Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Pirotechniczne zero - pytan kilka..
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
kapiszon

Do陰czy: 29 Cze 2010

PostWys豉ny: Wto Lip 06, 2010 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie i Panowie,

Naprawde chce podziekowac wam za rady o podlozu ostrzegawczym. Sa dla mnie naprawde wazne.
Prosze was jednak, o bardziej konkretna dyskusje, ktora, na przestrzeni ostatnich kilkunastu postow nieco zboczyla z kursu. Nie bede podejmowal tematyki quasi wojskowej, mam kategorie D, wiec nadaje sie do szorowania latryn i noszenia amunicji, w najlepszym wypadku jako zywa tarcza strzelnicza moge sluzyc Very Happy

Do rzeczy! Mam obecnie na skladzie (lub dzis do wieczora bedzie - czekam na ostatnia paczke):
- 4kg saletry potasowej
- 4kg cukru pudru
- 1,5 kg chloranu potasu
- 0,5 proszku Al
- 20m wolnopalnego Visco 3mm
- 100 pileczek pingpongowych
- 10 pilek tenisowych (wydawaly mi sie dobrym mat na korpus, moze jednak skoncza w pycholu psa Wink )
- 2L wikolu
- pedzelki do kleju
- maske malarska z filtrami weglowymi
- okulary ochronne
- rekawiczki
- kilkanascie pojemnikow 0,5L do 5,2L - hermetyczne, plastikowe
- kilka 0,5-1-2L sloikow
- 20L skazonego spirytusu
- wage 2kg/dokladnosc 0,1g
- sitka, lopatki drewniane, plastikowe i szklane, zlewki, retorty i inne duperele laboratoryjne

Co z tym wszystkim najlepiej zrobic?
Czekam na Wasze porady i z gory za nie dziekuje.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Muody

Do陰czy: 11 Wrz 2009
Sk康: Podhale

PostWys豉ny: Wto Lip 06, 2010 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo瞠 spr鏏uj na pocz徠ek FB na KNO3+Al.
przeczyta貫m tylko pierwszego posta i to z grubsza...
Powr鏒 do g鏎y
Kogucik

Do陰czy: 11 Kwi 2010

PostWys豉ny: Wto Lip 06, 2010 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FB na KClO3/Al. Mocny kulisty korpus z pi趾i tenisowej i do 10 g tej瞠 mieszanki Smile.
Powr鏒 do g鏎y
kapiszon

PostWys豉ny: Wto Lip 06, 2010 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam, czytam.

Prosze o porade wedle tej listy. Chodzi o ciekawe i zarazem bezpieczne spozytkowanie ww materialow.
Hmmm.. unikacie tematu saletra+puder z jakiegos konkretnego powodu? Smile
Powr鏒 do g鏎y
Adi-1

Do陰czy: 02 Maj 2008
Sk康: bardzo prosz wszechm康ry adminie nie kasuj mi konta bo pr鏏uj si dokszta販i a przyTymNieSpamowa

PostWys豉ny: Wto Lip 06, 2010 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej powodem jest to 瞠 sam je郵i chcesz mo瞠sz sie dowiedzie, nikt nie b璠zie ci m闚i zr鏏 to i tamto, bo i nikt nie b璠zie bra odpowiedzialno軼i za to co zrobisz. Masz w komnatach wszystko, a nie wida aby zada sobie trud sprawdzenia co mo積a z wy瞠j wymienionymi sk豉dnikami zrobi. Jak dla mnie temat cho wprowadzi troch 篡cia, jest ju ca趾owicie wyczerpany, i nie prowadzi do niczego.
Kogucik

Do陰czy: 11 Kwi 2010

PostWys豉ny: Wto Lip 06, 2010 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S&C sama z siebie nie wydaje 瘸dnego huku i jest do嗆 s豉ba, wi璚 do twojego celu si nie nada Smile
Powr鏒 do g鏎y
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Wto Lip 06, 2010 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej to za豉twi szybko i sprawnie we zr鏏 tak - we sobie 60g Chloranu i 40g aluminium zmieszaj dobrze ale ostro積ie (chloran z jakimkolwiek paliwem jest do嗆 wra磧iwy na tarcie) to do pi貫czki tej od pingla tak do po這wy - sprawd empirycznie ile to wychodzi gram i ka盥 tak samo...
Teraz skocz jeszcze do leklerka czy innej kastoramy kup ze 2 rolki takiej ta鄉y br您owej - zawi porz康nie t kulk - dobra te jest folia alu ale jej trzeba do嗆 du穎 i jest chyba troch droga jak na takie zabawy - jak zawiniesz tak 瞠 b璠zie do嗆 grube (tzn 軼ianka) to git - 軼ianka tak dla przyzwoito軼i powinna mie z 5mm grubo軼i a te du穎 zale篡 od jako軼i efbeka jaki tak zrobisz - pami皻aj 瞠 w petardach najbardziej istotna jest grubo嗆 tej 軼ianki teraz zr鏏 dziur wsad lont i zaklej i ju i tak 100 razy Smile

Inne masy s Ci w sumie nie potrzebne - z saletry i cukru mo瞠sz rakiety porobi ale nie ten etap chyba jeszcze . mog貫 wzi捷 jeszcze benzoesan sodu SSA jako zawsze mi si bardziej wygodne wydawa這 ...

Aha i jeszcze jedno co tam masz za proszek tego aluminium taki co brudzi r璚e na srebrno czy jak?
Powr鏒 do g鏎y
kapiszon

PostWys豉ny: Sro Lip 07, 2010 4:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adi-1

Skoro zamierzasz takie madrosci wypisywac, daruj sobie. Czasem wyniknie jakis niuans, w trakcie wymiany postow, ktory moze ocalic mi lape, wiec wnikliwie czytam, to co ma ktos madrzejszy ode mnie w tej materii. Nie chcesz sie wdawac w dyskusje i wychodzisz z zalozenia, ze przychodze na gotowe? Dobrze, Twoje prawo, ale skoro nie masz nic wartosciowego do powiedzenia, nie mow nic.

Gun1917
W zalozeniu tak, ten prosze ma brudzic rece (tzn byc tak drobny), jednak glowy nie dam, bo wciaz czekam na paczke i powoli cierpliwosc trace. Na ile jest to stabilna mieszanka (60%KClO3+40%Al)? Moze wejsc w reakcje z plastikowym pojemnikiem? Nie zamierzam na zapas mieszac, ale gdzies to musze przechowac do czasu skonczenia chociaz 10-15szt. Skoro jest wrazliwy na tarcie, w jaki sposob najlepiej to wymieszac?
Tak, na rakiety przyjdzie czas.

Kogucik
SC jest stabilna mieszanka, stad moje zainteresowanie nia. Bardziej jestem teraz nastawiony na nauke metodyki niz konkretne efekty, jak pisalem Wink

Z gory dziekuje za pomoc, raz jeszcze Smile
Powr鏒 do g鏎y
Spanner

Do陰czy: 31 Mar 2010

PostWys豉ny: Sro Lip 07, 2010 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszanka KClO3/Al jest stabilna je郵i nie pa kontaktu z siark.
Ale masz problem z mieszaniem , aluminium to nie fosfor on ci nie wybuchnie od byle ruszenia, we po prostu jakie pude貫czko szczelne nasyp tam sk豉dniki i potrz御aj lekko a si wymiesza.
Ale ja nie lubi KClO3, wol KClO4 ostatnio by豉 fajna promocja na forum, nadchloran by dro窺zy tylko o 10z od chloranu, i by這 wspania貫 aluminium.
Proch na tym aluminium spala si tak dobrze, 瞠 niewielka ilo嗆 zawini皻a w papierek i ta鄉, dawa豉 efekt, przy kt鏎ym komercha mo瞠 si schowa.

Moim zdaniem, we po prostu rurk po woreczkach z hipermarketu, potnij na 4 cz窷ci zr鏏 zatyczk z gipsu o d逝go軼i1,5cm wywier w niej dziur na lont, nasyp proch,kawa貫k pap toalet. troch trocin i zr鏏 drug zatyczk do ko鎍a rurki i masz dobr petard i estetyczn.

Ostatnio zmieniony przez Spanner dnia Sro Lip 07, 2010 7:38 am, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
oktogenek

Do陰czy: 15 Kwi 2002

PostWys豉ny: Sro Lip 07, 2010 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kapiszon napisa:
......Skoro jest wrazliwy na tarcie, w jaki sposob najlepiej to wymieszac?.....

s r騜ne techniki, mo積a miesza ca這嗆 w woreczku strunowym ale najlepiej takim przewodz帷ym do przechowywania cz窷ci elektronicznych, wtedy masz pewno嗆 瞠 nic si nie b璠zie elektryzowa Laughing mo積a te miesza zsypuj望 ca這軼 na sicie ale wtedy musisz si liczy 瞠 b璠zie troch pyli, generalnie staraj si wykluczy z technologi wszystkie narz璠zia i pojemniki stalowe i szklane

Pozdr
Okti
Powr鏒 do g鏎y
harry2c

Do陰czy: 19 Kwi 2009
Sk康: D瑿ica

PostWys豉ny: Sro Lip 07, 2010 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak ka盥y Ci ju napisa - mieszanina fotob造skowa KClO3 + Al. Je郵i Aluminium masz py, to b璠zie 豉dny efekt.

Przepis:
1)We o堯wek i stare kser闚ki Razz. Potnij kser闚ki na 4 cz窷ci wzd逝 kartki (tnij kr鏒sz 軼iank). Paski smaruj wikolem albo klejem organicznym do papieru.
2)Korpus mamy, potrzebna mieszanina piro (MP) i zatyczki. Stawiaj korpusy na sztorc i wype軟iaj je kawa趾ami chusteczki/srajta鄉y/r璚znika papierowego z klejem (te kawa趾i powinny by plastyczne i brudz帷e) mniej wi璚ej do 1/3 korpusu. Do 鈔odka MP (mo瞠 byc np PCz, FB KClO3/Al, H3, itd.) zn闚 do 1/3 korpusu (uwaga, NIE UBIJAC mieszanin z KClO3/4/KMnO4 - wra磧iwe na nacisk), lont, tak d逝gi 瞠by wystawa poza zatyczk (im d逝窺zy tym d逝窺ze palce Razz) i zn闚 zatyczka jak poprzednio. Czekamy 2-3h a wyschnie. Teraz bierzemy ta鄉 br您ow i parokrotnie owijamy ni korpus metod: pasek 3-4 cm naoko這 korpusu, cienkie paski na zatyczki i zn闚 naoko這, ko鎍z帷 owijanie naoko這.

Cytat:
W zalozeniu tak, ten prosze ma brudzic rece (tzn byc tak drobny), jednak glowy nie dam, bo wciaz czekam na paczke i powoli cierpliwosc trace. Na ile jest to stabilna mieszanka (60%KClO3+40%Al)? Moze wejsc w reakcje z plastikowym pojemnikiem? Nie zamierzam na zapas mieszac, ale gdzies to musze przechowac do czasu skonczenia chociaz 10-15szt. Skoro jest wrazliwy na tarcie, w jaki sposob najlepiej to wymieszac?

Plastikowy lub szklany kubeczek, sitko i osobno 造瞠czkami sypiesz chloran i alu. P騧niej drewniany patyczek i mieszasz. Sam chloran z alu wcale nie wchodzi w reakcj tak 豉two, potrzeba nacisku oko這 20-30 kg, wi璚 si nie b鎩. Jedyny problem to elektrostatyka.

kapiszon

PostWys豉ny: Sro Lip 07, 2010 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spanner,

Dla mnie moze sie to okazac problemem. Nie chcialbym przez jakas drobnoste, niedopowiedzenie czy niedopytanie, zeby cos pierdyknelo w lapach. Kazdy z was kiedys zaczynal, wiec prosze o nieco kredytu cierpliwosci Smile

Okti
Akurat siedze w branzy komputerowej, workow takich mam dostateczna ilosc. Dzieki za informacje.
Powr鏒 do g鏎y
B&G

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Sro Lip 07, 2010 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je瞠li chcesz mie ca貫 palce, zajmij si origami.
Z pirotechnik nigdy nic nie wiadomo.
Potem b璠zie, 瞠 ten czy tamten, tak mi kaza robi.
GM

kapiszon

PostWys豉ny: Sro Lip 07, 2010 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krew mnie powoli zaczyna zalewac.

Czekam od czwartku zeszlego na przesylke ze sklepu strzaly.pl. Ani nie odpowie nikt na maila, ani numer przesylki nie jest prawidlowy, ani nie ma numeru telefonu. Czy ktokolwiek z Was mial pozytywne wrazenia i jestem pechowcem po prostu? Jestem, generalnie rzecz ujmujac, bardzo wymagajacy jesli o pewne konwenanse handlu chodzi i sadze, ze jak w ciagu godzin nie otrzymam paczki, podziekuje za wspolprace.
W razie czego - mniejsza juz o cene - gdzie we Wroclawiu i okolicach moge pyl Al dostac i lont? Lont wstepnie namierzylem, ale paczka po 250m, co jest dla mnie przesada (moge kase wylozyc, ale potrzebowalbym wspolkupca potem).

80 korpusow sr. 1cm i 20 sr 2,5cm poklejone, susza sie. Zaraz biore sie za rozdrabanianie KClO3.

W jakiej mieszaninie z KNO3/ KClO3 moge uzyc jakiejs latwodostepnej alternatywy dla pylu Al? Pyl wegla drzewnego? Cukier puder?

Szlag mnie trafi, jak jutro bum nie bedzie Wink
Powr鏒 do g鏎y
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Lip 08, 2010 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do rozdrabniania chloranu do p鏦i jeste pewien 瞠 jest to czysty chloran mo瞠sz go w m造nku elektrycznym mieli - tyle 瞠 m造nek te musi by absolutnie czysty.

Najlepiej na sicie rozdrabnia ... - co do reszty sito z metalowymi oczkami raczej bym odpu軼i - to z plastykiem b璠zie lepsze troch- og鏊nie tak jak Ci pisali powy瞠j nie u篡waj stalowych narz璠zi bo to drogo kosztuje .
Powr鏒 do g鏎y
CTX
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Lip 08, 2010 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GUN_1917 napisa:
Co do rozdrabniania chloranu do p鏦i jeste pewien 瞠 jest to czysty chloran mo瞠sz go w m造nku elektrycznym mieli - tyle 瞠 m造nek te musi by absolutnie czysty.

Nawet je郵i jest CZDA to mo瞠 waln望 od rozdrabniania w taki spos鏏... Rolling Eyes

Nawet na uczelni nam truli, 瞠 w mo寮zierzu nie mo積a rozciera KClO3 i og鏊nie soli chloranowych. Co w tym musi by :]
Powr鏒 do g鏎y
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Lip 08, 2010 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mo盥zierzu zawsze Ci co tam zostanie nie ma opcji ... Aczkolwiek m闚ie jakby wszystko mie absolutnie czyste to raczej nic si nie stanie ..

Ale faktem jest 輳 chloran to co takiego z czym raczej nale篡 post瘼owa do嗆 ostro積ie ... tote faktycznie zawsze przesiewam go na sitku zwa篡wszy 瞠 sprzedawany jest w postaci ju盥o嗆 drobnego proszku ...
Powr鏒 do g鏎y
kapiszon

PostWys豉ny: Pi Lip 09, 2010 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamierzam zaczac od FB w skladzie:
KClO3 60% + 40% Al - mieszanie delikatne w plastikowym pojemniku, drewniana lopatka, pakowanie do korpusow - na start - malych tylko. Lont 10cm dla bezpieczenstwa.

Korpusy 7-8 warstw papieru 80g/m2, wikol rozrobiony z woda 10:1 jako material klejacy. W srodku korpusu dziura na lont. Korpusy zatkane na koncach bialym gipsem szpachlowym, lacznie ~40% dlugosci to zatyczka gipsowa. Na to kilka warstw szarej tasmy magazynowej.
Pytania odnosnie procesu technologicznego:
1. Czy gips nie wejdzie mi w reakcje z FB? I na mokro i na sucho.
2. Po co stosuje sie owijanie folia aluminiowa na korpusach?
3. Owijac tasma korpusy przed umieszczeniem w nich FB i lontu, nieprawdaz?
4. Czy ten lont bedzie pod woda funkcjonowal (tak z glupia franc mnie naszlo, w tej chwili to bez znaczenia)
5. Czy stosowac jakas otuline do zabezpieczenia (na czas transportu i przechowywania) lontu?
6. W jakich warunkach przechowywac niewykorzystany FB? Nie zamierzam kilogramow tego mieszac, ledwie 5-6 porcji po 100g.
7. Do czego wykorzystac reszte skladnikow, w tym i benzoesan sodu?

Z gory dziekuje za odpowiedz.
Powr鏒 do g鏎y
Kwiecia

Do陰czy: 10 Gru 2009

PostWys豉ny: Pi Lip 09, 2010 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Na sucho nie. Do zmoczenia nie dopuszczaj - je郵i zatykasz ju wype軟iony korpus, najpierw zatkaj go np. kulk z folii aluminiowej, a dopiero p騧niej gipsem. Ale gips jest w og鏊e bardzo 鈔ednim rozwi您aniem - s豉bo trzyma si rurki, a gdyby go wystrzeli這 to niemi這 takim gipsowym korkiem dosta. Ja polecam zatyczki z masy papierowo-wikolowej, d逝瞠j schn ale lepiej si spisuj.
2. To s dziwne alpejskie kombinacje w stylu "czym by to jeszcze owin望", nie trzeba tego robi.
3. Prawda. Przy gotowej, za豉dowanej petardzie wykonuj ju jak najmniej czynno軼i.
4. Tak, visco pali si pod wod.
5. Nie s康z 瞠by by這 to konieczne, lont sam z siebie nie odpali.
6. Szczelnie zamkni皻y w plastikowym pojemniczku. Porcje jak najmniejsze, 100g FB to jest ju bardzo spora ilo嗆...
7. Ci篹ko odpowiedzie, bo mo積a to wykorzysta do wszystkiego.

Ma貫 sprostowanie - SSA jest mieszank chloranu potasu z benzoesanem sodu, a nie odczynnikiem, wi璚 pewnie chodzi ci o co innego Wink A jeszcze, czy ty chcesz robi FB na Al atomizowanym? 字ednio mi si to widzi. Bright trzeba by這 kupi.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
rex123

Do陰czy: 12 Sty 2007

PostWys豉ny: Pi Lip 09, 2010 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej
W kwesti konstruowania petard cylindrycznych, wydaje mi si, 瞠 naj豉twiej jest w zetkanym jednostronnie korpusie umiescic torebeczke wykonan z cienkiej folii ze szczelnie zamkni皻 mieszanka z wystaj帷ym lontem zabezpieczonym ta鄉 na pare cm. Dzi瘯i temu nie naruszamy 軼ianek korpusu i nie musimy obawiac sie o zamokniecie mieszanki w czasie wykonywania drugiej zatyczki.
1. radz uwa瘸c z gipsem, mieszanka mo瞠 zawilgotniec
4. lont visco pali si pod wod bez problem闚
5. do zabezpieczania d逝gich lont闚 podczas transportu najwygodniejsze s cienkie rurki termokurczliwe.
6. ja bym polecil nie przechowywac niczego , 500 gram prochu fotob造skowego to naprawde du穎.
7. sprawdz mieszanke SSA Smile . Wg. mnie ta mieszanka zwil穎na acetonem i nast瘼nie przetarta przez sitko w celu zgranulowania jest najlepsza jak tylko mo積a wykonac. Zamiast klejonych korpus闚 wystarcz zwini皻e 'cukierki' z papieru, a efekty akustyczne s naprawde zadziwiaj帷e.

Pozdrawiam
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast瘼ny
Strona 4 z 7

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum