Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Silniczek rakietowy (fajerwerkowy)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Czw Mar 25, 2010 9:10 pm    Temat postu: Silniczek rakietowy (fajerwerkowy) Odpowiedz z cytatem

Witam

Kolejny ciekawy temat
(z mojego archiwum). Ró¿nica pomiêdzy SR modelarskim ( SR_M) a fajerwerkowym (SR_F) zawarta jest w dodatkach iskrz±cych (dodatki I) w paliwie.
Na zdjêciu dysza fi 9 mm, masa paliwa 40 gram; sk³ad 36 PCZ, 4 wêgiel "krupczatka do gorczycy". Czyli paliwo jednowstêgowe, z³ote choæ RU u¿ywaj± s³owo "ró¿owe" i pewno s± bli¿si prawdy.

SR_F zwykle robione s± na szybko, bez precyzji poniewa¿ ich ci±g jest mniejszy wskutek obecno¶ci dodatków I. Od takich silniczków nie wymaga siê zbyt wiele. Maj± unie¶æ siebie, patyk i ³adunek fajerwerkowy.

Film na pó¼niej. Efekt super, rakieta szybko startuje i szybko mknie oraz ci±gnie pióropusz iskier. Wstêg mo¿ê byæ 3, czwart± ju¿ trudno dostrzec. Efekt przepiêkny szczególnie je¶liby u¿yæ iskry tytanowe.

Rozpoczynam temat i mo¿e kto¶ co¶ dorzuci jak nie teraz to kiedy¶ :-0. Ciê¿ko zamieniæ PCZ na co¶ innego równie taniego i bezpiecznego.

Jeszcze raz wspomnê, ¿e SR_M na PCZ bez dodatków I, ma maks, gêsto¶æ ³adowania (równ± 1 ) ze wszystkich paliw jakie ja znam. Polecam na BOOSTERY dla rakietowców z pomorza Wink

A.
Powrót do góry
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Czw Kwi 08, 2010 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba sam z sob± bêdê pisa³ :-0

Mieszanka Iskrz±ca (w gramach): PCZ38/6Cdrz/8Fe/Ti

Cdrz - od m±ki do krupczatki (dodany dodatkowo do PCZ).
Ti - 200 - 500 mikronów, na oko da³em 0,5 gram.
Fe - krupczatka

=>Film

Minimalnie za d³uga zw³oka opó¼niacza ale SR ten poci±gn±³ by ju¿ fajerwerk. Potem poka¿ê lepszy i w dzia³aniu na niebie.

Przy okazji. Zamiast Cdrz i opi³ków mo¿na dodaæ saletry amonowej plus kilka % pamu. To info dla modelarzy rakiet :-0

Mia³em kiedy¶ profil na youtube, potem jego skasowa³em bo uzna³em ,¿e moje filmy to forma szczeniactwa (tak, tak, w koñcy doro¶lejê :-0 ).

Poniewa¿ 2 lata temu bardzo mocno wci±gna³ mnie PCZ i to co mo¿na z niego zrobiæ powróci³em na youtube gdzie umieszczê filmy w wysokiej jako¶ci i takie, ¿e ca³o¶æ bêdzie mia³a jaki¶ sens ( no i chodzi mi o darmochê w parkowaniu i ¶ci±ganiu filmików) :-0.

Mi³ego wieczoru A
Powrót do góry
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sob Kwi 10, 2010 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test silniczków fajerwerkowych z wyrzutni rurowej. Silniczki same, bez patyczka i czepca z fajerwerkami - dlatego siê krêci³y. Ale dzia³a³y SGFW (super gites full wypas). Ten dawny test by³ 10 km poza miastem gdzie mieszkam, po deszczu. Na filmie pierwsze dwa filmiki tego samego silniczka z 2 kamerek, kolejne dwa to samo czyli razem dwa silniczki i 4 ujêcia.

Test_SR_Fajer

Mieszanka iskrz±ca dwuwstêgowa: Fe/Ti a jak siê dobrze przyjrzeæ to jest trzecia wêglowa.

Jak zamknê temat poproszê o scalenie postów.

A.
Powrót do góry
Hack



Do³±czy³: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWys³any: Nie Kwi 11, 2010 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie sliniczki modelarskie na przyklad WT 2,5Ns byly bardzo dopracowane. Srednica mniejsza niz zwykle 2,5 a osiagi takie same.
Bylem modelarzem a rakietki i rakietoplany w klasie S1 moim konikiem.
Milo wspominam tamta produkcje z Otwocka, dzisiejsze silniczki modelarskie tego typu roznia sie znacznie i w wykonaniu i w dzialniu. Najpopularniejsze w modelarniach byly silniczki 2,5 i 5 Ms, czasem poza konkurencja odpalane byly 15 Ns. 5 tki byly szare oraz czarne, tak samo dzialajace tylko, ze czarne mialy wieksza zwloke o 1 s.
Silniczki do fajerwerkow sa o wiele gorszej sprawnosci, dokladnosci wykoania dyszy i ladunku.
Twoje testy A_O moze odrodza chec wykonania takiego malenstwa u kogos z nas. Ladnie to wyszlo.

_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Pon Kwi 12, 2010 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hack napisa³:
....................Silniczki do fajerwerkow sa o wiele gorszej sprawnosci, dokladnosci wykoania dyszy i ladunku.



Moje silniczki fajerwerkowe s± na oko git wykonane bo tak lubiê. Tylko masa jest fajerwerkowa wiêc silniczek jest s³abszy ale ma wystarczaj±cy impuls ca³kowity aby bardzo efektownie wynie¶æ fajerwerk co potem poka¿ê.

Ni¿ej macie filmik o wysokiej jako¶ci na youtube. Jak pisa³em wcze¶niej, dojrzewam ( Wink ) i na tym koncie bêdzie tylko to co sporo "wa¿y", bêdzie dobre jako¶ciowo i mia³o pewien sens i cel. ¯adnej szpanerki nie bêdzie :-0


=>FILM


Mi³ego wieczoru A

PS. Te same silniczki lataj± na filmiku z podanym wy¿ej linkiem, przypomnê TU
Powrót do góry
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Pon Kwi 12, 2010 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa³:
¯adnej szpanerki nie bêdzie :-0

A u mnie, a i owszem Razz

Filmy odgrzebane z czelu¶ci dysku twardego... Pierwsze dwa podej¶cia do silnika fajerwerkowego 20mm. Przez pierwsze ~1,5s pali siê paliwo w kanale a nastêpne ~2,5s to "papieros".
Paliwo o sk³adzie KNO3, C i S w proporcjach trochê innych ni¿ typowy proch (jak kogo¶ to interesuje to mogê sprawdziæ ile %) mielone dok³adnie w kulowcu i na ka¿dy 1g mieszanki dodane 0,25g Fe granulat/proszek.
Masa paliwa w silniczkach ~30g.
Silniczek nr 2 nie usiedzia³ na miejscu.. podczas prasowania by³a zbyt du¿a ilo¶æ dodanej wody co zaowocowa³o powstaniem pêkniêæ w paliwie i w konsekwencji, prawdopodobnie, wystrzeleniem zatyczki.

Mam chyba gdzie¶ filmiki z ciekawszymi efektami (np. dodatek Ti) ale muszê poszukaæ Wink


Pozdro,
Irek

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!


Ostatnio zmieniony przez IrkaceK dnia Czw Pa¼ 20, 2011 9:11 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Wto Kwi 13, 2010 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IrkaceK napisa³:
A_O napisa³:
¯adnej szpanerki nie bêdzie :-0

A u mnie, a i owszem Razz

.. Pierwsze dwa podej¶cia do silnika fajerwerkowego 20mm. Przez pierwsze ~1,5s pali siê paliwo w kanale a nastêpne ~2,5s to "papieros".


Szpanerka to u mnie fugasy, bazooki itp :-0. Super praca silniczka, czas aby pokazaæ szelki wynoszone na silniczkach. Szelka z doklejon± kometk± jednak wznosi siê w sposób podobnie efektowny.

Widaæ robotê PROFI :-0

Dopisane => Macie film udanej rakietki choæ sam rozprysk nie by³ imponuj±cy ale có¿ oczekiwaæ od 17 gram gwiazdek :-0

=>FILM

Mi³ego dnia A
Powrót do góry
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Lip 02, 2010 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co¶ czujê, ¿e sam z soba bêdê pisa³ :-0

Silniczek fajerwerkowy na tyle mnie krêci, ¿e wrócê do testu z nimi a to dziêki pokonaniu przeszkody jak± by³ brak patyczków. U¿ywa³em cieñkich ga³±¿ki jakie¶ ³odygi dzikich krzewów ale .............. zmienna waga, krzywe by³y i same z nimi problemy.

Na allegro patyczki robi i sprzedaje go¶ciu o nicku Stolarstwo2009 obecnie ich w ofercie nie ma ale trzeba napisaæ i pewno je wystawi. Maj± d³. 1200 mm, fi 8 mm i s± abo nie s± ryflowane (te s± nieco lepsze). Potem dam zdjêcie do nich. Ich wada - s± minimalnie za ciê¿kie ale z tym sobie idzie poradziæ (lepszy jako¶ciowo silniczek i nieco mniej ³adunku fajerwerkowego).

Najwiêksz± trudno¶æ u mnie stanowi ok. 2 sekundowa zw³oka (powtarzalna ! ) liczona od startu a nie koñca pracy silniczka. Tu odwrotnie ni¿ w modelarstwie rakietowym, zadzia³anie rakietki musi odbyæ siê na niewielkiej wysoko¶ci (20-30m), gdy silniczek ju¿ zaczyna koñczyæ pracê. Im potem wy¿ej to poleci, tym gorszy efekt dla oczu. Byæ mo¿e trzeba bêdzie zwiekszyæ nawa¿kê gwiazdek aby rakietka wznios³a siê ni¿ej. Obecnie czekam na deszcz.

Zakoñczona aukcja z patykami =>TU .

Testy piro s± u mnie bardzo sporadyczne ale nie piszê to z powodu jaki¶ obaw :-0


A.
Powrót do góry
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Pon Lip 05, 2010 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa³:
Silniczek fajerwerkowy na tyle mnie krêci, ¿e wrócê do testu z nimi


Ale za nim on poleci test statyczny w celu okre¶lenia zw³oki i czy praca wygl±da na oko prawid³owo. Wygl±da, ¿e jest ok, opó¼nienie wynosi 2,3 s (liczê od rozpoczêcia pracy !).

=> Test

Po zakoñczeniu poklejê swoje teksty.

A.
Powrót do góry
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Wto Lip 06, 2010 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja opisze swoje rakietki. S¡ malutkie, bo takie najbardziej lubiê.
Paliwo:
KNO3- 65g
Cukier puder-32g
Wêgiel-1g
Magnez-1g
Al B. 000- 1g
Czyli zwyk³a S&C z dodatkami Razz
A produkcja wygl±da tak: Do rurki papierowej o wym. 5cm d³ugo¶ci i 1cm ¶rednicy ubijam 5mm gipsu z niewielkim dodatkiem wody. Na to idzie 3cm paliwa mocno ubitego. Potem zatyczka z gipsu 5mm, dziurk± na lont i na to 0,5g Fb i jeszcze jedna zatyczka z gipsu. Kana³ wiercê razem z dysz± wiert³em 3-2,5mm nale¿y przewierciæ dyszê i 25mm paliwa. Czyli razem 30mm.

Próbowa³em te¿ silniczki na P. CZ. z mielonych odczynników od pana Irka.
Korpus i dysza tak jak poprzednio. Dziurka dyszy - 5mm kana³- prawie do koñca paliwa.
Efekt - praca silnika bardzo szybka, od razu zrywa siê z ziemi.

Spróbowa³em te¿ podobny silnik ze spalaniem czo³owym. Dziurka dyszy -3,5mm Lot wolny jak w przypadku s&c, ale taki bardziej chwiej±cy siê.

Filmy z kilku rakietek na s&c, jako¶æ s³aba ale i tak nie za du¿o widaæ


http://www.youtube.com/watch?v=T5rjrCwy8sk

filmów z rakietek na p.cz nie mam Sad

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

IrkaceK: Ma³e sprostowanie. Oczywi¶cie nie sprzedajê prochu czarnego, a zmielone, odwa¿one i spakowane osobno sk³adniki.
Dok³adnie chodzi o to: Link
Odno¶nie tematu silniczków, to mo¿liwe, ¿e w niedalekiej przysz³o¶ci poszukam p³ytki gdzie mam zgrane parê testów Wink

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..


Ostatnio zmieniony przez Spanner dnia Sro Lip 07, 2010 11:11 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hack



Do³±czy³: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWys³any: Sro Lip 07, 2010 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno nie widzialem nowej rakietki wykonanej przez nowego czlowieka na tym forum.
Twoje kijanki zadzialaly.
Dynamiczny start, sklad paliwa ciekawy, prosta technologia.

_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sro Lip 07, 2010 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na filmiku =>Nieudane_Testy pokaza³em próby sprzed 2 lat. Nie potrafi³em wtedy dobraæ zw³oki, brak³o natchnienia, zapa³u, czasu, czyli odechcia³o siê mi. Mniej chodzi³o mi o sam rozprysk a bardziej o odpowiedni± wysoko¶æ wyniesienia fajerwerku.

Na filmie 24 test udany, je¶li chodzi o start i zw³okê. Paliwa 37 gram, nawa¿ka gwiazdek dragonkowych 60 gram. Rozprysk s³aby ale nie chodzi³o mi o niego ale wrócê do tego. Patyk 35 gram, d³. 90 cm.
Paliwo : 100g PCZ+30g wêgiel drobny+ 1 g Ti (u¿yto 37 gram na 1 silniczek)


=> Test 24

Filmik o wysokiej jako¶ci => TU

Warto przetestowaæ paliwo z cukrem i Mg (s±dzê, ¿e Al mo¿na pomin±æ i byæ mo¿e wêgiel). Doda siê do niego Ti wiêc i tak uzyskamy piêkn± wstêgê tytanow±.


A.
Powrót do góry
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lip 08, 2010 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spanner napisa³:
Proszê opisz dok³adniej twoje dragonki. Very Happy


Nie napiszê Ci o moich dragonkach i nie dlatego, ¿e s± ¶ci¶le tajne bo temat o nich jest. Ja to dok³adnie opiszê ale gdzie indziej. Temat to do¶æ obszerny wiêc chyba ju¿ nadszed³ czas abym napisa³ Wam o moim planie tak sporym chyba jak lot rakiety na 10 km i te¿ czasami mam wra¿enie, ¿e prêdzej moje wnuki skoñcz± gimnazjum ni¿ …….

Od 2 lat zbieram materia³y (z przerwami) do ksi±¿ki o pirotechnice. Mo¿na j± napisaæ metod± 1 z 2 albo z 5 - ciu albo i nawet 1/3 z jednej. Wg tych metod napisanie ksi±¿ki zajmie od jednego tygodnia do kilku m-cy. Ja jednak piszê wg innej metody : WSCN. Czyli Wszystko Sprawdzê zanim Co¶ Napiszê. Mam ju¿ sporo materia³u, ale sporo jeszcze brakuje. Temat dotyczy³ bêdzie tego, co mo¿na zrobiæ z PCZ. A mo¿na zrobiæ tyle, ¿e szok Shocked.

Czy napiszê t± ksi±¿kê nie wiem bo nie wiem czy mnie to przedsiêwziêcie kosztami nie zaj…ie. Napisaæ czarno-bia³± to kijowo, kolorowa natomiast sporo kosztuje plus inne problemy - najwy¿ej oddam Wam za darmo :-0. Nie cieszyæ siê za szybko, bo jeszcze sporo mi brakuje np. ¿abka, gdzie to testowaæ skoro trzeba pod³o¿a twardego najlepiej beton albo asfalt.

Przy okazji nie traktujcie mojego profilu na youtube po kole¿eñsku, czyli kto¶ mnie zaprasza a ja milczê i nie odpowiadam na zaproszenie. Po prostu dla mnie youtube jest tylko darmowym serwerem i tylko tyle, bo net mnie ju¿ solidnie zmêczy³ :-0. Piszê to aby kto¶ nie odebra³, ¿e jestem niegrzeczny.

W zasadzie temat SR mam ukoñczony, ale ten rozprysk jeszcze poprawie. Rakieta do¶æ wo³owato startuje, ale jest do¶æ silnie obci±¿ona. Mieszanki fajerwerkowej jest 2 razy tyle co paliwa a dochodzi korpus, dysza, zatyczka, kij.

Szybciej bym t± ksi±¿ka napisa³ gdyby nie gitara, ale bez niej nie da rady i¶æ mi przez ¿ycie. Gitara to wspania³y relaks i hobby i niestety czas
muszê podzieliæ :-0.

Oprócz ¿abki zosta³ mi Rzymski Ogieñ i fajerwerki wodne ale tych chyba nie ruszê bo nie ma tego jak testowaæ. Chyba, ¿e da radê w wiadrze :-0. Poruszê tylko temat o fajerwerkach prostych bo s± i z³o¿one ale to temat na kolejne 5 lat zbierania materia³ów :-0

Nie komentujcie mojego pomys³u. Nie ma pewno¶ci, ¿e pomys³ wdro¿ê choæ bardzo bym chcia³.

A.


PS. Ze 2 lata jeszcze mi zejdzie. I moje testy - je¶li je czasami robiê - dotycz± tylko tej ksi±¿ki.
Powrót do góry
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sob Lip 10, 2010 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamordujesz mnie Spanner :-0. Temat jak robiê giwazdki jest w temacie o gwiazdkach. Metoda z NC lakiernicz± plus primerowanie metod± "na michê".

Tak wygl±daj± moje gwiazdki i nie wiem po co Wam one takie foremne jak kula. Im wiêksza powierzchnia tym ³atwiejszy zap³on. Jak kto¶ chce mo¿e je rozfrakcjonowaæ na mniejsze i wiêksze. Te drobnijesze mo¿na u¿yæ jako no¶nik. Uzyskacie dodatkowy i przepiêkny efekt dragonkowy.

Tym razem w czepcu rakietki jest fleszbag ale czekam na deszcz.

A.
Powrót do góry
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Nie Lip 11, 2010 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie ¿e co¶ napisa³e¶, jednak ani w temacie o gwiazdkach, ani o dragonach twojego postu nie znalaz³em Sad

Nowe rakietki, http://www.youtube.com/watch?v=ioGDGkA78eg
Pozdrawiam.

scalone

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Wto Lip 13, 2010 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lamerwd napisa³:
No skoro nie znalaz³e¶ to mo¿e tu: http://forumpirotechniczne.pl/viewtopic.php?t=435&start=0 pierwsza strona.


Ch³opakowi chodzi³o o moje wypociny (o dragonach twojego postu nie znalaz³em) a nie wie, ¿e na tym forum mia³em kilka wcieleñ :-0

Spaner. Zamocuj ciê¿szy ³adunek fajerwerkowy do silniczka. Lepiej by by³o aby ni¿ej dawa³o efekt, z wyj±tkiem petardy poniewa¿ przypomina mi wtedy PSP czyli piro straszak do ptaków :-0

A.
Powrót do góry
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Sro Lip 14, 2010 6:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rakieta da³a efekt nisko, bo mam problem z dobraniem opó¼niacza. Albo wybucha za wcze¶nie albo za pó¼no.
_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Pon Lip 19, 2010 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jadnak uda³o mi siê znale¼æ co¶ co idealnie nadaje siê na patyczek - stabilizator.

Pewien patyk ¶wie¿o zerwany ma masê 69 g, po wyschniêciu ma masê 34 g. Jest giêtki, nie ³amiê siê po do¶æ mocnym zgiêciu. Patyk o tej samej d³. jest l¿ejszy od tego zamawianego ze stolarni. Nie ma sensu wiêc co¶ kupowaæ skoro natura sama daje nam gratis idealne patyki.

Liczê na to, ¿e kto¶ z Was napisze co to za ro¶lina.

Nadal u mnie za sucho na testy.

A.
Powrót do góry
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Pon Lip 19, 2010 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to nie jest czasem zwyk³y, dziki s³onecznik? Po wysoko¶ci i kszta³cie li¶ci tak mi siê kojarzy.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
bazyl94



Do³±czy³: 08 Lip 2010
Posty: 23

PostWys³any: Pon Lip 19, 2010 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde genialne widzia³em kiedy¶ tak± ro¶linkê w ¶rodku jest pusta i ma tak± swoist± g±bkê tak?
A tak wg to po sylwku nazbieralem jakie¶ 50 szt ró¿nych patyków od rakiet kupnych wiêc mam jeszczê trochê Smile (kto zbiera ten ma) Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP