Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Rakieta JADWIGA - 1
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
knod



Do³±czy³: 16 Wrz 2002
Posty: 195
Sk±d: 3miasto

PostWys³any: Sob Sie 23, 2003 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shortt napisa³:
...Poza tym uwa¿am ze PCV to chyba najgorszy wybor na material korpusu (no chyba tylko poza aluminium) ze wzgledy na swoj ciezar. ...

Bez przesady. Za lekkie to one nie sa ale za to w miare tanie dostepne wytrzymale oraz szybko i latwo mozna je dostosowac do roli korpusu rakiety. Bardziej wybredni moga zastosowac tuby papierowe ale te nie sa juz tak wytrzymale i pojawiaja sie problemy z mocowaniem dodatkowych elementow jak lotki, prowadnice..... Oczywiscie mozna robic korpusy superlekkie z laminatow tylko czy warto sie przy nich tyle meczyc gdy nie wszystkie podzespoly (silnik, uklad spadochronu,...) sa do konca dopracowane Question
Pozdrawiam
knod
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Sob Sie 23, 2003 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taaaa rury do sracza to mocny i.....wspani³y wynalazek ot chocby jeszcze jeden dowód miotacz kartofli...... Exclamation
_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Sob Sie 23, 2003 7:19 pm    Temat postu: Nie wiem... Odpowiedz z cytatem

shortt napisa³:
......A silniki takie mozna nabyc w niemieckich sklepach wysylkowych (modelarskich)........


Nie wiem tylko jak oni omijaja przepisy zwi±zane z wysy³k± Shocked Idea Question . W koñcu to pirotechnika. Chyba, ¿e wysy³aj± na zasadzie "jako¶ to bêdzie" Wink . Wkrótce SR o masie paliwa 500 g bêdzie mo¿na nabyæ u mnie Razz . A rakietê z kamer± w zespole ELTKNOPIR. To nie ¿art. Na licytacjê wystawiê gotow± rakietê z miejscem na zamocowanie kamery. Ale wsio musi byæ pewne i bardzo estetycznie wykonane Exclamation Razz .



Pozdr. A
Powrót do góry
Kamil



Do³±czy³: 22 Sie 2003
Posty: 16
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Wto Sie 26, 2003 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak waszym zdaniem wyglada zastosowanie takiej kamery w modelu rakiety
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=15536449
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
regis



Do³±czy³: 08 Mar 2003
Posty: 11

PostWys³any: Wto Sie 26, 2003 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamil napisa³:
jak waszym zdaniem wyglada zastosowanie takiej kamery w modelu rakiety
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=15536449


1. jakosc obrazu z takiej kamerki jest nienajlepsza
2. dochodza zaklucenia z przzesylania droga radiowa
3. nie wiem jak sie zachowuje nadajnik i kamera w warunkach drgan i przeciazen, ale to jest generalnie taniocha - made in korea.

Mimo to, gdybym chcial poslac rakiete z kamera, to wlasnie cos takiego bym zastosowal, bo to wydatek tylko 300 zl, zas za najslabsza kamere cyfrowa zaplacilbym ze 2000... a ryzyko zniszczenia jest duze.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Sro Sie 27, 2003 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam a jak by umie¶ciæ tak kamerê w przezroczystej g³owicy z butelki plastykowej tak jak jest to zrobione w rakiecie wodnej http://ourworld.compuserve.com/homepages/pagrosse/h2oraerialcameraMkI.htm

P.S ja zamierzam kopiæ tak± kamerkê tylko do domu nie zamierzam jej stosowaæ dla rakiet czy ona przekazuje obraz kolorowy i czy kamera nadajnik mo¿na daæ zasilsacz - poco marnowaæ baterie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
ku ku



Do³±czy³: 29 Wrz 2002
Posty: 72
Sk±d: ³ód¿

PostWys³any: Czw Sie 28, 2003 4:30 pm    Temat postu: niutonosekunda Odpowiedz z cytatem

ma³e pytanko
jaki jest przelicznik z n/s na mo¿liwo¶æ wyniesionego w górê ciê¿aru i na jak± wysoko¶æ z ³adunkiem lub bez poleci rakieta w przeliczeniu na n/s
dziêki te¿ was lubiê
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Doktor X



Do³±czy³: 01 Gru 2003
Posty: 27

PostWys³any: Pi± Kwi 23, 2004 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shortt nie zgodzi³ bym siê ztob± w sprawie korpusu z rury PCV poniewa¿ jak chcia³by¶ u¿yæ papierow± rurê u¿ywan± do np. nawijania dywanów to ma ona grube¶cianki ok. 5 mm a rura PCV tulko najwy¿ej 2 mm i nie jest a¿ tak strasznie ciê¿ka, jedn± z powa¿niejszych wad jest jej to ¿e mo¿e ³atwo siê przepaliæ
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Sob Kwi 24, 2004 6:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja juz od dawien dawna czekam na ten moment. No i byæ mo¿e wre¶cie siê doczekam.

PIROTECHMAANIE NIE ZAWIED¬ MNIE !!!

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Go¶æ






PostWys³any: Sob Kwi 24, 2004 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fox napisa³:


PIROTECHMAANIE NIE ZAWIED¬ MNIE !!!


A o co chodzi bo nie "jarzê" Rolling Eyes . A na lekture wy¿ej nie ma czasu Crying or Very sad

Pozdr. A Wink
Powrót do góry
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Sob Kwi 24, 2004 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o wstrzelenie kamery Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Bada Bum



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 44

PostWys³any: Czw Wrz 16, 2004 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem tu nowy i co prawda nie mia³em wiele do czynienia z rakietami ale jak na mój gust to przy budowie kad³uba zosta³ pope³niony ma³y b³±d. Mam na my¶li stateczniki. Otó¿ o ile dobrze widzê to s± one montowane na k±towniku, jednym!?. Przy du¿ej prêdko¶ci stateczniki mog± zacz±æ dr¿eæ, i choæ nie musi to doprowadziæ do rozbicia rakiety to na pewno znacznie zmniejszy jej prêdko¶æ lot a w efekcie i wysoko¶æ.
Rozwi±zaniem by³o by zastosowanie dybli ustalaj±cych na pocz±tku i koñcu statecznika, lub po prostu dwu k±towników.
Mam nadzieje, ¿e dobrze „wklejê” ten post. Pozdrowienia

_________________
BURDELLO BUM BUM !!!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP