Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kapiszony, kapiszony i jeszce raz kapiszony

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 10:09 pm    Temat postu: Kapiszony, kapiszony i jeszce raz kapiszony Odpowiedz z cytatem

Witajta.

Ostatnio jak byłem u jednego z userów z wizytą, wyżebrałem fosfor czerwony Laughing . Tak, pozdrawiam Cię tu na antenie.


Siedziałem sobie pewnego pięknego dnia i pomyślałem że czas się ruszyć i obadać właściwości mieszanin na fosforze tym bardziej iż niedawno przeczytałem ten temat:
http://forumpirotechniczne.pl/viewtopic.php?t=16895
Mieszanka podana przez G_17 zainspirowała mnie do działań. Piewszy test, w porównaniu do kapuchy ( bo tak to teraz nazywam Rolling Eyes ) na kclo3 i samej siarce wyszedł bardzo dobrze. Mieszanka z fosforem jest tak bardzo wrażliwa na uderzenie że wystarczy w nią pstryknąć palcem- paznokciem i strzela. Boję się pomyśleć co by się stało gdyby dodać pyłu szklanego, no dobra wracając do rzeczy, ulepiłem kilka gwiazd z tejże mieszaniny z fosforem czerwonym ( pamiętajcie o czymś zasadowym Wink )

Założeniem testu z lepieniem "gwiazd" z kapuchy na p było proste, mają wyjść kulki którymi można rzucać, a po rzucie i kontakcie kulki z brukiem ma strzelać, niestety zamiast strzelać po upadnięciu spalało się dziadostwo dając kupę dymu Evil or Very Mad (wpadł mi efekt filmowy magika rzucającego magicznymi kulami na scenie, znikającego w zasłonie dymu). W kolejnych testach nic nowego nie odkryłem do dzisiaj Smile

Otóż wymyśliłem fajną zabawkę do psucia oczu, pewno nie raz ktoś z was się tym bawił. A więc postanowiłem że maja powstać kulki które po rzucie i uderzeniu mają błyskać jak cholera, więc wziąłem karteczkę i opracowałem skład:
10% fosfor czerwony
10% siarka
20% al
60% kclo3
Binder to NC laq/ aceton
Kuleczki rzeczywiście po rzucie błyskają jak podpalany fotobłysk, a ciekawy wzrok ludzi obserwujących zjawisko jest bezcenny Very Happy

A więc tak, robiąc to trzeba pamiętać o czymś takim jak kwas fosforowy, o bodźcach mechanicznych, z dodatkiem al mam wrażenie że jeszcze bardziej wrażliwa stała się ta MP. Trzeba też pamiętać że zbyt długo tego dziadostwa nie przechowywać, że fosfor mielimy pod wodą, że mieszamy pod nadmiarem acetonu, że najpierw kruszymy i mielimy fosfor z siarką potem dodajemy al, aceton mieszamy a na końcu przez sito sypiemy kclo3 do wilgotnej masy. Nawet najmniejsze tarcie powoduje zapłon tego wynalazku, a także zbyt długie przechowywanie.

pragnę się dowiedzieć czy ktoś z was już to testował, co z tego wychodziło i jakie jeszcze ciekawe "zabawy" z tym wymyślał.

Ps. To że fosfor się nadaje do świec dymnych to wiem Wink


Ps.2. Pisze tutaj w ogólnej by nie wszyscy mogli odpowiedzieć, i też proponuje młodszym niezabieranie się za to.

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mahalas



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 417

PostWysłany: Pią Lip 30, 2010 4:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to sie na tym wychowalem Wink
Kulki strzelajace to tak : chloran z siarka 1:1 objetosciowo w porcelanowy mozdzierzyk , dodac wody i utrzec. Jak mieszanina jest juz jednorodna dodac czerwonego P "do smaku" zeby przybralo kolor czerwony. Uformowac kulki i wysuszyc na kaloryferze.
2 cm kulka po rzucie o sciane robila bardzo ladne wglebienie w tynku Very Happy

Extremalnie czule na potarcie. ( do transportu owijalismy to wata) Potarte nie wybuchalo tylko sie palilo bardzo szybko . Kieszenie kurtek, plecaki w ciagu sekundy ---- na wylot -- i bardzo boli Crying or Very sad

Zaleta Exclamation nie urywalo palcow tylko je przypiekalo Wink i uczylo pokory do mieszanin piro.

Pozdro mahalas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CTX
Gość





PostWysłany: Pią Lip 30, 2010 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm... A gdyby tylko obtoczyć kulkę o składzie strzelającym (jakimś z KClO3 oczwywiście) fosforem czerwonym?
Powrót do góry
PiroStach



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 23

PostWysłany: Pią Lip 30, 2010 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W podobny sposób robione są tzw Diabełki Strzelające Rolling Eyes Dwa nośniki obtoczone w agn3.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chloran 50
pyl Al 10
proszek Fe sredni 20
fosfor 10
siarka 5
dekstryna 5

wymieszać reduktory na mokro, po czym dodać chloranu, ulepić kuleczki
jeśli na acetonie i NC to liczyć paluszki), suszyć .
Bardzo wrażliwe, wybuchając sypie iskrami.
By zabezpieczyć odrobinę przed przypadkowym zakłuciem paznokciem, można je polakierować. Tylko małe średnice.

Jest to przepis dla ostrożnych eksperymentatorów!

_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu, dokładnie 8-9 września spacerowałem sobie po krupówkach i zauważyłem że jakieś dzieciaki uderzają jakimiś kulkami i to strzela. Przy którymś straganie kupiłem takie kulki za 5zł. Jedna czerwona druga zielona twarde jak kamien i podobnie ciężkie , nie było to bezpieczne bo sam dwa razy oberwałem po twarzy jakimś odpryskiem. Delikatnie zeskrobana odrobina mieszanki pozwala stwierdzić że jest to KClO3 + S, mieszanina nie jest jednorodna bo są białe grudy. Nie bawię się już tym, oczy są dla mnie zbyt cenne, jak już coś to tylko jedną kulką o ziemie rzucam i tez strzela. Kurde, troche głupio mi , bo nie ostrzegłem przed tym rodziców którzy wieźli w wózku około 3 letnią dziewczynkę która się tym bawiła. Można łatwo stracić oko bo to pryska dość mocno drobinkami w momencie uderzenia. Nie polecam.
_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spanner przeprowadzałeś jakąś analize że to jest KClO3 z S czy poprostu na oko. ja wiem że tam submiligramowe ilości piorunianu srebra.
_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na oko, śmierdzi SO2 po strzale, i to są duże kulki tak ze 3cm średnicy najmniej.
_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PiroStach



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 23

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 7:12 pm    Temat postu: ? Odpowiedz z cytatem

Słyszałem,że owe kamyczki pokrywane są azydkiem srebra.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CTX
Gość





PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie myl azydków z acetylenkami.
Powrót do góry
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przecież jak mówię że SO2 się wydziela to nie piszcie o MWI, MWI jest w diabełkach.
_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spannerowi chodzi o coś takiego a nie o diabełki Skoro te kule pokrywane są KClO3 + S to przy lepszym uderzeniu pewnie i może sie to w rękach zapalić Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
V1



Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 425

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj nadchloran zamiast chloranu do fosforu ta mieszanka jest troche mniej zjadliwa od chloranowej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KYK napisał:
Spannerowi chodzi o coś takiego a nie o diabełki Skoro te kule pokrywane są KClO3 + S to przy lepszym uderzeniu pewnie i może sie to w rękach zapalić Rolling Eyes



Tak KYK to te same kule. Sprawdzałem zapalność tego przy pomocy lonty dosłownie owiniętego wokół kulki, i nie chce sie to bardzo palić, pewnie ma w tym pomóc niejednorodna struktura. Nadal nie wiem czy te kule są tylko pokrywane, czy to jest całe z tej masy bo rozwalić tego nie idzie.

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper



Dołączył: 17 Maj 2003
Posty: 180
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu też tam kupiłem takie kulki. Wygląda na porcelanę oblepioną cienką warstwą masy podobnej do zapałkowej. Wrażliwość może trochę większa. Zapach ten sam. W sumie fajna zabawka. Zanim się wystrzela można kilkaset razy strzelić. Te co ja mam nie generują żadnych odprysków albo miałem farta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem te kulki - jest to metalowa kulka oblepiona około 4mm warstwą masy. W sam raz jako mielniki do młyna kulowego Wink
_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Pon Cze 27, 2011 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wywalcie 3 ostatnie posty poza moim Wink

Więc tak, temat dawno nie był poruszany aż do dzisiaj kiedy poruszył mnie postami użytkownik piszący o efekcie do teatru ulicznego. Postanowiłem zrobić znowu to samo co opisuje w pierwszym poście tylko Hack mnie nieco zmylił i wyszło jak zawsze- na odwrót Very Happy Znaczy się MP którą podesłał Hack, zmieniając nieco skład, z 50g/% chloranu wrzuciłem 40g/% Po wymieszaniu wygląda to w ten sposób:

Reszta składu taka sama z tym że dodał bym 2-5% CaCo3...

Wyszło na odwrót dlatego że ta MP strzela jak głupia Very Happy Wrażliwość jest mniej więcej taka sama. Film prezentuje samo spalanie mieszaniny:
http://www.youtube.com/watch?v=qAhFW0b4VTs

Ładnie sypie iskrami, fajnie się spala, jak fotobłysk ale ma potencjał Smile Zdjęcie tego co zostaje po spalaniu:


Teraz ku przestrodze dwa filmy z wiertłem jako medium. W jednym przypadku uderzam obcęgami w drugim lekko dotykam kluczem. ręka się trzęsie, bo strach bł już tego wiertłem dotykać, a zdarzyło się by w ten sposób strzeliło.

http://www.youtube.com/watch?v=xm9TxZB9aE8 film z obcęgami, pierwsze dotknięcie czy drugie lekkie uderzenie i już widać biały dymek.

http://www.youtube.com/watch?v=Tgx_7E1W300 film z kluczem może tego nie widać ale w zasadzie wystarczyło lekko dotknąć...

Lecąc dalej z tematem, nie namyślając się długo dolałem wody i wycisnąłem "gwiazdy" w strzykawce 5ml... Tu jest film jak to strzela kiedy dobrze wyschnie:

http://www.youtube.com/watch?v=g57nKUQIaPk

No pewnie tego nie słychać ale strzela, i to bardzo głośno. Kapiszona wystarczy upuścić na ziemie, albo potrzeć. Hack, przestrzegałeś, mówiąc o małych średnicach, myślałem że znowu wyjdzie to samo co rok temu, a tu takie zaskoczenie.
Podsumowując: mieszanina skrajnie niebezpieczna, uczy cierpliwości i szacunku do MWI, myślę ze by znalazła zastosowanie u nas jako zapłonniki zawleczkowe do granatów typu pręcik sprężyna drut i lont. Trzeba teraz pomyśleć jak to spowolnić, myślę że dodając sporo dex, usuwając 10% aluminium i zastępując Fe właśnie aluminium da radę. Chciałbym też dodać że mieszając to proponuje dodać wody, tak jak mówi Hack. Ja poleciałem na sucho, prasując pontony w rurkach miedzianych takiego stracha nie miałem jak przy mieszaniu tego specyfiku Wink Tak pod koniec tematu proponował bym nie sprzedawać fosforu czerwonego młodym na forum Laughing

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWysłany: Wto Cze 28, 2011 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładne testy slu. Głośne to jest jak zauważyłeś i tylko do przenoszenia w wacie w jakimś futerale.
Nie ma po co używać metalowych narzędzi:)
Spore te kapiszony. Jeśli masz to dodaj proszku tytanu zamiast Fe a jak mieszanka jest jeszcze mokra można oblepić to warstwą mini gwiazdek na przykład TT . Taka podręczna szeleczka-kapiszon robi spore wrażenie.
Bez metali można przechowywać, używałem chloranu cz.d.a.

Kiedy stosujesz dextrynę, efekt jest nieco mniejszy niż przy zbindowaniu NC a dodam jeszcze, że włączając do mieszanki tlenek metali ciężkich na przykład minię ołowianą ...a z resztą sam się przekonaj, dobrze Ci poszłoSmile


ps. kiedy utleniacza jest tutaj koło 75-80% wagowo, mieszanka jest "najostrzejsza".

_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Pon Gru 26, 2011 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę i błagam o ostrożność z mieszankami zawierającymi czerwonyP. Nabawiłem się nim ogniś ogromnych poparzeń. Błagam... ostrożnie.
Poza tym temat ciekawy ale raczej tylko jako zabawa Wink

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP