Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Reakcja 2-chloropropylobenzenu z metyloaminą?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Czw Lis 03, 2011 2:14 am    Temat postu: Reakcja 2-chloropropylobenzenu z metyloaminą? Odpowiedz z cytatem

Witam.

Takie proste pytanie, nie to że zamierzam to robić, ale czy taka reakcja ma szanse zajścia. Niestety Vogel ani mastalerz nie zajmują się "takimi" związkami, więc może ktoś to wykombinuje.

Czy jest szansa otrzymania (rac)-N-metylo-1-fenylopropylo-2-aminy za pomocą 2-chloropropylobenzenu:
http://www.chemindustry.com/chemicals/02145596.html
w reakcji z metyloaminą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry ale strach wszystkich obleciał żeby odpowiedzieć? Na VMC.org nawet mi temat usunęli, nie wiem za co szczerze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemek133



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 98

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapytaj na sciencemadness(może nawet jest już taki temat) bo na polskich forach to nawet wątpię czy Ci ktoś na pw odpowie
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heksogen pl



Dołączył: 09 Cze 2004
Posty: 157
Skąd: małopolska

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ot zwykła reakcja SN2, banalna do przeprowadzenia. Chlor jest słabą grupą opuszczającą, brom byłby dużo lepszy. sprawdź na www.orgsyn.org i w reaxysie i sciencedirect (jeśli masz dostęp).
Reakcję należałoby prowadzić w bezwodnych warunkach w jednej fazie, lub w wodzie z dodatkiem PTC.

Produkt jest silną trucizną i narkotykiem wg polskiego prawa ! Szczególnie toksycznie działa na układ nerwowy powodując chorobę parkinsona !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego PTC?
Nie można normalnie przeprowadzić reakcji, jeśli coś nam cofa reakcje to normalnie to usuwać z układu poprzez bo ja wiem destylacje azeotropową?
A potem normalnie ekstrakcje?
Wiem że chlor jest słabą grupą opuszczającą najlepsze są jodki, ale znowu substraty stałę są problemem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP