Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Nagonka na "terrorystów"- ponad 100 przeszukañ
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
pan7.62



Do³±czy³: 23 Maj 2009
Posty: 30
Sk±d: w-wa

PostWys³any: Czw Lis 03, 2011 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbyhk napisa³:
pan7.62 napisa³:
mahalas napisa³:
He He jakis duren wyobraza sobie , ze jak uje...bia amatorow mieszaczy to nagle zrobi sie bezpiecznie. Razz


Ty to wiesz... ja to wiem..wszyscy to wiemy(...mówiê o normalnych.. Very Happy .) tylko niech kto¶ madry zproponuje ,obiektywie rzecz bior±c, jak wyeliminowaæ z krêgu zdrowych pasjonatów z forów takich jak to, frustratów,wariatów czy zwyk³ych debili pocz±wszy od ma³olatów przynosz±cych MW do szkó³ poprzez takich jak ten z Kakowa a na tym z Norwegii skoñczywszy. By wiedza zdobyta przez nich na takim forum nie poslu¿yla do zabijania czy okaleczania lub chocby wywo³ywania psychozy strachu.
My¶lê ¿e raczej siê nie da. ...


... ale na tej zasadzie nikt nie zabroni³ sprzedawaæ siekier, no¿y kuchennych, ¿yletek itd a przecie¿ mo¿na np. m³otkiem zat³uc w tramwaju wiele osób zanim ktos powstrzyma poyeba (Much i Dateria) a do broni palnej w wielu krajach eu ³atwiej niz do sk³adników do prod. mw - ten poyebany norweg zabi³ z broni ponad 10 X wiecej ludzi niz jego bomba ale broñ jest ok, tylko mw sê be
m³ody mysliwy zapomnia³ komóry i siedzia³ na ambonie w nocy czaj±c sie na dziki, a zona przysz³a (nie wiem po kiego ch w nocy do lasu) ... i po niej bo wzi±³ ja po ciemaku za dzika
zrobi³a nam siê Bia³oru¶ ... Twisted Evil

...pewnie ¿e nikt nie zabroni bo od siekier i no¿y tylko krok do zabronienia noszenia penisa przy sobie bo moze s³u¿yæ do gwa³tu Laughing a w tedy napewno elektorat by zmala³ Laughing Laughing

Dostêp do broni w Norwegii jest ³atwiejszy ni¿ do odczynikow do MW, dok³adnie odwrotnie ni¿ w Polsce i dlatego w³a¶nie poyeb wiêcej osób zstrzelil. Pewnie wnioski z tego wyci±g± ,ale takie maj± prawo ¿e giwerê wolno mieæ.Nie wiem jak restrykcyjne w Norwegii jest prawo dotycz±ce posiadania materia³ów piro ale skoro mo¿na mieæ multum broni to pewnie mo¿na samemu elaborowaæ amunicjê do niej wiêc pewnie mo¿na mieæ kupe prochu. W rozs±dnych krajach z kompetentnymi ustawodawcami(...jak np Czechy..) nikt nie zaliczy prochu do MW. Czyli pewnie za chryzantemowe gwiazdki tymbardziej sie nie przyj...bi±. A w Polsce...?
Skoro juz mo¿na legalnie kupowaæ Pcz dow³asnej broni posiadanej bez zezwolenia, pêdziæ legalnie bimber na w³asny u¿ytek to mo¿e nied³ugo bêdzie mo¿na robiæ piro na w³asny u¿ytek?
Skoro kibice potrafi± narobiæ wstydu rz±dowi za g³upie decyzje, skoro ¶rodowiska strzeleckie potrafia lobbowaæ za zmianami w prawie , ba....skoro nawet pedera¶ci potrafi± ³aziæ w pochodach po Wa-wei walcz±c o swe domniemane prawa to i chyba i my mo¿emy pokazaæ ¿e jeste¶my normalnymi obywatelami. Co prawda okres "stugania"sto¿ków do kumuli i nieprzespanych nocy nad MW nam ju¿ chyba za sob±(...no chyba ¿e przyjdzie kryzys wieku ¶redniego Laughing ...) ale nadal wkurza mnie ze z legalnie zakupionych surowców ,wykorzystuj±c wiedzê zdobyt± przez lata z legalnych podrêczników nie mogê na w³asny u¿ytek zrobiæ dajmy na to zimnych ogni tylko muszê dorabiaæ chinoli i nieliczne koncesjonowane firmy importuj±ce to badziewie od ¿ó³tych. Evil or Very Mad
Ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ....?
Mo¿e kto¶ wpadnie na ciekawy pomys³ jak mo¿na zaprotestowaæ a wszyscy go dopracujemy.Petycja, pikieta ,namiotowe miasteczko , warta pod krzy¿em ..(... Very Happy .. .)...?Skoro dewianci nie boj± siê ujawniaæ to chyba normalni tym bardziej? Co tysi±c g³ów to nie jedna Smile ... Bo jak nie wrza¶niemy... to nas dziobaæ bêd±

Tylko proszê bez pomys³ów typu: z petardami na sejm bo to takie oklepane.....górnicy byli pierwsi Laughing ...ale zdrugiej strony có¶ tam wywalczyli Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Pi± Lis 04, 2011 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan7.62 napisa³:
Tylko proszê bez pomys³ów typu: z petardami na sejm bo to takie oklepane.....górnicy byli pierwsi Laughing ...ale zdrugiej strony có¶ tam wywalczyli Laughing
To mo¿e urz±dzimy pokaz w³asnorêcznie robionych fajerwerków w nocy pod sejmem? ¯eby zobaczyli, ¿e nikomu nie robimy krzywdy, tylko robimy mi³e dla oka rzeczy?
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Front



Do³±czy³: 18 Gru 2006
Posty: 189
Sk±d: Wrocek

PostWys³any: Pi± Lis 04, 2011 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=lXQwBIrayfs
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pan7.62



Do³±czy³: 23 Maj 2009
Posty: 30
Sk±d: w-wa

PostWys³any: Pi± Lis 04, 2011 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yetihehe napisa³:
pan7.62 napisa³:
Tylko proszê bez pomys³ów typu: z petardami na sejm bo to takie oklepane.....górnicy byli pierwsi Laughing ...ale zdrugiej strony có¶ tam wywalczyli Laughing
To mo¿e urz±dzimy pokaz w³asnorêcznie robionych fajerwerków w nocy pod sejmem? ¯eby zobaczyli, ¿e nikomu nie robimy krzywdy, tylko robimy mi³e dla oka rzeczy?


My¶la³em o tym ale:
1) Pewnie nikt z nas nawet nie dowióz³ by swego rêkodzie³a w pó³ drogi do sejmu bo przecie¿ wytwarzanie bez koncesji i posiadanie jest prawie zbrodni± Smile

2) Nikt nie wyda nam zezwolenia na taki pokaz ito jeszcze w takim miejscu Crying or Very sad
.........no chyba ¿e w sylwestra i w nowy rok bo wtedy mo¿na waliæ wszêdzie ale tylko z legalnie nabytych produktów NWP. i nie pod sejm tylko pod kancelarie premiera ...raczej tam wszyscy chodz±.

Tylko jak bardzo musi w³adza wkurzyæ przeciêtnego pirotechnika hobbystê by ci±gn±³ siê np ze Szczecina do W-wy w Nowy Rok (...i pewnie jeszcze na niez³ym kacu Smile..... i dla tego frekwencja raczej by nie dopisa³a

My¶la³em raczej o wieczornej pikiecie lub przemarszu(....zale¿y od frekwencji.... Smile ..) z legalnymi flarami,pochodniami, fontanami tortowymi i dymnymi ¶wiecami...Có¶ jak w tym linku wy¿ej FRONTA(..mam t± p³ytê.. Smile ) . Ja mam nie daleko i je¶li to legalne(.. a sprawdzê..)to wcale siê nie bojê ani nie wstydzê zapalic flarê na Alejach Ujazdowskich tylko ¿e samemu to trochê g³upio bym wygl±da³...a wtedy to napewno by zrobili ze mnie wariata.. Laughing
My¶lê ¿e choæby ci koledzy z bazy danych firmy Likurg nie czuja sie ju¿ anonimowi i nie maj± nic do stracenia ,wiêc by potowarzyszyli Very Happy Mog³o by byæ nas choæ kilku bo wtedy wiêkszy transparent mo¿na trzymaæ Laughing
Moim zdaniem wa¿niejsza nie forma lecz tre¶æ czyli czy chcemy zmian w prawie czy mo¿e ¿eby nas nie traktowali jak wariatów i terrorystow....a mo¿e jedno i drugie ?

P.S. Ciekawe czy jaka¶ kocesjonowana firma da³a by rabat na flary.... Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Sob Lis 05, 2011 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan7.62 napisa³:
2) Nikt nie wyda nam zezwolenia na taki pokaz ito jeszcze w takim miejscu Crying or Very sad
Hmm, a palenie opon na ¶rodku ulicy (górnicy) jest legalne? Nie wszystko co siê robi na demonstracjach jest legalne i w zasadzie to chyba chodzi o to, ¿eby zalegalizowaæ pewne nielegalne rzeczy.
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
pan7.62



Do³±czy³: 23 Maj 2009
Posty: 30
Sk±d: w-wa

PostWys³any: Sob Lis 05, 2011 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yetihehe napisa³:
Hmm, a palenie opon na ¶rodku ulicy (górnicy) jest legalne? Nie wszystko co siê robi na demonstracjach jest legalne i w zasadzie to chyba chodzi o to, ¿eby zalegalizowaæ pewne nielegalne rzeczy.


Masz racjê ale górnikom nikt nie robi wjazdu za posiadanie opon ktore nie s± sklasyfikowane jako MW za którego posiadanie grozi do 8 lat paki Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sob Lis 05, 2011 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co na tych transparentach napiszecie ? "chcemy legalizacji amatorskiej pirotechniki " ? W sumie nie wyobra¿am sobie co by tam mo¿na napisaæ ,¿eby ta wódko kie³basiana cze¶æ spo³eczeñstwa nie widzia³a tego jako rzeczy skrajnie niebezpieczne...
Powrót do góry
bazyl94



Do³±czy³: 08 Lip 2010
Posty: 23

PostWys³any: Sob Lis 05, 2011 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odno¶nie profesjonalizmu to nie mam zastrze¿eñ laitowi ludzie tutaj pad³o pytanie co zamawia³em standardzik (hexaminê) tak tak do gwiazdek .A tu Pan Sebastian powiedzia³ ¿e jak widzia³ Jak wybuch³o to szok Very Happy( chcia³em powiedzieæ Ty¶ widzio³ ale powstrzyma³em siê ) nic nie znale¼li bo ju¿ sporo czasu siê tym nie bawi³em. Mi³o wiedzieæ ¿e jestem tak uznanym pirotechnikiem ¿e tyle Abw,jaki¶ policjantów i Ch.. wie czego wpad³o . I to ¶mieszne pytanie mo¿e masz jakie¶ zielone Razz (Are you f** kid me) .
Pewnie i tak czytaj± ten post wiêc chcia³bym ich poprosiæ o to has³o do kompa co obiecali mi daæ bo k** nie wiem jak d³ugo wydolê na koncie go¶æ (nic zainstalowaæ nie idzie) a zapomnia³em has³a Sad.
a i oddajcie mi ju¿ koma bo darmowa kasa z spod zakrêtek mi przepadnie .
Trzymajcie siê panowie i b±d¼cie silni !!!
http://www.youtube.com/watch?v=CR99pyKBN1o&feature=related

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ylaEzVS9vKY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pan7.62



Do³±czy³: 23 Maj 2009
Posty: 30
Sk±d: w-wa

PostWys³any: Sob Lis 05, 2011 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GUN_1917 napisa³:
I co na tych transparentach napiszecie ? "chcemy legalizacji amatorskiej pirotechniki " ? W sumie nie wyobra¿am sobie co by tam mo¿na napisaæ ,¿eby ta wódko kie³basiana cze¶æ spo³eczeñstwa nie widzia³a tego jako rzeczy skrajnie niebezpieczne...


W³a¶nie to mo¿na napisaæ...no mo¿e bardziej prostym "wódko-kie³basianym" jêzykiem...chocby : STOP G£UPIM PRZEPISOM-bimber legalny a fajerwerki nie. Lub chocby :NIE RÓBCIE Z NAS WARIATÓW
Sam co¶ wymy¶l, liczê na to ¿e móg³ by¶.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sob Lis 05, 2011 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem wielkim zwolennikiem wszelkiej wolno¶ci , ale ... moim zdaniem nie da siê tego wszystkiego normalnemu cz³owiekowi wyt³umaczyæ ¿e nic siê nie dzieje ... Nie jestem te¿ wstanie sobie wyobraziæ jakby to mia³o byæ zalegalizowane i na jakich zasadach ... W³a¶ciwie jak by to mia³o byæ ... chodzi chyba tak naprawdê nam , ale nie tylko bo przecie¿ Ci co zbieraj± zardzewia³e karabiny maj± dok³adnie ten sam problem , po prostu o poszanowanie drugiego cz³owieka , no bo przecie¿ co - ja rozumiem obserwacja itd , ale to wszystko mo¿na robiæ jako¶ tak , taktownie i ze smakiem i chyba tylko o to chodzi , bo wizyty o 6 rano to jest po prostu nie takt i nieprofesjonalizm - Nawet SSmani za Hansa Klossa to wiedzieli ¿eby nie wchodziæ za wcze¶nie ... Chodzi o to ¿eby ten nadzór dzia³a³ jak±¶ logik± , ale demonstracj± pod sejmem siê tego nie za³atwi bo to nie jest prosta sprawa typu chcemy podwy¿ek , czy tam przywilejów takich to a takich ... Demonstracja pod sejmem to by by³ strza³ w kolano - wyobra¼cie sobie co by na to TVN - demonstracja pirotechników amatorów pod sejmem , przecie¿ oni by siê zapluli , jêzyki by im do zadków poucieka³y ... A potem to by siê dopiero ci¶nienie zrobi³o , ani by tego forum nie zosta³o , ani VMC ani w ogóle niczego ...

Druga rzecz wszyscy jeste¶my na widelcu , nie ma co mieæ z³udzeñ . Ale to jest g³upia metoda , bo my jeste¶my na forach robimy zakupy w internetowych sklepach gdzie to wszystko zostawia ¶lady ... Ale ... Jak by kto¶ bardzo chcia³ - to wchodzi do hurtowni rolniczej bierze 2 wory po 25 kg , potem rajd po budowlanych marketach i innych sklepikach i ... ma to co chcia³ bez ¿adnych ¶ladów , ¿adnych ... Wiêc jaki to ma sens ca³a ta operacja . To jest prosty sygna³ chcesz robiæ zamach nie bierz nic w internecie - jak tam nie kupisz to nie jeste¶my w stanie Ciê schwytaæ ... Wiêc ca³a akcja to po prostu maskarada , tyle ¿eby statystyke za³ataæ , ale dalej mo¿na zrobiæ co siê chce i jak siê chce , i tak sobiê my¶lê ¿e zawsze choæby nie wiem co robili bêdzie mo¿na bez ¶ladów zrobiæ co siê chcê ... no mo¿e nie ca³kiem co siê chcê chocia¿ jak kto¶ ma trochê sprzêtu i oleju w g³owie to i tak da se radê...
Powrót do góry
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Nie Lis 06, 2011 3:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mo¿e z³apaæ kogo¶ kto ma mo¿liwo¶æ, by poprowadziæ co¶ w rodzaju szkolenia. my¶lê ¿e zbieraj±c tych co to dla nich powa¿na pasja, wpisowe po parê groszy, tak by akcja i dla niego by³a by wart± ¶wieczki. to siê da zrobiæ. jestem trochê pijany i ciê¿ko mi dobraæ s³owa, ale transparentami i fajerwerkami pod sejmem to mo¿ecie sobie tylko biedy narobiæ.
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
TomekBB
& ( 1-wsze ostrze¿enie )


Do³±czy³: 23 Gru 2009
Posty: 16

PostWys³any: Nie Lis 06, 2011 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli co? Kupi³em odczynniki w sierpniu za ponad 200z³ u likurga, to mog± mi wparowaæ do mieszkania i je zabraæ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
guerreiro79



Do³±czy³: 03 Maj 2009
Posty: 60

PostWys³any: Nie Lis 06, 2011 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby powinni Ci to oddac ale skoro jeszcze ich nie bylo to nie przeszles"weryfikacji"jako potencjalnie niebezpieczny"terrorysta" ,hehe."zdajemy sobie sprawe,ze w kazdym kraju (w tym u nas) sa osoby interesujace sie tzw"chemia ekstremalna"-wypowiedz rzecznika prasowego KGP,..no to co teraz?chyba nalezy ich wyzamykac.....dla mnie to zenada i brak mi slow.
Zrobilem ostatnio proby z zatezaniem h2o2 przez odparowanie wody i po dodaniu sncl uslyszalem znajomy mi dzwiek....wiec tez sie da....chlopaki musicie tez wycofac ten produkt z aptek,bo sie da:-) Jak w sklepach juz nie bedzie nacl, to powiem,ze zrobiliscie kawal dobrej roboty....

_________________
witam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ MSN Messenger
pan7.62



Do³±czy³: 23 Maj 2009
Posty: 30
Sk±d: w-wa

PostWys³any: Nie Lis 06, 2011 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GUN_1917 napisa³:
Jestem wielkim zwolennikiem wszelkiej wolno¶ci , ale ... moim zdaniem nie da siê tego wszystkiego normalnemu cz³owiekowi wyt³umaczyæ ¿e nic siê nie dzieje ... Nie jestem te¿ wstanie sobie wyobraziæ jakby to mia³o byæ zalegalizowane i na jakich zasadach ... W³a¶ciwie jak by to mia³o byæ ....


A ja s±dzê ¿e jak powiesz normalnemu cz³owiekowi ¿e nie mo¿e sobie n.p. upiec ciasta z legalnie kupionych sk³adników pomimo tego ¿e wie jak je upiec, tylko musi je kupowaæ przep³acaj±c w koncesjonowanych sklepach bo w³adza twierdzi ¿e móg³by zatruæ siebie lub innych ...to obywatel by napewno t± prawn± paranojê zrozumia³.

S±dzê ze na pewno troszkê siê wg³êbia³e¶ w zagadnienia prawne zwi±zane z piro.(...pominê teraz kolekcjonerów "wykopków" czy archeologow hobbystow..) i obi³o Ci siê o uszy ¿e ca³y problem opiera siê na ustawie o MW do u¿ytku cywilnego a w³a¶ciwie na rozporz±dzeniu Ministra Gospodarki oraz na klasyfikacji MW i mieszanin piro. pod k±tem CAS i ADR. Wiêc sprawa jest du¿o prostsza ni¿ jakie kolwiek problemy spo³eczne typu podwy¿ki dla górników czy nauczycieli.
Wystarczy ¿e minister wyda rozporz±dzenie zmieniaj±ce poprzednie nie klasyfikuj±c mieszanin piro.jako MW, b±d¼ zostanie dopisany podpunkt (...tak jak z bimbrem.. Smile ...) ¿e : Dopuszcza siê wytwarzanie lub posiadanie mieszanin pirotechnicznych w niewielkich ilo¶ciach,bez zezwolenia przez osoby fizyczne w celu pog³ebiania wiedzy i wy³±cznie na w³asny u¿ytek .......i mamy pozamiatane na wieki.
Tylko trzeba w jaki¶ sposób to Panu ministrowi zasygnalizowaæ. A ¿e nie jeste¶my tak zorganizowani jak n.p. grupy strzeleckie(...nie licz±c for internetowych...) to trudno nam jest "lobbowaæ" tak jak oni za zmianami przepisów.Proch czarny te¿ jest MW i jeszcze nie dawno by³o nie do pomy¶lena aby go posiadac a teraz mo¿e go kupiæ legalnie ka¿dy.

S³uchajcie....ja tam siê wcale nie upieram przy manifestacjach czy protestach tylko mam taki charakter ¿e nie siedzê cicho tylko dla tego ¿e kto¶ mi tak ka¿e i jeszcze postraszy motywuj±c ¿e mogê byæ wariatem lub terroryst± a tak wogóle to dla mojego dobra (.... Laughing ...)

Mo¿e wiêc inaczej...poka¿my ¿e jeste¶my normalnymi obywatelami i zrzeszmy siê zak³adaj±c na przyk³ad jakie¶ Ogolnopolskie Zrzeszenie Pirotechniki Amatorskiej....lub có¶ w podobie.... Uwierzcie mi ,to nie jest trudne. Wystarczy w miarê rozs±dnie napisany statut oraz rejestracja w s±dzie.
W ten sposób zyskamy legalnego , usankcjonowanego prawnie reprezentanta naszych interesów. A potem juz tylko krok do obywatelskich projeków ustaw czy nêkania pismami ministra o zmianê rozporz±dzenia.
Tyle ¿e zrzeszanie siê nie jest anonimowe jak(...naiwnie wy¶l±c.. Very Happy ...) udzielanie siê na forach i nie ka¿demu mo¿e odpowiadaæ. Poza tym trzeba by by³o pewnie jaki¶ symboliczny grosik na sk³adkê cz³onkowsk± rzuciæ (....mo¿e wiêc wreszcie za koszty ³±cza i serwera by siê zwróci³o... Wink )
Mo¿e wiêc na pocz±tek jaka¶ ankieta ilu z nas zainteresowa³ ten pomys³ i mieli by chêæ pisaæ siê na tak± hecê.

¯e nie bardzo lubie pajacowaæ po czyim¶ podwórku wiêc mo¿e niech wypowie siê Pan HNIW czy choæby jaki¶ Profi czy to gra warta ¶wieczki ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pon Lis 07, 2011 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra wszystko to jest piêknie , ale kto bêdzie kontrolowa³ czy jaki¶ kajtek w domu nie krêci prochu czarnego , 10kg w mieszkanku co jest osi±galn± ilo¶ci± dla amatora i ha³upa siê sypie ...

Chocia¿ mo¿liwe ¿e mog³o by to przej¶æ i to bez biedy , stowarzyszenie i potwierdzasz kwitem ¿e wiêcej jak powiedzmy 2 kg gotowego towaru mieæ nie bêdziesz . Stowarzyszenie to jest najlepszy mo¿liwy pomys³ , przewina³o siê przez to forum 5 tys osób , przez VMC jeszcze wiêcej - tu nawet nie musia³o by to brzmieæ pirotechników amatorów , tylko chemików i ju¿ bêdzie l¿ej ...

Tak stowarzyszenie to dobry pomys³...
Powrót do góry
guerreiro79



Do³±czy³: 03 Maj 2009
Posty: 60

PostWys³any: Pon Lis 07, 2011 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jeszcze abstrachujac,ze sie uda.Czy aby w ten sposob nie przejmiemy pewnej odpowiedzialnosci za kazdy wypadek,urwane palce, czy wybryki swirow ktore zdazaja sie dosyc periodycznie w Pl?Moze jest to i sposob,zeby sie od tego w pewnien sposob odciac.(gorzej jakby ktos zrzeszony cos odwalil)
"..w celu poglebiania wiedzy...."-nie wiem,czy to dobrze by zabrzmialo,bo wlasnie tej wiedzy nie lubia i jesli juz,to wyrazali by zgode na cos, co wlasnie probuja wytepic
Na forum rakietowym ksadra chlopaki poszly w tym kierunku i powstal PZR, czy jakos tak.Mieli nawet wyskoczyc z pomyslem pozwolenia na start modeli.Nie pamietam dokladnie ale ciezko cos takiego uzyskac.Mozna by ich popytac,czy cos zdzialali

_________________
witam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ MSN Messenger
sadafag



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWys³any: Pon Lis 07, 2011 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guerreiro79 napisa³:
Niby powinni Ci to oddac ale skoro jeszcze ich nie bylo to nie przeszles"weryfikacji"jako potencjalnie niebezpieczny"terrorysta" ,hehe."zdajemy sobie sprawe,ze w kazdym kraju (w tym u nas) sa osoby interesujace sie tzw"chemia ekstremalna"-wypowiedz rzecznika prasowego KGP,..no to co teraz?chyba nalezy ich wyzamykac.....dla mnie to zenada i brak mi slow.
Zrobilem ostatnio proby z zatezaniem h2o2 przez odparowanie wody i po dodaniu sncl uslyszalem znajomy mi dzwiek....wiec tez sie da....chlopaki musicie tez wycofac ten produkt z aptek,bo sie da:-) Jak w sklepach juz nie bedzie nacl, to powiem,ze zrobiliscie kawal dobrej roboty....


Mo¿e i wody utlenionej nie zaka¿±, ale za to mog± daæ chlorek cyny jako substancje kontrolowan±, albo zakazan± do produkcji i obrotu bez papierów Wink I ju¿ czyje¶ marzenia o MW zostan± zdruzgotane.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
guerreiro79



Do³±czy³: 03 Maj 2009
Posty: 60

PostWys³any: Wto Lis 08, 2011 2:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze i dawno odeszlismy od peryoxies ale chcialem tylko zauwazyc,ze sie da.Chlor w wodorze tez da rade spalic (a potem elektrody,czy gotowy stop sn do lutowania)i dla wscieklego,upartego nie ma przeszkod.Kiedys ctx zauwazyl,ze wystarczy tylko siarka i tez da rade.Problem jest taki,ze znajdz wsrod wypowiadajacych sie kogos ze zlymi zamiarami,pewnie nie ma,a i tak chca nas upier...ic.Zaczynam lubiec slowa mahalasa,ze"proste rozwiazania sie skonczyly".Nawet azydasa skrecisz z hydrazyny, naoh i ...isopropyl nitrite(nie wiem,czy w tym momencie ale jeszcze troche temu dalo rade to kupic jako "narkomanski srodek na dobra zabawe",a nawet samemu zrobic)...ot poprostu kazdy, ktory cos liznal po drodze nawet nie potrzebuje specjalnych odczynow.Jak sie trafi ktos jebniety itp to sobie po prostu kupi i tyle.Chcialem podkreslic,ze idac ta droga bedziesz mial malo slony rosol ktoregos dnia,hehe...ja bym sie wkurzyl:-)
_________________
witam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ MSN Messenger
sadafag



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWys³any: Sro Lis 09, 2011 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale azydek z hydrazyny, to w³a¶ni raczej zdecydowanie trudniejsza metoda, bardziej niebezpieczna i wymagaj± bardziej "egzotycznych" chemikaliów.

A co do tetrapu to chyba ka¿dy silny kwas lewisa siê nada?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mahalas



Do³±czy³: 04 Lis 2007
Posty: 417

PostWys³any: Czw Lis 10, 2011 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan7.62 napisa³:
Mo¿e wiêc inaczej...poka¿my ¿e jeste¶my normalnymi obywatelami i zrzeszmy siê zak³adaj±c na przyk³ad jakie¶ Ogolnopolskie Zrzeszenie Pirotechniki Amatorskiej....lub có¶ w podobie.... Uwierzcie mi ,to nie jest trudne. Wystarczy w miarê rozs±dnie napisany statut oraz rejestracja w s±dzie.

Pomysl jest dobry Exclamation I osobiscie jestem za.
Jedyny problem to znalesc kogos, kto chcialby poswiecic ogromna ilosc swojego prywatnego czasu, zeby ta sprawe zorganizowac i " wychodzic"
Jesli chodzi o podpisy czlonkow zalozycieli z imienia i nazwiska to niemasprawy Exclamation
Przeciez i tak anonimowosc na forum jest fikcja Wink

Pozdro mahalas

Ps Moze ktos z naszych prywatnie zna sie z Palikotem Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Nastêpny
Strona 4 z 11

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP