Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Celownik

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Triazine



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 67
Skąd: z nadajnika

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 9:34 am    Temat postu: Celownik Odpowiedz z cytatem

Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem pewnego urządzenia - czy ktoś z profi lub bardziej doświadczonych może mi powiedzieć o nim coś więcej?






Widok z pozycji "obserwatora"



Przy okazji - jest to samodzielny celownik czy fragment jakiejś "wyrzutni" ? Do czego można go wykorzystać?

Pozdrawiam,
TvS
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do broni strzeleckiej to nie jest na pewno - prędzej do działa - choć trochę dziwny krzyż jak na armatę... Do rpg też krzyż jest zupełnie inny a jak jest z powiększeniem ?
Powrót do góry
manfred1992



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 24

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewien ale chyba podobny widziałem w samolotach aeroklubu gdy była akcja zrzucania szczepionek na wściekliznę dla lisów. Być może jest to właśnie urządzenie do z samolotu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Triazine



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 67
Skąd: z nadajnika

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzęt pochodzi z demobilu - kupiłem za ok. 50pln na allegro.
Wg opisu jest to celownik do przystrzeliwania broni.
Powiększenie x6, oprócz "klasycznego" układu przybliżającego ma pryzmat lub zestaw pryzmatów - oraz jest obrócony (tak jak odbicie w lustrze) stąd zakładam że jest to tylko fragment celownika. Poprawnie w nim widać przedmioty tylko gdy leży "horyzontalnie" inaczej obraz obraca się jak w kalejdoskopie (stąd zakładam że może być to element optyczny innej wyrzutni np ppk milan).

Zastanawiam się czy dało by się usunąć ten pryzmat - wtedy powinien działać jak zwykła luneta z powiększeniem x6 - ze względu na jakość wojskowego wykonania działałby idealnie nawet do wiatrówek z dużym odrzutem czy broni na trochę mocniejszy nabój.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Triazine



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 67
Skąd: z nadajnika

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg google producent jest z branży lotniczej - ale z drugiej strony celownik posiada regulację położenia krzyża "po skosie". Czyli jest to fragment celownika z jakiegoś "bombowca" z możliwością nanoszenia poprawek na wiatr?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprawdopodobniej w życiu nie spotkałem się z taką siatką w czym kolwiek czym strzela się z ziemi ... ergo musi to być od jakiegoś najpewniej latadła - nie koniecznie do bombardowania może do zrzutu czegoś w konkretny punkt Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP