Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Koniec partyzantki ....ZRZESZAMY SI !!!....kto z nami ?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  

Czy popierasz pomys za這瞠nia stowarzyszenia pirotechnik闚
Tak, nawet chcia豚ym by za這篡cielem
9%
 9%  [ 9 ]
Tak, zapisa豚ym si
65%
 65%  [ 64 ]
Popieram, ale nie zapisa豚ym si.
17%
 17%  [ 17 ]
Nie, to kiepski pomys
7%
 7%  [ 7 ]
Wszystkich G這s闚 : 97

Autor Wiadomo嗆
yetihehe

Do陰czy: 26 Pa 2002
Sk康: Znienacka

PostWys豉ny: Sob Lis 26, 2011 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan7.62 ma chwilowo problemy z kontem, wi璚 nic nie b璠zie pisa, ale za to najnowszy 瘸rt z joemonster, jak瞠 pasuj帷y Very Happy

Cytat:
- Synu, chyba wpad貫 w z貫 towarzystwo...
- Nie, tato, ja je za這篡貫m.

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
圭iskoj康rze

Do陰czy: 29 Lip 2010

PostWys豉ny: Nie Lis 27, 2011 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pi瘯ny pomys. Ja niestety niepe軟oletni. Mog tylko przekaza skromny datek na start.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
B&G

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Nie Lis 27, 2011 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie, ju si prawie zrzeszyli軼ie Smile, tylko nikt nie wie jeszcze jak to ma wygl康a.
Moim skromnym zdaniem powinno to wygl康a mniej wi璚ej jak w przypadku broni, czyli tak:
Delikwent po badaniach psychiatrycznych zg豉sza si na szkolenie z zakresu bezpiecze雟twa i u篡tkowania, zdaje egzamin, rejestruje si na Policji i po dopuszczeniu "laboratorium" przez Stra Po瘸rn, mo瞠 sobie dzia豉 w 軼i郵e okre郵onym w pozwoleniu zakresie (dopuszczalne ilo軼i wytwarzanych i przechowywanych mas, wyrob闚 itp). Trzeba te okre郵i warunki bezpiecznego u篡cia - poligon lub zloty stowarzysze.
Wtedy nabiera sensu istnienie Stowarzyszenia, kt鏎ego zadaniem b璠zie w豉郾ie organizowanie cywilizowanych zlot闚, nawi您ywanie kontakt闚 i wymiana do鈍iadcze pomi璠zy cz這nkami, oraz propagowanie bezpiecznego u篡wania pirotechniki amatorskiej i komercyjnej.
Tu mo積a dopisa jeszcze tysi帷 warunk闚 i pomys堯w, ale pora wraca na Ziemi.

Wystarczy tylko zmieni Smile kilka lub kilkana軼ie ustaw i rozporz康ze, troch przepis闚 Unijnych i b璠zie OK. Niestety, nikt z ustawodawc闚 nie jest zainteresowany robieniem jeszcze wi瘯szego ba豉ganu ni jest.

Taki ma造 przyk豉d:
zgodnie z ADR ka盥a nowo wytworzona substancja lub mieszanina, nawet tylko podejrzewana o w豉軼iwo軼i wybuchowe ( samopodtrzymuj帷a si reakcja chemiczna z wydzieleniem du篡ch ilo軼i ciep豉 gaz闚 itp itd..) , do czasu uzyskania certyfikatu ADR musi by traktowana jako 1.1G (piro).
Do transportu i przechowywania materia堯w tej klasy musimy spe軟i warunki b璠帷e daleko poza zasi璕iem gimnazjalist闚.

Takich problem闚 s setki. Mo瞠 kto zaproponuje rozwi您anie chocia tego jednego Smile.

Powodzenia GM

11.43

Do陰czy: 24 Maj 2009
Sk康: w-wa

PostWys豉ny: Nie Lis 27, 2011 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa:
Przygl康am si z boku waszym poczynaniom, szczerze 篡cz powodzenia, jestem jednak zdecydowanym sceptykiem co do szans powodzenia. Co do zmian w ustawach, to r闚nie marne szanse... .
Wszyscy m闚i 瞠 czego si nie da zrobi dot康 a znajdzie si jeden kto o tym nie wie i to robi znacie takie powiedzenie..?.nie pami皻am czyje Smile
...Ciekawe za ile pokole skonczymy z tym "czarnowidztwem", pesymizmem i j璚zeniem 瞠 幢e zaniast co dzia豉.
Avatarek poznajecie....pisz z konta znajomego bo moje zosta這 zdezaktywowane. Crying or Very sad ...z powodu mojego roztrzepania. 柝e wpisa貫m nowy adres mailowy w profilu gdy do starego maila nie mam dost瘼u bo hasla do niego zabrano mi razem z kompem a niestety z g這wy juz nie pami皻am. W zwi您ku z tym wielka pro軸a do wszystkich dobrych ludzi Admin闚 z HNIWem na czele (....hm....mojego maila jak narazie ola Sad ...) o pomoc w odzyskaniu mojego kontka.
Kurcze....wszyscy "reformatorzy" uparli si zmienia ustaw. Tysi帷e podpis闚....projekty....poprawki ...g這sowania... A PO KIEGO GRZYBA !!! Skoro mo積a zmieni rozporz康zenie Ministra Gospodarki czyli Pawlaka (... Very Happy ...) Jest to du穎 豉twiejsze bo wymaga jedynie innego rozporz康zenia tego samego ministra zmieniaj帷e poprzednie....i pozamiatne !I taki pomys ma o wiele wi瘯rze szanse sukcesu !!! Kwestia tylko zredagowani odpowiedniego tekstu rozporz康zenia i znalezienie odpowiedniego sposobu na "n瘯anie"Pwlaka aby to podpisa. Tak samo bylo z Prochem Czarnym. Jest sklasyfikowany jako MW a rozporz康zenie usankjonowa這 jego legalny zakup i posiadanie przez ka盥ego pe軟oletniego obywatela RP a skoro tak to czemu nie Tiger Tail czy D1glitter ?
B&G napisa:
....bo niby kto z ustawoklepc闚 i w jaki spos鏏 mia豚y na tym zarobi Wink .
A kto z nich i w jaki spos鏏 zarobi na legalizacji p璠zenia bimbru na w豉sny u篡tek? Malo tego....jeszcze straty w bud瞠cie bo akcyza nie s造wa..... a Polak nie kaktus.....pic musi Laughing i zgodnie z prawem nap璠zi se mo瞠 ile chce ....byle by nie chandlowa. I gdzie tu sens i logika..?
Inne stowarzyszenie by這....i upad這 pare lat temu....i co z tego ? Mo瞠 nie mieli odpowiedniej motywacji, determinacji czy pomys這w na dzia豉lno嗆. Mo瞠 im si nie zbyt chcialo ...mo瞠 nie trfili w odpowiedni czas.... a moze nie umieli do swych racji przekona innych. Nie twierdz 瞠 jestem od nich leprzy czy m康rzejszy ale wiem 瞠 je郵i si Polak uprze to i spodnie przez g這w zdejmie(.. Very Happy ...) a je郵i si jeszcze spotka razem odpowiednio ergiczna grupa ludzi, chc帷ych co zmieni i z ca貫j Polski ....kt鏎ych jak widz na tym forum nie brakuje Smile (....tak samo jak nie brkuje malkontent闚 i defetyst闚 Mad ...ale to polska"cnota"narodowa..) to uwa瘸m 瞠 razem mo積a co zmieni. Nie twierdz 瞠 zmiany udadz si to od razu gry legislacja w Polsce w niekturych sprawach "cierpi na zatwardzenie" ale wiem 瞠 za stary jestem 瞠by si trz捷c co rano 瞠 mi o 6tej dzieciaka obudz czy chat do g鏎y nogami przewal . Je郵i synowi na legalu szelek m徠owa nie b璠 to my郵 瞠 wnukowi na pewno Smile
I jeszcze jedno. Tylko nielicznym udaje si przekuc pora磬 w sukces a naszemu 鈔odowisku mo瞠 sie to uda..(...oczywi軼ie przy wspasciu jakich "鈍iat造ch"umy雲闚 w organach pa雟twowych. I teraz quiz dla ludzi my郵帷ych perspektywicznie i umiej帷hch analizowa fakty lub(.. dedukowa.. Smile ) Jak s康zicie czy obecna nagonka ABW na terroryst闚 i ci郾ienie w zapewnieniu bezpiecze雟twa na Euro oraz roszady powyborcze w rz康zie i ch璚 zaistnienia legislacyjnego parlamentu sprzyja dobrym dla nas zmianom w prawie ?
Powr鏒 do g鏎y
policmajster

Do陰czy: 07 Maj 2002

PostWys豉ny: Nie Lis 27, 2011 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

A ja si pytam:

Od kiedy to bimber mo積a legalnie p璠zi
na w豉sny u篡tek??????

p

ps.

"Kwestia legalno軼i produkcji bimbru na w豉sny u篡tek by豉 do嗆 d逝go
kwesti prawnie dyskusyjn. M.in. 15 maja 2004 w gazecie Rzeczpospolita
ukaza si artyku W. Wr鏏la "Legalny bimber", w kt鏎ym autor sugerowa, 瞠
w 鈍ietle aktualnie obowi您uj帷ej ustawy o wyrobie alkoholu etylowego tego
rodzaju dzia豉lno嗆 jest legalna[5]. Jednak w uchwale z dnia 30 listopada
2004 Izba Karna S康u Najwy窺zego orzek豉 co nast瘼uje:

"Znamiona przest瘼stwa z art. 12a ust.1 ustawy z dnia 2 marca 2001 roku
o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrob闚 tytoniowych wype軟ia
r闚nie wyrabianie alkoholu etylowego na w豉sny u篡tek."[6]

- co praktycznie znaczy, 瞠 produkcja bimbru na w豉sny u篡tek jest czynem
prawnie zabronionym i podlega karze do 1 roku wi瞛ienia (2 lata w przypadku
produkcji znacznych ilo軼i)."
Powr鏒 do g鏎y
yetihehe

PostWys豉ny: Nie Lis 27, 2011 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, m鎩 kolega na prac dyplomow na wydziale pszczelarstwa zrobi oko這 200 litr闚 miodu pitnego (trzy gatunki). Wi璚 tak nielegalne to chyba nie jest. (zaprosi mnie na "zlewanie znad osadu", ledwo da貫m rad stamt康 wyj嗆 Very Happy )
policmajster

Do陰czy: 07 Maj 2002

PostWys豉ny: Nie Lis 27, 2011 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, 瞠 mi鏚 pitny to wino a nie bimber...

P
Powr鏒 do g鏎y
B&G

PostWys豉ny: Nie Lis 27, 2011 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co napisa貫m, to tylko m鎩 OBIEKTYWNY os康.
Obiecuj nie sia wi璚ej defetyzmu.
GM

zbyhk

Do陰czy: 05 Mar 2003
Sk康: skontowni

PostWys豉ny: Nie Lis 27, 2011 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obiektywny defetyzm dobr przeciwwaga dla hurra optymizmu Rolling Eyes
Powr鏒 do g鏎y
rrzepkaa

Do陰czy: 20 Lis 2011
Sk康: Polska

PostWys豉ny: Nie Lis 27, 2011 5:53 pm    Temat postu: Wino Odpowiedz z cytatem

Panie policmajster, prosze wyt逝macz mi od kiedy mi鏚 pitny jest winem. Miod a wino to dwie inne bajki.
A swoja droga to jak sie zrobi z 5 litr闚 bimbru i nie bedzie sie chwalic wszystkim na okolo ze ma sie bimber to wam policja domku nie zwiedzi.
Hmmm proponuje wrocic do tematu *zrzeszania sie*.
rrzepkaa

Yetihehe: (Taki offtopic) Mi鏚 jest dosy podobny do wina, mo積a robi na w豉sny u篡tek, ale nie sprzedawa. Wino si r騜ni tym, 瞠 mo積a robi mn鏀two bez akcyzy.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
dr.joint

Do陰czy: 27 Pa 2011

PostWys豉ny: Nie Lis 27, 2011 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak bedziesz sie zajmowal pirotechnika i nikomu nie bedziesz sie tym chwalil to tez policja cie nie odwiedzi a wiadomo ze zagladanie na takie fora i kupowanie w internecie to po prostu zaproszenie dla policji, a o ile sie nie myle to w wielu sklepach chemicznych mozna odczynniki na zamowienie kupic na miejscu i chyba nie trzema ich kupowac na fakture tylko mozna na paragon, tak mi sie wydaje Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Lis 27, 2011 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe , jak kupisz w Pochu chloran jak si w og鏊e uda kupi to b璠ziesz dobry , a jak jeszcze za taniej ni 100z kilogram to ju w og鏊e Smile
Powr鏒 do g鏎y
mahalas

Do陰czy: 04 Lis 2007

PostWys豉ny: Nie Lis 27, 2011 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

11.43 napisa:
Jak s康zicie czy obecna nagonka ABW na terroryst闚 i ci郾ienie w zapewnieniu bezpiecze雟twa na Euro oraz roszady powyborcze w rz康zie i ch璚 zaistnienia legislacyjnego parlamentu sprzyja dobrym dla nas zmianom w prawie ?

To akurat w/g mnie ma mniejsze znaczenie. Punkt ciezkosci i tak lezy daleko poza granicami naszego kraju.
Jak dalej bedziemy sie kumplowac z USA i Izraelem, popierac ich chora polityke, to nic powaznego w kraju sie nie powinno wydarzyc.
A ze stowazyszeniem trzeba zaczynac tak szybko jak tylko sie da.
Jak jedziesz samochodem to nie czekasz az na calej ulicy zapala ci sie zielone Idea.
Zawsze moze nadazyc sie okazja , zeby cos zrobic.
Dla przykladu koziojebiec Karzaj w Afganistanie , pomimo kurateli amerykancow przeglosowal w ichnim parlamencie prawo , ze zona nie ma prawa odmowic mezowi sexu. Laughing

Pozdro mahalas[/b]
Powr鏒 do g鏎y
B&G

PostWys豉ny: Nie Lis 27, 2011 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mahalas napisa:
koziojebiec Karzaj w Afganistanie , pomimo kurateli amerykancow przeglosowal w ichnim parlamencie prawo , ze zona nie ma prawa odmowic mezowi sexu. Laughing

Pozdro mahalas[/b]

Dobre Smile . A swojemu te?

11.43

Do陰czy: 24 Maj 2009

PostWys豉ny: Pon Lis 28, 2011 2:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa:
To co napisa貫m, to tylko m鎩 OBIEKTYWNY os康. Obiecuj nie sia wi璚ej defetyzmu. GM
Nie uwa瘸m konstruktywnego wskazania trudnosci za defetyzm i bardzo ceni sobie Pa雟kie do鈍idczenie i obycie z przepisami w piro.Wiem 瞠 jako profesjonalista ma Pan prawo o wytwarzaniu i obrocie pirotechnik w malym palcu. I my郵 瞠 dzi瘯i Panskim uwagom mo瞠my doj軼 do konkretnych propozycji zmian prawnych korzystnych zarowno dla piro amatorskiej jak i profesjonalnej (....a tak sobie my郵 瞠 interesy jednej i drugiej raczej koliduj.... Sad ..) Za defetyzm natomiast uwa瘸m podawanie za przyk豉d stowarzysze kt鏎e upad造 dwno temu ,bo ja z kolei poda豚ym za przyk豉d Polski Zwi您ek Rakietowy kt鏎ego powstanie znacznie poprawi這 los tego 鈔odowiska. Ale serdecznie dzi瘯uj za linka do ich strony bo statut jest ciekawy.
Co do prawa to r闚niez uwa瘸m 瞠 bez stsownych bada oraz jakiego cho熲y podstawowego kursu i ekzaminu obej軼 sie raczej nie mo瞠. Chocia akurat niekt鏎e rodzaje przytoczonej przez Pana broni palnej mo積a miec bez 瘸dnego pozwolenia (...proch do niej te... Very Happy ...)
A 瞠 ADR raczej nie obowi您uje os鏏 cywilnych to nie jest 瘸dko軼ia wo瞠nie samochodem np 10 kg PCz i to przez p馧 Polski a po kontroli Straz graniczna czy Policja 篡cz tylko na "dowidzenia" mi貫go strzelania.. (....znam a autopsji... Very Happy ) I gdzie tu sens i logika ?
Powr鏒 do g鏎y
rynio

Do陰czy: 11 Sie 2009
Sk康: Noviak

PostWys豉ny: Czw Gru 01, 2011 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia. Z wielk ch璚i si do陰cz. Jestem z okolic Wa-wy. Niestety 18 b璠 mia dopiero we wrze郾iu 2012 wi璚 narazie do za這篡cieli nale瞠 nie mog.

Ps. a ju traci貫m wiare w polskich pirotechnik闚 amator闚 Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Adres AIM
slu_1982

Do陰czy: 21 Lip 2007
Sk康: Zza P這tu

PostWys豉ny: Pi Gru 02, 2011 4:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="slu_1982"]W豉郾ie pij herbat z miodem i mam pytanie sk康 ten kolega od miod闚 pitnych jest bo co mi si obi這 o uszy Very Happy Pewnie pracuje w przetw鏎ni pod Olsztynem ? Very Happy Przyda by si i nam taki koziojebiec tylko 瞠 nawet palikot nie potrafi m闚i po angielsku Mad I przypomnia豉 mi si piosenka w kt鏎ej to w refrenie leci "篡j w kraju w kt鏎ym wszyscy chc mnie zrobi w >omi to<" Rolling Eyes Jak na razie jest jeszcze dobrze i trza korzysta z tego co nam zosta這 pod wzgl璠em prawa. A sami te pchali鄉y si do UE.

Dobra, na koniec co 鄉iesznego. Jak tam idzie zak豉danie stowarzyszenia ?
Laughing Laughing

Ps.co do legalno軼i bimbru to zara to usun. Ludzie si popij i si spodoba picie alkoholu wi璚 b璠 jeszcze bardziej zasila system przy kupnie alkoholu. Wszystko jest przemy郵ane. Jestem tylko ciekaw jak chroni swoje dzieci przed tym z逝dnym obrazem "rzeczywisto軼i" w dobie manipulacji i monitoringu ?

Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
yetihehe

PostWys豉ny: Pi Gru 02, 2011 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, bardziej z centralnej polski, ale tu by na uniwerku.
pan7.62

Do陰czy: 23 Maj 2009

PostWys豉ny: Sro Gru 07, 2011 2:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wst瘼ie wielkie dzi瘯i Aministracji (...drogiemu i niezast徙ionemu HNIWowi... Smile ) za uaktywnienie mojego konta...

W豉snie odebra貫m zlecon znajomemu prawnikowi ekspertyz prawn z tenedencyjnym zleceniem "co zrobi 瞠by m鵵 robi" (...po p豉ceniu za ni jeszcze mnie 貫b boli i mam wstr皻 do "rudej w鏚y na myszach"... Very Happy ) i chcia貫m wam oznajmi 瞠JESTE危Y W STANIE DZIAx LEGALNIE zar闚no (..przedewszystkim.. Smile ) razem zrzeszaj帷 si jak i ka盥y z nas osobno ( bo b璠zie zrzeszony..)

Opracowa貫m ze znajomym tak koncepcj i wy逝szcz to jak najpro軼iej aby wszyscy zrozumieli. W Ustawie o Obrocie MW do U.Cyw. o zezwolenie dla osoby cywilnej (..kt鏎a spe軟ia konkretne warunki: 21lat,nie karana,zdrowo pod deklem.dobra opinia itd) na jakiekolwiek babrabie si materia豉ch piro.(celowo pomijam MW..)wnioskuje przedsi瑿iorca b康 jednostka naukowa(definicja:USTAWA z dnia 30 kwietnia 2010 r.o zasadach finansowania nauki Art.2 pkt 9 lit.f) wi璚 niezb璠num dla stowarzyszenia jest uj璚ie w statucie 瞠 stowarzyszenie:

1)w sposub ci庵造 poprzez swych cz這nk闚 zajmuje si badaniami,posze瘸niem wiedzy, dzia豉lno軼ia badawczo-rozwojow oraz propagowaniem nauki z dziedziny Piro.Widowiskowej w celu opracowywania nowych efekt闚 widowiskowych oraz udost瘼nianiem tej wiedzy w spos鏏 nieodp豉tny.(...co zreszt w/g mnie jest zgodne z prawd.. Smile ) Nale篡 tez uzyska regon w kategorii "jednostki naukowe i badawczo rozwojowe"

2) nie bedzie wprowadza do obrotu 瘸dnych materia堯w oraz wyrob闚 pirotechnicznych przez co nie musi ich certyfikowa bo zajmuje si tylko poszerzaniem wiedzy o takowych i opracowywaniem nowych w celu wprowadzania do obrotu przez inne zainteresowane tym firmy.

Oczywi軼ie nale篡 te zasady odpowiednio zredagowa w statycie stowarzyszenia. I na tych punktach,w swietle opinii mojego prawnika ma byc oparta dzia豉lo嗆 statutowa.

Po czym dla kazdego ch皻nego cz這nka stowarzyszenie wnioskuje o wydanie zezwolenia na wytwarzanie mieszanin i wyrob闚 pirotechniki widowiskowej motywuj帷 瞠 do cel闚 badawczych. A 瞠 procedura wydania podlega post瘼owaniu administracyjnemu wi璚 teoretycznie mo瞠 takie zezwolenie dosta ka盥y ,spe軟iaj帷y zawarte w ustawie warunki, cz這nek stowarzyszenia.
疾 wyroby pirotechniczne nie b璠 wprowadzane do obrotu wi璚 nie podlegaja przepisom o trnsporcie 豉dunk闚 niebezpiecznych wi璚 przewie嬈 je mo積a normalnie wsz璠zie...cho熲y na wynaj皻y przez stowarzyszenie poligon w celu przetestowania i spotkania cz這nk闚 stowarzyszenia w celu "wymiany do鈍iadczen"
Jedynym problemem w uzyskaniu takiego zezwolenia jest ustalona w rozporz康zeniu op豉ta za szkolenie+egzamin czyli 70%przeci皻nego wynagrodzenia.Jest to du瘸 kwota dla przecietnego szargo cz這wieczka i dochodz jeszcze op豉ty za badania lekarskie ok.200,-z.Ale 瞠 jest to rozporz康zenie ministra to jako instytucja naukowa maj帷a osobowo嗆 prawn zrzeszenie dzia豉j帷e niezarobkowo mo瞠 "n瘯a"ministra o zmian tego rozporz康zenia...ba..nawet mogli by鄉y teoretycznie si stara o dotacje (...ale 瞠 kryzys .....to pewnie by nam od razu dali... Laughing )
Tak w skt鏂ie wyja郾i mi to prawnik(...znajomy ale zawsze prawnik...) jednak mimo wszystko koniecznie chcia豚ym pozna opini ludzi na codzie maj帷ymi do czynienia z prawem w Piro. ze wzgl璠u na wykonywan dzia豉lno嗆.
Szczeg鏊nie kieruje t pro軸 do Pana B&G bo s康z 瞠 jest Pan z ustawami i rozporz康zeniami na bierz帷o i cenie sobie pa雟ka opinie (....je郵i oczywi軼i nie urazi貫m Pana postem o defetyzmie...nie by這 to moim celem.. Smile )
Jestem 鈍iadom papierologii wi璚 mo積a ten wontek pomin望 Confused
Powr鏒 do g鏎y
Hack

Do陰czy: 15 Cze 2006

PostWys豉ny: Sro Gru 07, 2011 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie prawnik potwierdzil ta opinie a specjalizuje sie w koncesjach i stowarzyszeniach wiec mysle ze to rozsadne podejscie. Istnieje tez teoretyczna mozliwosc bycia jednostka podlegla pewnej instytucji badawczej ale to nie jest forma stowarzyszenia i rodzi tez kilka nowych problemow. Myslalem jakis czas temu ze forma jednostki gospodarczej wyczerpala by problemy z jakimi boryka sie tu przecietny forumowicz, ale warto stwierdzic ze stowarzyszenie jest lepsza forma co potwierdzaja jaja z PZPN em.
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nast瘼ny
Strona 2 z 4

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum