Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Dotacja forum

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  

Czy wy¶lesz dotacje na forum?
Tak
62%
 62%  [ 20 ]
Tak, ale tylko je¿eli forum bêdzie ulepszone
12%
 12%  [ 4 ]
Nie
25%
 25%  [ 8 ]
Wszystkich G³osów : 32

Autor Wiadomo¶æ
HNIW



Do³±czy³: 14 Kwi 2002
Posty: 359

PostWys³any: Sro Sty 06, 2010 10:53 am    Temat postu: Dotacja forum Odpowiedz z cytatem

Jak pewnie ostatnio zauwa¿yli¶cie, co jaki¶ czas forum nie jest dostêpne i to czasami na okres kilku dni. Z powodów czêstych awarii ³±cza do serwera oraz sprzêtu, jestem zmuszony przenie¶æ wszystko na nowy serwer do dedykowanego hosting center. Ju¿ wcze¶niej podj±³em kroki aby przenie¶æ forum z domeny darmowej pirotechnika.one.pl, która w ka¿dym momencie mog³a przestaæ dzia³aæ, na p³atn± domene forumpirotechniczne.pl.

Do tej pory forum by³o darmowe i chce aby takie pozosta³o ale utrzymanie go na dobrym poziomie technicznym oraz rozwój wymagaj± dodatkowych kosztów. Dlatego umie¶ci³em na stronie przycisk dotacji. Je¿eli kto¶ ma pare wolnych groszy to mo¿e je wys³aæ na konto forum za pomoc± konta paypal lub przy u¿yciu karty kredytowej. To jest najlepsza metoda p³atno¶ci przy jednoczesnym zachowaniu anonimowo¶ci p³ac±cego. Mo¿ecie te¿ zrobiæ przelew bezpo¶rednio na konto firmowe:

Tandem Networks
63 1050 1461 1000 0023 1230 1670
Z dopiskiem, za forum.

W ci±gu 1-2 miesiêcy powinno ju¿ wszystko dzia³aæ na nowym serwerze z ³±czem BGP w serwerowni w Krakowie. Znacz±co poprawi to niezawodno¶æ oraz w pewnym stopniu prêdko¶æ. Je¿eli system dotacji siê sprawdzi to uruchomie tak¿e wymiane literatury z u¿yciem ftp/http tak aby ³atwo mo¿na wymieniæ siê ksi±¿kami i innymi artyku³ami.


Ostatnio zmieniony przez HNIW dnia Sob Lut 20, 2010 2:45 pm, w ca³o¶ci zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
HNIW



Do³±czy³: 14 Kwi 2002
Posty: 359

PostWys³any: Sro Sty 06, 2010 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisa³em, nie trzeba mieæ konta w paypal. Na dole strony macie :

"Nie masz konta PayPal?
U¿yj karty debetowej lub kredytowej. Kontynuuj"

Wtedy mo¿na zap³aciæ dowoln± kart± debetow± lub kredytow±, któr± mo¿na p³aciæ w internecie.

Paypal jest wygodniejszy i mniej jest potem rozliczania z US bo wszystko mam jako jedn± tranzakcje a nie kilkana¶cie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Tchemik



Do³±czy³: 11 Sty 2004
Posty: 496
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Sro Sty 06, 2010 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HNIW napisa³:
Wtedy mo¿na zap³aciæ dowoln± kart± debetow± lub kredytow±, któr± mo¿na p³aciæ w internecie.


A jak sie takowej nie posiada...

Ja tez z checia sie dorzuce ale nie mam jak...

J.

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
HNIW



Do³±czy³: 14 Kwi 2002
Posty: 359

PostWys³any: Sro Sty 06, 2010 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tchemik napisa³:

A jak sie takowej nie posiada...

Ja tez z checia sie dorzuce ale nie mam jak...

J.


Ju¿ g³ówny post zaktualizowany.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sro Sty 06, 2010 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Git, jestem za i wp³ata dokonana.

pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
_Vincenzo_



Do³±czy³: 03 Lip 2003
Posty: 253
Sk±d: z MatPlanety

PostWys³any: Sro Sty 06, 2010 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie¶ specjalne ¿yczenia co do tytu³u wp³aty?? Ostatnio jak pamiêtam (a lata ju¿ minê³y) by³o "Za ksi±¿kê o forum" Wink
Teraz co¶ podobnego czy b±d¼ co?

_________________
_Vincenzo_
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
HNIW



Do³±czy³: 14 Kwi 2002
Posty: 359

PostWys³any: Czw Sty 07, 2010 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej po prostu "Za forum".
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
DeTonix



Do³±czy³: 13 Maj 2003
Posty: 170
Sk±d: Kresy...

PostWys³any: Czw Sty 07, 2010 1:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Posz³o, PayPalem ale bez dopisku, jakby ka¿dy z u¿ytkowników kopsn±³ choæby jedno piwo....
grosz do grosza i bêdzie kokosza.... Laughing
Pzdr

_________________
Memento Mori................
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
_Vincenzo_



Do³±czy³: 03 Lip 2003
Posty: 253
Sk±d: z MatPlanety

PostWys³any: Czw Sty 07, 2010 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, a wiêc wys³ane Smile
_________________
_Vincenzo_
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
_Vincenzo_



Do³±czy³: 03 Lip 2003
Posty: 253
Sk±d: z MatPlanety

PostWys³any: Pi± Sty 08, 2010 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smok napisa³:

Jedyne co na forum trochê irytuje to niemo¿liwo¶æ wypowiadania siê i pomocy innym... Pozdrawiam.


Wypowiadaæ siê mo¿esz w okre¶lonych komnatach. Bêdziesz pisa³ z sensem, dostaniesz szersz± gamê wyboru. To taka specyficzna wersja selekcji naturalnej.

_________________
_Vincenzo_
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Firefighter



Do³±czy³: 26 Wrz 2002
Posty: 56
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pi± Sty 08, 2010 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edward Gierek napisa³:
Pomo¿ecie...?

Pomo¿emy.

_________________
Pozdr., FF.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Hack



Do³±czy³: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWys³any: Pi± Sty 08, 2010 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, trzeba wesprzec najfajniejsze forum piro.
_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Nie Sty 10, 2010 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pomoc zwi±zana z forum polega na tym, ¿e mogê udostêpniæ serwer ( kupiony na www.nazwa.pl ) na parkowanie filmów i zdjêæ a bez tych za³±czników forum znacznie traci na jako¶ci. Kiedy¶ pcha³em kopiê ciekawszych plików na http://forumpirotechniczne.pl/www2 ale od roku nie mam ju¿ tam dostêpu ( przez format kompa ). Teraz jak znajdê co¶ ciekawego i mam na to ochotê Smile to wrzucam na http://www.theoreticalscience.pl/Forum_Piro/. Ten serwer to raczej moja pomy³ka a kosztuje co¶ oko³o 500 zeta/rok ( jak przyjedzie faktura to bêdê wiedzia³ dok³adniej ). Wiêc dla tego forum mogê jego d³u¿ej utrzymaæ ale jak d³ugo nie wiem.

Gdyby by³o zainteresowanie, mogê 2- 3 osobom daæ has³o webowskie do serwera. Osoby te musz± byæ moderatorami aby dopisywaæ „kopia na forum_piro_2”.

A.
Powrót do góry
HNIW



Do³±czy³: 14 Kwi 2002
Posty: 359

PostWys³any: Nie Sty 10, 2010 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale na forum ju¿ od dawna mo¿na dawaæ za³±czniki. Co prawda ich wielko¶æ jest ograniczona ale upowa¿nieni i moderatorzy maj± 50MB do dyspozycji co spokojnie wystarczy na 100 zdjêæ. Pozostali maj± 5MB.

Po przeniesieniu do nowej serwerowni postaram siê uruchomiæ komnate "literatura" na forum oraz umo¿liwie dodawanie wiêkszych za³±czników w postaci djvu czy pdf. Wszystko zale¿y od tego czy dofinansowanie forum wystarczy na pokrycie rosn±cego zu¿ycia ³±cza przy ¶ci±ganiu wiêkszych plików.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Pon Sty 11, 2010 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HNIW napisa³:
Ale na forum ju¿ od dawna mo¿na dawaæ za³±czniki.

.


Gdyby nie moja praca przenoszenia plików na ww2, na forum by³o do diab³a dziur Wink . Do dzi¶ znaczna wiêkszo¶æ woli podaæ zewnêtrzne linki do zdjêæ i filmów ze szkod± dla tego forum.

Masz racjê, nie ma co aby¶ ponosi³ koszta w 100 % na utrzymanie forum ale podejd¼ do tego psychologicznie. Dobrowolnie zbierzesz na cukierki, mo¿e nieco wiêcej ale tylko w 1-ym roku, potem o tym zapomn±. Lepiej by by³o jawnie podaæ, ¿e masz kosztów np. AAAAA zeta i tyle a tyle ci wp³ynê³o. Innych by to mobilizowa³o i zachêca³o do wp³aty. Og³oszeniodawców musisz "zmobilizowaæ" Ty albo kto¶ w Twoim imieniu.

Ruscy testuj± p³acenie za czytanie forum ale wg mnie forum im prêdzej zdechnie ni¿ na nim zarobi±. To nie te ilo¶ci wej¶æ co na forum elektroda czy gitarowe.

Ja ci wp³acê jak skasujê swój serwer bo wykup jego to by³a pomy³ka Rolling Eyes

Przy okazji wczoraj na discovery pokazali firmê co wyburzy³a kilkadziesi±t mostów ( odpowiada³ za to ch³opak 26 lat, syn w³a¶ciciela aby by³o jasne ). Piêkne ujêcia, serce mocniej mi zabi³o. Od razu pomy¶la³em sobie o pewnej sentencji

"¯ycie ma w nosie Twoje plany" Wink ( dzi¶ mogê wkleiæ u¶miech ale kiedy¶ nie by³o mi do ¶miechu )

Mam spalony komp ale od czego s± s±siedzi Question Wink

A.
Powrót do góry
HNIW



Do³±czy³: 14 Kwi 2002
Posty: 359

PostWys³any: Pon Sty 11, 2010 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarabianie na forum to by by³a jaka¶ pomy³ka. Nasze zainteresowanie jest do¶æ specyficzne wiêc ogl±dalno¶æ raczej jest znikoma. W dofinansowaniu chodzi o pokrycie podstawowych kosztów jak domeny czy wykorzystanie ³±cza. Póki utrzymanie forum nie kosztowa³o mnie nic poza moj± prac± to nie by³o problemów. Co innego jest w³o¿yæ prace a co innego jeszcze kase do tego dok³adaæ.

Je¿eli chodzi o dok³adne koszty to nie da siê tego w prosty sposób oszacowaæ. Po pierwsze nowy serwer nie bêdzie obs³ugiwa³ forum ale te¿ pare innych stron z których korzystam. Po drugie dostêp do lepszego ³±cza oraz serwerowni z prawdziwego zdarzenia mam za³atwiony po znajomo¶ci na zasadzie handlu wymiennego a nie rocznych op³at.

Na razie z tego co widze, darowizny na pewno pokryj± koszt domeny. Chce te¿ daæ dostêp do literatury aby w ³atwy sposób mo¿na dostaæ siê do pozycji takich jak Urbañski, Fedoroff. Ju¿ pierwsze przymiarki robie do ustandaryzowania djvu wraz z OCR. To jednak spowoduje znacznie wiêksze obci±¿enie ³±cza bo przyk³adowo jeden tom encyklopedii fedoroff przy najlepszej kompresji zajmuje 16MB a jest ich 10 Smile Ogólnie mam kilka GB literatury zwi±zanej z piro i mat. wyb.
Jak ludzie bêd± wp³acaæ to bêdê wiêcej wrzuca³ (inni te¿ bêd± mogli dodawaæ pozycje) a jak nie to skoñczy siê na kilku ksi±¿kach. My¶le, ¿e na pocz±tek to wystarczaj±ca mobilizacja.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sro Lut 03, 2010 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa³:
....Ruscy testuj± p³acenie za czytanie forum ale wg mnie forum im prêdzej zdechnie ni¿ na nim zarobi±.


No i mo¿na czytaæ bez p³acenia hehe czy pisaæ nie wiem. ¯ycie ich do pionu sprowadzi³o, piro to nawet nie gitara gdzie ludków jest znacznie wiêcej a i tam nie ma p³acenia. Ok, dobrowolno¶æ w p³aceniu jak najbardziej.

Kasujê swoja stronê domow±, znudzi³a siê mi, pewno to skutek tego, ¿e ju¿ wszed³em w 2 po³owê wieku ¿ycia :-0. Jak by by³ jaki¶ m³ody pasjonat piro to oddam jemu j± ( oczywi¶cie pust± ) Wink .



A.
Powrót do góry
oktogenek



Do³±czy³: 15 Kwi 2002
Posty: 415

PostWys³any: Czw Lut 04, 2010 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorzuci³em parê z³otych te¿, szkoda by by³o tego forum
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP