdyby¶ chcia³ zapytaæ z osobna o saletrê z cukrem, proch czarny i inne....

_________________
Ciekawe kto bedzie pierwszym 80-cio latkiem na tym forum
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
knod



Do³±czy³: 16 Wrz 2002
Posty: 195
Sk±d: 3miasto

PostWys³any: Pi± Gru 12, 2003 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikusmodelarz napisa³:
...Zn nie chcia³o siê zapaliæ, tylko siarka siê topi³a. Czy masz mo¿e odpowiedz na moj± niedolê?...

Widocznie bylo niedostateczne rozdrobnieinie skladnikow badz/i tez ich niewystarczajace wymieszanie (o ile dawales proporcje jak w ksiazce). Prawidlowo sporzadzona mieszanka nadaje sie na petardy a nie na rakiety (to moja subiektywna opinia). Temat Zn/S byl juz kilkukrotnie poruszany tak ze wystarczy tylko poszukac...
Pozdry
knod
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
miqs



Do³±czy³: 01 Mar 2003
Posty: 17
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Gru 13, 2003 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my¶licie ¿e co zupe³nie nie rozdrobni³em siarki, ¿e pcha³em grube wióry do silnika. Siarka by³a mielona w m³ynku do kawy na bardzo drobny proszek a cynk ju¿ kupi³em rozdrobniony do ilu¶ tam mikronów. Po dok³adnym zmieszaniu próbowa³em zapaliæ ale >ty³ek<. Siarka tak jak zawsze topi³a siê bez ¿adnego efektu. Moja babka od chemi powiedzia³a mi ¿e nie mo¿e mi tego wyt³umaczyæ.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Nie Gru 14, 2003 1:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿e siarka wilgotna albo sk³adniki trefne???
--p.s. paliwa z aa i silikonu sprawdzaj± siê tak sobie prawdê mówi±c... Ja dawa³em AA ze styropianem i pali³o siê trochê gorzej ni¿ kno3 z cukrem ... ale w przestrzeni zamkniêtej bo na powietrzu ga¶nie ;( aa + Styropian + wêgiel drzewny to jest ju¿ spoko paliwo, lata w miarê dobrze. A i proporcji nie podam bo nie pamiêtam. Liczy³em stechiometrycznie + 5% paliwa wiêcej. Pozdro i mi³ych testów.
P.S. ¿eczywi¶cie wilgotna aa nie chce odpalaæ, detonowaæ ani siê... kleiæ do lepiszczy, woda spieprza silniki Sad ale pracujmy bo warto!

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Nie Gru 14, 2003 2:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿e troche nie na temat (a mo¿e i tak). Dosta³em od rodziców zlecenia na... gwiazdê-piro betlejemsk±... Powa¿nie!
Robi± "jase³ka z jajem" i ma ona lecieæ powoli, poziomo, daj±c du¿o iskier i ognia z dyszy. Oczywi¶cie niemo¿liwo¶ci± jest aby sama lecia³a wolno i pooziomo (c0 najwy¿ej w dó³ ze skarpyale szybko Laughing )
Na pocz±tku dysza niewytrzymywa³a temp. (gips) i zacz±³em kombinowaæ i albo mi siê zdaje albo dodatek do gipsu zwyk³ego wêgla podnosi jego wytrzyma³o¶c i du¿ej zastyga. Sama z gipsu nie wytrzyma³a po³owy "lotu" (nadrucie Wink ) a z wêglem 3 raz nabi³em i posz³a Shocked
Wêgla doda³em tak ze 40%/60% C/Caso4. Mo¿e macie jakie¶ paliwa z iskrami i wolno pal±ce siê (wskazany d³ugi czas palenia). Jak na rzie u¿ywam s³abego prochu czarnego bez kana³u, lekko zgranulowany (ma³e granulki). Bêdzie filmik, ale nie mam do¶w. jak obrobiæ go z ta¶my na plika. O cyfrówce marzyæ moge...
Pozdro.
Maciej
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
GM



Do³±czy³: 30 Lis 2003
Posty: 73
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Nie Gru 14, 2003 2:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mo¿e ten twój py³ Zn siê utleni³ i masz ZnO Question [/list]
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
aspiryna
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sty 07, 2005 7:02 pm    Temat postu: odleg³a analogia Odpowiedz z cytatem

Pirotechman z powodzeniem stosuje paliwa na KNO3, Mg i ¯E. Podobna mieszanina w której Mg zast±piono glinem nie "zadzia³a", dopiero dodatek siarki sprawia, ¿e Al siê pali - jest to opisane na forum. Analogia jest taka: istniej± fotob³yski KNO3/Mg, KNO3/Al/S, nie istniej± natomiast KNO3/Al. Czy zadzia³a³oby paliwo Ba(NO3)2/Al/¯E skoro istnieje fotob³ysk Ba(NO3)2/Al? Pytam dlatego, ¿e proszek Mg jest du¿o trudniej dostêpny ni¿ Al (w ka¿dym razie ja go nie posiadam), a z kolei nadchloran potasu - choæ sprawdza siê jako utleniacz z ¯E i Al - trochê jednak zbyt drogi. Zanim wypróbujê paliwo z azotanem baru, chcia³bym poznaæ zdanie forumowiczów.
Powrót do góry
PINOT



Do³±czy³: 25 Lis 2003
Posty: 428
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Pi± Sty 07, 2005 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem powiniene¶ wypróbowaæ. Je¿eli nikt do tej pory takiego paliwa nie robi³ - ty bedziesz pierwszy. Jedyna wada byæ mo¿e du¿a masa atomowa baru, co spowoduje, ¿e ¶rednia masa cz±steczkowa gazu spalinowego bêdzie stosunkowo wysoka.
Wiem z do¶wiadczenia ¿e równie¿ NaNO3 spala siê do¶æ mi³o w obecno¶ci Al, ale paliwo bazuj±ce na tych sk³adnikach nie jest nazbyt szybkie.
Wad± tych i podobnych paliw jest stosunkowo wysoka temp. spalania, co niekorzystnie wp³ywa na dyszê i powoduje szybk± jej erozjê....

_________________
Ciekawe kto bedzie pierwszym 80-cio latkiem na tym forum
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP