Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Pirotechniczne zero - pytan kilka..
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
kapiszon



Do³±czy³: 29 Cze 2010
Posty: 36

PostWys³any: Sob Lip 03, 2010 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i musze sie wpierdzielic miedzy wodke, a zakaske, gdyz moja skromna osoba stala sie przyczyna konfliktu.

1. Chlopaki, macie racje i w pelni to rozumiem - lepiej przesadzic w strone bezpieczenstwa niz w strone ryzykanctwa. Wierzcie mi, jestem po 4 operacjach spowodowanych przez wypadki motocyklowe, moje cztery litery sa mi nad wyraz cenne. Pracujemy usilnie nad dzieckiem od paru miesiecy i naprawde nie chce, zeby dziecko bez taty zostalo, albo mialo tate zdekompletowanego Smile

2. Malutki jednak ma racje tutaj. Dziala (szerokopojete) sredniowieczne byly wytwarzane z niskiej jakosci stopow metali, czesto gesto, nie wytrzymujacego odpowiedniej temperatury ani cisnienia, choc to niemal na jedno wychodzi. Dlatego tez nie byly cienkosciankowe. Precyzja wykonania takze wiele do zyczenia pozostawiala, zarowno dziala, jak i mieszanki miotajacej oraz materialu miotanego.

3. Akurat tak sie sklada, ze jestem fizykiem, nieco balistyka szerokopojeta sie interesuje, z racji strzelania sportowego, jak wspomnialem. Juz do profesora dzwonilem, da mi pare min czasu na uczelnianym serwerze. Odpowiednie symulacje beda przeprowadzone. Bede wiedzial, co i jak, dalej to juz nauka precyzji przy robieniu mieszanki. Budowa takiego mozdzierza to nie w kij dmuchal, a ja jestem zielony, i na pewno to nie jest temat na juz i teraz.

4. Sprawdzilem pare zrodel historycznych z II wojny swiatowej. Srednia zywotnosc lufy PzKpfW VI (pop. Tygrys, wersja z 88mm dzialem) to 4500 strzalow p.panc lub 6000 kruszaco-zapalajacych. Mozdzierz niemiecki l.Gr.W.36 50mm wytrzymywal do 1200 strzalow, jesli odpowiednio byl chlodzony.

5. Kupilem wikol i na razie wikolu bede sie trzymal, mam tez gips, mase solna zmieszac potrafie. Kupilem 200 pileczek pingpongowych.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MeHow



Do³±czy³: 14 Lis 2008
Posty: 131
Sk±d: ze wsz±d

PostWys³any: Sob Lip 03, 2010 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kapiszon do ciebie w sumie nic nie mam ale nie powiem wkurzy³em siê postem malutkiego a dok³adniej tym ¿e "szelka nie rozerwie mo¼dzierza nawet jak siê j± bêdzie m³otkiem wbija³o". jak to przeczyta³em a¿ mi siê nó¿ w kieszeni otworzy³. nie bêde siê ju¿ brzydko o nim wyra¿aæ ale od razu widaæ ¿e kole¶ (i tu pozwolê sobie zacytowaæ zbyhk) jest ³o¶menem skoro twierdzi ¿e szelka nie rozwali papierowego mo¼dzierza. b³±d szelka jest w stanie rozpieprzyæ go w drobny mak. ostatnio jak odpala³em szelke z zapasów wchodzi³a lekko na ciasno i to wystarczy³o by siê zaklinowa³a i rozerwa³a mo¼dzierz z którego zosta³a tylko zatyczka. dodam jeszcze tylko ¿e ¶cianki mia³y ok 4mm grubo¶ci a szelka 2".
_________________
po ulicy szed³ pies i wydala³ H2S
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kogucik



Do³±czy³: 11 Kwi 2010
Posty: 42

PostWys³any: Sob Lip 03, 2010 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze btw szelek: mia³em rurê pcv 4", i maj± one takie "zwê¿enie" pomagaj±ce ³±czyæ wiêksz± ich ilo¶æ. Szelka tam siê zaklinowa³a, a z mo¼dzierza zostala jedynie gipsowa zatyczka.... i piêkny pióropusz gwiazdek Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
harry2c



Do³±czy³: 19 Kwi 2009
Posty: 14
Sk±d: Dêbica

PostWys³any: Sob Lip 03, 2010 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro szelka jest w stanie rozwalic sam korpus szelki to czemu mia³oby nie rozwalic mo¼dzierza, zw³aszcza z papieru? Kto¶ chyba sobie nie wyobra¿a ci¶nienia gazów w czasie eksplozji np h3 w zamkniêtym, papierowym, mocno uszczelnionym i opakowanym pojemniku.
_________________
Posiadam zbiór ebooków o MR. Wiêcej na PW.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
malutki .45



Do³±czy³: 29 Kwi 2008
Posty: 96
Sk±d: ze Wschodu

PostWys³any: Sob Lip 03, 2010 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mówiê o stali a wy o papierze. Pewnie ¿e papierowy rozerwie jak w ¶rodku wybuchnie ale nie stalowy. Mam w domu taki mo¼dzierz papierowy z zestawu z 6 szelkami. Kaliber 50mm a ¶cianki 3mm i to byle jak sklejone bo siê rozwarstwiaj± i wytrzymuje a stal jest nieporównywalnie mocniejsza od papieru. Wiem, ¿e siê nara¿am podwa¿aj±c autorytet osób, które siedz± na tym forum od dawna ale jak czytam co¶ takiego:"walec stalowy ¶rednicy 40cm z nawiercon± dziur± 2cm to wtedy faktycznie mo¿ne to byæ w miarê bezpieczne aczkolwiek nigdy nie wiadomo.... " to mi siê ¶miaæ chce. Takie co¶ to siê nadaje wsadziæ do baga¿nika poloneza ¿eby mu ty³u w zimie nie zarzuca³o.
GUN_1917 napisa³:
w moim kartonowym mozdzierzu bylo chyba 5mm przy 40mm (a to byl karton i trzymal takie strzaly ze glowa mala)
Gunowi te¿ nie wierzycie? MeHow we¼ sobie kawa³ek rury, walnij nim o s³up i powiedz ¿e to twarde nie jest. Znacie siê mo¿e na piro ale o stali wiecie tyle co z ksi±¿ek. Jak bana dostane to trudno ale ju¿ mam dosyæ jak kto¶ mówi, ¿e jak dasz 29cm ¶cianki do kalibru 2cm to mo¿e nie wybuchnie. To nawet jakby z gówna by³o to by nie rozsadzi³o.
Jeszcze jedna sprawa: ja przez ca³y tydzieñ tyle nienawi¶ci miêdzy lud¼mi nie widzê co na jednej stronie tego forum. Po to macie te bomby ¿eby siê odstresowaæ a nie wy³adowywaæ irytacjê na forum.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sob Lip 03, 2010 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No trzyma³ takie strza³y - tyle ¿e jak raz da³em 5gr H3 bodaj¿ê to go tak zmieli³o ¿e zatyczkê 100m dalej znalaz³em i to w sumie by³ jedyny fragment jaki po nim zosta³....

Zreszt± z rur± stalow± nie jest wcale lepiej zaklinuje Ci siê co¶ pójdzie nie tak i ju¿ wyjmujesz sobie od³amki z ty³ka taka prawda ... te 20g fb które dajesz do szelki w zupe³no¶ci wystracz± ¿eby daæ sobiê radê z tak± rurk±... Mówiê - radzi³ bym siê zapoznaæ z konstrukcj± tak zwanych wiwatówek - od XVIIw co¶ takiego w ró¿nych pa³acach wystêpowa³o - i niestety tak to w³a¶nie wygl±da ¿e ¶cianka ma mniej wiêcej 10cm grubo¶ci a kaliber wcale taki du¿y nie jest....

Co do tych armat - tak ale - nie jedn± widzia³em lufê rozerwan± tak¿e naprawdê wiele nie trzeba jaka¶ korozja , w¿erek siê zrobi wadliwa amunicja i pach lufa rozdêta ....zreszt± sztucery bodaj¿e sako mia³y tak± przypad³o ¿e nie mo¿na by³o strzelaæ na mrozi bo lufy pêka³y ...Jak co¶ jest ze stali to wcale nie znaczy ¿e jest niezniszczalne ....

PS. Tak mam teraz stalowy mo¿dzie¿ tyle ¿e zakopuje go co najmniej do po³owy w ziemi zanim co¶ - ju¿ wolê trochê pomachaæ ³opat± ni¿ potem ¶wieciæ oczami u lekarza...a na pewno oszczêdziæ sobie stresu czy pierdzielnie czy nie....
Powrót do góry
harry2c



Do³±czy³: 19 Kwi 2009
Posty: 14
Sk±d: Dêbica

PostWys³any: Sob Lip 03, 2010 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda. A za jako¶c sklepowych rurek te¿ nie mo¿esz zarêczyc.

Z drugiej strony, to s± Wasze rêce i Wasze decyzje. Tutaj nikt nie chce dla Was ¼le - bywa, ¿e igranie z ogniem ¼le siê koñczy.

_________________
Posiadam zbiór ebooków o MR. Wiêcej na PW.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Kogucik



Do³±czy³: 11 Kwi 2010
Posty: 42

PostWys³any: Sob Lip 03, 2010 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam ogieñ wielkiej przeszkody nie stanowi - je¿eli nie ma suszy, mo¿esz odpaliæ fb czy dobrej jako¶ci pcz i nic siê nie powinno zapaliæ. Bardziej w temacie chodzi o rozerwanie rurki i oberwanie rozpêdzonym metalem - chyba nikt nie chce tego do¶wiadczyæ, tym bardziej ¿e z pcv mo¿na siê zranic...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kapiszon



Do³±czy³: 29 Cze 2010
Posty: 36

PostWys³any: Sob Lip 03, 2010 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gun, wybacz, ale odnosze wrazenie, ze wypowiadasz sie wedle zasady "moja racja jest najmojsza", a jako wymiar autorytetu ma sluzyc licznik postow. Walisz i walisz tymi ostrzezeniami, imho, dosyc... przesadzajac.

To ty powinies nieco doczytac, nie tylko o konstrukcji samych dzial, haubic, mozdzierzy etc etc, ale wlasnie o fizycznych aspektach materialoznawsta, technologii odlewniczych, jak i samych ladunkach miotajacych w powyzszych aspektach. Jestem pewien, ze dojdziesz do odpowiednich wnioskow. Klinowanie sie czegokolwiek w lufie rozkmini kazde dzialo, nie ma bata. Jednak zakladajac, ze nic sie nie zaklinuje, nawet 30mm "mozdzierz" z 3-4-5mm scianka jest az nadto wystarczajacy. Zreszta, nie zamierzam tego ani w lapach trzymac ani byc w poblizu. Owszem, przygotuje sobie kilka identycznych kawalkow rury i mam zamiar na odludziu eksperymentowac (odpalajac zdalnie) i sprawdzic, kiedy pierdyknie rura.
Ktos tutaj zaraz powie, ze glupi jestem itd. Otoz, moje drogie misie kolorowe, szansa, ze odlamek mnie trafi ze 100-150m jest mniejsza niz szansa na to, ze samochod jutro mnie zabije, gdy nad jezioro bede lecial.

Koguciku, skoro nie pomyslales o odcieciu zwezenia, to nie dziw sie, ze gwiazki Cie nawiedzily Wink

MeHow, odpowiednio dobrane proporcje materialu, grubosci scianki, kalibru, mieszanki (jakosciowo i ilosciowo), materialu miotanego itd i nie powinno byc problemu. Owszem, wazne, zeby gorace glowy studzic, ale kurcze... nieco przesadzacie, wy straszycie, sami w pewnych aspektach nie dosyc,ze rzetelna wiedza nie dysponujac, co niemal jakakolwiek. To przekroczenie dobrego smaku juz chyba. Ewolcuja glupich i brawurowych sama wyeliminuje. W motocyklowym polswiatku obserwuje to od lat Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MeHow



Do³±czy³: 14 Lis 2008
Posty: 131
Sk±d: ze wsz±d

PostWys³any: Sob Lip 03, 2010 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odniose siê tylko do twojego ostatniego zdania "Ewolcuja glupich i brawurowych sama wyeliminuje" jak najbardziej siê z tob± zgodze ale we¼ pod uwagê ¿e pirotechnika to nie jazda na motorze i jak któremu ³apki urwie albo straci ¿ycie to w tedy robi siê nagonka na ludzi którzy ze zdrowym rozs±dkiem podchodz± do tematu. dawno jak ze dwa miesi±ce temu by³a akcja ¿e terrorysta próbowa³ wnie¶æ na pok³ad samolotu mw i mu siê gacie zapali³y od tego. jak pó¼niej s³ucham w mediach co "eksperci" mówili na temat tego mw to siê zastanawia³em czy siê ¶miaæ czy p³akaæ. nie ma co tu du¿o ukrywaæ Polska jest tysi±ce lat za murzynami i jak rzucisz w t³umie has³o "materia³ wybuchowy" jakie bêd± skojarzenia: terrorysta, rurabomber, alkaida, bin laden i temu podobne. dlatego (moim skromnym zdaniem) takiego chojraka na samym pocz±tku trzeba ju¿ zniechêciæ. mi³ego wieczoru.
_________________
po ulicy szed³ pies i wydala³ H2S
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
harry2c



Do³±czy³: 19 Kwi 2009
Posty: 14
Sk±d: Dêbica

PostWys³any: Sob Lip 03, 2010 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kapiszon - mówisz, ¿e ka¿dy tutaj przesadza. Mo¿e masz racjê, z tym ¿e sam koñczê 1szy rok chemii i pierwsza zasada jak± nam wpojono to "nie nara¿ac siê niepotrzebnie". I nauczy³em siê osobi¶cie, ¿e np chocbym wiedzia³ co jest w probówce - palca tam nie wsadzê bo nadal chcê go miec. A po co wk³adac palec w imad³o, skoro mo¿e go zmia¿d¿yc?

Z drugiej strony sam jestem uparty i póki czego¶ nie sprawdzê, to nie uwierzê - ale mojemu koledze wybuch³ metalowy mo¼dzierz, na szczê¶cie nic siê nie sta³o, a pêdz±ce od³amki z prêdko¶ci± kuli karabinowej nie s± tym co misie lubi± najbardziej Wink

Dlatego powtarzam - nikt nie chce dla Was tutaj ¼le - po prostu martwimy siê spo³ecznie o Wasze koñczyny.

_________________
Posiadam zbiór ebooków o MR. Wiêcej na PW.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
malutki .45



Do³±czy³: 29 Kwi 2008
Posty: 96
Sk±d: ze Wschodu

PostWys³any: Nie Lip 04, 2010 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GUN_1917 napisa³:

te 20g fb

Musze przyznaæ, ¿e trochê moja wina, ¿e nie wyrazi³em siê dosyæ precyzyjnie(nie mia³em czasu pisaæ d³ugiego posta bo robota goni³a). Chodzi mi o szelki kuliste robione na pingpongach i tam nie wejdzie 20g fb tym bardziej, ¿e ja do szelek od zawsze stosuje cp. Kulista szelka(o ile rzeczywi¶cie jest okr±g³a) nie zaklinuje siê w g³adkim przewodzie metalowej rury(i nie chodzi i o z³om ze w¿erami od rdzy). Ci¶nienie w mo¼dzierzu wcale nie jest tak du¿e, dowodem na to jest dosyæ cichy i delikatny odg³os wystrza³u. Patrz±c na to od strony fizyki to wygl±da to tak, ¿e ci¶nienie w mo¼dzierzu jest wprost proporcjonalne do energii pocisku. Do wyniesienia szelki na 20m nie jest jej du¿o potrzebne, my¶lê ¿e dobrze zbudowany facet da³ by rade rzuciæ ni± na tak± wysoko¶æ(tylko rzucanie w pionie jest trudne) ale nawet Pudzian nie jest wstanie zniszczyæ takiego mo¼dzierza. Bardziej obrazowo nie umiem wyt³umaczyæ i je¶li jeszcze kto¶ ma w±tpliwo¶ci co do wytrzyma³o¶ci stali to niech zrobi obliczenia i siê przekona ¿e nawet 1mm to wystarczaj±co nie mówi±c o 3mm.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kapiszon



Do³±czy³: 29 Cze 2010
Posty: 36

PostWys³any: Nie Lip 04, 2010 5:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MeHow, harry2c

Motocykl 200kg, motocyklista 80, paliwo 20kg. Zobacz ile taki pocisk, zawierajacy te 20kg paliwa moze miec Ek przy 100, 200, 250. No i debil za kolkiem.
Stad walkowanie, dokladnie jak tutaj, uwazaj, uwazaj i raz jeszcze uwazaj, zacznij od malych maszyn, naucz sie, potem mysl o wiekszej..
Stereotypy dotyczace motocyklistow sa jeszcze gorsze, a prawda jest taka, ze to cholernie maly odsetek takich wariatow jest, niestety, sa najbardziej "widoczni".

To samo robicie tutaj, co naprawde szanuje i rozumiem w pelni. Stad moja chec zaczecia bardziej od urzadzen generujacych pierdniecia, potem pierdniecia w rure, potem dopiero za cos wiekszego niz kilka gram mam zamiar sie brac Smile
Nadal tez jednak sadze, ze nieco mniej straszenia, a wiecej debaty nad technikaliami powinno byc w tym wypadku. Data slubu wyznaczona, dziecko, mam nadzieje, niebawem w drodze bedzie... ostatnie, co chce zrobic, to stracic cos, co wystaje Wink i dotyczyc to wszystkich konczyc. Zamierzam solidny nacisk na bezpieczenstwo polozyc, jak i na moto, gdzie ubior, jedyna karoseria dla motocyklisty, u mnie jest rownowartoscia 2/3 ceny motocykla. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy.

Dlatego wlasnie chcialem najpierw poruszyc temat odpalania zdalnego (elektrycznie), zadalem pytanie, ale nikt nie odpowiedzial te kilkanascie postow temu. Poczytalem troche o tym, poogladalem filmy, techdate przejrzalem, ale nie ma to jak wrazenia z pierwszej reki. Szczerze mowiac, liczylem, ze ktos mi tutaj doradzi.
Nastepne pytanie tez mam.
Lont - jak czesto zdarza sie, ze cos pojdzie nie tak? Powiedzmy, ze lont posiada 2-3cm/sek predkosci spalania. Czy zdarzalo sie wam, ze zaczal szybciej sie spalal, co dalo przedwczesna detonacje? Moze zgasl kiedys?
Zakladajac, ze dokladnosc maszyny bedzie wieksza niz piroamatora nizej podpisanego, wzialem 20m Visco wolnopalnego.

PS. MeHow.. ciezko przemycic cos do samolotu. Pozyczylem pare lat temu znajomemu plecak, jechal chlopak na oboz survivalowy.. No wiesz, lataja takie zielone ludki po krzakach, drac morde, udaja, ze sa na wojnie i strasza wiewiorki... A na lotnisku, jakies 2 miesiace po zwrocie ww plecaka, psiur wywachal slady prochu na tym plecaku i prawie 12h spedzilem na podlondynskim Gatwick, opowiadajac na duzo pytan panom z karabinkami.
Jak sie potem okazalo, te "zielone berety" bawily sie mw...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
harry2c



Do³±czy³: 19 Kwi 2009
Posty: 14
Sk±d: Dêbica

PostWys³any: Nie Lip 04, 2010 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dlatego wlasnie chcialem najpierw poruszyc temat odpalania zdalnego (elektrycznie), zadalem pytanie, ale nikt nie odpowiedzial te kilkanascie postow temu. Poczytalem troche o tym, poogladalem filmy, techdate przejrzalem, ale nie ma to jak wrazenia z pierwszej reki. Szczerze mowiac, liczylem, ze ktos mi tutaj doradzi.


Widzisz, znaj±c siê na elektronice w stopniu bardzo niezaawansowanym mo¿na przerobic samochodzik zdalnie sterowany (z tym, ¿e zasiêg ma³y) ³±czac go z zapalark±. Proste, bez kombinacji i komplikacji.

Cytat:
Lont - jak czesto zdarza sie, ze cos pojdzie nie tak? Powiedzmy, ze lont posiada 2-3cm/sek predkosci spalania. Czy zdarzalo sie wam, ze zaczal szybciej sie spalal, co dalo przedwczesna detonacje? Moze zgasl kiedys?
Zakladajac, ze dokladnosc maszyny bedzie wieksza niz piroamatora nizej podpisanego, wzialem 20m Visco wolnopalnego.


Je¶li chodzi o lont - najlepiej komercyjny, bo:
A) spalanie ma bardzo zbli¿one do podanych parametrów, przez co dla lontu 1cm/s przy 7 cm masz ok 7 s opó¼nienia,
B) bardzo rzadko ga¶nie, a lonty w³asnej roboty czêsto nie s± pokryte materia³em palnym na ca³ej d³ugo¶ci i po prostu gasn±
C) stosunkowo jest niedrogi.

Cytat:
Nadal tez jednak sadze, ze nieco mniej straszenia, a wiecej debaty nad technikaliami powinno byc w tym wypadku.


Niestety, PROFI rzadko odpowiadaj± na takie pytania, a g³ównie oni robi± to z metalem - ca³a reszta nie ma na tyle do¶wiadczenia, ¿eby nie stracic rêki.


Cytat:
Data slubu wyznaczona, dziecko, mam nadzieje, niebawem w drodze bedzie...


Gratulujê Smile

_________________
Posiadam zbiór ebooków o MR. Wiêcej na PW.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Nie Lip 04, 2010 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle ¿e Kapiszonie drogi ¿adna rura jak± jeste¶ w stanie kupiæ tak naprawdê nie nadaje siê na mo¿dzierz z technicznego punktu widzenia , jak kupisz nawet wprost z huty to przecie¿ taka rura nie ma prób ostrza³u ani nikt nie u¿ywa³ do jej produkcji jakiej¶ wysoko gatunkowej stali - fakt wojskowe mo¿dzierze maj± cienkie dosyæ ¶cianki(oczywi¶cie te wspó³czesne bo te starsze powiedzmy XVIII w to jednak jakby nie by³o prawie 10cm - a to tylko proch czarny jakby nie patrzeæ) - tyle ¿e - we¿ sobie wykres spalania prochu nitro a jakiej¶ masy piro powiedzmy FB - koñcu nigdy nie wiesz czy nie walnie w rurze - widzisz na tym wykresie to niebezpieczeñstwo ? To ¿ê co¶ siê w wojsku robi tak nie znaczy ¿ê amator mo¿e robiæ tak samo bo powiedzmy nawet granat 82mm to tylko na dobr± sprawe nabój 12 i kilka dodatkowych gram prochu co faktycznie nie jest du¿o ale te¿ tam wszystko jest znormalizowane a tutaj nie zrobisz dwóch identycznych szelek ... a na taka rurê te¿ nikt nigdy nie da Ci gwarancji ¿e przetrzyma te kilkana¶cie gram FB jak co . zreszt± uwarzasz siê za najm±drzejszego tutaj spo¶ród nas wszystkich no to ok . Ja ju¿ we w³asnej 10 letniej praktyce widzia³em ró¿ne rzeczy które niby siê staæ nie mog³y a jednak siê dzia³y z pêkniêtymi mo¿dzierzami i lufami w³±cznie ...tak¿e bez urazy nie ucz ojca dzieci robiæ.

Ja swoje powiedzia³em chce mieæ pewno¶æ ¿e nie bêdzie wyjmowa³ od³amków z ty³ka walec 30-40cm ¶lusarz i leci wtedy jest praktycznie pewno¶æ ¿e tego nie rozedmie nawet kilana¶cie gram FB w innych razach to zbêdne kuszenie losu i mówie raz jeszcze - zwwyk³a rura ze z³omu czy tam wprost z huty to ¿aden mo¼dzierz ani ¿adna lufa - a ze z³omu jeszczeg gorzej bo nigdy nie wiesz co kto z ni± robi³ wcze¶niej chcesz mieæ dobry to se wytocz ale zawsze zak³adaj ¿e mo¿e to pierdoln±æ wszystko taka prawda. A co do luf widzia³em i rozdête od paka i od flaka38 poniszczone wadliw± amunicj± wszystko siê mo¿e zdarzyæ tylko na papierze to ³adnie wygl±da.

Do Kapiszona jeszcze - jeste¶ pocz±tkuj±cy wiêc zajmij siê po prostu tym co powinne¶ nakup sobie pude³ek po kliszy czy jaki¶ tam innych walców 10 rolek ta¶my i klej sobie te petki dawaj po 5g fb na sztukê i to do twoich ce³ów starczy zupe³nie ... My¶lê ¿e nie masz potrzeby budowaæ "dory" ¿eby trochê pieska postresowaæ.
Powrót do góry
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Nie Lip 04, 2010 1:42 pm    Temat postu: Re: Pirotechniczne zero - pytan kilka.. Odpowiedz z cytatem

kapiszon napisa³:
Jestem fizykiem...


Fizykiem czy Panem od fizyki ?:-0

Poszukaj na temat dwóch mieszanek : MPF-42 i SSA. To s³owa kluczowe. Bezpieczniejsza jest ta pierwsza, do tego prosta w zrobieniu ale daje spory b³ysk i du¿± temperaturê p³omienia.

Lont visco wolnopalny czyli po mojemu slowvisco jest bezpieczny i ma powtarzalny czas palenia. Tylko nie pomyl z fastvisco i zrób próbê.

W czasie II w.¶ robiono mo¼dzierze (homemade) z rur wodoci±gowych. Ale bezszwowe czyli do gazu s± do tego celu niemal doskona³e.


A.
Powrót do góry
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Nie Lip 04, 2010 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ¿e co¶ robiono nie znaczy ¿e to jest doskona³e wyj¶cie Smile Zreszt± - w tej samej ksi±¿czce w której s± opisy ró¿nych takich wynalazków ("Partyzancka broñ") s± te¿ opisy wypadków jak to strzelano strzelano i nagle co¶ nie da³o rady Smile
Aha Kapiszon i jeszcze co¶ specjalnie dla Ciebie znalaz³em w necie - o zobacz sobie prawdziwe dzia³o bez odrzutowe SPG-9m bodaj¿e http://www.youtube.com/watch?v=j8TNAL7Ks50&feature=related
Ops - jak to siê sta³o Smile

Z drugiej strony - kapiszon napisz albo zobacz sobie jak to robi± profesjonalne firmy - nikt - ¿adna firma do standardowych szelek nie u¿ywa stalowych mo¿dzie¿y ciekawe dlaczego skoro to takie ¶wietne rozwi±zanie na lata...

Zreszt± - nie wa¿ne ja uwa¿am ¿e te metalowe rury s± Ci do niczego nie potrzebne jeszcze paragraf dostaniesz i po co Ci to (vide sprawa "Donaldówki")
A_O dobrze Ci radzi - MPF mo¿e Ci byæ trudno trochê odczynniki wszystkie znale¿æ - ale SSA spokojnie wszystko znajdziesz - nawet w papierowych rurkach zwijanych na byle patyku prawie bez zatyczki dzia³a to wystarczy w zupe³no¶ci dobra rada jak bedziesz robi³ to SSA to zalej acetonem(denaturatem nawet lepiej) na gêst± pape i potem przetrzyj (delikatnie tylko) przez sitko takie co by oczko mia³o 2x2mm dodaj trochê MnO2 i bêdzie "mniamu¶ne"
Powrót do góry
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Pon Lip 05, 2010 3:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pseudo mo¼dzierze komercyjne s± takie tandetne w³a¶nie dlatego, ¿eby nie narobiæ za du¿ego ba³aganu. Jak tak± 3 mm rurkê z papieru czy pcv rozpi¼dzi (a wierzcie mi, to siê zdarza), to jest szansa, ¿e widzowie ujd± z ¿yciem.
Strzela³em wielokrotnie 200mm kuliste z rur papierowych o ¶ciance 6-7 mm i bez problemu daj± radê.
Z rur± stalow± o tych samych parametrach, ba³bym siê bez odpowiedniego bunkra spróbowaæ.
Znam firmê, która takie i wiêksze kalibry wali³a z 4mm aluminium ze szwem. Ryzyko spore, ale na pewno mniejsze ni¿ ze stal± -aluminium siê "pruje i nadyma" praktycznie nie fragmentuj±c.
Teraz króluje HDPE, PE i fiberglass. To ostatnie wcale mi siê nie podoba, ale stosujê ze wzglêdów ekonomiczno-pakerskich Smile.
GM

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Kogucik



Do³±czy³: 11 Kwi 2010
Posty: 42

PostWys³any: Pon Lip 05, 2010 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G, mam pytanie - dlaczego mo¼dzierz z w³ókna szklanego jest do bani?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Pon Lip 05, 2010 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo daje ostre i stosunkowo ciê¿kie od³amki. W przypadku 125 by³o to jakie¶ 300 g w odleg³o¶ci ponad 30 metrów.
_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP