Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proste paliwa rakietowe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rrzepkaa



Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 21
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 12:38 am    Temat postu: Proste paliwa rakietowe Odpowiedz z cytatem

Witam Was,
chcialbym rozpocząc budowe rakiet o zasiegu ok 150m. Czy moglibyscie mi podac dokladne proporcje paliw ktore mnie interesują.
-cynk+siarka
-karmelka
-sprasowana saletra potasowa i cukierm zwilżone denaturatem (jak dokladnie zrobic bo malo o tej mieszance wiem).
Przosze Was drodzy forumowicze o odpowiedzi i z góry za nie dziekuje.
rrzepkaa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Moreles



Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Saletry potasowej z cukrem w postaci pierwotnej nie opłaca się prasować a tym bardziej przesycać denaturatem (chyba, że ci się nudzi i lubisz marnować odczynniki). Karmelek jest dość prostym paliwem do wykonania pod warunkiem, że nie śpieszysz się. Saletra zawsze musi dominować (powyżej 55%), reszta to cukier (nie puder) i proszek Glinu ~8%.
Karmelek robisz tak żeby nie przypalić, bo inaczej straci moc. Paliwo na bazie ZN/S jest stare i nie do opanowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rrzepkaa



Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 21
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 11:24 pm    Temat postu: X Odpowiedz z cytatem

A wiec zostaje mi karmelka
_________________
&Teoretyczny pirotechnik
Bug pirotechnik=powstanie swiata przez Wielki Wybuch.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Moreles



Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście KNO3 jako odczynnik 99% czystości a nie w postaci nawozu do krzaczków z ogrodniczego. Jak chcesz uzyskać dobre efekty na karmelce to zainwestuj w Aluminium. Najgorsze co można zrobić to wrzucić świeży karmelek do korpusu. Karmelek najlepiej ubijać siłą ręki jakimś stemplem (nawet za pomocą strzykawki ), później wystarczy wyjąć po 12h takie paliwo w postaci walca i suszyć na grzejniku przez jeden dzień żeby pozbyć się wody.


przed rozpoczęciem robienia karmelka pomyśl gdzie tutaj jest błąd:

"Bug pirotechnik"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rrzepkaa



Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 21
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 6:23 pm    Temat postu: X Odpowiedz z cytatem

Az tak malej wiedzy co do dziedziny rakietowej to nie mam. Pytam aby mniej bledow popelnic podczas robienia paliwa.
rrzepkaa

_________________
&Teoretyczny pirotechnik
Bug pirotechnik=powstanie swiata przez Wielki Wybuch.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sumeraxe



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: France

PostWysłany: Wto Mar 17, 2015 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jest może jakiś wzór na obliczanie wielkości czaszy spadochronu? W poradniku Piotra Sornowskiego pisało że lina od rakiety do spadochronu musi być 3x dłuższa od modelu - to prawda?
A SpaceCad mi nie podchodzi, bo z moim angielskim to bym musiał siedzieć w nim chyba cały dzień, a nie mam na to zbytnio czasu.
Jest jakiś wzór na obliczanie wielkości czaszy spadochronu jeśli znam wagę całego modelu



.............................
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP