Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Bateria pirotechniczna 1"
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sob Sty 02, 2010 11:09 pm    Temat postu: Bateria pirotechniczna 1" Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu seksualnie potraktowa³em pewien wyrób piro (rozebra³em jego ) czyli bateriê



Kupi³em to pude³ko za 50 zeta i poszed³em odpaliæ i zobaczyæ czy warto by³o Rolling Eyes

No wiêc efekt ca³kiem, ca³kiem, kilka szeleczek by³y trochê gorszych, reszta na + 5.

--> FILM

Z pude³ka wyci±³em wcze¶niej jedn± rurê-wyrzutniê i potraktowa³em j± no¿ykiem




Pierwsze wra¿enie - ca³o¶æ jest zbyt skomplikowana ( szczególnie ¶cie¿ka ogniowa w baterii i jako spoleta w szeleczce) no ale chiñczyki robi± za miskê ry¿u wiêc o robociznê nie musz± siê martwiæ.

Nawa¿ka gwiazdek plus flesza = 11,2 gram

Ciê¿ar gwiazdek 8,4 Gram, flesza 2,7 Gram. W wyrzutni by³o 19 rur czyli 1 sztuka za 2,63 zeta.

Czyli 1 kG mieszanki piro ( bez prochu jako ³adunku miotaj±cego ) kosztuje w gotowym wyrobie 235 zeta. Czyli cena na górnej granicy, jeszcze do przyjêcia.

Teraz postaram siê, a przynajmniej mam taki zamiar, zrobiæ co¶ podobnego ale z szeleczk± o nieco prostszej konstrukcji. I jako efekt to co najbardziej lubiê czyli dragonki. Sk³ad mieszanki dragonkowej poda³ Bada-Bum i jest on najlepszy.


No i dzi¶ skoñczy³em 50 lat (bez ¿yczeñ bo nie ma z czego siê cieszyæ )Rolling Eyes Cool . Od razu mocniej mnie dzi¶ strzyka w krzy¿u, staro¶æ nie rado¶æ Wink


A.


Ostatnio zmieniony przez A_O dnia Nie Sty 31, 2010 10:55 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Nie Sty 03, 2010 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co¶ podobnego sie zrobi³o ale nie szelki tylko saluty bo nie mialem juz ma³ych gwiazdek. Na zatyczki ¶wietnie nadaje siê klej na gor±co do nabycia w ka¿dym budowlanym w laskach po 50 groszy + pistolet za dyche. Na 20 sztuk 1" salutów posz³o 5 lasek kleju. Fajna sprawa, zatyczka pancernie sie trzyma korpusu, nie trzeba pep³aæ siê z gipsem no i nic nam nie przesi±knie wod±. Czas robienia takich zatyczek to parominutowa zabawa...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Nie Sty 03, 2010 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie zawsze ciekawi³o jak chinczycy robi± te swoje czerwone zatyczki - co to jest ?
Powrót do góry
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Nie Sty 03, 2010 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GUN_1917 napisa³:
Mnie zawsze ciekawi³o jak chinczycy robi± te swoje czerwone zatyczki - co to jest ?


To jaka¶ glinka. Pe³ni rolê zatyczki, i nadaje szelce obci±¿enie aby stabilniej lecia³a. Ale odmierzyæ j±, wsypaæ, zaprasowaæ - sporo z tym pracy. Jest do¶æ krucha, palcami ³atwo j± skruszyæ.

Wg mnie ten sam cel mo¿na uzyskaæ przy pomocy zatyczek kartonowych i bêdê chcia³ to pokazaæ.

A.
Powrót do góry
Cycu



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2005
Posty: 21

PostWys³any: Nie Sty 03, 2010 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

To ju¿ chyba lepiej bêdzie u¿yæ tynku gipsowego, który jest lekki i bardzo dobrze trzyma siê papieru. Z zatyczkami papierowymi za du¿o roboty a efekt wydaje mi siê, ¿e bêdzie podobny.

Pozdrawiam

_________________
Ja tego nie pisa³em Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Nie Sty 03, 2010 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W³±snie to jest ciekawe - oni to chyba wprasowywuj± bo trzyma siê bardzo mocno nie widzia³em jeszcze aby co¶ takiego wypad³o - co ciekawe zdaje siê ze stosuj± t± sam± masê jako dysze do rakiet ..
Powrót do góry
Cycu



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2005
Posty: 21

PostWys³any: Nie Sty 03, 2010 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy¶ widzia³em filmik jak robi± takie zatyczki rêcznie. Na sylwestra mia³em wyrzutnie firmy Maxsem i pozwolo³em sobie Laughing jedn± rozebraæ i zrobiæ wszystko z moich materia³ów tuba z kartonu a zatyczki z tynku gipsowego. Wali³o to jak g³upie i nie by³o ró¿nicy miedzy moim wykonaniem a Chiñczyków Cool

daje filmik maszyny do zatykania w³a¶nie t± glink± rurek do wyrzutni.

KLIK

dodano:
znalaz³em ten filmik jak robi± takie zatyczki rêcznie daje go tutaj

_________________
Ja tego nie pisa³em Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Pon Sty 04, 2010 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy dobrze widzê ¿e glinka jest zaprasowana tylko z jednej strony, a z drugiej po prostu wsypana i jakby zalana ¿ywic±? Mnie jeszcze zastanawia jakiego oni FB u¿ywaj±, ale sprawdziæ to to ju¿ trochê trudniej bêdzie.
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Pon Sty 04, 2010 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony jest sprasowana a z drugiej zwykle wsypana zbrylona glinka odzielona od wewnêtrznej strony kartonikiem a od zewnêtrznej dodatkowo kr±¿ek zalany jest kleikiem pszennym. FBek jest na pamie pewnie z chloranem badz nadchloranem, ale pewnie to pierwsze ;P
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lampek



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 67
Sk±d: wiedziec wszystko

PostWys³any: Pon Sty 04, 2010 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usypaæ kupkê flesza i odpaliæ, dziêki temu mo¿na oceniæ szybko¶æ FBeka, czy to cos pokroju KClO3/Al czy co¶ mocniejszego.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pon Sty 04, 2010 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpro¶ciej bylo by trochê tego FB rozpu¶ciæ - przez s±czek i badaæ w³asciwo¶ci r-r spróbowaæ oddzieliæ sole - ewentualnie sprawdziæ jakie mamy jony to ju¿ jakie¶ tam wyniki do szacowania da - Co do tych rur - rozwali³em ju¿ pare setek i zadnego kartonika na dole nie zauwa¿y³em ani ¿ywicy ... Ciekawa jest ta technologia bior±c pod uwagê fakt ¿e ewidentnie w maszynie miedzy prêtem a koñcem rurki zostaje sporo miejsce - chyba ¿e to tylko z³udzenie...

Znalaz³em po sylwku nie odpaln± wyrzutnie - postaram siê zrobiæ jako¶ analizê FB o ile jest i wtedy powiem co wysz³o o ile cena odczynników do analizy mnie nie zabije ...
Powrót do góry
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Wto Sty 05, 2010 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GUN_1917 napisa³:
Co do tych rur - rozwali³em ju¿ pare setek i zadnego kartonika na dole nie zauwa¿y³em ani ¿ywicy


Mam wra¿enie, ¿e masz na my¶li rury z wyrzutni (mo¼dzierze).
To co wybebeszy³ Arek to szelka z wyrzutni 1,2'. Zreszt± na zdjêciu s± widoczne tajne zapiski Arka i dok³adnie tam widaæ, gdzie w wyrobie znajduje siê zmolestowany Smile przedmiot.

Technologicznie wygl±da to tak, ¿e najpierw zaprasowuj± w rurce(szelce) doln± zatyczkê wraz z opó¼niaczem (lont), nastêpnie wal± szwaks z gwiazdkami i burstem, przek³adka, znowu glinka, druga przek³adka z doci¶niêciem glinki, a na koniec siaki¶ klej. I mini szelka gotowa.
Rurki które "czopuje" automat z filmu, ³±czy siê odpowiednio lontem przez otwór/otwory tu¿ nad doln± zatyczk±, kompletuje w zestawy okrêcone drutem, zasypuje lifciakiem, wrzuca szelki zaprimerowanym opó¼niaczem do do³u i wkleja lub wciska kr±¿ki cienkiej tektury, ¿eby wszystko nie wylata³o.
To tak w skrócie najprostsza technologia sko¶nookich.
Przy seryjnej dobrze zorganizowanej produkcji, trzepi± tego na tony.

W naszych warunkach zamiast glinki poleci³ bym bentonit.

Przy okazji, u nas taka produkcja jest nieop³acalna, bo ¶ci±gniêcie tego od ¿ó³tych wyjdzie znacznie taniej ni¿ wykonanie samych tulejek papierowych - nawet jak by¶ je zamawia³ w dziesi±tkach tysiêcy.

GUN_1917 napisa³:
Mnie zawsze ciekawi³o jak chiñczycy robi± te swoje czerwone zatyczki - co to jest ?


Ta glinka to kosmiczna technologia.
Rozmawia³em z naocznym ¶wiadkiem, który widzia³ co ma³y ¿ó³ty cz³owiek robi jak mu siê koñczy ten kosmiczny materia³ na zatyczki.
¯ó³tek ³apie kube³, ³opatê i udaje siê 20 metrów na zbocze góry na której zlokalizowana jest "fabryka", a nastêpnie uzupe³nia zapasy tajemniczej substancji kilkoma wprawnymi ruchami ³opaty.

Ten trick technologiczny prawdopodobnie mo¿liwy jest i w Polsce - na przyk³ad w okolicach Kazimierza nad Wis³±.
Jak kiedy¶ tam by³e¶, to wiesz co mam na my¶li.


GM


Ostatnio zmieniony przez B&G dnia Wto Sty 05, 2010 12:25 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Wto Sty 05, 2010 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale siê rozpisa³em.

Przewa¿nie w szelkach ma³ych wyrzutni jest FB. Gor±cy, silny i daje huk.
Zauwa¿cie, ¿e wyrzutnie "ciche", tzn. z cichym burstem s± rzadko¶ci±.

GM
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Cycu



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2005
Posty: 21

PostWys³any: Wto Sty 05, 2010 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Powiedz mi proszê je¶li wiesz B&G. Z czego oni robi± ten ich klej??
Ja robi³em pszenny, ale ich jest zdecydowanie lepszy.

Pozdrawiam

_________________
Ja tego nie pisa³em Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sty 05, 2010 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak w³a¶nie , - mia³em na my¶li rurke od wyrzutni - tych "mini szeleczek" nigdy nie kroi³em dopiero jako¶ w weekend bêde siê do tego przymierza³ .- Najlepiej to chyba skalpelem bêdzie nie ?

Co do tej glinki - tak w³a¶nie caly czas podejrzewa³em ¿e to musi byæ co¶ takiego - do Kazimierza mam kawa³ drogi ale spróbuje nakopaæ gdzie¶ normalnej gliny i tym spróbowaæ - zobaczymy co to z tego wyjdzie...
Powrót do góry
sqasz5555



Do³±czy³: 29 Cze 2009
Posty: 7
Sk±d: mam to wiedziec?

PostWys³any: Wto Sty 05, 2010 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ta glinka to niema co kombinowac lepiej kupic worek tego zwiru dla kota pare groszy, pozniej wrzucamy do mlynka elektrycznego lub kulowca i mielimy do na maczke i na sucho prasujemy, wiercic w tym mozna i sie nierozlatuje.
_________________
no jak pan tak moze??
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sty 05, 2010 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbowa³em siê bawiæ z t± glink± i tak ¶rednio to jest...
Powrót do góry
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Wto Sty 05, 2010 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Zatyczka wlasnie ze sprasowanego betonitu wraz z wprasowanym lontem. Przy uzyciu prasy oraz prostego narzedzia wykonanego z kawalka drewna i preta caly proces zajmowal 30-60sekund.

Jak bedzie zainteresowanie betonitem to moge zalatwic (12zl/kg - pylisty).

A teraz uciekam bo ostatnio nawet nie mam czasu na spokojnie poczytac co sie na forum dzieje...

Pozdrawiam
Irek

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!


Ostatnio zmieniony przez IrkaceK dnia Czw Pa¼ 20, 2011 9:12 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Wto Sty 05, 2010 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Glina siê do tego nie nadaje.
To musi byæ ziemia ilasta-bentonitowa.
GM
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
JNS



Do³±czy³: 03 Gru 2007
Posty: 13

PostWys³any: Sro Sty 06, 2010 3:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy nie pro¶ciej jest zaraz po sylwestrowej nocy przytaszczyæ wystrzelone i pozostawione wyrzutnie. Je¶li nie bêd± mokre nadaj± siê bez problemu do ponownego u¿ycia.

Co do zawarto¶ci FB w wyrobach sko¶nookich to faktycznie identyczna mieszanka znajduje siê w zestawach mini szelek. Szelka kulista oklejona dwiema warstwami papieru pakowego. Ca³o¶æ wygl±da bardzo niechlujnie, ale dzia³a. Maj±c formê mo¿na my¶lê ³atwiej wykonaæ kuliste szeleczki ni¿ te cylindryki z wyrzutni.

WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU !!!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP