Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Czy to wszystko jest legalne
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Wto Sie 05, 2003 12:01 pm    Temat postu: Czy to wszystko jest legalne Odpowiedz z cytatem

dzisiaj w radiu zet s³ysza³em ¿e go¶cia podali s±sieci za nielegalne posiadanie broni palnej a to by³a najzwyklejsza armatka na kartofle i on strzela³ tylko z kartofli a tak pozatym to jak uwa¿acie czy posiadanie i u¿ywanie tego rodzaj armatki jest karane i jakie kary s± przeznaczone iczy jeszcze mo¿na posiadaæ materia³y pirotechniczne zgodnie z prawem oczywiscie mi chodzi o Polske
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
regis



Do³±czy³: 08 Mar 2003
Posty: 11

PostWys³any: Wto Sie 05, 2003 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wie ktos moze jak to dokladnie jest, co ustawa uznaje za MW, czego nie mozna posiadac, a co mozna? Jak to jest okreslone, w predkosci spalania, czy jak? Czy wedle uznania pana prokuratora? Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Wto Sie 05, 2003 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan prkurator to interpretuje
na przk³ad Azotan Amonu mozna go trzymac w domu do celów ogrodniczych.... ale jesli ktos stwierdzi (bieg³y sadowy) ze istniejea przs³anki ze móg³ byc on zastosowany jako MW to walna ci paragraf za posiadanie MW
mówiac o przes³nkach to.... mam na mysli posiadanie inych substancji mogocych s³ózyc do prod MWI lub gotowych MW jak i tez wszystkich innych przedmiotów zwiazanych z MW i ich zastosowaniem Wink

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Czw Sie 07, 2003 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w mysl noiwej ustawy o broni pneumatycznej pozwolenie trzeba miec na bron ktura ma energie wylotow± poscisku Rolling Eyes kurde nie pamietam
wiec jesli bulwa bedzie mia³ea Ekin taka jak w ustawie to kto wie Question

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Dynamit



Do³±czy³: 09 Lip 2002
Posty: 84

PostWys³any: Czw Sie 07, 2003 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Art. 7. 1. W rozumieniu ustawy broni± paln± jest niebezpieczne dla ¿ycia lub zdrowia urz±dzenie, które w wyniku dzia³ania sprê¿onych gazów, powstaj±cych na skutek spalania materia³u miotaj±cego, jest zdolne do wystrzelenia pocisku lub substancji z lufy albo z elementu zastêpuj±cego lufê, a przez to do ra¿enia celów na odleg³o¶æ (...)

Smiercionosna bron na kartofle spelnia te kryteria? Pewnie tak.
Czyli jest powod, zeby sie przyczepic, ale nie musza tego robic, wszystko zalezy od widzimisie prokuratora - ot cala Polska

pozdrawiam,

_________________
"Deep within every dilemma is a solution that involves explosives"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Czw Sie 07, 2003 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale mi tesz chodzi o posiadanie np prochu czarnego czy karmelku i robienia z tego rakiet albo armatki na proch czarny lub petardy (bez czêsci ra¿±cych typu od³amki metalu czy gwo¼dzi czy to te¿ jest legalne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
KML



Do³±czy³: 02 Maj 2003
Posty: 73

PostWys³any: Pi± Sie 08, 2003 3:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Je¶li chodzi o cele tych zabawek, to niez³ej siary narobie prokuratorowi, jak powiem: moj± armatkê zrobi³em do celów rekreacyjno gastronomicznych, a mianowicie, aby sobie postrzelaæ z kartofli do celu ( jakim jest patelnia) poprzez sito do piasku, jednym s³owem do produkcji frytek Smile... i >omiñ to<... ¶miech na sali, a prokuratorek spalony !Smile
Pozdrowienia, KML

_________________
Take a look to the sky... just before you die!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pi± Sie 08, 2003 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chce mi sie juz rozpisywac ale
xza te kartoflowy granatnik mona jeszcze dowalic
paragraf z KK (juz nr nie opamietam) - kto sprowadza zagrozenie nazdrowi lub zycie czyjes lub w³asne podlega karze pozbawienia wolnosci do lat 5

wiec jesli rozerwie ci to pud³o i polezyszw szpitalu nie koniecznie wiecej niz 7dni masz jak w banku ten par na karku

druga opcja to taka ze bieg³y orzecze ze to uzadzenie moze w³asnie ... wybic koimus oko itp ... masz to samo ........
tyczy sie to równiez proc ,³uków itp

jesli kupisz saletre imasz jua w domu...... to mozesz spac spokoh\jnie jeslimasz trawnik aler jesli na podstawie rozpoznania operacyjnego policji np z forum wjada do ciebie do chty to wpirdola ci kraty za posiadanie MW (azotanu amonu) Shocked

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Pi± Sie 08, 2003 8:56 am    Temat postu: paragraf 22 Odpowiedz z cytatem

Cze¶æ Very Happy Exclamation
Kiedy¶ Kto¶ napisa³:
Dajcie mi cz³owieka a paragraf siê znajdzie!

Czyli wychodzi na to, ¿e jak kogo¶ chc± wsadziæ to wsadz± i nic nie uchroni normalnego cz³owieka od ## jak siê na niego upr±.
W ka¿dej chyba ustawie jest ten przys³owiowy:
paragraf 22
daj±cy mo¿liwo¶æ dowolnej interpretacji i przez to otwieraj±cy twórcze mo¿liwo¶ci dla wymiaru sprawiedliwo¶ci.

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Pi± Sie 08, 2003 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli pirotechnika w naszym kraju jest karana pod ka¿dym wzglêdem i ka¿dy z tego forum mo¿e i¶æ do pud³a a ja sobie posiadam 40 petard typu granat samo zapalaj±cy siê bez czêsci metalowch to tesz mogê i¶æ do paki?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sie 08, 2003 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sleid napisa³:
SLEID
Jeszcze jedno na wytwarzanie wyrobów pirotechnicznych lub MW jest wymagane zezwolenie którego wyrobienie jest bardzo ciê¿kie, wiêc jak my¶lisz produkcja w domu jest legalna czy nie .



Po prostu kumajcie nad tym co robicie. W domu nie krêæ kilograma prochu albo nie top pó³ kg karmelki . Mozesz zrobic po¿ar, czy qq sobie ( ale "sobie" to pó³ biedy ) albo innym domownikom / s±siadom. Po drugie dopóki sam ryzykujesz to ok, ale nie nara¿aj nikogo innego. Dlatego ja kicham na to czy robiê broñ wg prawa czy nie ( Kartofellbazooke ). Zadbam tylko o to aby nie nara¿aæ postronnych osob na ryzko. Bo moje zdrowie to MOJE i gó..o komu do tego. Co¶ jak sport ekstremalny i niech dobre mamusie nie martwi± siê o mnie Wink


Pozdr. A


PS. Czyli : nigdy nie nara¿aj nikogo na ryzyko Twoich eksperymentów a wtedy pewno nikt nie bêdzie Ciebie gnêbi³ Wink
Powrót do góry
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Pi± Sie 08, 2003 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ty pirotechmaanie posiadasz takie zezwolenie jak prowadzisz w³asn± firmê wiêc nie masz siê o co martwiæ
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sie 08, 2003 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gmichal1 napisa³:
ale ty pirotechmaanie posiadasz takie zezwolenie jak prowadzisz w³asn± firmê wiêc nie masz siê o co martwiæ


A co Wy qurna my¶licie ,¿e ja Bond z zezowleniem na zabijanie Question . Nie mam ¿adnego glejtu na eksperymenty. Takiego zreszta nie ma. Ale dyplom w jaki¶ sposób mnie chroni Wink . Swoj± dzialalno¶ci± na forum , rakiety, strona www - pokaza³em, ¿e bawiê sie piro i MW dla pasji a nie z nakazu czy robienia komu¶ na z³o¶æ. Jestem po prostu sob± Cool . A zezwolenie na zakup MW za parê dni mi siê koñczy Rolling Eyes .


Pozdr. A
Powrót do góry
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sie 08, 2003 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sleid napisa³:
.......ale sam doskonale wiesz ¿e wed³ug prawa zato jest paragraf.



O ile stanie siê komu¶ qq albo powstanie jaka¶ szkoda ( po¿ar , zniszczenia itp. ). . Paragrafy s± wyciagane wtedy gdy zdarzy siê jaki¶ wypadek albo gdy na kogo¶ trzeba "haka" Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Wrz 25, 2003 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogê wam powiedzieæ ¿e zmieszany legalny KMnO4 z dermatolem(te¿ legalny oczywi¶cie), tworzy proch, który jest nie legalny. Saletra z cukrem te¿ jest nie legalna tak jak i proch czarny. Ka¿da mieszanina pirotechniczna jest nie legalna, nawet jak wysypiesz proch z korsarza to bêdziesz w posiadaniu nielegalnej substancji. Sam rozmawia³em z doktorem chemii(spec od MW) z policji.

pozdrowienia
piroman2
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
domel



Do³±czy³: 28 Kwi 2002
Posty: 123
Sk±d: Po³udnie

PostWys³any: Nie Wrz 28, 2003 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to mówi± : Biednemu zawsze wiatr w oczy.
Jak jeste¶ szarym cz³owieczkiem to i za 5g petn czy rdx mo¿esz mieæ przesrane.Gdy masz kasê, pozycjê, plecy ... Smile to i za 10 kg tnt gó... dostaniesz, a co najwy¿ej w zawiasach.Dobry (czyt drogi) adwokat mo¿e wiele zdzia³aæ.
A Co do udowodnienia komu¶ ¿e u¿ywa amonówki jako MW uwa¿am za mocno przesadzone.To by³oby chyba do¶c trudne w praktyce no chyba ¿e razem z amonówk± u tego kogo¶ znaleziono by wiele innych MW.

Ps.Czy dymi±cy azototowy jest nielegalny jako odczynnik (tak jak np. bezwodnik octowy czy inne pó³produkty do otrzymywania narkotyków) ???
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pon Wrz 29, 2003 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ca³kowicie siê z tob± zgadzam, tak ju¿ jest, kto ma kasê ten ma w³adzê.
Co do HNO3 to nie mam pojêcia.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
DVader



Do³±czy³: 31 Gru 2003
Posty: 21

PostWys³any: Wto Lip 13, 2004 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TO JAK W KOÑCU JEST Question Czy z posiadanie PCz mo¿e kto¶co¶ mi zrobiæ , czy chodzi tylko o materia³y explozywne np TCAP ??
_________________
Pirotechnika uzale¿nia! Sad Wniosek: nie warto wiêcej oszukiwaæ siebie ¿e ju¿ z tym koniec Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Wto Lip 13, 2004 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytaj Dok³adnie to sie dowiesz ze za posiadnanie PRochu Czarnego pujdziesz siedziec jak udowodnia Ci ze ty go przechowujesz czyl np. rewizja... itp. ale zeby taki nalot ci zrobili musza miec dowody najlepszy to taki jak saiad cie podkabluje lub nagra cie na kamerce Very Happy
_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
szyszek



Do³±czy³: 12 Mar 2004
Posty: 5

PostWys³any: Pi± Lip 16, 2004 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MICHA£ napisa³:
Czytaj Dok³adnie to sie dowiesz ze za posiadnanie PRochu Czarnego pujdziesz siedziec jak udowodnia Ci ze ty go przechowujesz czyl np. rewizja... itp. ale zeby taki nalot ci zrobili musza miec dowody najlepszy to taki jak saiad cie podkabluje lub nagra cie na kamerce Very Happy
Wcale nie musza miec dowodow, wystarczy, ze bedzie im sie zdawalo, ze posiadasz MW albo inna nielegalna rzecz i moga ci zrobic wjazd na chate ot tak bez rzadnego nakazu i innych >omiñ to< jakie sa potrzebne np. w ameryce...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP