Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Bateria pirotechniczna 1"
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sro Sty 06, 2010 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postanowi³em to stworzyæ jako osobny temat.
Co do pozbierania bateryjek po sylwestrze to dobry pomys³. Przy czym te raz ju¿ wykorzystane bateryjki d³ugo nie wytrzymaj± je¶li nie wzmocni siê zatyczek. Niestety s± one kruche i do¶æ ³atwo ulegaj± zniszczeniu.


===== edit

GUN_1917 napisa³:
u mnie w piwnicy niektore juz 3 rok leza i nie sypia sie wcale


Tak same z siebie siê nie sypi±, po ponownym ich u¿yciu lub dwóch wystrza³ach zatyczki mog± nie wytrzymaæ. Chocia¿ pewnie wszystko zale¿y od ilo¶ci prochu i innych..

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.


Ostatnio zmieniony przez Piroman2 dnia Sro Sty 06, 2010 4:16 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Nie Sty 10, 2010 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Glinka nie mo¿e byæ wodoutwardzalna a przez wysychanie. Chiñczyk przygotuje glinkê w ilo¶ciach tonowych, sobie to le¿akuje i nie mo¿e po prostu stwardnieæ tak jak twardnieje cement. Wg mnie konstrukcja szeleczek w wyrzutni jak± pokaza³em jest zbyt z³o¿ona a ¶cie¿ka ogniowa te¿ zbyt pracoch³onna. Chiñczyk wybierze konstrukcjê bardziej z³o¿on± bo kto jemu podskoczy z kosztami pracy Question. Glinka ma sens w rurze ( na dole ) bo nadaje ciê¿ar baterii a musi staæ ona stabilnie.

Racjê ma B&G, ¿e takie zabawki w Polsce nie s± op³acalne w produkcji. Je¶li, to tylko szukaæ czego¶ co kupi przemys³.

Poka¿ê swoj± propozycjê ale za jaki¶ czas. Chwilowo mam utrudniony dostêp do konta wiêc rzadko tu wchodzê.

A.
Powrót do góry
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sob Sty 23, 2010 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa³:
... Wg mnie konstrukcja szeleczek w wyrzutni jak± pokaza³em jest zbyt z³o¿ona a ¶cie¿ka ogniowa te¿ zbyt pracoch³onna.


Pierwszy test szeleczki dragonkowej. Nawa¿ka dragonek ok. 20 gram, lift 4 gram, szeleczka 35 gram. Trochê za s³aby rozrzut i gwiazdeczki utraci³y nieco z efektu dragonkowego co muszê wyja¶niæ bo bez obtoczenia trzaska³o sporo g³o¶niej. Podejrzewam, ¿e lepiszcze dekstrynowe wniknê³o w pory dragonek co je popsu³o.

Lont - opó¼niacz pu¶ci³em bokiem tulejki co siê sprawdzi³o. Bez glinki, same zatyczki. Szeleczkê robi siê bardzo szybko, na pewno szybciej ni¿ chiñska z uwzglêdnieniem ,¿e te sko¶nookich mog± byæ robione w czê¶ci maszynowo.

==> FILM

Je¶li pierwszy test wychodzi za 1 razem to znaczy, ¿e temat jest bardzo prosty. Ale komplikacji siê nie spodziewa³em :-0

A.
Powrót do góry
konrad65



Do³±czy³: 02 Cze 2009
Posty: 17
Sk±d: Nie wiem

PostWys³any: Sob Sty 23, 2010 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿na wiedzieæ jaki brust (³adunek rozrywaj±cy)????
_________________
Koniec z piro z powodu wypadku, pewna mieszanka zapali³a mi siê na grzejniku ;/ zakaz rodziców....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sob Sty 23, 2010 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konrad65 napisa³:
Mo¿na wiedzieæ jaki brust ????


Napisz nam jaka mieszanka piro zapali³a Ci siê na grzejniku bo obstawiam nie piro a jaki¶ nadtlenek a to mnie i czego¶ nauczy bo po to wchodzê na forum. Chcê siê czego¶ nowego nauczyæ.

Burst to mieszank± spod drobnego sita, jak± obtacza³em gwiazdki czyli : kclo3/Mg/NClak : 50/40/10 ale zrezygnujê z niego i wrócê co tego co kiedy¶ sprawdzi³em czyli mieszanek z dodatkiem gipsu i bez Mg. Opisze to ale jak porobiê testy.

Przy okazji, Jaki¶ ch³opak w sylwestra postawil na ziemi jakiego¶ ma³ego gniota, pude³ko, mini bateria. Dzia³anie .......... szok i uznanie Shocked . Po prostu super. Bateria mini szeleczek dragonkowych, sporo ¶wiat³a. Nie wiem co to by³o (rynkowa nazwa ) Shocked . Na oko znacznie mniejsze ni¿ testowana przeze mnie bateria a efekt znacznie lepszy Shocked


A.
Powrót do góry
konrad65



Do³±czy³: 02 Cze 2009
Posty: 17
Sk±d: Nie wiem

PostWys³any: Nie Sty 24, 2010 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiêc by³o to tak przygotowania do sylwestra sz³y pe³n± par± na grzejniku suszy³o siê 100g H3 granulowanego,100g SSA granulowanego ry¿ pokrywany H3 gwiazdki ¿ó³te,Red TT ,green TT no i wszystko by³o dobrze dopóki nie us³ysza³em syku i dymu,ognia wszystko zaczê³o siê paliæ na szczê¶cie po¿ar zosta³ ugaszony spali³a siê terakota,dywan,firanki w pokoju ¶mierdzia³o z klika dni.Doszed³em do wniosku ¿e albo zapali³y mi siê red tt albo green tt bo z tego miejsca najpierw poszed³ i ogieñ ale pewno¶ci nie mam Sad
_________________
Koniec z piro z powodu wypadku, pewna mieszanka zapali³a mi siê na grzejniku ;/ zakaz rodziców....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sqasz5555



Do³±czy³: 29 Cze 2009
Posty: 7
Sk±d: mam to wiedziec?

PostWys³any: Nie Sty 24, 2010 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj poszedlem sobie postrzelac z muszkietu i obok mnie lezalo sporo baterii wiec wyjalem jakis worek z kieszeni i lyzeczka (do wsypywania pcz do muszkietu) wygrzebalem cala glinke z 8 bateri 9 strzalowych i ku mojemu zdziwieniu po ubiciu w korpusie na sucha (glinka byla suchutka jak piasek) glinka byla tak twarda jak zalany korpus gipsem mozna w niej wiercic itp, jutro lub nawet dzis dam fotki ubitej i przewierconej glinki. I moim zdaniem chiñczyki maja za malo sily i mlotek badziewny ze im sie w tych bateriach rozsypuja zatyczki.
P.s Panie Arku nawet ciekawie z tymi DE tylko mocniejszy burst i bedzie wspanialy efekt Very Happy Czekam na wiecej filmow Very Happy Cool

_________________
no jak pan tak moze??
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Nie Sty 24, 2010 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konrad65 na 100% to by³y te TT. Mi te¿ kiedy¶ to gówno sie zapali³o.Evil or Very Mad W moim wypadku by³o to red TT. Zdecydowanie odradzam wogóle robienie tej mieszanki choæ jest tania i nawet niez³y kolorek wychodzi. Juz lepiej zap³aciæ wiêcej i mieæ pewno¶æ ¿e nic sie nie stanie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Nie Sty 24, 2010 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KYK napisa³:
konrad65 na 100% to by³y te TT. Mi te¿ kiedy¶ to gówno sie zapali³o.Evil or Very Mad W moim wypadku by³o to red TT.


O ile pamiêtam to mieszanka kclo3/Sr(NO3)2/S/Cdrz. Ale taki sk³ad w trakcie suszenia siê nie zapali a zak³adam, ¿e siarka nie by³a w postaci sublimowanej bo z ni± mog³o siê by samo zapaliæ. Pewno ¿e¶cie co¶ jeszcze dodali. Tylko co Question

To OT ale to wa¿ne, wa¿niejsze od g³ównego w±tku.

Siarki nigdy nie ³±czy³em z KCLO3, to tak dla zasady. Wyj±tkiem by³a pewna masa zapa³czana.

A.
Powrót do góry
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Nie Sty 24, 2010 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Triazine napisa³:
...Sam kiedy¶ z g³upoty zrobi³em gwiazdki o sk³adzie CuCl2/KClO3/S bindowane spirytusem. ..............
Win± by³a mied¼ w chloranie - to po³±czenie jest niebezpieczne tak jak wszystkie nadtlenki. Po prostu: Cu, Cu+ czy Cu2+ w po³±czeniu z chloranami b±d¼ nadchloranem amonu (amin) stwarza wiêksze ryzyko ni¿ te gwiazdki TT (przy¶piesza i katalizuje rozk³ad chloranów V i VII)


Z zwi±zkami miedzi to inna bajka proponuje poczytaæ o kwasach Lewisa bo jon Cu(+2) jest tym kwasem. Ze zwi±zkami Cu mo¿e samo siê zapaliæ, nawet bez suszenia. Do zobaczenia za tydzieñ bo z mojego kompa na forum nie mogê wej¶æ , dziwne to ale mi to pasi :-0

A.
Powrót do góry
konrad65



Do³±czy³: 02 Cze 2009
Posty: 17
Sk±d: Nie wiem

PostWys³any: Nie Sty 24, 2010 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siarka by³a resublimowana o czysto¶ci cz. i nic nie dodawa³em niczym nie modyfikowa³em Surprised
_________________
Koniec z piro z powodu wypadku, pewna mieszanka zapali³a mi siê na grzejniku ;/ zakaz rodziców....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Nie Sty 24, 2010 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie tak samo. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sty 29, 2010 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny test szeleczki dragonkowej

-->Test

Rozrzut ok ale nieco za wysoko. Wysoko¶æ na jakiej pêka szelka zale¿y od ciê¿aru piro w szelce. U mnie by³o G = 20 Gram i na pewno by³o trochê za wysoko - trzeba wiêc zmniejszyæ ciê¿ar lifta.

Teraz czas na seriê 3 sztuk ze zw³ok±.

Wracaj±c do samozap³onu, nie mieszajcie S z KCLO3 i nie bêdzie problemu. Siarkê na 100 % idzie podmieniæ na inne, bezpieczniejsze reduktory.

A.
Powrót do góry
konrad65



Do³±czy³: 02 Cze 2009
Posty: 17
Sk±d: Nie wiem

PostWys³any: Pi± Sty 29, 2010 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde teraz mam nauczkê ale teraz to ju¿ nic nie pomorze Crying or Very sad
_________________
Koniec z piro z powodu wypadku, pewna mieszanka zapali³a mi siê na grzejniku ;/ zakaz rodziców....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Nie Sty 31, 2010 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny test, seria 3 sztuk ale jedna szeleczka nie odpali³a bo w tym te¶cie bada³em czy koñcówkê lontu opó¼niacza trzeba zaprawiæ kclo3 i wysz³o, ¿e TRZEBA a to minimalna ilo¶æ pracy. Visco ma oplot i jak koñcówka jego nasi±knie kclo3 to ³atwiej nast±pi zap³on. Zmniejszy³em te¿ ilo¶æ lifta z 4 na 3 Gram - co od razu widaæ na filmiku.

==>Test3

Moim celem jest bateria 100 sztuk i nakrêciæ film Wink .

Cel mojej pracy jest poznawczy - bo taniej by mnie wysz³o kupiæ kilka baterii :-0.

Teraz odchudzê pojedyncz± rurê - wyrzutniê i szeleczkê, z zachowaniem wymaganej ilo¶ci piro czyli 20 Gram/szelkê. Tulejkê szeleczki sam zwijam. Potem poka¿ê jej zdjêcie.


Dopisane -->

Poni¿ej zdjêcia tulejki na korpus szeleczki i jak doklejam lont.
W tulejce no¿yczkami (ostrzem) zrobi³em otworek fi na oko 2,5 mm aby lont 3 mm ciasno wszed³.

Zdjecie_1

Dziurkê wokó³ lontu posmarowa³em cienko gêstym wikolem, docisn±³em lont i ¶cisn±³em jego ta¶m±. Potem koniec lontu pokryjê odrobin± papki z kclo3 i wody (bez ¿adnego reduktora).

Zdjêcie_2

A.
Powrót do góry
tutek



Do³±czy³: 03 Sty 2011
Posty: 15
Sk±d: z k±towni

PostWys³any: Sob Sty 08, 2011 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochê umar³ ten temat. Noszê siê z pomys³em zrobienia baterii z kilkunastu przynajmniej rurami na szeleczki. Zainteresowa³a mnie metoda wykonywania zatyczek w szelkach z bentonitu lub podobnego materia³u ale mam spore obawy czy aby kiedy¶ nie oberwê tak± zatyczk± w jak±¶ cenn± czê¶æ cia³a Very Happy .Kto¶ mo¿e ma do¶wiadczenie co siê naprawdê z nimi dzieje w czasie rozerwania szelki. Próbowa³em po Sylwestrze co¶ znale¶æ na "polu bitwy" ale bez skutku.Mo¿e skutecznie ulegaj± dezintegracji?. Aczkolwiek skoro obserwacja fajerwerków odbywa siê z do³u to jest ryzyko ¿e nawet niewielki kawa³ek, czy piasek "da nam po oczach"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piro¦wie¿ak



Do³±czy³: 19 Lis 2010
Posty: 56
Sk±d: ¦wiêtokrzyskie

PostWys³any: Sob Sty 08, 2011 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¿eli bêdziesz u¿ywa³ bentonitu w owych szelkach czy te¿ innej masy ale montowanej na sucho, to w momencie jej rozerwania zatyczka rozleci siê w drobny maczek. Nawet je¶li zostan± okruchy wielko¶ci ziarnka pszenicy, to spadaj±c ze znacznej wysoko¶ci zd±¿± dostatecznie wytraciæ prêdko¶æ by nikomu nie sta³a siê krzywda. Piszê z autopsji, bo nie raz testowa³em taki sposób zamykania tulei w szelakach.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
tutek



Do³±czy³: 03 Sty 2011
Posty: 15
Sk±d: z k±towni

PostWys³any: Sob Sty 08, 2011 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziêki za odpowiedz bo trochê mnie to nurtowa³o.Rzeczywi¶cie, teraz po zastanowieniu my¶lê ¿e to powinno siê rozsypaæ. Jako ¿e jestem szczêsliwym posiadaczem kota popróbujê ze ¿wirkiem jak niektórzy radz±.My¶lê ¿e jest to fajna i chyba najszybsza metoda na zamykanie szeleczek.Teraz jako ¿e posiadam praskê hydrauliczn± mo¿na bêdzie szybciutko i w miarê powtarzalnie zaprasowywaæ te korki. Tylko jak zaprasowywaæ z drugiej strony tak ¿eby nie zmia¿dzyæ zawarto¶ci?.Czy od góry jest ju¿ zwyk³a wklejana zatyczka?.Co¶ na pocz±tku tego tematu zniknê³y zdjêcia z rozciêtej szeleczki made in PRC a za bardzo niepamiêtam jak to wygl±da³o.Ostatnio poczyni³em próby z malutkimi szeleczkami na pingpongu i doszed³em ¿e jako burst ¶wietnie nadaje sie Fbek na KNO3 Alu py³ i siarce.Nie za mocny a daje dobry b³ysk i porz±dny rozryw.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piro¦wie¿ak



Do³±czy³: 19 Lis 2010
Posty: 56
Sk±d: ¦wiêtokrzyskie

PostWys³any: Sob Sty 08, 2011 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku zabija³em tylko z jednej strony. Z drugiej nacina³em skrzyde³ka, zawija³em i dawa³em 2 warstwy okleiny z ta¶my malarskiej papierowej 19mm. Zawsze 100% defragmentacja korpusu, nie znajdowa³em wiêkszych kawa³ków jak 1cm. Swoj± drog±, ta¶ma papierowa sprawdza siê lepiej ni¿ te do zabezpieczania-wodoaktywne.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Nie Sty 09, 2011 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciê racjê, ale nawet zaprasowany bentonit nie przepada za wierceniem dziury na lont. Do tego siê stosuje specjalne narzêdzia z dziurkami do których siê wk³ada lont i prasuje to wraz z lontem Tylko nawet je¶li mamy takie narzêdzia to jest du¿o roboty, bo chinole maj± lont w pa³eczkach
przyk³ad : http://www.pyrodirect.com/ecom-prodshow/058-0119.html i idzie im to szybko i sprawnie, bo w koñcu
na tym polega masowa produkcja. Ale bentonit nie wiercony, zaprasowany, szczególnie z malutkim dodatkiem wody jest naprawdê OK.

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP