Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Perhydrol + KMno4

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SZYSZKA901202



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 39
Skąd: Z wybuchu

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 12:05 am    Temat postu: Perhydrol + KMno4 Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zajołem się ciekawym zjawiskiem a mianowicie perhydrol + nadmanganian potasu który bardzo szybko uwalnia tlen z perhydrolu przez co butelka wybucha ja robie to w taki sposób wlewam trosze perhydrolu na dno i wsypuje na chusteczkę wsypuje łyżeczkę nadmanganianu po czym zrobię z tego małe zawiniątko i związuje nitka i zostawiam 10cm nitki wkładam delikatnie ten mały pakuneczek i nakładam korek na nitkę ze by nie wpadło i wystarczy delikatnie przechylić butelkę i 1.5sek i boom, należy się odsunąć od tego ponieważ jak wybucha może pochlapać nadmanganianem a zmyć go nie jest łatwo.
http://www.youtube.com/watch?v=hKYZuVjNAe4
Jak by to kogoś ciekawiło to nie mój głos na filmie
niestety zawsze ktoś sie musi w nieodpowiednim momęcie odezwać czystą polszczyzną :-/


to co zostało po wybuchu

_________________
Zapraszam do oglądania moich filmów na YouTube
www.youtube.com/user/parkourlja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
jacek91



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: się biorą dzieci ?

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem to zły pomysł bo jak Ci kmno4 wpadnie przez przypadek do h2o2 tuż po zakręceniu i tego nie zauważysz to może Ci łapki pokaleczyć, na dodatek to jest słaby efekt, lepiej już sobie kupić małe pikolalaki za 2 zł i będziesz miał taki sam huk tylko sobie krzywdy nie zrobisz. po za tym kmno4 i h2o2 nie są mile widziane w środowisku naturalnym. Wytrzymałość tych butelek (6,5 atm) nijak się ma do solidnego korpusu własnej roboty (100 atm i więcej)

http://morony.pl/?p=458 - tu macie przykład że eksplozja platikowej butelki jest niebezpieczna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SZYSZKA901202



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 39
Skąd: Z wybuchu

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kmno4 nie wpadnie na pewno jest bardzo dobrze umocowane i zabezpieczone nie namawiam nikogo do tego a petardy robię sam nie kupuje szkoda pieniędzy zresztą z dobrym skutkiem sam sobie zobacz na moim profilu na Youtube. Nie robiłem tego dla tego że zależało mi na efekcie petardy tylko dla samego fajnego napompowania butelki, i nie wiem dlaczego porównujesz mentosy z colą do tej reakcji.
_________________
Zapraszam do oglądania moich filmów na YouTube
www.youtube.com/user/parkourlja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Lechu



Dołączył: 22 Lis 2004
Posty: 470

PostWysłany: Wto Maj 04, 2010 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam ze odkopuje ten temat, ale od pewnego czasu zastanawiam sie nad urzyciem wlasnie reakcji redox H2O2 z KMnO4 w innym celu niz petarda.

Otorz chodzi mi o zrozumienie dzialania silnikow rakietowych lub wytwornic czynnika dla turbopomp zasialnych wlasnie perhydrolem katalizowanym jakims katalizatorem. O tlenku srebra i platyny mozna zapomniec, tlenki aluminium i cynku sa malo wydajne, najdostepniejszy jest wlasnie KMnO4.

Tutaj pojawia sie pytanie do kolegi SZYSZKA901202: jaka byla proporcja perhydrolu do nadmanganianu? Czy po reakcji zostalo duzo nieprzereagowanych substratow? Jak dlugo trwalo budowanie sie cisnienia do wybuchu?

_________________
"Tutaj spoczywa Butch, niech Pan go dogląda. Spust naciskał szybko, wolno broń wyciągał".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
SZYSZKA901202



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 39
Skąd: Z wybuchu

PostWysłany: Wto Maj 04, 2010 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Perhydrol to około 50-60ml a Kmno4 to około 3-5g bo robiłem to tak na oko nie doważałem składników a resztki po reakcji dosyć sporo jak widać na pierwszym filmie w linku i zamieszczonym zdjęciu.
_________________
Zapraszam do oglądania moich filmów na YouTube
www.youtube.com/user/parkourlja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP