Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Świszczała jako paliwo rakietowe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Moreles



Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 8:29 pm    Temat postu: Świszczała jako paliwo rakietowe Odpowiedz z cytatem

To, że chloran potasu i benzoesan sodu wybucha w byle papierku po cukierku to każdy wie. Trudno jest okiełznać to paliwo dla kogoś kto nie dysponuje prasą hydrauliczną o odpowiednim nacisku. Według mnie można to obejść stosując odpowiedni lepiszcz który ustabilizuje spalanie tegoż paliwka. Pytanie do was -czy paliwo 70/30/+10 ŻE i nacisk rzędu imadło stołowe może coś zdziałać? W większości składów różnych paliw jest nawet 20% ŻE, ale wtedy spada efektywność paliwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper



Dołączył: 17 Maj 2003
Posty: 180
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie może zdziałać ale trzeba zachować cholerną ostrożność przy prasowaniu. Dobrze było by jednak zamiast chloranu użyć nadchloran. Bardzo dobrym lepiszczem a zarazem flegmatyzatorem tego paliwa jest też parafina (olej parafinowy lub pasta).

Niektórzy robią z tego cuda, rakiety po kilkaset gramów paliwa i do tego kilkustopniowe
http://www.youtube.com/watch?v=MJTdGUPrx1Q

Dźwięk bezcenny Smile
http://www.youtube.com/watch?v=TcedLFH0_pA&feature=related

Używa się też salicylanu sodu zamiast benzoesanu. Robił ktoś z nim jakieś testy? Jest stabilniejszy czy to kwestia kto co ma pod ręką?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Moreles



Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojj widzę, że lubisz się wypowiadać w sprawach których nie testowałeś. Jak zapytam o paliwo do silnika wysokoprężnego to napiszesz mi : -wlej benzyny ? Zapytałem konkretnie o CHLORAN POTASU i BENZOESAN SODU ponieważ są to tanie odczynniki, ale bardzo wydajne pod warunkiem stabilności. Mam pewne doświadczenie w tej dziedzinie i chciałbym uzyskać opinię godną czytania. A co do lepiszcza to 10% ŻE to bardzo mało i przydało by się w czymś rozpuścić żeby całe paliwo się równomiernie nasyciło lepiszczem. Co polecacie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leszek



Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 102
Skąd: TORUŃ

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moreles napisał:
o CHLORAN POTASU i BENZOESAN SODU ale bardzo wydajne pod warunkiem stabilności.

Chloran potasu i stabilność????!!!
Ale stosować go można - tylko za świadomością że w każdej chwili może pi..nąć. Lab pusty, na stole tylko jedna porcja, okulary itp.
Parafina albo pasta jak napisł Kacper ma to do siebie że można używąć "bezterminowo" , a 10 % ZE - czarno to widzę
Pozdr. L.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Moreles



Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie dlatego stosuje się lepiszcz, by nawet najgroźniejszy chloran potasu był spokojniutki jak baranek. Wszystkie inne zabawy "na sucho" powodują, że Chloran potasu + byle reduktor wybucha całą objętością bez względu czy to 10 czy 100gram. Wybuchnąć może jedynie w silniku o b. dużym zacisku. Ma ktoś ochotę poeksperymentować z tym paliwkiem? I przestańcie demotywować i zniechęcać jak nie próbowaliście robić tego paliwa na lepiszczu. Paliwo KNOSAL oparte jest o ŻE -18% i paliwo pali się ekstra. Niedawno zrobiłem paliwo na tym waszym wrażliwym CHLORANIE POTASU którego się boicie, gdzie ŻE było w graniach 20%, ale ewidentnie było widać, że 20% to za dużo i nastąpiło wolne spalanie +dużo dymu. Tyle, że ziarno paliwa było jak twardy cukierek:). Myślę, że 10% lepiszcza załatwi sprawę, tylko jest problem czym rozcieńczyć, by nie powstały później pęcherze po odparowaniu rozcieńczalinka w ziarnie paliwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rrzepkaa



Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 21
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdego ogiera można okiełzać nawet świszczałe . Wdł mnie takowy proch nadaje się do robienia silniczków rakietowych . Ja robiłem i wszystko ładnie wyszło. Jeśli ktoś ma obawy co do tego prochu to podczas prasowania w silniku może dodać odrobine denaturatu , gdy sprasujesz odstawiasz aby wyparował i jest git . (tak się robi w spłonkach z hmtd)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbyhk



Dołączył: 05 Mar 2003
Posty: 339
Skąd: skontowni

PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

morales - rżniesz ważniaka ale nie wpadłęś na to że ŻE tez jest paliwem i dodając do świszaczały musisz to uwzględnić - najlepiej byłoby przeliczyć skład ŻE na benzNa i wtedy wiesz o ile zmniejszasz ilość benzNa
a nie przeliczając bierzesz 1:1 a skład swiszały 75:25 i wtedy dając 15% ŻE dajesz tylko 75 KClO3/10 benzNa/15 ŻE (spalanie do CO2 to skład 80:20)
PS. nie znam sie na paliwkach rakietowych ale jakiś ogólne zsady musza obowiązywać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Moreles



Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 6

PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać, że nie znasz się na paliwach bo gadasz głupoty a "morales" też nieźle brzmi lecz wole Moreles Smile . Ostatnio zrobiłem ziarno paliwa oparte na 70/30 i 15% ŻE, ziarno było wytrzymałe i spaliło się bardzo szybko z widocznym charakterystycznym pomarańczowym płomieniem (benzoesan sodu). Zrobię niedługo testy na tym paliwie w korpusie naboju CO2 (dysza gotowa), wystarczy, że dopasuje jakąś zatyczkę. BHP jak najbardziej zachowane -odpalanie elektryczne, paliwo gotowe wkładane do korpusu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomekBB
& ( 1-wsze ostrzeżenie )


Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 16

PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to jest ŻE?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żelki energetyczne: http://www.centrumodzywek.net/elki-energetyczne-c-50.html , świetne jako środek zlepiający paliwo no i dodają do paliwa troszkę "kopa"

(a tak na serio: żywica epoksydowa. Powinienem powiedzieć, żebyś poszukał, ale sam zbyt dużo czasu kiedyś straciłem, żeby rozszyfrować ten skrót)

_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek.J



Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 1
Skąd: nieważne

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 1:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiem czemu ale mam taki problem że jak wymieszam wszystko
dokładnie w proporcjach 70/30/15% że ubiłem wszystko w silniku to
nie chciało się palić a gdy zrobiłem test ubiłem w papierowej rurce to tak
walneło że myślałem że głuche Very Happy

Sory za błędy ale na fonie pisze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP