Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

R騜ne paliwa sta貫 - zbi鏎 przepis闚.
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Lis 27, 2003 8:44 pm    Temat postu: Re: witam jeszcze raz Odpowiedz z cytatem

PINOT napisa:
.....M闚i貫, 瞠 do zlepienia AA u篡貫s 篡wicy epoksydowej. Ha, m闚imy o epoxy, ale nie pamietamy o ma造m, podst瘼nym Z-1. A jest to poliamina alifatyczna...hmmm...aminy alifatyczne s silniejszymi zasadami niz amoniak. Co si wi璚 sta這 - wypar豉 amoniak z AN. Czy miesznka nie cuchne豉 ko雟kim moczem? Je郵i tak, to s康z, 瞠 powsta azotan Z-1 Wink, kt鏎y

Pisa貫m o tym Wink . O tym, 瞠 do AA nie dajemy 浩 ( bo Z1 jej nie utwardzi tylko przereaguje z AA ). I o tym ,瞠 Z1 reaguje z AA ( m鎩 post "zamiana wody w wino" i inne ) . No ale , piszesz prawd Wink . Dzi tylko zabi這 mi 獞ieka bo mieszanina AA/ Mg / zywica poliestrowa / utwardzacz ( z nadtlenku benzoilu ) - nie utwardzi這 mi paliwa Shocked

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
PINOT

Do陰czy: 25 Lis 2003
Sk康: Wroc豉w

PostWys豉ny: Czw Lis 27, 2003 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z g鏎y przepraszam, jestem nowy i nie by貫m w stanie "przewali" wszystkich post闚. I tak sp璠zam na tym forum bardzo duzo czasu....Wink

Co do nadtlenku benzoilu...co wymiot這 wolne rodniki...lub zredukowa這 grup nadtlenkow. Magnez - to silny reduktor.
hmmm - jaka mo瞠 by tutaj rola AN ? Bo jaka jest...musz poszpera. Bo si rzeczywi軼ie z tym spotka貫m. Nie zastanawia貫m si nad tym z ponizszych powod闚:

omawiany - Trudno軼i z utwardzaniem (cho czasem si udawa這)
g堯wny - Du瘸 zawarto嗆 styrenu (kupa w璕la/ma這 wodoru)

Ale jest 鈍ietny do paliw o niskim ISP, kopc帷ych na czarno. S bardzo widowiskowe Wink
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
ksard

Do陰czy: 07 Lis 2003

PostWys豉ny: Czw Lis 27, 2003 9:39 pm    Temat postu: Jeszcze w sprawie 篡wic. Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu Waszych uwag si璕n掖em do mojego archiwum, aby odnale潭 przyk豉dy r騜nych kompozycji paliw.
I potwierdza si to o czym pisali軼ie.
Nie znalaz貫m paliwa z AN (lub jak kto woli z AA) aby substancj scalaj帷 by豉 篡wica epoksydowa.
Zazwyczaj stosuje si 篡wice poliestrowe.
Dla odmiany paliwa na bazie PP (nadchloranu potasu) maj w swym sk豉dzie 篡wice epoksydowe.
Teraz wydaje si to takie oczywiste ( - ale tylko dzi瘯i naukowej analizie PINOT’a).

Mo瞠 znajdziesz odpowied na problem Pyrotechman’a?

Pozdrowienia

Ostatnio zmieniony przez ksard dnia Nie Kwi 10, 2005 1:41 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Lis 27, 2003 9:51 pm    Temat postu: Re: Jeszcze w sprawie 篡wic. Odpowiedz z cytatem

ksard napisa:
.....Mo瞠 znajdziesz odpowied na problem Pyrotechman’a?

No to pirotechman wini wod Wink . Tym razem AA by豉 lekko zawilgocona ( ok. 1.5 - 2 % wody ). Dalszy mechanizm reakcji przypomina wr騜enie z fus闚 ale wg mnie woda z Mg reaguje do wodoru instatu nascendi. To on po趾na mi rodniki nadtlenkowe. Przy suchej AA mialem do嗆 dobre utwardzenie ( cho nie do ko鎍a ). Nastepnym razem dobrze wysusz AA i dam zna Wink

Pozdr. A

Ostatnio zmieniony przez Go嗆 dnia Czw Lis 27, 2003 9:54 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
ku ku

Do陰czy: 29 Wrz 2002
Sk康: 堯d

PostWys豉ny: Czw Lis 27, 2003 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale tak og鏊nie rzecz bior帷 to bardzo fajnie mi si czyta wasze wszystkie posty
wreszcie co zab造s這 na tym forum i powia這 troch nauk a nie sam demagogi
piszcie i piszcie a si nadal od was ucz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
ksard

Do陰czy: 07 Lis 2003

PostWys豉ny: Pi Lis 28, 2003 7:18 pm    Temat postu: 砰wice i lepiszcza Odpowiedz z cytatem

Jaka jest Wasza opinia o mo磧iwo軼i zastosowania silikon闚 jako lepiszcza w paliwach opartych na AN?

Ostatnio zmieniony przez ksard dnia Nie Kwi 10, 2005 1:40 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
dziadek kermit

Do陰czy: 25 Kwi 2003
Sk康: z okolicy "畝bido趾a"

PostWys豉ny: Sob Lis 29, 2003 1:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te mam takie podejrzenia Very Happy Exclamation Exclamation Exclamation
A co do 奸ubu to z serca gratuluj Exclamation Exclamation Exclamation

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
dziadek kermit

Do陰czy: 25 Kwi 2003
Sk康: z okolicy "畝bido趾a"

PostWys豉ny: Nie Lis 30, 2003 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K豉niam si pu瘯nie Very Happy Exclamation
tnt napisa:
s造szeli軼ie o paliwie z saletry potasowej,siarki i cukru bo w豉snie je testuje.ma przewage nad zwyk造m karmelkowym bo zawartosc siarki powoduje reakcje z saletr 2KNO3+S->K2S+N2+3O2 a wiec utleniacz dostarcza wiecej tlenu

a czyta umiesz Question
VIDE ALTUM Idea Exclamation

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
miqs

Do陰czy: 01 Mar 2003
Sk康: Warszawa

PostWys豉ny: Wto Gru 09, 2003 3:01 pm    Temat postu: cynk z siark Odpowiedz z cytatem

Jakie macie wnioski po zrobieniu paliwa cynku z siark. Elsztein w swojej ksi捫ce (IV wyd) strasznie si nim zachwyca. MOje paliwo nawet nie chcia這 si zapali?
Powr鏒 do g鏎y
GM

Do陰czy: 30 Lis 2003

PostWys豉ny: Wto Gru 09, 2003 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bawi貫m si kiedy tym paliwkiem pali si bardzo szybko i strasznie o郵epia ale bardzo musialem dostarczy du穎 ciep豉 瞠by odpalilo!

PostWys豉ny: Wto Gru 09, 2003 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak du穎? Czy odpala貫 latem czy elektrycznie. Jakiej siarki u篡wa貫? Ja swoj kupi貫m przez internet w ma造ch granuklach i po rozdrobnieniu i dodaniu Zn nie chcia這 si zapali, tylko siarka si topi豉. Czy masz mo瞠 odpowiedz na moj niedol?
Powr鏒 do g鏎y
miqs

PostWys豉ny: Pi Gru 12, 2003 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niw wiem czy dobrze my郵 ale chyba sta貫 paliwa rakietowe-zbi鏎 przepis闚 to nie tylko post o "NOWYCH" paliwach robionych przez nas. S康z 瞠 mog tutaj poruszy temat Zn+S , kt鏎ym tak zachwyca si Elsztein.
Powr鏒 do g鏎y
PINOT

PostWys豉ny: Pi Gru 12, 2003 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To podasz przepis, czy mamy przepisa z Elsztajna - bo jak s康z podano tam "konsystencj" sk豉dnik闚?

Na twoje problemy mog odpowiedzie jedno: spr鏏uj szcz窷cia w pirotechnicznym przedszkolu. Tam z pewno軼i kto udzieli ci odpowiedzi na takie pytania. Dop鏦i nie zmielisz siarki na py i nie zmieszasz z PYΒM cynkowym tam mieszanka ci sie nie zapali. Paliwo b璠zie dobre, je郵i uda ci si je w ca這軼i przesia przez po鎍zoche.
Nawiasem, Elsztajn s逝sznie zachwyca si tym paliwem bo m這dzi ludzie jak ty nie maja wielkich szans straci przy zabawie z nim oka lub palc闚. Opr鏂z tego jest bardzo widowiskowe.

ten spos鏏 obr鏏ki tak samo dotyczy wszystkich paliw sta造ch - odpowiadam awansem, gdyby chcia zapyta z osobna o saletr z cukrem, proch czarny i inne....

knod

Do陰czy: 16 Wrz 2002
Sk康: 3miasto

PostWys豉ny: Pi Gru 12, 2003 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikusmodelarz napisa:
...Zn nie chcia這 si zapali, tylko siarka si topi豉. Czy masz mo瞠 odpowiedz na moj niedol?...

Widocznie bylo niedostateczne rozdrobnieinie skladnikow badz/i tez ich niewystarczajace wymieszanie (o ile dawales proporcje jak w ksiazce). Prawidlowo sporzadzona mieszanka nadaje sie na petardy a nie na rakiety (to moja subiektywna opinia). Temat Zn/S byl juz kilkukrotnie poruszany tak ze wystarczy tylko poszukac...
Pozdry
knod
Powr鏒 do g鏎y
miqs

PostWys豉ny: Sob Gru 13, 2003 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my郵icie 瞠 co zupe軟ie nie rozdrobni貫m siarki, 瞠 pcha貫m grube wi鏎y do silnika. Siarka by豉 mielona w m造nku do kawy na bardzo drobny proszek a cynk ju kupi貫m rozdrobniony do ilu tam mikron闚. Po dok豉dnym zmieszaniu pr鏏owa貫m zapali ale >ty貫k<. Siarka tak jak zawsze topi豉 si bez 瘸dnego efektu. Moja babka od chemi powiedzia豉 mi 瞠 nie mo瞠 mi tego wyt逝maczy.
Powr鏒 do g鏎y
Tomash
dost瘼 pr鏏ny do MW

Do陰czy: 27 Sty 2003
Sk康: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys豉ny: Nie Gru 14, 2003 1:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo瞠 siarka wilgotna albo sk豉dniki trefne???
--p.s. paliwa z aa i silikonu sprawdzaj si tak sobie prawd m闚i帷... Ja dawa貫m AA ze styropianem i pali這 si troch gorzej ni kno3 z cukrem ... ale w przestrzeni zamkni皻ej bo na powietrzu ga郾ie ;( aa + Styropian + w璕iel drzewny to jest ju spoko paliwo, lata w miar dobrze. A i proporcji nie podam bo nie pami皻am. Liczy貫m stechiometrycznie + 5% paliwa wi璚ej. Pozdro i mi造ch test闚.
P.S. 瞠czywi軼ie wilgotna aa nie chce odpala, detonowa ani si... klei do lepiszczy, woda spieprza silniki Sad ale pracujmy bo warto!

morpiel

Do陰czy: 26 Pa 2003
Sk康: l康ek, l康ek zdr鎩

PostWys豉ny: Nie Gru 14, 2003 2:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo瞠 troche nie na temat (a mo瞠 i tak). Dosta貫m od rodzic闚 zlecenia na... gwiazd-piro betlejemsk... Powa積ie!
Robi "jase趾a z jajem" i ma ona lecie powoli, poziomo, daj帷 du穎 iskier i ognia z dyszy. Oczywi軼ie niemo磧iwo軼i jest aby sama lecia豉 wolno i pooziomo (c0 najwy瞠j w d馧 ze skarpyale szybko Laughing )
Na pocz徠ku dysza niewytrzymywa豉 temp. (gips) i zacz掖em kombinowa i albo mi si zdaje albo dodatek do gipsu zwyk貫go w璕la podnosi jego wytrzyma這軼 i du瞠j zastyga. Sama z gipsu nie wytrzyma豉 po這wy "lotu" (nadrucie Wink ) a z w璕lem 3 raz nabi貫m i posz豉 Shocked
W璕la doda貫m tak ze 40%/60% C/Caso4. Mo瞠 macie jakie paliwa z iskrami i wolno pal帷e si (wskazany d逝gi czas palenia). Jak na rzie u篡wam s豉bego prochu czarnego bez kana逝, lekko zgranulowany (ma貫 granulki). B璠zie filmik, ale nie mam do鈍. jak obrobi go z ta鄉y na plika. O cyfr闚ce marzy moge...
Pozdro.
Maciej
Powr鏒 do g鏎y
GM

Do陰czy: 30 Lis 2003

PostWys豉ny: Nie Gru 14, 2003 2:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mo瞠 ten tw鎩 py Zn si utleni i masz ZnO Question [/list]
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Sty 07, 2005 7:02 pm    Temat postu: odleg豉 analogia Odpowiedz z cytatem

Pirotechman z powodzeniem stosuje paliwa na KNO3, Mg i 浩. Podobna mieszanina w kt鏎ej Mg zast徙iono glinem nie "zadzia豉", dopiero dodatek siarki sprawia, 瞠 Al si pali - jest to opisane na forum. Analogia jest taka: istniej fotob造ski KNO3/Mg, KNO3/Al/S, nie istniej natomiast KNO3/Al. Czy zadzia豉這by paliwo Ba(NO3)2/Al/浩 skoro istnieje fotob造sk Ba(NO3)2/Al? Pytam dlatego, 瞠 proszek Mg jest du穎 trudniej dost瘼ny ni Al (w ka盥ym razie ja go nie posiadam), a z kolei nadchloran potasu - cho sprawdza si jako utleniacz z 浩 i Al - troch jednak zbyt drogi. Zanim wypr鏏uj paliwo z azotanem baru, chcia豚ym pozna zdanie forumowicz闚.
Powr鏒 do g鏎y
PINOT

PostWys豉ny: Pi Sty 07, 2005 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem powiniene wypr鏏owa. Je瞠li nikt do tej pory takiego paliwa nie robi - ty bedziesz pierwszy. Jedyna wada by mo瞠 du瘸 masa atomowa baru, co spowoduje, 瞠 鈔ednia masa cz御teczkowa gazu spalinowego b璠zie stosunkowo wysoka.
Wiem z do鈍iadczenia 瞠 r闚nie NaNO3 spala si do嗆 mi這 w obecno軼i Al, ale paliwo bazuj帷e na tych sk豉dnikach nie jest nazbyt szybkie.
Wad tych i podobnych paliw jest stosunkowo wysoka temp. spalania, co niekorzystnie wp造wa na dysz i powoduje szybk jej erozj....

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nast瘼ny
Strona 2 z 4

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum