Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Koniec partyzantki ....ZRZESZAMY SIÊ !!!....kto z nami ?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  

Czy popierasz pomys³ za³o¿enia stowarzyszenia pirotechników
Tak, nawet chcia³bym byæ za³o¿ycielem
10%
 10%  [ 10 ]
Tak, zapisa³bym siê
65%
 65%  [ 64 ]
Popieram, ale nie zapisa³bym siê.
17%
 17%  [ 17 ]
Nie, to kiepski pomys³
7%
 7%  [ 7 ]
Wszystkich G³osów : 98

Autor Wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Sob Lis 26, 2011 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan7.62 ma chwilowo problemy z kontem, wiêc nic nie bêdzie pisa³, ale za to najnowszy ¿art z joemonster, jak¿e pasuj±cy Very Happy

Cytat:
- Synu, chyba wpad³e¶ w z³e towarzystwo...
- Nie, tato, ja je za³o¿y³em.

_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
¦ciskoj±drze



Do³±czy³: 29 Lip 2010
Posty: 8

PostWys³any: Nie Lis 27, 2011 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piêkny pomys³. Ja niestety niepe³noletni. Mogê tylko przekazaæ skromny datek na start.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Nie Lis 27, 2011 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie, ju¿ siê prawie zrzeszyli¶cie Smile, tylko nikt nie wie jeszcze jak to ma wygl±daæ.
Moim skromnym zdaniem powinno to wygl±daæ mniej wiêcej jak w przypadku broni, czyli tak:
Delikwent po badaniach psychiatrycznych zg³asza siê na szkolenie z zakresu bezpieczeñstwa i u¿ytkowania, zdaje egzamin, rejestruje siê na Policji i po dopuszczeniu "laboratorium" przez Stra¿ Po¿arn±, mo¿e sobie dzia³aæ w ¶ci¶le okre¶lonym w pozwoleniu zakresie (dopuszczalne ilo¶ci wytwarzanych i przechowywanych mas, wyrobów itp). Trzeba te¿ okre¶liæ warunki bezpiecznego u¿ycia - poligon lub zloty stowarzyszeñ.
Wtedy nabiera sensu istnienie Stowarzyszenia, którego zadaniem bêdzie w³a¶nie organizowanie cywilizowanych zlotów, nawi±zywanie kontaktów i wymiana do¶wiadczeñ pomiêdzy cz³onkami, oraz propagowanie bezpiecznego u¿ywania pirotechniki amatorskiej i komercyjnej.
Tu mo¿na dopisaæ jeszcze tysi±c warunków i pomys³ów, ale pora wracaæ na Ziemiê.

Wystarczy tylko zmieniæ Smile kilka lub kilkana¶cie ustaw i rozporz±dzeñ, trochê przepisów Unijnych i bêdzie OK. Niestety, nikt z ustawodawców nie jest zainteresowany robieniem jeszcze wiêkszego ba³aganu ni¿ jest.

Taki ma³y przyk³ad:
zgodnie z ADR ka¿da nowo wytworzona substancja lub mieszanina, nawet tylko podejrzewana o w³a¶ciwo¶ci wybuchowe ( samopodtrzymuj±ca siê reakcja chemiczna z wydzieleniem du¿ych ilo¶ci ciep³a gazów itp itd..) , do czasu uzyskania certyfikatu ADR musi byæ traktowana jako 1.1G (piro).
Do transportu i przechowywania materia³ów tej klasy musimy spe³niæ warunki bêd±ce daleko poza zasiêgiem gimnazjalistów.

Takich problemów s± setki. Mo¿e kto¶ zaproponuje rozwi±zanie chocia¿ tego jednego Smile.

Powodzenia GM

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
11.43



Do³±czy³: 24 Maj 2009
Posty: 2
Sk±d: w-wa

PostWys³any: Nie Lis 27, 2011 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:
Przygl±dam siê z boku waszym poczynaniom, szczerze ¿yczê powodzenia, jestem jednak zdecydowanym sceptykiem co do szans powodzenia. Co do zmian w ustawach, to równie¿ marne szanse... .
Wszyscy mówi± ¿e czego¶ siê nie da zrobiæ dot±d a¿ znajdzie siê jeden kto o tym nie wie i to robi znacie takie powiedzenie..?.nie pamiêtam czyje Smile
...Ciekawe za ile pokoleñ skonczymy z tym "czarnowidztwem", pesymizmem i jêczeniem ¿e ¼le zaniast co¶ dzia³aæ.
Avatarek poznajecie....piszê z konta znajomego bo moje zosta³o zdezaktywowane. Crying or Very sad ...z powodu mojego roztrzepania. ¬le wpisa³em nowy adres mailowy w profilu gdy¿ do starego maila nie mam dostêpu bo hasla do niego zabrano mi razem z kompem a niestety z g³owy juz nie pamiêtam. W zwi±zku z tym wielka pro¶ba do wszystkich dobrych ludzi Adminów z HNIWem na czele (....hm....mojego maila jak narazie ola³ Sad ...) o pomoc w odzyskaniu mojego kontka.
Kurcze....wszyscy "reformatorzy" uparli siê zmieniaæ ustawê. Tysi±ce podpisów....projekty....poprawki ...g³osowania... A PO KIEGO GRZYBA !!! Skoro mo¿na zmieniæ rozporz±dzenie Ministra Gospodarki czyli Pawlaka (... Very Happy ...) Jest to du¿o ³atwiejsze bo wymaga jedynie innego rozporz±dzenia tego samego ministra zmieniaj±ce poprzednie....i pozamiatne !I taki pomys³ ma o wiele wiêkrze szanse sukcesu !!! Kwestia tylko zredagowani odpowiedniego tekstu rozporz±dzenia i znalezienie odpowiedniego sposobu na "nêkanie"Pwlaka aby to podpisa³. Tak samo bylo z Prochem Czarnym. Jest sklasyfikowany jako MW a rozporz±dzenie usankjonowa³o jego legalny zakup i posiadanie przez ka¿dego pe³noletniego obywatela RP a skoro tak to czemu nie Tiger Tail czy D1glitter ?
B&G napisa³:
....bo niby kto z ustawoklepców i w jaki sposób mia³by na tym zarobiæ Wink .
A kto z nich i w jaki sposób zarobi³ na legalizacji pêdzenia bimbru na w³asny u¿ytek? Malo tego....jeszcze straty w bud¿ecie bo akcyza nie s³ywa..... a Polak nie kaktus.....pic musi Laughing i zgodnie z prawem napêdziæ se mo¿e ile chce ....byle by nie chandlowa³. I gdzie tu sens i logika..?
Inne stowarzyszenie by³o....i upad³o pare lat temu....i co z tego ? Mo¿e nie mieli odpowiedniej motywacji, determinacji czy pomys³ow na dzia³alno¶æ. Mo¿e im siê nie zbyt chcialo ...mo¿e nie trfili w odpowiedni czas.... a moze nie umieli do swych racji przekonaæ innych. Nie twierdzê ¿e jestem od nich leprzy czy m±drzejszy ale wiem ¿e je¶li siê Polak uprze to i spodnie przez g³owê zdejmie(.. Very Happy ...) a je¶li siê jeszcze spotka razem odpowiednio ergiczna grupa ludzi, chc±cych co¶ zmieniæ i z ca³ej Polski ....których jak widzê na tym forum nie brakuje Smile (....tak samo jak nie brkuje malkontentów i defetystów Mad ...ale to polska"cnota"narodowa..) to uwa¿am ¿e razem mo¿na co¶ zmieniæ. Nie twierdzê ¿e zmiany udadz± siê to od razu gry¿ legislacja w Polsce w niekturych sprawach "cierpi na zatwardzenie" ale wiem ¿e za stary jestem ¿eby siê trz±¶c co rano ¿e mi o 6tej dzieciaka obudz± czy chatê do góry nogami przewal± . Je¶li synowi na legalu szelek m±towaæ nie bêdê to my¶lê ¿e wnukowi na pewno Smile
I jeszcze jedno. Tylko nielicznym udaje siê przekuc pora¿kê w sukces a naszemu ¶rodowisku mo¿e sie to udaæ..(...oczywi¶cie przy wspasciu jakich¶ "¶wiat³ych"umy¶³ów w organach pañstwowych. I teraz quiz dla ludzi my¶l±cych perspektywicznie i umiej±chch analizowaæ fakty lub(.. dedukowaæ.. Smile ) Jak s±dzicie czy obecna nagonka ABW na terrorystów i ci¶nienie w zapewnieniu bezpieczeñstwa na Euro oraz roszady powyborcze w rz±dzie i chêc zaistnienia legislacyjnego parlamentu sprzyja dobrym dla nas zmianom w prawie ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
policmajster



Do³±czy³: 07 Maj 2002
Posty: 382

PostWys³any: Nie Lis 27, 2011 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

A ja siê pytam:

Od kiedy to bimber mo¿na legalnie pêdziæ
na w³asny u¿ytek??????

p


ps.

"Kwestia legalno¶ci produkcji bimbru na w³asny u¿ytek by³a do¶æ d³ugo
kwesti± prawnie dyskusyjn±. M.in. 15 maja 2004 w gazecie Rzeczpospolita
ukaza³ siê artyku³ W. Wróbla "Legalny bimber", w którym autor sugerowa³, ¿e
w ¶wietle aktualnie obowi±zuj±cej ustawy o wyrobie alkoholu etylowego tego
rodzaju dzia³alno¶æ jest legalna[5]. Jednak w uchwale z dnia 30 listopada
2004 Izba Karna S±du Najwy¿szego orzek³a co nastêpuje:

"Znamiona przestêpstwa z art. 12a ust.1 ustawy z dnia 2 marca 2001 roku
o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych wype³nia
równie¿ wyrabianie alkoholu etylowego na w³asny u¿ytek."[6]

- co praktycznie znaczy, ¿e produkcja bimbru na w³asny u¿ytek jest czynem
prawnie zabronionym i podlega karze do 1 roku wiêzienia (2 lata w przypadku
produkcji znacznych ilo¶ci)."
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Nie Lis 27, 2011 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, mój kolega na pracê dyplomow± na wydziale pszczelarstwa zrobi³ oko³o 200 litrów miodu pitnego (trzy gatunki). Wiêc tak nielegalne to chyba nie jest. (zaprosi³ mnie na "zlewanie znad osadu", ledwo da³em radê stamt±d wyj¶æ Very Happy )
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
policmajster



Do³±czy³: 07 Maj 2002
Posty: 382

PostWys³any: Nie Lis 27, 2011 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, ¿e miód pitny to wino a nie bimber...

P
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Nie Lis 27, 2011 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co napisa³em, to tylko mój OBIEKTYWNY os±d.
Obiecujê nie siaæ wiêcej defetyzmu.
GM

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
zbyhk



Do³±czy³: 05 Mar 2003
Posty: 339
Sk±d: skontowni

PostWys³any: Nie Lis 27, 2011 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obiektywny defetyzm dobr± przeciwwaga dla hurra optymizmu Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
rrzepkaa



Do³±czy³: 20 Lis 2011
Posty: 21
Sk±d: Polska

PostWys³any: Nie Lis 27, 2011 5:53 pm    Temat postu: Wino Odpowiedz z cytatem

Panie policmajster, prosze wyt³umacz mi od kiedy miód pitny jest winem. Miod a wino to dwie inne bajki.
A swoja droga to jak sie zrobi z 5 litrów bimbru i nie bedzie sie chwalic wszystkim na okolo ze ma sie bimber to wam policja domku nie zwiedzi.
Hmmm proponuje wrocic do tematu *zrzeszania sie*.
rrzepkaa

Yetihehe: (Taki offtopic) Miód jest dosyæ podobny do wina, mo¿na robiæ na w³asny u¿ytek, ale nie sprzedawaæ. Wino siê ró¿ni tym, ¿e mo¿na robiæ mnóstwo bez akcyzy.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
dr.joint



Do³±czy³: 27 Pa¼ 2011
Posty: 20
Sk±d: fghfgh

PostWys³any: Nie Lis 27, 2011 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak bedziesz sie zajmowal pirotechnika i nikomu nie bedziesz sie tym chwalil to tez policja cie nie odwiedzi a wiadomo ze zagladanie na takie fora i kupowanie w internecie to po prostu zaproszenie dla policji, a o ile sie nie myle to w wielu sklepach chemicznych mozna odczynniki na zamowienie kupic na miejscu i chyba nie trzema ich kupowac na fakture tylko mozna na paragon, tak mi sie wydaje Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Nie Lis 27, 2011 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe , jak kupisz w Pochu chloran jak siê w ogóle uda kupiæ to bêdziesz dobry , a jak jeszcze za taniej ni¿ 100z³ kilogram to ju¿ w ogóle Smile
Powrót do góry
mahalas



Do³±czy³: 04 Lis 2007
Posty: 417

PostWys³any: Nie Lis 27, 2011 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

11.43 napisa³:
Jak s±dzicie czy obecna nagonka ABW na terrorystów i ci¶nienie w zapewnieniu bezpieczeñstwa na Euro oraz roszady powyborcze w rz±dzie i chêc zaistnienia legislacyjnego parlamentu sprzyja dobrym dla nas zmianom w prawie ?


To akurat w/g mnie ma mniejsze znaczenie. Punkt ciezkosci i tak lezy daleko poza granicami naszego kraju.
Jak dalej bedziemy sie kumplowac z USA i Izraelem, popierac ich chora polityke, to nic powaznego w kraju sie nie powinno wydarzyc.
A ze stowazyszeniem trzeba zaczynac tak szybko jak tylko sie da.
Jak jedziesz samochodem to nie czekasz az na calej ulicy zapala ci sie zielone Idea.
Zawsze moze nadazyc sie okazja , zeby cos zrobic.
Dla przykladu koziojebiec Karzaj w Afganistanie , pomimo kurateli amerykancow przeglosowal w ichnim parlamencie prawo , ze zona nie ma prawa odmowic mezowi sexu. Laughing

Pozdro mahalas[/b]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Nie Lis 27, 2011 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mahalas napisa³:
koziojebiec Karzaj w Afganistanie , pomimo kurateli amerykancow przeglosowal w ichnim parlamencie prawo , ze zona nie ma prawa odmowic mezowi sexu. Laughing

Pozdro mahalas[/b]


Dobre Smile . A swojemu te¿?

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
11.43



Do³±czy³: 24 Maj 2009
Posty: 2
Sk±d: w-wa

PostWys³any: Pon Lis 28, 2011 2:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:
To co napisa³em, to tylko mój OBIEKTYWNY os±d. Obiecujê nie siaæ wiêcej defetyzmu. GM
Nie uwa¿am konstruktywnego wskazania trudnosci za defetyzm i bardzo ceniê sobie Pañskie do¶widczenie i obycie z przepisami w piro.Wiem ¿e jako profesjonalista ma Pan prawo o wytwarzaniu i obrocie pirotechnik± w malym palcu. I my¶lê ¿e dziêki Panskim uwagom mo¿emy doj¶c do konkretnych propozycji zmian prawnych korzystnych zarowno dla piro amatorskiej jak i profesjonalnej (....a tak sobie my¶lê ¿e interesy jednej i drugiej raczej koliduj±.... Sad ..) Za defetyzm natomiast uwa¿am podawanie za przyk³ad stowarzyszeñ które upad³y dwno temu ,bo ja z kolei poda³bym za przyk³ad Polski Zwi±zek Rakietowy którego powstanie znacznie poprawi³o los tego ¶rodowiska. Ale serdecznie dziêkujê za linka do ich strony bo statut jest ciekawy.
Co do prawa to równiez uwa¿am ¿e bez stsownych badañ oraz jakiego¶ choæby podstawowego kursu i ekzaminu obej¶c sie raczej nie mo¿e. Chocia¿ akurat niektóre rodzaje przytoczonej przez Pana broni palnej mo¿na miec bez ¿adnego pozwolenia (...proch do niej te¿... Very Happy ...)
A ¿e ADR raczej nie obowi±zuje osób cywilnych to nie jest ¿adko¶cia wo¿enie samochodem np 10 kg PCz i to przez pó³ Polski a po kontroli Straz graniczna czy Policja ¿ycz± tylko na "dowidzenia" mi³ego strzelania.. (....znam a autopsji... Very Happy ) I gdzie tu sens i logika ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
rynio



Do³±czy³: 11 Sie 2009
Posty: 1
Sk±d: Noviak

PostWys³any: Czw Gru 01, 2011 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia. Z wielk± chêci± siê do³±czê. Jestem z okolic Wa-wy. Niestety 18 bêdê mia³ dopiero we wrze¶niu 2012 wiêc narazie do za³o¿ycieli nale¿eæ nie mogê.

Ps. a ju¿ traci³em wiare w polskich pirotechników amatorów Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pi± Gru 02, 2011 4:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="slu_1982"]W³a¶nie pijê herbatê z miodem i mam pytanie sk±d ten kolega od miodów pitnych jest bo co¶ mi siê obi³o o uszy Very Happy Pewnie pracuje w przetwórni pod Olsztynem ? Very Happy Przyda³ by siê i nam taki koziojebiec tylko ¿e nawet palikot nie potrafi mówiæ po angielsku Mad I przypomnia³a mi siê piosenka w której to w refrenie leci "¿yjê w kraju w którym wszyscy chc± mnie zrobiæ w >omiñ to<" Rolling Eyes Jak na razie jest jeszcze dobrze i trza korzystaæ z tego co nam zosta³o pod wzglêdem prawa. A sami te¿ pchali¶my siê do UE.

Dobra, na koniec co¶ ¶miesznego. Jak tam idzie zak³adanie stowarzyszenia ?
Laughing Laughing

Ps.co do legalno¶ci bimbru to zara to usun±. Ludzie siê popij± i siê spodoba picie alkoholu wiêc bêd± jeszcze bardziej zasilaæ system przy kupnie alkoholu. Wszystko jest przemy¶lane. Jestem tylko ciekaw jak chroni± swoje dzieci przed tym z³udnym obrazem "rzeczywisto¶ci" w dobie manipulacji i monitoringu ?

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Pi± Gru 02, 2011 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, bardziej z centralnej polski, ale tu by³ na uniwerku.
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
pan7.62



Do³±czy³: 23 Maj 2009
Posty: 30
Sk±d: w-wa

PostWys³any: Sro Gru 07, 2011 2:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wstêpie wielkie dziêki Aministracji (...drogiemu i niezast±pionemu HNIWowi... Smile ) za uaktywnienie mojego konta...

W³asnie odebra³em zlecon± znajomemu prawnikowi ekspertyzê prawn± z tenedencyjnym zleceniem "co zrobiæ ¿eby móæ robiæ" (...po p³aceniu za ni± jeszcze mnie ³eb boli i mam wstrêt do "rudej wódy na myszach"... Very Happy ) i chcia³em wam oznajmiæ ¿eJESTE¦MY W STANIE DZIA£AÆ LEGALNIE zarówno (..przedewszystkim.. Smile ) razem zrzeszaj±c siê jak i ka¿dy z nas osobno ( bo bêdzie zrzeszony..)

Opracowa³em ze znajomym tak± koncepcjê i wy³uszczê to jak najpro¶ciej aby wszyscy zrozumieli. W Ustawie o Obrocie MW do U.Cyw. o zezwolenie dla osoby cywilnej (..która spe³nia konkretne warunki: 21lat,nie karana,zdrowo pod deklem.dobra opinia itd) na jakiekolwiek babrabie siê materia³ach piro.(celowo pomijam MW..)wnioskuje przedsiêbiorca b±d¼ jednostka naukowa(definicja:USTAWA z dnia 30 kwietnia 2010 r.o zasadach finansowania nauki Art.2 pkt 9 lit.f) wiêc niezbêdnum dla stowarzyszenia jest ujêcie w statucie ¿e stowarzyszenie:

1)w sposub ci±g³y poprzez swych cz³onków zajmuje siê badaniami,posze¿aniem wiedzy, dzia³alno¶cia badawczo-rozwojow± oraz propagowaniem nauki z dziedziny Piro.Widowiskowej w celu opracowywania nowych efektów widowiskowych oraz udostêpnianiem tej wiedzy w sposób nieodp³atny.(...co zreszt± w/g mnie jest zgodne z prawd±.. Smile ) Nale¿y tez uzyskaæ regon w kategorii "jednostki naukowe i badawczo rozwojowe"

2) nie bedzie wprowadzaæ do obrotu ¿adnych materia³ów oraz wyrobów pirotechnicznych przez co nie musi ich certyfikowaæ bo zajmuje siê tylko poszerzaniem wiedzy o takowych i opracowywaniem nowych w celu wprowadzania do obrotu przez inne zainteresowane tym firmy.

Oczywi¶cie nale¿y te zasady odpowiednio zredagowaæ w statycie stowarzyszenia. I na tych punktach,w swietle opinii mojego prawnika ma byc oparta dzia³alo¶æ statutowa.

Po czym dla kazdego chêtnego cz³onka stowarzyszenie wnioskuje o wydanie zezwolenia na wytwarzanie mieszanin i wyrobów pirotechniki widowiskowej motywuj±c ¿e do celów badawczych. A ¿e procedura wydania podlega postêpowaniu administracyjnemu wiêc teoretycznie mo¿e takie zezwolenie dostaæ ka¿dy ,spe³niaj±cy zawarte w ustawie warunki, cz³onek stowarzyszenia.
¯e wyroby pirotechniczne nie bêd± wprowadzane do obrotu wiêc nie podlegaja przepisom o trnsporcie ³adunków niebezpiecznych wiêc przewie¼c je mo¿na normalnie wszêdzie...choæby na wynajêty przez stowarzyszenie poligon w celu przetestowania i spotkania cz³onków stowarzyszenia w celu "wymiany do¶wiadczen"
Jedynym problemem w uzyskaniu takiego zezwolenia jest ustalona w rozporz±dzeniu op³ata za szkolenie+egzamin czyli 70%przeciêtnego wynagrodzenia.Jest to du¿a kwota dla przecietnego szargo cz³owieczka i dochodz± jeszcze op³aty za badania lekarskie ok.200,-z³.Ale ¿e jest to rozporz±dzenie ministra to jako instytucja naukowa maj±ca osobowo¶æ prawn± zrzeszenie dzia³aj±ce niezarobkowo mo¿e "nêkaæ"ministra o zmianê tego rozporz±dzenia...ba..nawet mogli by¶my teoretycznie siê staraæ o dotacje (...ale ¿e kryzys .....to pewnie by nam od razu dali... Laughing )
Tak w sktócie wyja¶ni³ mi to prawnik(...znajomy ale zawsze prawnik...) jednak mimo wszystko koniecznie chcia³bym poznaæ opiniê ludzi na codzieñ maj±cymi do czynienia z prawem w Piro. ze wzglêdu na wykonywan± dzia³alno¶æ.
Szczególnie kieruje t± pro¶bê do Pana B&G bo s±dzê ¿e jest Pan z ustawami i rozporz±dzeniami na bierz±co i cenie sobie pañska opinie (....je¶li oczywi¶ci nie urazi³em Pana postem o defetyzmie...nie by³o to moim celem.. Smile )
Jestem ¶wiadom papierologii wiêc mo¿na ten wontek pomin±æ Confused
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hack



Do³±czy³: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWys³any: Sro Gru 07, 2011 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie prawnik potwierdzil ta opinie a specjalizuje sie w koncesjach i stowarzyszeniach wiec mysle ze to rozsadne podejscie. Istnieje tez teoretyczna mozliwosc bycia jednostka podlegla pewnej instytucji badawczej ale to nie jest forma stowarzyszenia i rodzi tez kilka nowych problemow. Myslalem jakis czas temu ze forma jednostki gospodarczej wyczerpala by problemy z jakimi boryka sie tu przecietny forumowicz, ale warto stwierdzic ze stowarzyszenie jest lepsza forma co potwierdzaja jaja z PZPN em.
_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP