Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Nagonka na "terrorystów"- ponad 100 przeszukañ
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
pan_kracy



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 78
Sk±d: zachód

PostWys³any: Sro Sty 09, 2013 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde móg³by siê wypowiedzieæ kto¶ kto ma wiêksze pojêcie o s±downictwie i prawie zwi±zanym z piro w Polsce. Ja mam praktycznie zerowe, my¶la³em o czym¶ takim, aby powo³aæ siê na bieg³ego i zadawaæ mu pytania odpowiednie, albo na jakie¶ dane typu naukowego i wykazaæ, ¿e substancje nie maj± si³y ra¿enia i to to samo co sylwestrowe fajerwerki. No ale ja g³upi w tych sprawach jeszcze bardziej ni¿ w innych i pewnie naogl±da³em siê hamerykañskich filmów.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Czw Sty 10, 2013 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak prokurator jest ambitny i chce mieæ wyniki, to jeste¶ w czarnej... lesie.
Ekspert w ekspertyzie odpowiedzia³ na pytanie zadane przez prokuratora i w³a¶nie od sposobu jego zadania zale¿y wynik ekspertyzy.
Je¿eli pytanie by³o w stylu: czy z KNO3 mo¿na sporz±dziæ MW zdolny do wysadzenia Ksiê¿yca, to odpowied¼ bêdzie brzmia³a TAK.
Gdyby pytanie brzmia³o: czy z zabezpieczonych surowców oskar¿ony móg³ sporz±dziæ niebezpieczn± ilo¶æ MW, to wtedy zale¿y ile i czego mia³e¶. Jak mia³e¶ du¿o paskudnych zajzajerów i nie potrafisz sebnsownie wyja¶niæ powodu ich posiadania, to nie dziw siê, ¿e nikt nie bêdzie siê nad Tob± za bardzo litowa³.
Zawsze mo¿na powo³aæ eksperta na ¶wiadka ( praktycznie przewa¿nie robi to s±d), ale udowadnianie, ¿e to tylko "takie tam fajerwerki" nie ma wiêkszego sensu, bo zgodnie z definicj± fajerwerki te¿ S¡ MATERIA£AMI WYBUCHOWYMI. A za takowych posiadanie, wytwarzanie itd bez zezwolenia masz do 8 latek-kratek.
A Papugie zawsze warto wynaj±æ, bo taki wyrok to nasrane w papiery na ³adnych kilka lat. Obawiam siê, ¿e bez bardzo dobej papugi (kupa kasy), przy takim nastawieniu prokuratora, gnoju raczej nie unikniesz.

GM

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
technik



Do³±czy³: 16 Wrz 2010
Posty: 11
Sk±d: Radom

PostWys³any: Czw Sty 10, 2013 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zale¿y co rozumie siê pod pojêciem gówna.
Dla mnie wyrok w zawieszeniu nim nie jest, bo je¶li w czasie jego trwania nie pope³niê przestêpstwa, to po piêciu latach (wed³ug zapewnieñ Prokuratora) znów mam czyste konto.
Skoro przez tyle lat mog³em sobie spokojnie ¿yæ, to te 4 lata zawieszenia nie s± wielkim wyzwaniem.
Problemem mog± byæ kary finansowe.

Co do odczynników to ich posiadanie samo w sobie nie jest zabronione, a te które mam maj± kilka zastosowañ innych ni¿ pirotechnika.
Problemem s± tu przede wszystkim gwiazdki, p. czarny i stopina bo s± przynajmniej wed³ug naszego prawa uznane za MW (dalej jest dla mnie jasne dlaczego).
Osobna kwestia to sposób odczytywania prawa, bo przepisy mog± byæ niejednokrotnie odczytywane na ró¿ne sposoby.

I tak wed³ug tego co zd±¿y³em przeczytaæ na ¶wistku od ABW powodem przeszukania by³y zakupione odczynniki, a ja by³em tylko ¶wiadkiem w tej sprawie.
Dopiero pó¼niej mój status prawny ewoluowa³ przez podejrzanego do oskar¿onego.

No i pewnie "¿ebym siê za bardzo nie zamartwia³" Panowie z ABW powiedzieli ¿e wy¿ej wspomniane gwiazdki p.czarny i stopina wcale nie s± ¿adnym przestêpstwem.

Co do ambicji Pani Prokurator to nie wiem, nie mam w zwyczaju os±dzaæ ludzi.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Czw Sty 10, 2013 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:
zgodnie z definicj± fajerwerki te¿ S¡ MATERIA£AMI WYBUCHOWYMI. A za takowych posiadanie, wytwarzanie itd bez zezwolenia masz do 8 latek-kratek.


Uwa¿am, ¿e prawo trzeba interpretowaæ zgodnie z zasadami wspó³¿ycia spo³ecznego.

Benignius leges interpretandae sunt, quo voluntas earum conservetur

Gdyby podej¶æ literalnie do prawa, to za samo rozelaborowanie petardy jest 8 lat :]

Koledze technik zalecam

Zapomnieæ
Skasowaæ papugê
Przygl±daæ siê wysi³kom wymiaru a w razie konieczno¶ci siê odwo³aæ (na ten jeden raz wzi±æ prawnika aby odwo³anie by³o skuteczne)
Zaj±æ siê ¿yciem.

Pozdrawiam Arkadiusz

PS. Ja na pewno bym podejrzliwie traktowa³ kogo¶ kto bawi siê piro ale robi to skrycie a na forum "technika" nie znamy :]. A za s³u¿bami kryj± siê ludzie, z krwi i ko¶ci.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
technik



Do³±czy³: 16 Wrz 2010
Posty: 11
Sk±d: Radom

PostWys³any: Czw Sty 10, 2013 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Arkadiuszu To co Pan napisa³ jest dla mnie trochê niejasne.

Trudno zapomnieæ o sprawie która siê jeszcze nie odby³a. Cz³owiek stara siê nie stresowaæ ale niepewno¶æ potrafi byæ naprawdê paskudna.

Czy ewentualne pój¶cie w apelacje i przeci±ganie ca³ej sprawy to naprawdê dobre/jedyne rozwi±zanie?
Naprawdê nie znam siê na realiach panuj±cych w S±dach.

Nie da³em siê poznaæ na forum bo naprawdê stara³em siê czytaæ ze zrozumieniem i nie zadawaæ pytañ na które udzielono odpowiedzi.
w koñcu ³atwo zrobiæ z siebie kalekê.
Niczym siê równie¿ nie pochwali³em (po czê¶ci dlatego ¿e nie zd±¿y³em) a naprawdê interesowa³y mnie szelki.

PS. wiem ¿e technik brzmi paskudnie i bezosobowo w koñcu to z mojej szko³y (ZST).

Pozdr.
Krzysiek

A. Nie widzê nic paskudnego w ksywce "technik"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
mahalas



Do³±czy³: 04 Lis 2007
Posty: 417

PostWys³any: Pi± Sty 11, 2013 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gesi gegaja : prawo , prawo , prawo.
Zyjemy na planecie Ziemia. Jestesmy gatunkiem naczelnym . Nikt nam z zewnatrz nie narzucil jakiegos prawa ( na razie Laughing )
wiec o co tu chodzi Question
Jakies "prawa" ograniczajace moja wolnosc ( jako gatunku naczelnego na planecie Ziemia),
zeby robic doswiadczenia chemiczno- fizyczne , ktore utrwalaja pozycje tegoz gatunku jako naczelnego na Ziemi.
Widzicie ta paranoje Question
Jak bys mial dobrego papuge, co by to mogl wykazac w sadzie i dodatkowo fart, ze sedzia czytal Lema Question Trzymam kciuki.

" ludzie ludziom zgotowali ten los" --Nalkowska ( od siebie dodalbym , ze nie ludzie, tylko gesi , albo barany.

Koniec swiata jeszcze sie nie skonczyl Very Happy ---- moze bedzie lepiej

Pozdro mahalas
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Pi± Sty 11, 2013 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

technik napisa³:
....Niczym siê równie¿ nie pochwali³em (po czê¶ci dlatego ¿e nie zd±¿y³em) a naprawdê interesowa³y mnie szelki.



To teraz siê pochwal bo to co masz na kompie nic ju¿ Ci nie zmieni.

Nie rozumiem pasjonatów, pielêgnuj±cych swoje pasje w zaciszu domowym, nie odczuwaj±cym potrzeby poznania innych ludzi z podobnymi zainteresowaniami. Szczególnie gdy ma siê jakie¶ sukcesy.

Pirotechnika to tak¿e nauka. Je¶li poka¿e siê, ¿e dbamy bhp, nie przerabiamy ilo¶ci kilogramowych, publikujemy to na forach - to na pewno ¶pimy spokojnie.

Brevik by³ nieufny. Ludzie z pasj± nie musz± siê kryæ. Nie piszê o rasowych MW a o pirotechnice.

Mi³ego dnia A
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blastmaster



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 71
Sk±d: ze wsz±d

PostWys³any: Pi± Sty 11, 2013 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mahalas napisa³:
Nikt nam z zewnatrz nie narzucil jakiegos prawa ( na razie Laughing )


Nie do koñca, bo s± tacy ludzie na tej planecie, na których wp³yw wywieraj± boskie prawa, rzekomo pochodz±ce od "najwy¿szego stwórcy". Wiêkszo¶æ religii serwuje ludziom nakazy i zakazy z "zewn±trz".
Ludzie wzoruj±c siê na bogu i jego prawach zaczêli tworzyæ swoje prawa dla innych. Za ich ³amanie nie by³o kary bo¿ej a jedynie ludzka.

Podobno "najwy¿szy stwórca" jest ultra-libera³em kochaj±cym wszystko i wszystkich jednakowo. Nikomu niczego nie zabraniaj±cym ani nie nakazuj±cym. Da³ wszystkim swoim stworzeniom woln± wolê by sami sobie a nie innym stanowili prawo.

Czy¿by "najwy¿szy stwórca" opisywany w ¶wiêtych ksiêgach wielu religii ¶wiata by³ tak u³omny jak ludzie na ziemi, którzy utrudniaj± innym ¿ycie wszelakimi prawami?

Po wspó³czesnych analizach tre¶ci tych¿e ksi±g jak i znacznie wcze¶niejszych zapisków (tablice sumeryjskie, babiloñskie i asyryjskie) mówi siê o nich jako o najstarszych opisach spotkañ ludzi z UFO a opisywani w nich „bogowie” (bo zazwyczaj jest ich kilku) maja wiele ludzkich cech... Wink

Najwy¿szy czas by ludzie zaczêli siê wypinac na ludzkie i boskie prawa nie czyni±c przy tym szkody innym.

_________________
Oni nie chc±, ¿eby¶ ty wiedzia³...
https://wiernipolsce1.wordpress.com/
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Pon Sty 14, 2013 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bond007 napisa³:
Po wszystko przyjecha³o tak : jeden wóz z przyczepk± pirotechników , 4 wozy stra¿ackie , karetka , 5 wozów policyjnych w tym 2 busy , 5 samochodów prywatnych panów z ABW . Ca³e podwórko zastawione , a pirotechnik star miny wynosi³ w rêkach Smile Pan , który pisa³ wszystko na komputerze straszy³ mnie te¿ ile bêdzie kosztowa³ przyjazd pirotechników , szacowa³ go na oko³o 100 tysiêcy . Ogólnie nieprzyjemna sytuacja . Nigdzie nie mo¿na by³o samemu pój¶


Sory, ¿e odkopujê, ale serio taka obsada przyjecha³a? Shocked I do ka¿dego z Was tylu?

Masakra jaka¶, wpad³em na forum po kilku latach i widzê, ¿e wszystko do góry nogami. ¯adnych nowych konstrukcji, przepisów, testów... Niewiarygodna zmiana w przeci±gu kilku lat. I chyba bêdzie jeszcze gorzej. A¿ siê ³ezka w oku krêci.

W sumie dobrze siê sta³o, ¿e zrezygnowa³em ju¿ dawno, teraz zajmujê siê modelarstwem zdalnie sterowanym lotniczym i mam akwarium Laughing

Z pozdrowieniami i otuch±,

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Pon Sty 14, 2013 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nostra napisa³:


W sumie dobrze siê sta³o, ¿e zrezygnowa³em ju¿ dawno, teraz zajmujê siê modelarstwem zdalnie sterowanym lotniczym i mam akwarium Laughing

Z pozdrowieniami i otuch±,



£a³... kupe lat Smile
Za akwaria na razie nie sadzaj±, ale kto wie...
Modele, zw³aszcza lotnicze, s± bardzo podejrzane, bo mog± s³u¿yæ jako ¶rodek transportu bomb na Sejm Smile
Lepiej uwa¿aæ.
zdrówka GM

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Wto Sty 15, 2013 1:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj B&G Smile

Powiem Ci, ¿e i w modelach siê bior± - powoli id± ustawy o koniecznych szkoleniach i papiery na loty poza zasiêgiem wzroku Wink Nie mówi±c o ograniczeniach mocy nadajników.

¦wiat idzie z postêpem, czy s³usznie - oka¿e siê za kilka pokoleñ Wink

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Wto Sty 15, 2013 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nostra napisa³:
.....¯adnych nowych konstrukcji, przepisów, testów...


Komercja zmienia te¿ forum. Konstrukcje s±, testy te¿ s± ale fakt, przepisów nie ma :]

Np. Handheld smoke flare, czekaj± na swoj± kolejkê. Nie powinienem zbyt wcze¶nie tego pokazywaæ ale trudne to w zrobieniu i ³atwo na tym siê przejechaæ i to do ........... samego piek³a

http://www.youtube.com/watch?v=-k7V2-_ETXk

Komercja mo¿e o¿ywiæ forum bo maj±c wyniki mo¿na wywo³aæ zainteresowanie. Do dzi¶ temat Granat na zawleczkê nie jest rozpracowany.

A.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Wto Sty 15, 2013 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piêkny ten dym! I witaj Arkadiuszu.

Starzejê siê, czujê siê sentymentalny Wink Zamiast uczyæ siê do kolosa na dzi¶ to siedzê i przegl±dam filmy Cool Widzê, ¿e trudniej siê ukryæ dzisiaj, ale odczynników wiêkszy wybór Smile

Damn... kiedy¶ bêdê bogaty, zrobiê wszystkie papiery, zbudujê sobie magazyn i bêdê cieszy³ siê jak dziecko Wink

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mahalas



Do³±czy³: 04 Lis 2007
Posty: 417

PostWys³any: Pi± Sty 18, 2013 5:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blastmaster napisa³:

Najwy¿szy czas by ludzie zaczêli siê wypinac na ludzkie i boskie prawa nie czyni±c przy tym szkody innym.


Nie da sie Exclamation Wina jest po stronie ludzi Idea . Zreszta jaka wina Question
jako gatunek jestesmy tacy jacy jestesmy.
Pozytywisci chcacy uzdrowic " Polske " potykali sie o ten sam problem.
Ktos mi kiedys opowiadal o teorii w/g ktorej spoleczenstwo dzieli sie na baranow , pasterzy i wilki.
Nie chce mi sie rozwijac tego watku, ale wydaje mi sie to najblizsze prawdy.

Rewolucje njczesciej robia barany wyprowadzane na ulice przez pasterzy oglupionych przez wilkow.
Do tego dochodza tzw " dziennikarze" , czyli jedna z najbardziej sprzedajnych grup uczestniczacych w manipulacjach informacjami.
Tak pisza jak im kaza Exclamation i nic sie nie zmienilo od komuny.
Na tzw lepszym zachodzie jest dokladnie tak samo.
Na poczatku jak wiecej placa to jestes zachwycony,. ale po jakims czasie widzisz , ze jest to dokladnie to samo.
Czy mozna to zmienic Question
Moze gdyby jakas planetoida przypierdzielila w Ziemie Idea a i to tylko na jakis czas Sad

Pozdro mahalas
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
gato



Do³±czy³: 07 Lut 2004
Posty: 104

PostWys³any: Sob Sty 19, 2013 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

technik napisa³:
...No i pewnie "¿ebym siê za bardzo nie zamartwia³" Panowie z ABW powiedzieli ¿e wy¿ej wspomniane gwiazdki p.czarny i stopina wcale nie s± ¿adnym przestêpstwem.

Co do ambicji Pani Prokurator to nie wiem, nie mam w zwyczaju os±dzaæ ludzi.


gwizdki i p.cz nie beda przestepstwem do momentu kiedy trzeba bedzie uzasadnic te cale akcje, czyt."szopki" za ktore KTOS musi zaplacic.

pzdr

zgadnij kto bedzie tym KTOS
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
technik



Do³±czy³: 16 Wrz 2010
Posty: 11
Sk±d: Radom

PostWys³any: Nie Mar 03, 2013 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiêc pierwsza rozprawa za mn±.

Dotyczy³a w zasadzie tylko tego czy zgadzam siê na wyrok, który swego czasu ustali³em podczas przes³uchania u prokuratora.

Dlaczego siê zgodzi³em - wcale nie by³em przygotowany na to ¿e prokurator postawi zarzuty dotycz±ce przestêpstwa zwi±zanego z MW.
Wszak po przeszukaniu Panowie z ABW zapewniali ¿e to nie jest ¿adne przestêpstwo...

Teraz muszê siê przygotowaæ do sk³adania wyja¶nieñ przed S±dem i tu chcia³bym prosiæ o pomoc, poniewa¿ sytuacja zaczyna mnie przerastaæ i nie daje mi spokojnie zasn±æ.

Wci±¿ wraca do mnie jak to po wstêpnym wywiadzie ABW wjecha³o do mnie (jako do ¶wiadka w sprawie...) o 6 rano z ca³ym tym sprzêtem i psem, jak pobieraj±c próbki odczynników (usypywanie z "wora") beztrosko rozsypywali je po pod³odze i ostatecznie uspokoili w wy¿ej opisany sposób.

Pó¼niej to ca³e budowanie napiêcia z przes³uchaniami rodziny i odk³adaniem mojego przes³uchania, a na koniec to jedno celne ude¿enie, jeden celny zarzut z ustawy podci±gaj±cej proch czarny (pomijam tu gwiazdki i stopine) pod MW krusz±ce.
I cz³owiek siê gubi...

Prosi³em o pomoc Kolegê lahire22, który zdo³a³ siê jako¶ wybroniæ ale nic nie odpowiedzia³ na moje PW.

Teraz proszê ka¿dego kto mia³/ma podobne problemy o rade lub opinie.

Mo¿e zmieniaj±c zdanie i odchodz±c od ustalonego z prokuratorem wyroku ³aduje siê w jeszcze gorsze bagno ale muszê spróbowaæ bo przez najbli¿sze 5 lat wspomnienia bêd± wywo³ywaæ zimne dreszcze w okolicy karku.

Pozdrawiam.
Krzysiek
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Nie Mar 03, 2013 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

technik napisa³:
....jeden celny zarzut z ustawy podci±gaj±cej proch czarny (pomijam tu gwiazdki i stopine) pod MW krusz±ce.
I cz³owiek siê gubi...



Prawdopodobnie nie mia³e¶ prochu czarnego - bo tylko ten fabryczny ma pewne cechy (i to s³abo zaznaczone) MW.

Tylko proch czarny podobny do fabrycznego przyjmijmy, ¿e stwarza jakie¶ minimalnie wiêksze zagro¿enie ( i tu mo¿na siê spieraæ o definicje i zagro¿enia).

Napisz szczerze prokuratorowi, ¿e jeste¶ pasjonatem pirotechniki, masz takie (ostro¿ne) hobby itp, itp. Prokurator to te¿ cz³owiek, sêdzia tak samo. Wycofaj siê i napisz, ¿e dysponowa³e¶ mieszank± pirotechniczn± podobn± do prochu czarnego ale nim nie bêd±c±.

P³acisz za to, ¿e dzia³a¶ w podziemiu bo pasjonat siê pokazuje :].

A.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Nie Mar 03, 2013 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa³:
Napisz szczerze prokuratorowi, ¿e jeste¶ pasjonatem pirotechniki, masz takie (ostro¿ne) hobby itp, itp. Prokurator to te¿ cz³owiek, sêdzia tak samo.
A cz³owiek potrafi siê uwzi±¶æ na innego "bo tak" Wink
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Nie Mar 03, 2013 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa³:


Prawdopodobnie nie mia³e¶ prochu czarnego - bo tylko ten fabryczny ma pewne cechy (i to s³abo zaznaczone) MW.

Tylko proch czarny podobny do fabrycznego przyjmijmy, ¿e stwarza jakie¶ minimalnie wiêksze zagro¿enie ( i tu mo¿na siê spieraæ o definicje i zagro¿enia).

A.


Raczej bym nie szed³ w tê stronê, bo jak kto¶ wniknie w definicje, to mu wyjdzie, ¿e i karmelek jest MW. Co niestety jest zgodne z prawd±. Moim zdaniem bardzo trudno bêdzie Ci siê wybroniæ od tego zarzutu.
Sam musisz oceniæ, czy umowa z prokuratorem Ci siê op³aca.
Pamêtaj, ¿e ka¿dy wyrok bru¼dzi Ci w papierach na parê lat.

GM

@AREK:
No lito¶ci. Nie zachêcaj ludzi do przestêpstwa jakim jest produkcja MW bez zezwolenia. Pasjonat to filatelista czy hodowca rybek
( i to te¿ nie wszystkich gatunków), a nie przestêpca. A tu: http://www.lipno.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/_portal/news/1201521636479dc3e4efb19/po%C5%BCar_ pierwszy z brzegu przyk³ad "pasjonata".
Wiem, ¿e przepisy w tym zakresie s± dalekie od zdrowego rozs±dku i logiki, ale nie liczy siê skala, tylko pope³nienie czynu zabronionego.
W dodatku namawiasz jeszcze ludzi, aby siê tym chwalili.
Jeste¶ na etacie s³u¿b ? Laughing
Bez obrazy.

_________________
www.fabrykaognia.pl


Ostatnio zmieniony przez B&G dnia Nie Mar 03, 2013 8:03 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
technik



Do³±czy³: 16 Wrz 2010
Posty: 11
Sk±d: Radom

PostWys³any: Nie Mar 03, 2013 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
P³acisz za to, ¿e dzia³a¶ w podziemiu bo pasjonat siê pokazuje :].


No tak tu jest dla mnie pewna sprzeczno¶æ bo publikacja filmów w moim odczuciu równie¿ niesie ryzyko, a nó¿ kto¶ bêdzie mia³ za du¿o wolnego czasu...
Ale co ja chyba jednak jestem g³upi je¶li chodzi o to.

Je¶li chodzi o to co robi³em to by³em na etapie opracowywania odpowiednich korpusów i najlepsze choæ pracoch³onne by³y kuliste z masy rozdrobniony papier-woda-wkol (brak problemów z zatyczkami i doskona³a fragmentacja).
Ale ogólnie nie by³o jak i czym siê pochwaliæ.

Cytat:
Napisz szczerze prokuratorowi, ¿e jeste¶ pasjonatem pirotechniki, masz takie (ostro¿ne) hobby itp, itp. Prokurator to te¿ cz³owiek, sêdzia tak samo.


Nie wiem czy to pomo¿e Pani prokurator to osoba m³oda i na wstêpnie zapyta³a czy siê czasem siê jeszcze broni± interesuje...

Na pewno warto spróbowaæ ale teraz to ju¿ raczej tylko Sêdzia bêdzie mieæ wp³yw na wyrok.
No i muszê najpierw dowiedzieæ kto to bêdzie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Nastêpny
Strona 9 z 11

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP