Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Koniec partyzantki ....ZRZESZAMY SI !!!....kto z nami ?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  

Czy popierasz pomys za這瞠nia stowarzyszenia pirotechnik闚
Tak, nawet chcia豚ym by za這篡cielem
9%
 9%  [ 9 ]
Tak, zapisa豚ym si
65%
 65%  [ 64 ]
Popieram, ale nie zapisa豚ym si.
17%
 17%  [ 17 ]
Nie, to kiepski pomys
7%
 7%  [ 7 ]
Wszystkich G這s闚 : 97

Autor Wiadomo嗆
Firnow
Dost瘼 pr鏏ny

Do陰czy: 17 Kwi 2009

PostWys豉ny: Nie Mar 04, 2012 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ostatnich materia豉ch w tvn24 postanowi貫m tu zajrze. Jak wygl康a sprawa stowarzyszenia? Je瞠li osoby <18 to 15 os鏏 to jest kwestia jednej przerwy w liceum Wink. Jak idzie redagowanie statutu?

Bene vertat, quod agis!
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
pan7.62

Do陰czy: 23 Maj 2009
Sk康: w-wa

PostWys豉ny: Czw Mar 08, 2012 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisanie statutu jest prawie sko鎍zone. W zasadzie to kalka z innych stowa窺ze ale sprawdzone pod kontem prawnym i jest OK.
Cytat:
Je瞠li osoby <18 to 15 os鏏 to jest kwestia jednej przerwy w liceum .

Wyja郾ij Kolego bo nie bardzo rozumiem......Znaczy 瞠 Ty znajdziesz brakuj帷ych ch皻nych a na zjazd za這篡cielski wszyscy dotychczasowi chetni musieli by przybyc na przerw do twojego liceum....? Very Happy Laughing ....ale na d逝g przerw....czy mo瞠 zd捫ymy uchwali statut i zarz康 oraz podpisa sie pod uchwa陰 za這篡cielsk na zwyk貫j dziesi璚iominut闚ce.....? Rolling Eyes Very Happy

Sory ale tak se lubi czasem podowcipkowa..... Laughing

A tak serio to je郵i masz takich znajomych kt鏎zy chc sie pofatygowa przyje盥瘸j帷 na zjazd w ustalone przez wszystkich miejsce w celu za這瞠nia naszego stowarzyszenia to bardzo mi mi這....ale najpierw si upewnij i zapytaj ich oraz nieco u鈍iadom w co si pakuj...瞠by ,jak by co niechc帷y z "g瑿y cholewy" nie zrobi. Bo dla przyk豉du m鎩 znajomy po ostatnich wjazdach tym razem CB sie "wydyga" i podzi瘯owa. Confused
M闚i帷 szczerze to teraz mam troch dodatkowych zaj耩 bo niestety(...o naiwno嗆 moja...)"Panowie" si nie chc ode mnie odczepi ,ale my郵 瞠 do 鈍i徠 si wszystko rozstrzygnie i b璠ziemy mogli ruszy z kopyta.

I jeszcze jedno...bo dawno tu nie zagl康a貫m a widze 瞠 procenty w ankiecie si zmieni造.
Ca趾iem powa積ie.Zwracam si do tych kt鏎zy uwa瘸j 瞠 to kiepski pomys albo 輳 popieraja ale sie nie zapisz. Czy mo瞠cie mi przybli篡 nieco wasze rozumowanie, bo uwa瘸m 瞠 ,mimo wszystko zanim si co "pope軟i" to dobrze jest pozna wszelkie opinie...nawet te krytyczne.
B璠 wdzi璚zny za szczere wypowiedzi....ale przede wszystkim merytoryczne.

P.S. Czy kto z was ma mo瞠 kontakt ze $nopem ? ( ..Prosze na PW..)
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
Firnow
Dost瘼 pr鏏ny

Do陰czy: 17 Kwi 2009

PostWys豉ny: Sro Mar 14, 2012 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z znalezieniem osob nie bedzie problemu ale jaki sens bedzie w tym jezeli nikogo sensownego z srodowiska nie bedzie

Bene vertat, quod agis!
Powr鏒 do g鏎y
Luki996

Do陰czy: 10 Maj 2010

PostWys豉ny: Pon Kwi 02, 2012 12:25 pm    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Nie zapisa豚ym si z r騜nych powod闚 Ale popieram bo uwa瘸m 瞠 to dobry pomys dla ludzi kt鏎y na prawd chc si zajmowa pirotechnika amatorsk na powa積ie.
Powr鏒 do g鏎y
pan7.62

PostWys豉ny: Sro Kwi 04, 2012 8:30 pm    Temat postu: Re: . Odpowiedz z cytatem

Luki996 napisa:
Nie zapisa豚ym si z r騜nych powod闚 Ale popieram...

Hmm...dosy obszerne uzasadnienie Very Happy ...a tak na serio to podaj prosz cho jeden pow鏚 bo chcia豚ym zrozumie...
Powr鏒 do g鏎y
Blastmaster

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: ze wsz康

PostWys豉ny: Pi Kwi 06, 2012 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak o partyzantce, walce o wolno嗆 i umieraniu za swoje... idee.

http://www.youtube.com/watch?v=ARoUwgKt4ms

mahalas

Do陰czy: 04 Lis 2007

PostWys豉ny: Sob Kwi 07, 2012 5:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysl Exclamation W szkole tego nie ma, na lekcjach religii tez nie ,wiec moze tutaj Question
Pytanie:

Za jakie idee warto umierac Question

W " Kolumbowie rocznik 20" Bratkowski napisal -- Chrystus umieral za wszystkich ludzi, a my tu potrafimy oddac zycie ratujac jednego kumpla.
Wiec jak to jest Question

Pozdrawiam Wielkanocnie mahalas
Powr鏒 do g鏎y
Luki996

Do陰czy: 10 Maj 2010

PostWys豉ny: Nie Kwi 08, 2012 12:35 pm    Temat postu: Re: . Odpowiedz z cytatem

pan7.62 napisa:
Luki996 napisa:
Nie zapisa豚ym si z r騜nych powod闚 Ale popieram...

Hmm...dosy obszerne uzasadnienie Very Happy ...a tak na serio to podaj prosz cho jeden pow鏚 bo chcia豚ym zrozumie...

M闚i o tym 瞠 mam tylko 16 lat, mam szko喚 na g這wie i ju nie mam takiego zapa逝 jak kiedy wi璚 nie zajmuje sie ju na powa積ie pirotechnik ale uwa瘸m ze stowarzyszenie dla os鏏 kt鏎e chc si tym zajmowa jest dobrym wyj軼iem z sytuacji Wink
Powr鏒 do g鏎y
ARKO

Do陰czy: 17 Mar 2012
Sk康: Radom

PostWys豉ny: Pon Kwi 23, 2012 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sensu teraz zak豉da stowarzyszenia, bo nie ta kolejno嗆. Dziecko si rodzi, rozwija, idzie do 興obka, potem do przedszkola, szko豉 itd. Stowarzyszenie PIRO musi by elementem wi瘯szej ca這軼i. Ono (ta ca這嗆) te si rodzi i rozwija, ale musi by zachowana kolejno嗆. Nie mo積a dziecka ze 興obka wypu軼i do szko造, bo wyjdzie z tego pora磬a.

Stowarzyszenie PIRO musi powo豉 albo wydawnictwo po鈍i璚one pirotechnice (nie ma ono sensu) albo firma pirotechniczna. Bo stowarzyszenie to te koszta, cho熲y serwer i nie tylko. Na pocz徠ku mo瞠 by mi這, p逝ca pe軟e powietrza i ogromne plany, ale rzeczywisto嗆 b璠zie miej r騜owa i nie b璠 tego w徠ku rozwija.

Reasumuj帷 ……. wiem, chcecie stowarzyszenie jako ochraniacz na d… ale nie jest to Wam potrzebne o ile:

1. Zrezygnujecie z chloranu bo 90 % jego idzie na SSA i miedziana (u篡cie kmno4 to ju prowokacja :] )
2. Surowce kupujecie w legalnej firmie i nie kryjecie si z tym. YT, strona WWW i poka盧ie co robicie (ale nikogo do tego nie zach璚am)i byle nie 逝budu.

Poczekajcie troch, jak moje plany wypal to i sprzedam Wam surowce (pod pewnymi warunkami i bez kclo3) i za這輳 Wam nawet stowarzyszenie. Wtedy mamy logiczny ci庵; firma, czyli sponsor (na onecie wczoraj proponowali s這wo „mecenas” :]) zainteresowany rozwijaniem pirotechniki jako pi瘯nej dziedziny wiedzy (nawet 逝budu o ile nie dominuje i jest bezpieczne). Co do 逝budu to od zawsze obserwuj temat "granat na zawleczk" i na razie mnie nic nie powali這 :]

Je郵i kto spojrzy na moje wcze郾iejsze posty to tak, zmieni貫m si. W ko鎍u starzej si i moja przemiana jest nie tylko fizyczna :]. Skoro postawi貫m sobie wysoko poprzeczk (firma) to chc i zmieni to forum ale powoli, z czasem. Mnie ju nie wypada nawet pisa w taki spos鏏 aby zwi您ane by這 to z ryzykiem, st康 moja odmiana odno郾ie u篡cia kclo3 :] .

Na yt pokaza貫m jakie cuda mo積a robi z PCZ a pokaza貫m tylko 5 %. Spr鏏ujcie jak Wam radz a na pewno k這pot闚 nie b璠zie. No i wiek on te jest wa積y ale na razie nie wypowiem si na ten temat.

To co pisz to plany a jak jest z planami sami wiecie. Kt騜 z nas nie planowa "se" piern望 a si zesr... ?:].

ARKO
Powr鏒 do g鏎y
yetihehe

Do陰czy: 26 Pa 2002
Sk康: Znienacka

PostWys豉ny: Pon Kwi 23, 2012 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa:
Je郵i kto spojrzy na moje wcze郾iejsze posty to tak, zmieni貫m si.

ARKO napisa:
i nie b璠 tego w徠ku rozwija

Nie zmieni貫 si tak bardzo jak my郵isz, nigdy nie rozwija貫 ciekawych w徠k闚 Wink

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
pan7.62

PostWys豉ny: Pon Kwi 23, 2012 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa:

Reasumuj帷 ……. wiem, chcecie stowarzyszenie jako ochraniacz na d… ale nie jest to Wam potrzebne o ile.....

ARKO

Skoro uwarzasz 瞠 traktujemy stowarzyszenie jako "dupochron"(..bo jest wr璚z przeciwnie..) to s康z i nie bardzo poj掖e istot powo豉nia stowarzyszenia gdy by mo瞠 pomin掖e kilka starszych post闚 ....ale si nie dziwi ....bo wi瘯szo嗆 tak robi Smile
Pozw鏊 ze po kr鏒ce Ci to wy逝szcz a innym by mo瞠 przypomn

1) Bezwzgl璠nie koniecznym dla dzia豉nia b璠zie to 瞠 stowarzyszenie b璠zie:

a)Jednostk badawczo-rozwojow zgodnie z definicja przyj皻a w Ustawie o MW do u篡tku cywilnego i rozporz康zeniami do niej poprzez odpowiednio okre郵one zapsy w statucie
b)Organizacj o charakterze "non profit" i udostepniac bedzie ka盥emu zainteresowanemy darmo wszelkie ewentualne swe prace badawczo-rozwojowe coby si nie czepiali
c)Stowarzyszenie jako podmiot prawny nie mo瞠 wprowadza 瘸dnego towaru do obrotu pr鏂z ewentualnej wiedzy oczywi軼ie co bedzie r闚nie jasno napisane w statucie

2) G堯wnymi zadaniami stowarzyszenia tym razem nie zapisanymi w statucie b璠zie

a)n瘯anie(...pismami,mailami,jajkami...czym kto chce.. Very Happy ) ministra gospodarki Pawlaka(... Laughing ..)o dobre dla nas zmiany w prawie poprzez wydanie stosownych rozporz康ze b康 zmian istniej帷ych co akurat minister mo瞠 zrobi jak mu si podoba(...nie myli ze zmian ustawy bo przyjmijmy 瞠 jest to niemo磧iwe)......znaczy sjie lobbing poniek康... Smile .
b)D捫enie do zniesienia b康 znaczne zmniejszenie dla cz這nk闚 stowarzyszenia jako organizacji "non profit" b康 wszystkich amator闚 op豉t za szkolenie i egzamin niezb璠ne do uzyskanie zezwole na wyr鏏 piro (...s one 軼i郵e zapisane w rozporz康zeniu i obecnie to ok.1700,-zeta od 豚a jednorazowo na 5lat+koszt bada)
c)kierowanie na powy窺ze szkolenia cz這nk闚 stowarzyszenia i wnioskowanie do wojewod闚 o wydnie im zezwolenia na wyr鏏 mieszanin piro zgodnie z procedurami zawartymi w ustawie i rozporz康zeniach(...bez 瘸dnych MW coby nie prowokowa do odmowy "pro forma")....no chyba 瞠 kogo sta na 1700,- to mo瞠 by skierowany od razu bez zmian w rozporzadzeniach.... Smile

Czyli zamiar docelowo jest taki ze wszyscy zrzeszeni maja zezwolenia na piro i nikt nikomu nie postawi zarzut闚 za wyr鏏 i posiadanie materia堯w wybuchowych bez zezwolenia (...od 6m-cy do 8 lat... Evil or Very Mad )......i nie b璠zie 瘸dnego "o ile..."
Oczywi軼ie s to moje idealistyczno-optymistyczne za這瞠nia poparte opini prawnika po zleconej przeze mnie tendencyjnej ekspertyzie w stylu "co tu by mo積a...瞠by mo積a" .
Je瞠li natomiast Ty jako znawca bran篡 lub tematu widzisz tu jakie luki prawne (..nie 篡ciowe...)to bardzo chetnie wys逝cham twej opinii czy nawet krytyki.....tylko konstruktywnej a nie skie販zenia w stylu "eee...i tak sie nie uda..."

ARKO napisa:

Stowarzyszenie PIRO musi powo豉 albo wydawnictwo po鈍i璚one pirotechnice (nie ma ono sensu) albo firma pirotechniczna. Bo stowarzyszenie to te koszta, cho熲y serwer i nie tylko. Na pocz徠ku mo瞠 by mi這, p逝ca pe軟e powietrza i ogromne plany, ale rzeczywisto嗆 b璠zie miej r騜owa i nie b璠 tego w徠ku rozwija. .....
ARKO

Stowarzyszenia nikt zak豉da nie musi tylko raczej ka盥y mo瞠 a co do koszt闚 to s one 瘸dne bo nigdzie nie jest napisane 瞠 stowa篡szenie musi posiada cho熲y kibel a co dopiero serwer.Osobi軼ie uwa瘸m 瞠 gdyby sk豉dka cz這nkowska mia豉 wynie嗆 cho熲y z這t闚k miesiecznie lub rocznie to bardziej fair by這 by dla stowa篡szenia przeznaczenie tej kasy na statutowy cel rozwoju pirotechniki widowiskowej poprzez partycypowanie w kosztach utszymania tego forum (....ot koszty serwera..)bo mi osobi軼ie przynajmniej tyle jaka tam lojalno嗆 i przyzwoito嗆 nakazuje.
Powr鏒 do g鏎y
Spanner

Do陰czy: 31 Mar 2010

PostWys豉ny: Wto Kwi 24, 2012 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam takie jedno pytanie, z czym wiaza這 by si uczestnictwo w stowarzyszeniu? NIe chodzi mi o co takiego jak wpisowe, tylko np spotkania. Chyba ka盥y wie ze zgranie oko這 20 os鏏 w jeden dzie w jednym miejscu graniczy z cudem. Nawet je郵i mia豚y to by ustawowo wolny od pracy dzie to chyba niewielu chcia這by si gramoli do warszawy czy gdzie tam. Np gdyby trzeba by這 co podpisywa to czy by豉by mo磧iwo嗆 np pos豉nia listy przez u篡tkownik闚, lub 瞠by by這 szybciej np u篡tkownik drukowa豚y te status podpisywa豚y i wysy豉(cho nie wiem czy to co napisa貫m jest sensowne). No i te pytanie na jakim etapie jest sam status( liczba stron napisanych na liczb stron planowanych) i co on takiego w sobie zawiera.

Pozdrawiam
spanner

Spanner

PostWys豉ny: Nie Kwi 29, 2012 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno - czy po tym kursie mo積a kupowa piro profesjonalne?
Spanner

PostWys豉ny: Sob Cze 23, 2012 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosz koleg pan7.62 o odpowied na moje pytania Smile
pozdrawiam

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum