Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Profesjonalne (komercyjne) Pokazy pirotechniczne
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Artpi



Do³±czy³: 07 Mar 2004
Posty: 123

PostWys³any: Pon Pa¼ 16, 2006 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam , a¿ mi³o siê czyta ¿e przybywa na forum nowych PROFI Very Happy . Po wypowiedziach Daltara widzê ¿e mo¿e nam co nieco rozja¶niæ temat i opowiedzieæ o zasadach punktowania festiwalu w USTCE .(Mo¿e co¶ o kulisach festiwalu Question ) Z twoich wcze¶niejszych postów wyci±gam wniosek taki : w zwyczaju festiwalu jest to ¿e firma wygrywaj±ca festiwal w danym roku ma zaszczyt bycia cz³onkiem komisji sêdziowskiej w roku przysz³ym To skoro by³e¶ w komisji sêdziowskiej to jeste¶ w³a¶cicielem firmy FORTECA z Krakowa która wygra³a festiwal w 2005 .(Mam nadzieje ze siê nie mylê )A z kolei tegoroczny finalista GROM -ZBBIG w przysz³ym roku zaprezentuje na zakoñczenie festiwalu 2 minutowy pokaz i bêdzie cz³onkiem komisji sêdziowskiej .( Ja akurat widzia³em przygotowania GROMA do pokazów , strzelali ostatniego dnia a przygotowania robili ju¿ od pierwszego dnia , od rana do wieczora w piekielnym s³oñcu .) A dla tych co nie wiedz±, to nie jest tak jak by siê wydawa³o ¿e na konkursy przyje¿d¿a siê z gotowym100 % programem , pakuje materia³ pirotechniczny w rury kilka godzin przed fina³em i sprawa za³atwiona .Te firmy co strzelaj± pierwsze przybywaj± kilka dni wcze¶niej aby siê przygotowaæ . W jednym z postów piszesz o firmie PYRO MORAVIA , producencie materia³ów pirotechnicznych .ale jako¶ nie przek³ada siê to na sukcesy festiwalu w USTCE . Faktem jest ze mieli trochê pecha ,i jak ka¿da firma chc± osi±gn±æ sukces . A sukces jak piszesz to ciê¿ka praca i ja z tym siê zgadzam zw³aszcza w pirotechnice amatorskiej i profesjonalnej . Bo nie sztuk± jest za³adowaæ byle co, i byle jak odpaliæ, byle by³o, takie pokazy tez widzia³em .W powy¿szym przypadku to spogl±danie przez pryzmat kasy , du¿o i szybko , a gdy do tematu podejdzie siê z ambicj± i pasj± to jest na co patrzeæ i co podziwiaæ a tak¿e wspominaæ . Pozostaje prestirz i satysfakcja.

PS.Mam nadziejê ¿e podzielisz siê z nami w jakiej¶ czê¶ci swoja wiedz± i wspomnieniami ku zadowoleniu wszystkich
Wink

_________________
pozdrawiam Wink
Diabe³ tkwi w szczegó³ach .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Daltar



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2006
Posty: 47
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pon Pa¼ 16, 2006 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie.

Dok³adnie jak napisa³e¶ firma wygrywajaca w danym roku ma zaszczyt sêdziowaæ w roku nastêpnym. W 2003 roku startowali¶my pierwszy raz w Ustce i uda³o siê zdobyæ pierwsze miejsce. Sêdziowali¶my zatem w 2004. W 2005 ponowny start i znowu szcze¶liwe dla nas zakoñczenie. Zatem w tym roku ponownie sêdziowa³em. Paradoksalnie identyczna sytuacja jest z Gromem-Zbigiem. Si³± rzeczymijamy siê tak od 4 lat naprzemiennie wygrywaj±c. Paradoksanie w przysz³ym roku ponownie zamierzam startowaæ, jednak ju¿ nie jako Forteca. Firma któr± stworzy³em i wyniañczy³em by³a w³asno¶ci± moj± oraz mojego wspólnika. W tym roku mój partner stwierdzi³, ¿e nie chce mu siê ju¿ dalej zajmowaæ pokazami i zrezygnowa³ z tego biznesu. W zwi±zku z tym wykupi³em od niego jego po³owê i za³o¿y³em firmê pod now± nazw±. Tak wiêc w 2007 roku mam zamiar wystartowaæ ju¿ jako nowa firma - Nakaja Art. Muszê powiedzieæ, ¿e je¶li ju¿ dojdzie do tego, to do³o¿ê wszelkich starañ, aby ponownie wygraæ. Mam w zanadrzu parê niespodzianek którymi bêdê siê stara³ porwaæ Usteck± publikê i sêdziów Wink Czy siê uda, zobaczymy...
W pirotechnice widowiskowej jednym z najwiêkszych problemów nie jest u³o¿enie fantastycznego programu, wymy¶lenie bajernych uk³adów oraz niespotykanych form, ale wprowadzenie ich z powodzeniem w ¿ycie.
Je¶li pokaz jest zbyt zawi³y, a nie ma dostatecznie du¿ej ilo¶ci czasu na jego pod³±czenie, to nawet najpiêkniejsze programy bior± w ³eb. Wtedy tzeba ratowaæ sytuacjê "upychaj±c" najwiêksze dziury i ³ataj±c ca³o¶æ, aby wypad³a jako tako. Do tego dochodz± czynniki pogodowe, wiatr, wilgotno¶æ. Przepiêkny pokaz z wiatrem skierowanym w stronê widowni oraz przy du¿ej wilgotno¶ci ( kondensacja dymu ) daje nieprzyjemne wra¿enie i czesto nie jest dobrze odbierany. Niuanse i niuansiki...
Co do Pyro Morawi to facet ma niesamowitego pecha i drugi rok z rzêdu nawala mu system elektronicznego odpalania. W 2005 siad³a mu bateria, w tym roku system odmówi³ pos³uszeñstwa nie wysy³aj±c odpowiednich sygna³ów ( bipów ) przez co ca³y pokaz by³ przestawiony wzglêdem muzyki, na dodatek nie odpali³a mu czê¶æ linii. Niestety systemy odpalania, nawet ten najlepsze na ¶wiecie te¿ mog± sp³ataæ figla Confused
Tak to jest...

_________________
www.nakaja.com - pirotechnika, fajerwerki, pokazy sztucznych ogni - Kraków
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Piromarek



Do³±czy³: 07 Kwi 2005
Posty: 75

PostWys³any: Pon Pa¼ 16, 2006 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

W czasach gdy nie by³o potrzeby zdobywania drogich i czasoch³onnych pozwoleñ, i ja przy³o¿y³em swoje palce do tego zajêci± Smile .

To co zapamiêta³em, to ka¿dorazowa nerwówka - czy zd±¿ê na czas.
Nie s± to mi³e wspomnienia.
Nie wiem jak radz± sobie z tym inni. Ja zawsze by³em albo minimalnie spó¼niony albo ledwo o czasie.
I nie chodzi o to, ¿e zabiera³em siê za przygotowanie za pó¼no. Im bli¿ej startu tym bardziej kompresuje siê pozosta³y do dyspozycji czas Smile
Jeszcze to i jeszcze tamto a koniec bliski.
Jak przekaza³ Daltar, ³atwo przekombinowaæ i ¼le zmierzyæ si³y na zamiary. A potem... ratuj siê kto mo¿e ! Byle odpaliæ na czas.
Najczê¶ciej wychodzi lipa.

Moje wspomnienia oscyluj± pomiêdzy opisywan± nerwówk± a traganiem ciê¿kich skrzynek z rurami , ze spocon± koszul± na plecach Smile
Nie wiele w tym by³o z ekcytuj±cego bycia pirotechnikiem.
A i pieni±dze z tego zajêcia nie s± powalaj±ce.

Sam kilku- nasto - minutowy pokaz nie obrazuje ogromu przygotowaæ i elementów które nale¿y po³±czyæ ze sob±.
Podziwiam Daltar , ¿e tak d³ugo wytrzymujesz w tym biznesie.

Nie mam porównania. Firma by³a ma³a i pokazy niewielkie.
Przy wiêkszych tylko asystowa³em. Pamiêtam jaki¶ Bagicz w 97 albo imprezê Rock nad Mot³aw± ( roku nie pomnê Smile )

I tu te¿ by³o podobnie. Rozpêdzj±ca siê maszyna i uciekaj±cy czas.
Nie wspomnê o konieczno¶ci dzielenia przestrzeni z artystami i ich technikami. To kolejne elementy komplikuj±ce sprawê.


Poniewa¿ nie by³o to moje jedyne zajêcie, a wk³ada³em wiêcej ni¿ zyskiwa³em, po prostu poleg³em Smile
A i nasz Rz±d nie u³atwi³ mi sprawy i zmieni³ prawo w kwestii op³at zus od ka¿dej dzia³alno¶ci.

My¶lê , ze nie tylko mnie zabi³y te posuniêcia Smile

pozdrawiam

Piromarek
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Nie Pa¼ 22, 2006 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ja pamiêtam Bagicz, ten z 1996 roku te¿. By³y dwie imprezki - pierwsza w 96, a druga w 97. Jedna bardziej ¿a³osna od drugiej. Nie mówiê tu o pokazie, bo nie znam bud¿etu i trudno mi ocenic. Jestem ciekaw, czy Ci zap³acili Laughing . Ja te¿ sie przymierza³em w '96 do I Ba³tyckiego Festiwalu Sztucznych Ogni, bo tak zdaje siê ci oszo³omi chciele nazwac tamt± imprezê. Przyjrza³em siê im bli¿ej i wia³em stamt±d ile si³ w nogach:).
A wielka szkoda! Zmarnowali taki potencja³! Miejsce rewelacyjne. Na pierwszej imprezie by³o grubo ponad 50 000 luda. Pewnie, gdyby to byli inni ludzie, to teraz festiwale odbywa³y by siê w Bagiczu, a nie w Ustce.
pozdrawiam G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Piromarek



Do³±czy³: 07 Kwi 2005
Posty: 75

PostWys³any: Pon Pa¼ 23, 2006 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Na szczê¶cie tylko asystowa³em w przy organizacji pokazu.
Jak dowiadywa³em siê pó¼niej, w³a¶ciciel firmy robi±cej sam pokaz mia³ nie lada trudno¶ci z odzyskaniem zainwestowanych pieniêdzy.
Bud¿etu nie znam ale mogê powiedzieæ , ¿e materia³ów posz³o "trochê" , w tym jeden ³adunek kulisty bodaj¿e ( nie pamiêtam dobrze ) z 40 - 50 cm ¶rednicy.

Teren rzeczywi¶cie dla pokazów bardzo odpowiedni. A i hangary bardzo blisko, czyli kwestia magazynowa "z g³owy". Zmieszcz± siê i ³adunki i uzbrojone baterie.

pozdrawiam

Piromarek
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Pon Pa¼ 23, 2006 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z zawodowej ciekawo¶ci obserwowa³em oba pokazy '96 i '97.
Te ³adunki 40-50 cm to chyba w obwodzie mia³y Laughing . Kaszana by³a totalna! S³ysza³em co¶ o nabijaniu mo¼dzierzy w trakcie Smile pokazu.
Ma³o wa¿ne. To by³o dawno.
pozdrawiam G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Piromarek



Do³±czy³: 07 Kwi 2005
Posty: 75

PostWys³any: Pon Pa¼ 23, 2006 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Ja pomaga³em tylko w 97 roku, wiêc nie wiem jak wygl±da³o to rok wcze¶niej.
Niestety nie wiem jak wygl±da³ pokaz, bo sta³em chyba z 20 m od baterii Smile .

Natomiast potwierdzam, ¿e chaos organizacyjny by³ nieziemski osi±gnawszy swoje apogeum bezpo¶rednio przed pokazem.
Bateria fina³owa by³a montowana ju¿ w ciemno¶ciach, a sam pokaz zosta³ wykonany z potwornym opó¼nieniem. Po³±czenia elektryczne do listwy rozdzelnicy ch³opak wykonywa³ ju¿ przy latarce i okrzykach ponaglaj±cych od widzów.

A szelka rzeczywi¶cie tak wielka zosta³a odpalona. Mam z ni± zdjêcie, mogê pokazaæ Smile
Nie widzia³em jej dzia³ania bo w koñcowej fazie pokazu za niska eksplozja odpali³a bateriê fina³ow± i powsta³ niez³y koniec Smile

pozdrawiam

Piromarek

Piromarek>> musia³em dokonaæ kilku korekt tekstu bo pisa³em post ju¿ praktycznie zamykaj±c kompa. PZDR


Ostatnio zmieniony przez Piromarek dnia Pon Pa¼ 23, 2006 9:45 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pon Pa¼ 23, 2006 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Jaki powinien byæ wpis w DG
aby firma mog³a zgodnie z wpisem przeprowadzaæ efekty pirotechniczne widowiskowe i sceniczne Question . W piroprawie orientujê siê po chiñsku czyli "jako tako" czyli ca³kiem nie ¼le ale to nie oznacza DOBRZE Rolling Eyes . Nie mniej dzi¶ mog± byæ jakie¶ wykazy wg których kwalifikuje siê rodzaje DG. Wiem ,¿e np. w wykazie zawodów jest "priotechnik widowiskowy" a co z tym filmowym , czy to te¿ pirotechnika sceniczna Question . Wiem te¿ , ¿ê s± skatalogowane rodzaje DG inne w US a inne w GUS. A mo¿e dzi¶ s± jednakowe Question . Na pocz±tek co z tym wpisem w DG Question Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Pon Pa¼ 23, 2006 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czo³em
Obecnie jest to niby po³±czone i w za¶wiadczeniu musisz miec wpis GUS-owski. Zupe³nie odrêbn± spraw± jest rozpiska Gusowska, a zw³aszcza co w niej jest. Nie ma tam wielu podstawowych rzeczy, a jest np. "umieszczanie na orbicie sztucznych satelitów" Smile (jako osobny dzia³ dzia³alno¶ci gospodarczej - w dziale transport). Jak wiadomo, prawie ka¿dy ma w komórce lub na balkonie satelitê i w wolnych chwilach w ramach dzia³alno¶ci go sobie wystrzeliwuje Laughing .
Ale na temat: 92.34.Z "Dzia³alno¶c rozrywkowa Laughing pozosta³a, gdzie indziej niesklasyfikowana". Jak siê postarasz, to na tê klasyfikacjê mo¿na (a nawet trzeba) wytargowac zwolnienie z VAT. Ja to mam czarno na bia³ym Smile !
Czy¿by¶ dojrza³ do koncesji ?
pozdrawiam G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sob Gru 09, 2006 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Pokaz rzecz jasna w Poznaniu Wink
7 pa¼dziernika 2006r. Wykonany przez ekipê Fireball, z okazji otwarcia nowej siedziby gazety wyborczej.








Pokaz mia³ trwaæ 20 minut (zapewnienia organizatora) a trwa³ ok. 10, przedstawiam fragmenty:
FILM (39,2MB)

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sob Gru 09, 2006 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokaz 11 listopada, Poznañ
Imieniny ulicy ¶w. Marcina
Nie znam wykonawcy ale raczej by³ to Fireball








FILM (64MB)

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Hack



Do³±czy³: 15 Cze 2006
Posty: 353

PostWys³any: Sob Gru 09, 2006 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej tam, kto robil dzis pokaz w Warszawie po poludniu kolo 17? Efekty wspaniale.Duze natezenie wystrzalow.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pon Sty 01, 2007 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajerwerki z Krakowa Wink



http://files.filefront.com/sylwester2006na2007mpg/;6455591;;/fileinfo.html

Ogólnie impreza by³a niez³a, ale powiem tak mo¿na by³o znale¼æ jednak lepsze miejsce (wiêksze) by³em prawie pod scen± gdzie¶ po dwudziestej pierwszej ludziom zaczê³o odbijaæ alkohol robi³ swoje zaczê³y siê bójki sam osobi¶cie musia³em u¿yæ si³y jak kole¶ chcia³ siê na nas odlaæ zwierzêta obok mnie kole¶ dosta³ z bañki i zakoñczy³ imprezê ze z³amanym nosem nastêpny zwymiotowa³ jakie¶ dwa metry od nas na ludzi masakra postanowili¶my jednak wydostaæ siê z t³umu i stan±æ po drugiej stronie Sukiennic te kilkana¶cie metrów to by³a gehenna pod³±czyli¶my siê do takiego mini potoku ludzi jakie¶ 20 osób, które usi³owa³y wydostaæ siê powiem tylko tyle ¿e tylko si³a tego potoku, który pcha³ na raz by³a w stanie przesun±æ nas o pó³ kroku pojedyncza osoba nie mia³aby szans wydostaæ siê kilka metrów za nami usi³owa³a wjechaæ karetka zaczê³a mia¿d¿yæ ludzi, którzy zaczêli j± wypychaæ paranoja by obejrzeæ sobie spokojnie pokaz fajerwerków jednak i tam przed pó³noc± nawali³o siê tyle ludzi, ¿e ledwo mo¿na by³o stan±æ. Ogólnie nie¼le, ale jak siê planuje tak± imprezê trzeba jednak pomy¶leæ a nie nastawiaæ barier i pozamykaæ ulice dooko³a rynku by restauratorzy mieli spokój, my¶lê, ¿e mog³oby byæ znacznie lepiej gdyby organizator jednak przemy¶la³ trochê t± sprawê dla mnie by³o to zrobione na wariackich papierach. To taka moja opinia, choæ nie ¿a³ujê zrobi³em mojej kobiecie wycieczkê po starym mie¶cie poszli¶my na Wawel, ale tam te bilety drogie gdzie by siê nie chcia³o wej¶æ tu 18z³ tu 14z³ nie d³ugo tylko bêdzie staæ bogaczy Ruskich i Angoli na zwiedzanie naszego dziedzictwa.
Powrót do góry
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Pi± Sty 12, 2007 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tradycyjnie jak co roku robiê "¦wiate³ko do nieba" na WO¦P w £odzi. Miejsce mo¿e mniej tradycyjne, bo w tym roku dzia³am na terenie ³ódzkiej dumy i chluby Wink czyli w Manufakturze.
Miejsce ujdzie w t³oku. Niestety bud¿ecik tradycyjny, czyli raczej nikogo efekty nie powal± na kolana. Bêdzie krótko (ok 4 min) i my¶lê, ¿e na temat Laughing .
Mam nadziejê, ¿e siê Wam spodoba.
pozdrawiam G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sob Sty 13, 2007 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w Poznaniu jak zwykle ¶wiate³ko bêdzie wykonane przez ludzi z Weko-Plus, tradycyjnie bardzo gêste ok. 3min. Srebrne komety i willowy to bêdzie ca³y asortyment... Fajnie siê u³o¿y³o w tym roku ¿e akurat 15 fina³ jest jutro, ale dlaczego to wiedz± tylko znajomi Wink
_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sob Sty 13, 2007 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daltar napisa³:
... Firma któr± stworzy³em i wyniañczy³em by³a w³asno¶ci± moj± oraz mojego wspólnika. W tym roku mój partner stwierdzi³, ¿e nie chce mu siê ju¿ dalej zajmowaæ pokazami i zrezygnowa³ z tego biznesu. ...



Czy król jest nagi Question . Piêkne pokazy, piêkne wra¿enia , jednym s³owem blichtr i bajer a za tym prawda byc mo¿e jest naga , czyli marna kasa albo brak p³atno¶ci skoro wspólnik zrezygnowa³ Question . W tym co piszê nie ma za grosz kpiny tylko ciekawo¶æ jak z retnowno¶ci± w tej bran¿y Question . W koñcu nic tak dobrze nie cementuje zwi±zku miêdzu wspólnikami jak kasa Wink . Na moj± logikê tego "cementu" Wam zabrak³o. A mo¿e siê mylê Question




Mi³ego dnia. A
Powrót do góry
Hack



Do³±czy³: 15 Cze 2006
Posty: 353

PostWys³any: Nie Sty 14, 2007 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie obejzalem ten pokaz B&G w Lodzi.
Moim zdaniem jeden z lepszych o ile nie najlepszy w WOSP.
Ciekawy efekt gwiazdek , ktorych warkocz strobo zrobil na mnie wrazenie bo to chyba trudny efekt.Mam racje?
Efekt zapelnienia nieba bardzo dobry.Przewzaly szeleczki, te ostatnie mialy swo moc:)

Wkurzyla mnie jedna sprawa, realiztorzy dodawali komputerowe efekty na zywo;/ Patrze i widze efekt niemozliwy do uzyskania, pojawialy sie w ekranie "fontanny" rozchodzace sie sferycznie iskrami i gwiazdkami strobo , dragon eggs wiszace jakby w miejscu na niebie.

ps. jakie to byly zestawy, jesli to nie tajemnica?

B&G moje gratulacje.

_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piromarek



Do³±czy³: 07 Kwi 2005
Posty: 75

PostWys³any: Nie Sty 14, 2007 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Czy kto¶ z naszego Szacownego Forum obs³ugiwa³ pokaz Orkiestry w Toruniu ?

Nie wiem czy zauwa¿yli¶cie pewien specyficzny rodzaj cylindrów.
Przyznam , ¿e jeszcze nie widzia³em takiej symetrii i zestawienia efektów w canistrze.

Ciekawy jestem producenta, dostawcy, nazwy handlowej oraz kalibru.

pozdrawiam

Piromarek
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Nie Sty 14, 2007 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hack napisa³:
Wlasnie obejzalem ten pokaz B&G w Lodzi.
Moim zdaniem jeden z lepszych o ile nie najlepszy w WOSP.

Embarassed Embarassed no bez przesady Laughing Ale mi³o Laughing
Ciê¿ko mi pisac, bo pazury mnie jeszcze bol± od krêcenia prawie 100 zapalników.
Nie wiem czy o ten efekt Ci chodzi (tu¿ przed fina³em?). Ten niestety niedoceniany efekt zwie siê Bees (pszczó³ka) i bardzo fajnie wygl±da w ma³ej chmarze. Ale moim zdaniem jeszcze lepsze s± "li¶cie".
Trochê nabru¼dzi³ ten piep.... wiatr.
pozdrawiam G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Nie Sty 14, 2007 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://files.filefront.com/dscn3633_tompeg1mpg/;6532809;;/fileinfo.html

¦wiate³ko z Opoczna organizowane jak zwykle przez naszych dzielnych stra¿aków w tym roku silny wiatr, co widaæ na filmie jednak nic nie przewróci³o siê jak w tamtym roku, wiêc nauka nie posz³a w las. Jak na ma³± mie¶cinê i brak sponsorów prywatnych ca³kiem nie¼le, sporo osób przysz³o widaæ ludzie lubi± popatrzeæ i tu taka moja refleksja praktycznie ka¿dy lubi patrzeæ na fajerwerki i praktycznie ka¿dy nie lubi pirotechników amatorów a wiadomo, ¿e tylko z prawdziwej pasji mog± powstaæ takie piêkne rzeczy.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP