Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Pirotechniczne zero - pytan kilka..
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
kapiszon

Do陰czy: 29 Cze 2010

PostWys豉ny: Sob Lip 03, 2010 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i musze sie wpierdzielic miedzy wodke, a zakaske, gdyz moja skromna osoba stala sie przyczyna konfliktu.

1. Chlopaki, macie racje i w pelni to rozumiem - lepiej przesadzic w strone bezpieczenstwa niz w strone ryzykanctwa. Wierzcie mi, jestem po 4 operacjach spowodowanych przez wypadki motocyklowe, moje cztery litery sa mi nad wyraz cenne. Pracujemy usilnie nad dzieckiem od paru miesiecy i naprawde nie chce, zeby dziecko bez taty zostalo, albo mialo tate zdekompletowanego Smile

2. Malutki jednak ma racje tutaj. Dziala (szerokopojete) sredniowieczne byly wytwarzane z niskiej jakosci stopow metali, czesto gesto, nie wytrzymujacego odpowiedniej temperatury ani cisnienia, choc to niemal na jedno wychodzi. Dlatego tez nie byly cienkosciankowe. Precyzja wykonania takze wiele do zyczenia pozostawiala, zarowno dziala, jak i mieszanki miotajacej oraz materialu miotanego.

3. Akurat tak sie sklada, ze jestem fizykiem, nieco balistyka szerokopojeta sie interesuje, z racji strzelania sportowego, jak wspomnialem. Juz do profesora dzwonilem, da mi pare min czasu na uczelnianym serwerze. Odpowiednie symulacje beda przeprowadzone. Bede wiedzial, co i jak, dalej to juz nauka precyzji przy robieniu mieszanki. Budowa takiego mozdzierza to nie w kij dmuchal, a ja jestem zielony, i na pewno to nie jest temat na juz i teraz.

4. Sprawdzilem pare zrodel historycznych z II wojny swiatowej. Srednia zywotnosc lufy PzKpfW VI (pop. Tygrys, wersja z 88mm dzialem) to 4500 strzalow p.panc lub 6000 kruszaco-zapalajacych. Mozdzierz niemiecki l.Gr.W.36 50mm wytrzymywal do 1200 strzalow, jesli odpowiednio byl chlodzony.

5. Kupilem wikol i na razie wikolu bede sie trzymal, mam tez gips, mase solna zmieszac potrafie. Kupilem 200 pileczek pingpongowych.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
MeHow

Do陰czy: 14 Lis 2008
Sk康: ze wsz康

PostWys豉ny: Sob Lip 03, 2010 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kapiszon do ciebie w sumie nic nie mam ale nie powiem wkurzy貫m si postem malutkiego a dok豉dniej tym 瞠 "szelka nie rozerwie mo寮zierza nawet jak si j b璠zie m這tkiem wbija這". jak to przeczyta貫m a mi si n騜 w kieszeni otworzy. nie b璠e si ju brzydko o nim wyra瘸 ale od razu wida 瞠 kole (i tu pozwol sobie zacytowa zbyhk) jest 這鄉enem skoro twierdzi 瞠 szelka nie rozwali papierowego mo寮zierza. b陰d szelka jest w stanie rozpieprzy go w drobny mak. ostatnio jak odpala貫m szelke z zapas闚 wchodzi豉 lekko na ciasno i to wystarczy這 by si zaklinowa豉 i rozerwa豉 mo寮zierz z kt鏎ego zosta豉 tylko zatyczka. dodam jeszcze tylko 瞠 軼ianki mia造 ok 4mm grubo軼i a szelka 2".
Kogucik

Do陰czy: 11 Kwi 2010

PostWys豉ny: Sob Lip 03, 2010 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze btw szelek: mia貫m rur pcv 4", i maj one takie "zw篹enie" pomagaj帷e 陰czy wi瘯sz ich ilo嗆. Szelka tam si zaklinowa豉, a z mo寮zierza zostala jedynie gipsowa zatyczka.... i pi瘯ny pi鏎opusz gwiazdek Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
harry2c

Do陰czy: 19 Kwi 2009
Sk康: D瑿ica

PostWys豉ny: Sob Lip 03, 2010 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro szelka jest w stanie rozwalic sam korpus szelki to czemu mia這by nie rozwalic mo寮zierza, zw豉szcza z papieru? Kto chyba sobie nie wyobra瘸 ci郾ienia gaz闚 w czasie eksplozji np h3 w zamkni皻ym, papierowym, mocno uszczelnionym i opakowanym pojemniku.
malutki .45

Do陰czy: 29 Kwi 2008
Sk康: ze Wschodu

PostWys豉ny: Sob Lip 03, 2010 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja m闚i o stali a wy o papierze. Pewnie 瞠 papierowy rozerwie jak w 鈔odku wybuchnie ale nie stalowy. Mam w domu taki mo寮zierz papierowy z zestawu z 6 szelkami. Kaliber 50mm a 軼ianki 3mm i to byle jak sklejone bo si rozwarstwiaj i wytrzymuje a stal jest niepor闚nywalnie mocniejsza od papieru. Wiem, 瞠 si nara瘸m podwa瘸j帷 autorytet os鏏, kt鏎e siedz na tym forum od dawna ale jak czytam co takiego:"walec stalowy 鈔ednicy 40cm z nawiercon dziur 2cm to wtedy faktycznie mo積e to by w miar bezpieczne aczkolwiek nigdy nie wiadomo.... " to mi si 鄉ia chce. Takie co to si nadaje wsadzi do baga積ika poloneza 瞠by mu ty逝 w zimie nie zarzuca這.
GUN_1917 napisa:
w moim kartonowym mozdzierzu bylo chyba 5mm przy 40mm (a to byl karton i trzymal takie strzaly ze glowa mala)
Gunowi te nie wierzycie? MeHow we sobie kawa貫k rury, walnij nim o s逝p i powiedz 瞠 to twarde nie jest. Znacie si mo瞠 na piro ale o stali wiecie tyle co z ksi捫ek. Jak bana dostane to trudno ale ju mam dosy jak kto m闚i, 瞠 jak dasz 29cm 軼ianki do kalibru 2cm to mo瞠 nie wybuchnie. To nawet jakby z g闚na by這 to by nie rozsadzi這.
Jeszcze jedna sprawa: ja przez ca造 tydzie tyle nienawi軼i mi璠zy lud幟i nie widz co na jednej stronie tego forum. Po to macie te bomby 瞠by si odstresowa a nie wy豉dowywa irytacj na forum.
Powr鏒 do g鏎y
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Lip 03, 2010 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No trzyma takie strza造 - tyle 瞠 jak raz da貫m 5gr H3 bodaj輳 to go tak zmieli這 瞠 zatyczk 100m dalej znalaz貫m i to w sumie by jedyny fragment jaki po nim zosta....

Zreszt z rur stalow nie jest wcale lepiej zaklinuje Ci si co p鎩dzie nie tak i ju wyjmujesz sobie od豉mki z ty趾a taka prawda ... te 20g fb kt鏎e dajesz do szelki w zupe軟o軼i wystracz 瞠by da sobi rad z tak rurk... M闚i - radzi bym si zapozna z konstrukcj tak zwanych wiwat闚ek - od XVIIw co takiego w r騜nych pa豉cach wyst瘼owa這 - i niestety tak to w豉郾ie wygl康a 瞠 軼ianka ma mniej wi璚ej 10cm grubo軼i a kaliber wcale taki du篡 nie jest....

Co do tych armat - tak ale - nie jedn widzia貫m luf rozerwan tak瞠 naprawd wiele nie trzeba jaka korozja , w瞠rek si zrobi wadliwa amunicja i pach lufa rozd皻a ....zreszt sztucery bodaj瞠 sako mia造 tak przypad這 瞠 nie mo積a by這 strzela na mrozi bo lufy p瘯a造 ...Jak co jest ze stali to wcale nie znaczy 瞠 jest niezniszczalne ....

PS. Tak mam teraz stalowy mo盥zie tyle 瞠 zakopuje go co najmniej do po這wy w ziemi zanim co - ju wol troch pomacha 這pat ni potem 鈍ieci oczami u lekarza...a na pewno oszcz璠zi sobie stresu czy pierdzielnie czy nie....
Powr鏒 do g鏎y
harry2c

PostWys豉ny: Sob Lip 03, 2010 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda. A za jako軼 sklepowych rurek te nie mo瞠sz zar璚zyc.

Z drugiej strony, to s Wasze r璚e i Wasze decyzje. Tutaj nikt nie chce dla Was 幢e - bywa, 瞠 igranie z ogniem 幢e si ko鎍zy.

Kogucik

PostWys豉ny: Sob Lip 03, 2010 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam ogie wielkiej przeszkody nie stanowi - je瞠li nie ma suszy, mo瞠sz odpali fb czy dobrej jako軼i pcz i nic si nie powinno zapali. Bardziej w temacie chodzi o rozerwanie rurki i oberwanie rozp璠zonym metalem - chyba nikt nie chce tego do鈍iadczy, tym bardziej 瞠 z pcv mo積a si zranic...
Powr鏒 do g鏎y
kapiszon

PostWys豉ny: Sob Lip 03, 2010 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gun, wybacz, ale odnosze wrazenie, ze wypowiadasz sie wedle zasady "moja racja jest najmojsza", a jako wymiar autorytetu ma sluzyc licznik postow. Walisz i walisz tymi ostrzezeniami, imho, dosyc... przesadzajac.

To ty powinies nieco doczytac, nie tylko o konstrukcji samych dzial, haubic, mozdzierzy etc etc, ale wlasnie o fizycznych aspektach materialoznawsta, technologii odlewniczych, jak i samych ladunkach miotajacych w powyzszych aspektach. Jestem pewien, ze dojdziesz do odpowiednich wnioskow. Klinowanie sie czegokolwiek w lufie rozkmini kazde dzialo, nie ma bata. Jednak zakladajac, ze nic sie nie zaklinuje, nawet 30mm "mozdzierz" z 3-4-5mm scianka jest az nadto wystarczajacy. Zreszta, nie zamierzam tego ani w lapach trzymac ani byc w poblizu. Owszem, przygotuje sobie kilka identycznych kawalkow rury i mam zamiar na odludziu eksperymentowac (odpalajac zdalnie) i sprawdzic, kiedy pierdyknie rura.
Ktos tutaj zaraz powie, ze glupi jestem itd. Otoz, moje drogie misie kolorowe, szansa, ze odlamek mnie trafi ze 100-150m jest mniejsza niz szansa na to, ze samochod jutro mnie zabije, gdy nad jezioro bede lecial.

Koguciku, skoro nie pomyslales o odcieciu zwezenia, to nie dziw sie, ze gwiazki Cie nawiedzily Wink

MeHow, odpowiednio dobrane proporcje materialu, grubosci scianki, kalibru, mieszanki (jakosciowo i ilosciowo), materialu miotanego itd i nie powinno byc problemu. Owszem, wazne, zeby gorace glowy studzic, ale kurcze... nieco przesadzacie, wy straszycie, sami w pewnych aspektach nie dosyc,ze rzetelna wiedza nie dysponujac, co niemal jakakolwiek. To przekroczenie dobrego smaku juz chyba. Ewolcuja glupich i brawurowych sama wyeliminuje. W motocyklowym polswiatku obserwuje to od lat Smile
Powr鏒 do g鏎y
MeHow

Do陰czy: 14 Lis 2008
Sk康: ze wsz康

PostWys豉ny: Sob Lip 03, 2010 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odniose si tylko do twojego ostatniego zdania "Ewolcuja glupich i brawurowych sama wyeliminuje" jak najbardziej si z tob zgodze ale we pod uwag 瞠 pirotechnika to nie jazda na motorze i jak kt鏎emu 豉pki urwie albo straci 篡cie to w tedy robi si nagonka na ludzi kt鏎zy ze zdrowym rozs康kiem podchodz do tematu. dawno jak ze dwa miesi帷e temu by豉 akcja 瞠 terrorysta pr鏏owa wnie嗆 na pok豉d samolotu mw i mu si gacie zapali造 od tego. jak p騧niej s逝cham w mediach co "eksperci" m闚ili na temat tego mw to si zastanawia貫m czy si 鄉ia czy p豉ka. nie ma co tu du穎 ukrywa Polska jest tysi帷e lat za murzynami i jak rzucisz w t逝mie has這 "materia wybuchowy" jakie b璠 skojarzenia: terrorysta, rurabomber, alkaida, bin laden i temu podobne. dlatego (moim skromnym zdaniem) takiego chojraka na samym pocz徠ku trzeba ju zniech璚i. mi貫go wieczoru.
harry2c

PostWys豉ny: Sob Lip 03, 2010 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kapiszon - m闚isz, 瞠 ka盥y tutaj przesadza. Mo瞠 masz racj, z tym 瞠 sam ko鎍z 1szy rok chemii i pierwsza zasada jak nam wpojono to "nie nara瘸c si niepotrzebnie". I nauczy貫m si osobi軼ie, 瞠 np chocbym wiedzia co jest w prob闚ce - palca tam nie wsadz bo nadal chc go miec. A po co wk豉dac palec w imad這, skoro mo瞠 go zmia盥篡c?

Z drugiej strony sam jestem uparty i p鏦i czego nie sprawdz, to nie uwierz - ale mojemu koledze wybuch metalowy mo寮zierz, na szcz窷cie nic si nie sta這, a p璠z帷e od豉mki z pr璠ko軼i kuli karabinowej nie s tym co misie lubi najbardziej Wink

Dlatego powtarzam - nikt nie chce dla Was tutaj 幢e - po prostu martwimy si spo貫cznie o Wasze ko鎍zyny.

malutki .45

Do陰czy: 29 Kwi 2008
Sk康: ze Wschodu

PostWys豉ny: Nie Lip 04, 2010 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GUN_1917 napisa:

te 20g fb

Musze przyzna, 瞠 troch moja wina, 瞠 nie wyrazi貫m si dosy precyzyjnie(nie mia貫m czasu pisa d逝giego posta bo robota goni豉). Chodzi mi o szelki kuliste robione na pingpongach i tam nie wejdzie 20g fb tym bardziej, 瞠 ja do szelek od zawsze stosuje cp. Kulista szelka(o ile rzeczywi軼ie jest okr庵豉) nie zaklinuje si w g豉dkim przewodzie metalowej rury(i nie chodzi i o z這m ze w瞠rami od rdzy). Ci郾ienie w mo寮zierzu wcale nie jest tak du瞠, dowodem na to jest dosy cichy i delikatny odg這s wystrza逝. Patrz帷 na to od strony fizyki to wygl康a to tak, 瞠 ci郾ienie w mo寮zierzu jest wprost proporcjonalne do energii pocisku. Do wyniesienia szelki na 20m nie jest jej du穎 potrzebne, my郵 瞠 dobrze zbudowany facet da by rade rzuci ni na tak wysoko嗆(tylko rzucanie w pionie jest trudne) ale nawet Pudzian nie jest wstanie zniszczy takiego mo寮zierza. Bardziej obrazowo nie umiem wyt逝maczy i je郵i jeszcze kto ma w徠pliwo軼i co do wytrzyma這軼i stali to niech zrobi obliczenia i si przekona 瞠 nawet 1mm to wystarczaj帷o nie m闚i帷 o 3mm.
Powr鏒 do g鏎y
kapiszon

PostWys豉ny: Nie Lip 04, 2010 5:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MeHow, harry2c

Motocykl 200kg, motocyklista 80, paliwo 20kg. Zobacz ile taki pocisk, zawierajacy te 20kg paliwa moze miec Ek przy 100, 200, 250. No i debil za kolkiem.
Stad walkowanie, dokladnie jak tutaj, uwazaj, uwazaj i raz jeszcze uwazaj, zacznij od malych maszyn, naucz sie, potem mysl o wiekszej..
Stereotypy dotyczace motocyklistow sa jeszcze gorsze, a prawda jest taka, ze to cholernie maly odsetek takich wariatow jest, niestety, sa najbardziej "widoczni".

To samo robicie tutaj, co naprawde szanuje i rozumiem w pelni. Stad moja chec zaczecia bardziej od urzadzen generujacych pierdniecia, potem pierdniecia w rure, potem dopiero za cos wiekszego niz kilka gram mam zamiar sie brac Smile
Nadal tez jednak sadze, ze nieco mniej straszenia, a wiecej debaty nad technikaliami powinno byc w tym wypadku. Data slubu wyznaczona, dziecko, mam nadzieje, niebawem w drodze bedzie... ostatnie, co chce zrobic, to stracic cos, co wystaje Wink i dotyczyc to wszystkich konczyc. Zamierzam solidny nacisk na bezpieczenstwo polozyc, jak i na moto, gdzie ubior, jedyna karoseria dla motocyklisty, u mnie jest rownowartoscia 2/3 ceny motocykla. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy.

Dlatego wlasnie chcialem najpierw poruszyc temat odpalania zdalnego (elektrycznie), zadalem pytanie, ale nikt nie odpowiedzial te kilkanascie postow temu. Poczytalem troche o tym, poogladalem filmy, techdate przejrzalem, ale nie ma to jak wrazenia z pierwszej reki. Szczerze mowiac, liczylem, ze ktos mi tutaj doradzi.
Nastepne pytanie tez mam.
Lont - jak czesto zdarza sie, ze cos pojdzie nie tak? Powiedzmy, ze lont posiada 2-3cm/sek predkosci spalania. Czy zdarzalo sie wam, ze zaczal szybciej sie spalal, co dalo przedwczesna detonacje? Moze zgasl kiedys?
Zakladajac, ze dokladnosc maszyny bedzie wieksza niz piroamatora nizej podpisanego, wzialem 20m Visco wolnopalnego.

PS. MeHow.. ciezko przemycic cos do samolotu. Pozyczylem pare lat temu znajomemu plecak, jechal chlopak na oboz survivalowy.. No wiesz, lataja takie zielone ludki po krzakach, drac morde, udaja, ze sa na wojnie i strasza wiewiorki... A na lotnisku, jakies 2 miesiace po zwrocie ww plecaka, psiur wywachal slady prochu na tym plecaku i prawie 12h spedzilem na podlondynskim Gatwick, opowiadajac na duzo pytan panom z karabinkami.
Jak sie potem okazalo, te "zielone berety" bawily sie mw...
Powr鏒 do g鏎y
harry2c

PostWys豉ny: Nie Lip 04, 2010 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dlatego wlasnie chcialem najpierw poruszyc temat odpalania zdalnego (elektrycznie), zadalem pytanie, ale nikt nie odpowiedzial te kilkanascie postow temu. Poczytalem troche o tym, poogladalem filmy, techdate przejrzalem, ale nie ma to jak wrazenia z pierwszej reki. Szczerze mowiac, liczylem, ze ktos mi tutaj doradzi.

Widzisz, znaj帷 si na elektronice w stopniu bardzo niezaawansowanym mo積a przerobic samochodzik zdalnie sterowany (z tym, 瞠 zasi璕 ma造) 陰czac go z zapalark. Proste, bez kombinacji i komplikacji.

Cytat:
Lont - jak czesto zdarza sie, ze cos pojdzie nie tak? Powiedzmy, ze lont posiada 2-3cm/sek predkosci spalania. Czy zdarzalo sie wam, ze zaczal szybciej sie spalal, co dalo przedwczesna detonacje? Moze zgasl kiedys?
Zakladajac, ze dokladnosc maszyny bedzie wieksza niz piroamatora nizej podpisanego, wzialem 20m Visco wolnopalnego.

Je郵i chodzi o lont - najlepiej komercyjny, bo:
A) spalanie ma bardzo zbli穎ne do podanych parametr闚, przez co dla lontu 1cm/s przy 7 cm masz ok 7 s op騧nienia,
B) bardzo rzadko ga郾ie, a lonty w豉snej roboty cz瘰to nie s pokryte materia貫m palnym na ca貫j d逝go軼i i po prostu gasn
C) stosunkowo jest niedrogi.

Cytat:
Nadal tez jednak sadze, ze nieco mniej straszenia, a wiecej debaty nad technikaliami powinno byc w tym wypadku.

Niestety, PROFI rzadko odpowiadaj na takie pytania, a g堯wnie oni robi to z metalem - ca豉 reszta nie ma na tyle do鈍iadczenia, 瞠by nie stracic r瘯i.

Cytat:
Data slubu wyznaczona, dziecko, mam nadzieje, niebawem w drodze bedzie...

Gratuluj Smile

GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Lip 04, 2010 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle 瞠 Kapiszonie drogi 瘸dna rura jak jeste w stanie kupi tak naprawd nie nadaje si na mo盥zierz z technicznego punktu widzenia , jak kupisz nawet wprost z huty to przecie taka rura nie ma pr鏏 ostrza逝 ani nikt nie u篡wa do jej produkcji jakiej wysoko gatunkowej stali - fakt wojskowe mo盥zierze maj cienkie dosy 軼ianki(oczywi軼ie te wsp馧czesne bo te starsze powiedzmy XVIII w to jednak jakby nie by這 prawie 10cm - a to tylko proch czarny jakby nie patrze) - tyle 瞠 - we sobie wykres spalania prochu nitro a jakiej masy piro powiedzmy FB - ko鎍u nigdy nie wiesz czy nie walnie w rurze - widzisz na tym wykresie to niebezpiecze雟two ? To 輳 co si w wojsku robi tak nie znaczy 輳 amator mo瞠 robi tak samo bo powiedzmy nawet granat 82mm to tylko na dobr sprawe nab鎩 12 i kilka dodatkowych gram prochu co faktycznie nie jest du穎 ale te tam wszystko jest znormalizowane a tutaj nie zrobisz dw鏂h identycznych szelek ... a na taka rur te nikt nigdy nie da Ci gwarancji 瞠 przetrzyma te kilkana軼ie gram FB jak co . zreszt uwarzasz si za najm康rzejszego tutaj spo鈔鏚 nas wszystkich no to ok . Ja ju we w豉snej 10 letniej praktyce widzia貫m r騜ne rzeczy kt鏎e niby si sta nie mog造 a jednak si dzia造 z p瘯ni皻ymi mo盥zierzami i lufami w陰cznie ...tak瞠 bez urazy nie ucz ojca dzieci robi.

Ja swoje powiedzia貫m chce mie pewno嗆 瞠 nie b璠zie wyjmowa od豉mk闚 z ty趾a walec 30-40cm 郵usarz i leci wtedy jest praktycznie pewno嗆 瞠 tego nie rozedmie nawet kilana軼ie gram FB w innych razach to zb璠ne kuszenie losu i m闚ie raz jeszcze - zwwyk豉 rura ze z這mu czy tam wprost z huty to 瘸den mo寮zierz ani 瘸dna lufa - a ze z這mu jeszczeg gorzej bo nigdy nie wiesz co kto z ni robi wcze郾iej chcesz mie dobry to se wytocz ale zawsze zak豉daj 瞠 mo瞠 to pierdoln望 wszystko taka prawda. A co do luf widzia貫m i rozd皻e od paka i od flaka38 poniszczone wadliw amunicj wszystko si mo瞠 zdarzy tylko na papierze to 豉dnie wygl康a.

Do Kapiszona jeszcze - jeste pocz徠kuj帷y wi璚 zajmij si po prostu tym co powinne nakup sobie pude貫k po kliszy czy jaki tam innych walc闚 10 rolek ta鄉y i klej sobie te petki dawaj po 5g fb na sztuk i to do twoich ce堯w starczy zupe軟ie ... My郵 瞠 nie masz potrzeby budowa "dory" 瞠by troch pieska postresowa.
Powr鏒 do g鏎y
A_O
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Lip 04, 2010 1:42 pm    Temat postu: Re: Pirotechniczne zero - pytan kilka.. Odpowiedz z cytatem

kapiszon napisa:
Jestem fizykiem...

Fizykiem czy Panem od fizyki ?:-0

Poszukaj na temat dw鏂h mieszanek : MPF-42 i SSA. To s這wa kluczowe. Bezpieczniejsza jest ta pierwsza, do tego prosta w zrobieniu ale daje spory b造sk i du膨 temperatur p這mienia.

Lont visco wolnopalny czyli po mojemu slowvisco jest bezpieczny i ma powtarzalny czas palenia. Tylko nie pomyl z fastvisco i zr鏏 pr鏏.

W czasie II w. robiono mo寮zierze (homemade) z rur wodoci庵owych. Ale bezszwowe czyli do gazu s do tego celu niemal doskona貫.

A.
Powr鏒 do g鏎y
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Lip 04, 2010 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To 瞠 co robiono nie znaczy 瞠 to jest doskona貫 wyj軼ie Smile Zreszt - w tej samej ksi捫czce w kt鏎ej s opisy r騜nych takich wynalazk闚 ("Partyzancka bro") s te opisy wypadk闚 jak to strzelano strzelano i nagle co nie da這 rady Smile
Aha Kapiszon i jeszcze co specjalnie dla Ciebie znalaz貫m w necie - o zobacz sobie prawdziwe dzia這 bez odrzutowe SPG-9m bodaj瞠 http://www.youtube.com/watch?v=j8TNAL7Ks50&feature=related
Ops - jak to si sta這 Smile

Z drugiej strony - kapiszon napisz albo zobacz sobie jak to robi profesjonalne firmy - nikt - 瘸dna firma do standardowych szelek nie u篡wa stalowych mo盥zie篡 ciekawe dlaczego skoro to takie 鈍ietne rozwi您anie na lata...

Zreszt - nie wa積e ja uwa瘸m 瞠 te metalowe rury s Ci do niczego nie potrzebne jeszcze paragraf dostaniesz i po co Ci to (vide sprawa "Donald闚ki")
A_O dobrze Ci radzi - MPF mo瞠 Ci by trudno troch odczynniki wszystkie znale踵 - ale SSA spokojnie wszystko znajdziesz - nawet w papierowych rurkach zwijanych na byle patyku prawie bez zatyczki dzia豉 to wystarczy w zupe軟o軼i dobra rada jak bedziesz robi to SSA to zalej acetonem(denaturatem nawet lepiej) na g瘰t pape i potem przetrzyj (delikatnie tylko) przez sitko takie co by oczko mia這 2x2mm dodaj troch MnO2 i b璠zie "mniamu郾e"
Powr鏒 do g鏎y
B&G

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Pon Lip 05, 2010 3:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pseudo mo寮zierze komercyjne s takie tandetne w豉郾ie dlatego, 瞠by nie narobi za du瞠go ba豉ganu. Jak tak 3 mm rurk z papieru czy pcv rozpi寮zi (a wierzcie mi, to si zdarza), to jest szansa, 瞠 widzowie ujd z 篡ciem.
Strzela貫m wielokrotnie 200mm kuliste z rur papierowych o 軼iance 6-7 mm i bez problemu daj rad.
Z rur stalow o tych samych parametrach, ba豚ym si bez odpowiedniego bunkra spr鏏owa.
Znam firm, kt鏎a takie i wi瘯sze kalibry wali豉 z 4mm aluminium ze szwem. Ryzyko spore, ale na pewno mniejsze ni ze stal -aluminium si "pruje i nadyma" praktycznie nie fragmentuj帷.
Teraz kr鏊uje HDPE, PE i fiberglass. To ostatnie wcale mi si nie podoba, ale stosuj ze wzgl璠闚 ekonomiczno-pakerskich Smile.
GM

Kogucik

PostWys豉ny: Pon Lip 05, 2010 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G, mam pytanie - dlaczego mo寮zierz z w堯kna szklanego jest do bani?
Powr鏒 do g鏎y
B&G

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Pon Lip 05, 2010 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo daje ostre i stosunkowo ci篹kie od豉mki. W przypadku 125 by這 to jakie 300 g w odleg這軼i ponad 30 metr闚.
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast瘼ny
Strona 3 z 7

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum