Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gwiazdki - "ciemna warstwa"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RobertG



Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 61
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 15, 2003 5:25 pm    Temat postu: Gwiazdki - "ciemna warstwa" Odpowiedz z cytatem

Własnie zastanawiam sie (przegladam) mozliwosci zastosowania "dark composition" w gwiazdkach. (chodzi o to by gwiazdka sie palila ale nie w pasmie widzialnym). Do niektorych efektow taka warstwa jest wrecz niezbedna.
Znam tylko jeden taki przepis ( i do tego jeszcze nie przetestowany).
(azotan 75, nadchloran 7, wegiel 8, siarczek antymonu 3, dextryna)
Moze ktos ma doswiadczenia w tym temacie a moze jakies inne sprawdzone przepisy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Nie Wrz 14, 2003 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasmo podczerwienie jesli sie nie myle to: chloran a raczej nadchloran potasu, teflon i jeszcze cos... juz nie pamietam.
Raczej ultrafioletu nie uzyskasz chociasz moze sie myle...
Co do podczerwieni chcesz robic flary przeciw rakietowe?? hehe
Pozd.
Powrót do góry
RobertG



Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 61
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 02, 2003 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pred napisał:

Co do podczerwieni chcesz robic flary przeciw rakietowe?? hehe
Pozd.


Wink
No nie do produkcji broni przeciwrakietowej to mam jesze daleko Smile
A to byl skrot myslowy. Tak naprawde potrzebne mi jest kompozycja do przekazywania plomienia miedzy warstwami gwiazdek ale tak by nie byla widziana. Np ring ktory pokazuje sie dopiero w pewnej odleglosci od centrum czy zmieniajace sie gwiazdki ktore wygasaja sie by pokazac sie w innym miejscu i innym kolorze.
No i chodzi o ciekawosc. W sumie jedna, podana wyzej, kompozycje znam ale moze sa jeszcze jakies inne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maxlam
Gość





PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio wiele myślałem nad tym problemem i wpadło mi do głowy aby zastosować do tego celu proch bezbłyskowy trochę poszperałem po sieci i nie znalazłem inf. o składzie. Gdzieś czytałem o substancjach tłumiących ogień stosowanych w takich prochach lecz nie pamiętam to było kilka lat wstecz. Swoją drogą to ciekawy problem i chętnie bym coś takiego zmajstrował w moich gwiazdkach to super urozmaicenie.
Powrót do góry
Piromarek



Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 75

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć.

Oprócz wykazanej przez RobertaG właściwości odpalenia efektu gwiazdki w pewnej odległości, "ciemna masa" Smile ma jeszcze jedno zastosowanie.

W gwiazdach zmieniających kolory, bardzo trudno jest uzyskać jednakową grubość warstwy o tym samym kolorze dla wszystkich gwiazdek.
W konsekwencji, wykonanie efektu jednocześnie zmieniających kolor gwiazdek jest trudne.
Dla ułatwienia tego zadania wykorzystujemy iluzję jednoczesności, przez zastosowanie przerw w świeceniu gwiazdek za pomocą masy, która paląc się nie świeci tak intensywnie jak warstwy , które rozdziela.

Do RobertG. Może nie jest konieczne całkowite stłumienie świecenia, a jedynie operowanie dużym kontrastem, czyli rozdzielanie mas o dużej jasności masami o bardzo małym świeceniu.

Znalazłem na razie tylko dwie masy , których autorem jest T . Shimizu:
U niego nazywane są one "changing relay":
1.
- potasium perchlorate 35
- potassium nitrate 35
- hemp coal ( or paulownia coal ) 24
- soluble glutinous rice starch 6

2.
- potasium perchlorate 81
- red gum 13
- soluble glutinous rice starch 6

Mieszanin nie testowalem.

pozdrawiam

Piromarek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP