Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szoker
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sie 22, 2003 7:30 pm    Temat postu: Szoker Odpowiedz z cytatem

Po tym tytulem bêdê informowa³ o swoich próbach z nowym SR. Na filmie Sr zawiera³ 500 g paliwa . Paliwo walec, boczna powierzchnia inhibitowana. Ale jak na pierwszy raz nie ¼le. Celem moim jest zrobienie SR o d³u¿szym czasie pracy ( nie co krotszym niz na filmie ).

..........[SR "SZOKER"



Film : http://www.pirotechnika.one.pl/Szoker/Szoker500g.mpg


Pozdr. A
Powrót do góry
leszek



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 102
Sk±d: TORUÑ

PostWys³any: Pi± Sie 22, 2003 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od 5 do 30 sekundy w miarê równy ci±g - na ile go szacujesz?
Nazwa trafna w 100 %.
Pozdrawiam. L.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sie 22, 2003 9:34 pm    Temat postu: Wg mnie .... Odpowiedz z cytatem

leszek napisa³:
od 5 do 30 sekundy w miarê równy ci±g - na ile go szacujesz?



Wg mnie za dlugo pracuje, na pewno. Przewidujê czas pracy do 10 sek. Hm .... trudno oceniæ ci±g. Podobnie pracuje jak predator ( jest film na stronie ) wiêc ciag wg mnie co¶ okolo 4 kG Wink . Za ma³o Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
leszek



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 102
Sk±d: TORUÑ

PostWys³any: Pi± Sie 22, 2003 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmniejszenie czasu pracy 3-krotnie w zamian za 3-krotny wzrost ciagu - to by by³o co¶. Posz³aby rakieta ok. 4 kg. Nie mylê siê?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Sob Sie 23, 2003 7:35 pm    Temat postu: c.d Odpowiedz z cytatem

Witam

A wiêc cd
.

Czyli :

1. Wyeliminowa³em eksplozje paliwa. Stosuje nowy sk³ad paliwa. Paliwo jest zalewane w postaci p³ynnej. Potem wytrz±sanie aby pozbyæ sie powietrza i ........... wychodzi cudo Wink . Co¶ jak paliwko z prochu nitroglicerynowego. Aby pozbyæ siê resztek por moczê w poko¶cie i suszê.

2. W próbie SR "SZOKER-2" zastosowa³em dwa paliwa. Jedno startowe ( czas pracy ok. 7 sek. ) , drugie marszowe. To drugie nie wysz³o i z niego rezygnujê. Masa paliwa bêdzie 500 gram i na tej masie dopracujê SR na PROFI.

3. Jak opracujê SZOKERA to na tym SR wyniosê swoj± kamerê. Niestety film uzyskany z mikrokamery nie zadawala mnie jako¶ciowo. Ale na tej mikrokamerce tez zrobimy start Wink

4. Wieksze silniki zrobie jak eltopsi zrobi mi uklad zdalnego odpalania rakiety. Nie chcê swoich rakiet znajdowaæ 5 km dalej Shocked Wink . Musz± byæ niszczone w razie zej¶cia z kursu Rolling Eyes Rolling Eyes

A o to film i zdjêcie z dzisiejszej próby

Silnik próbny SR "SZOKER-2"



Film : http://www.pirotechnika.one.pl/Szoker/Szoker530g.mpg


Pozdr. A
Powrót do góry
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Nie Pa¼ 12, 2003 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czê¶æ wszystkim!!!!!!!
Wujku pirotechmanie!!! mam do ciebie pytanie:P i sugestie Twisted Evil !!!!!
Ile wa¿y "Szoker"?? bo ja to sobie pomy¶le³em tak.
Nie wiem czy dobrze my¶le ale gdyby zastosowaæ dwa silniki to mo¿na by zasadniczo zwiêkszyæ pu³ap rakiety. Dwa silniki musz± byæ ustawione jeden na drugim tak jak na rysunku z czego ten u góry to bedzie silnik pracuj±cy d³ugo czyli SR SZOKER a na dole inny bardzo mocny silnik SR2 zdolny do wypchniêcia w górê na tyle ciê¿kiej rakiety.(po to jest potrzebny SR2 bo z tego co wywnioskowa³em niedopracowany SZOKER ma za maly Impuls w³a¶ciwy bo unie¶æ rakiete ) SR2 zapewni rakieci pewn± warto¶æ prêdko¶ci i gdy paliwo zostanie zu¿yte ten silnik sie odczepi i SZOKER prawie w tym samym momencie zacznie pracowaæ by rakieta nie " po³o¿yla sie" (by poprostu nie mia³a na to czasu). Gdy zacznie dzia³aæ SZOKER a on pracuje d³ugo lecz ma ma³y impuls w³±¶ciwy w stosunku do innych silników ale powinien wystarczyæ bo przez oko³o 30 sekund pczaæ rakie ku niebiosom Twisted Evil !!!!!! W miare wypalania paliwa rakieta bedzie l¿ejsza i teoretcznie powinna przyspieszaæ, a je¶li oba silniki w sumie pracowa³yby 35 sekund to pu³ap jaki osi±gnê³aby rakieta by³by ogromny.
I oto to drugie pytanie.........
CZy to jest mo¿liwe do wykonania?? Rolling Eyes Twisted Evil
Prosze sie nie ¶miaæ i powa¿nie to przemy¶leæ. bo mi sie wydaje ¿e to ma sens i mo¿e sie udaæ. to wypracoanie by³o tak¿e sugesti±....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Nie Pa¼ 12, 2003 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troll_u napisa³:
....a je¶li oba silniki w sumie pracowa³yby 35 sekund to pu³ap jaki osi±gnê³aby rakieta by³by ogromny.
I oto to drugie pytanie.........
CZy to jest mo¿liwe do wykonania?? Rolling Eyes Twisted Evil
....


Witam

1. Gdzie to testowaæ Idea Question . Ograniczony jestem poligonem. Czyli z grubsza masa paliwa 500 gram, czas pracy do 6 sek. Mam juz dwa nowe Szokery i wkrotce film z próby ( zamiast kamery bedzie butelka z woda ). Masa SR Szoker to 700 gram. Wg mnie konstrukcja jest ok. Musialem tylko poprawiæ mocowanie dyszy i zatyczki. Wkrótce fim Evil or Very Mad Evil or Very Mad . Jak dostanê to co chcê ( a chcê byæ pierwszym Polakiem co nakrêcil film "oddalaj±ca siê ziemia" Cool ) to od SR biorê urlop Wink

2. Wg mnie lepsze rozwi±zanie to :
a) jeden wolny SR jak Predator ( czas pracy do 10 sek ),
b) trzy "szybkie" umieszczone po bokach korpusu rakiety
c) mechanizm radiowego niszczenia rakiety w razie zmiany kursu Rolling Eyes


Milych Snów Wink
Powrót do góry
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Nie Pa¼ 12, 2003 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to masz racjê, ale okropnie trudno jest odpaliæ trzy silniki jednocze¶nie. Je¿eli to s± jeszcze amatorskie silniki to staje sie to prawie niemo¿liwe, ale kto wie, trzeba próbowaæ bo inaczej to kicha wyjdzie.
A mam pytanie, jakie paliwo zastosowa³e¶ do szokera??

A ja teraz kombinuje z jedn± rakiet± i jak mi wszystko pójdzie ok, to sobie pok±binuje z rakietê o dwuch silnikach których uk³ad bedzie jak na rysunku poni¿ej

Pozdro troll_u
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Pon Pa¼ 13, 2003 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorka! Jakie paliwa stosujecie do swoich maszyn???
Powrót do góry
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Pon Pa¼ 13, 2003 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stosuje PR typu karmelka: 55% KNO3 i 45% sacharoza.
A co stosuje Pirotechman?? NIkt tego do koñca nie wie co on tam do swoich silnikow upycha Razz Twisted Evil . Ale pewnie karmelke magnezow±. Zreszt± co ja tam bede pisa³, jak sam wiem tylko troche. Nech sam Ci powie.
POZDRO
TROLL_u
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Pon Pa¼ 13, 2003 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robi³em karmelka w tych proporcjach i co¶ sie strasznie wolno pali³o. Do SZOKERA te¿ da³e¶ karmelka?
Powrót do góry
rocketman



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 14
Sk±d: z pod monopolowego

PostWys³any: Pon Pa¼ 13, 2003 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pyrotechman napisa³:


1. Masa SR Szoker to 700 gram. Wg mnie konstrukcja jest ok. Musialem tylko poprawiæ mocowanie dyszy i zatyczki. Wkrótce fim Evil or Very Mad Evil or Very Mad . Jak dostanê to co chcê ( a chcê byæ pierwszym Polakiem co nakrêcil film "oddalaj±ca siê ziemia" Cool ) to od SR biorê urlop Wink


Milych Snów Wink

Jedno pytanko: czy ten wielgachny SZOKER zmie¶ci siê do Jadwiga 1(czy mo¿e szykujesz Jadwiga 2)?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Sro Pa¼ 15, 2003 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kopeæ napisa³
Cytat:
Robi³em karmelka w tych proporcjach i co¶ sie strasznie wolno pali³o. Do SZOKERA te¿ da³e¶ karmelka?


NIe wiem czy to dobrze zinterpretowa³êm i......
Chyba zasz³o ma³e nie porozumienie. Podkre¶lam ¿e Szoker to SR autorstwa Pirotechmana, a nie mój, je¶li sobie kto¶ tak pomy¶la³ to jest w b³êdzie. Gratuluje pirotechmanowi pomys³u i jego wykonania.
Pozdrawiam, Troll_u
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Pon Lis 03, 2003 2:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie my¶lê o testach silników i...
Przypomnia³o mi siê "z kamer± w ob³oki Wink "
Ogl±da³em testy pirotechmaana i:
My¶lê sobie, ¿e inne parametry mo¿e mieæ silnik "do góry nogami" bo:
- Roztopiony "¿u¿el" dziêki sile grawitacji opada i szybko odpala pozosta³± mieszankê,
- Nie ma pzry¶piesenia (jak w rakiecie), które dodatkowo "ci±gnie" ¿u¿el i gor±ce spaliny do dyszy.
Mo¿e dlatego w niektórych silnikach stosuje siê zap³on od góry??
My¶lê, ¿e w ziemii silnik mo¿e mieæ mocniejszy ci±g ni¿ potem w rakiecie.

Ale wszytko co napisa³em to tylko moje przypuszczenia.
Co o tym my¶licie??
Pozd.
Maciej
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Pon Lis 03, 2003 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
Co do grawitacji to akurat ta si³a ma dla palenia siê ziarna paliwa najmniejsze znaczenie, a ¿u¿el siê nie zd±¿y nawet wytworzyæ i masz go ju¿ poza silnikiem.
Je¶li siê jednak tworzy to paliwo masz do kity i rakieta na tym nie poleci Sad

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Wto Lis 04, 2003 1:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dzisiaj zrobi³em silnik na saletra + wêgiel + sacharoza i...
£adnie dawa³ (w ziemii) tylko, ¿e pulsowa³ strasznie, lecz równomiernie Confused
Co mog³o byæ tego przyczyn±?? Korek jako dysza sprawdzi³ siê nie¼le ale jest do¶æ ciê¿ki. A i uci±æ j± nie³atwo bêdzie. A i co to jest ta czarna karmelka?? Nie s³ysza³em o niej tu.
Pozd.
Maciej.

Ps. My¶lê, ¿e jakby nie pulsowa³ to by wzniós³ w powietrze ¶redniej wielko¶ci rakiete Cool
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Wto Lis 04, 2003 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie to czarna karmelka to jest spalona karmelka, Laughing Very Happy ale mo¿e jest jakie¶ paliwo z du¿± ilo¶ci± wêgla które ma kolor czarny???? wie kto¶ co¶ o tym??
Jakk tak to daæ znaæ, bo mo¿e byæ fajne paliwo:P. A zna kto¶ paliwo na bazie nadamnganianu potasu (KMnO4)??? tylko takie które nie wybucha?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Charly



Do³±czy³: 31 Sie 2003
Posty: 14
Sk±d: Gdañsk

PostWys³any: Wto Lis 04, 2003 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarn± karmelke opisa³ Kermit w temacie o paliwach: Ró¿ne paliwa sta³e - zbiór przepisów.
kermit napisa³:
Sk³ad paliwa Czarna Karmelka Kermita
Cukier - 30%
Wêgiel drzewny - 4%
Saletra potasowa - 66%[/b]

C1533S2W
2cz. Wêgiel drzewny mielony
15cz. Cukier
33cz. Saletra potasowa
Po skarmelizowaniu wychodzi czarny karmelek, przypominaj±cy w wygl±dzie tworzywo sztuczne. Szybko¶c spalania do¶æ du¿a, na rakiety siê nadaje, daje mniej dymu od zwyk³ej karmelki i wyra¼ny p³omieñ wylotowy.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Wto Lis 04, 2003 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogieñ, tego mi trzeba na rakiete sylwestrow±. Tylko do tego potrzbuje zrobiæ ¿eby rakieta wolno z wyrzutni schodzi³a. A sposoby które mi opisali¶cie nie dzia³aj± niestety. Rakiet albo sie wywracj± albo nie zchodz± z wyrzutni. Bedzie rakieta w nocy odpalana i mi zale¿y na ogniu. Wiêc jak kto¶ mo¿e co¶ doradziæ to pisaæ ¶mia³o
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Sro Lis 05, 2003 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troll_u napisa³:
Ogieñ, tego mi trzeba na rakiete sylwestrow±. Tylko do tego potrzbuje zrobiæ ¿eby rakieta wolno z wyrzutni schodzi³a. A sposoby które mi opisali¶cie nie dzia³aj± niestety. Rakiet albo sie wywracj± albo nie zchodz± z wyrzutni. Bedzie rakieta w nocy odpalana i mi zale¿y na ogniu. Wiêc jak kto¶ mo¿e co¶ doradziæ to pisaæ ¶mia³o


Witaj !
Kiedys silnik na proch czarny tak mi ³adnie -majestatycznie polecia³ .
Myslê ¿e z "druta" to Ci siê raczej nie uda.Ma³a prêtkosæ -zejscie z druta =brak sterownosci.Mój startowa³ ze sporej d³ugosci patykiem który dosæ konsekwêtnie kierowa³ go do góry.By³ te¿ stosownie obci±¿ony "fajerwerkiem".Najpierw ze 3 -4 sekundy pracy (pióropusz iskier z prochu) na wyrzutni (rurka) po czym w³asnie majestatyczny odlot z piêkn± kit± -potem bum.

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP