Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Bezpieczny granat dymny za 1z³

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Virus



Do³±czy³: 04 Pa¼ 2009
Posty: 2

PostWys³any: Nie Pa¼ 04, 2009 10:04 pm    Temat postu: Bezpieczny granat dymny za 1z³ Odpowiedz z cytatem

WItam. Znalaz³em w necie taki oto film:
http://www.youtube.com/watch?v=Y1GefPIYfig&feature=player_embedded

Autor twierdzi ¿e sprzedaje przepis na ten granat. Twuierdzi ¿e koszt takiego granatu to 1z³.

Czy kto¶ ma pojêcie jak go wykonaæ?

Nie zauwa¿y³em ognia przy spalaniu a o to w³a¶nie mi chodzi...

Chocia¿ jak mawia przys³owie - "Nie ma dymu bez ognia" - Nie wiem czy jest to mo¿liwe...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Pon Pa¼ 05, 2009 8:02 am    Temat postu: Re: Bezpieczny granat dymny za 1z³ Odpowiedz z cytatem

Virus napisa³:
...Autor twierdzi ...... ¿e koszt takiego granatu to 1z³.
Czy kto¶ ma pojêcie jak go wykonaæ?
Nie zauwa¿y³em ognia przy spalaniu a o to w³a¶nie mi chodzi...
Chocia¿ jak mawia przys³owie - "Nie ma dymu bez ognia" - Nie wiem czy jest to mo¿liwe...


No przecie¿ na filmie masz instrukcjê jak wykonaæ. A mo¿e linka znasz a filmu nie ogl±da³ Question

Koszta ok, ale dotycz± samych surowców. To tak jakby powiedzieæ, ¿e koszt auta to 5k zeta no bo stal kosztuje 1 zet/kg , plastyk 5 z³/kg itp Wink

Sam dobrej dymuchy nie zrobisz. Aby byæ dobra w paintbalu (PTB) bo chyba o to ci chodzi, musi spaliæ siê do¶æ szybko czyli pewno poni¿ej 1 minuty a tego nie zrobisz na tej mieszance no chyba, ¿e ograniczysz jej ilo¶æ, zwiêkszysz powierzchniê spalania ale wtedy masz nieco wiekszy problem z zap³onem. Pasjonat bawi±cy siê w piro da sobie z tym radê ale trzeba wiele, wiele godzin nad tym posiedzieæ.

Ogieñ jest ale ograniczony do przestrzeni wewnêtrznej tulejki.

Dziwi mnie jedno. Dla mnie PTB to sport dla klasy ¶redniej a tu proszê, szukamy oszczêdno¶ci i dumamy nad tym jak zrobiæ dymuchê za 1 zeta Shocked , a mo¿e i mundurek zrobi krawcowa, google podwêdzimy narciarzom a jak z flint± Question . Da rade co¶ zrobiæ homeade Question Wink .

Przypomina mi siê kawa³ jak klient w sklepie chcia³ kupiæ bardzo tani wieszak. I sprzedawca poleci³ .................... gwo¼dzia :- )



A.
Powrót do góry
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pon Pa¼ 05, 2009 4:25 pm    Temat postu: swieca dymna z YT Odpowiedz z cytatem

Prawdê mówi±c na tym filmiku to jest B&T. Ewentualnie mo¿e inne proporcje wagowe lub dodatek % jakiego¶ wêglanu magnezu czy salmiaku itp.
ps. ostatecznie zawsze mo¿esz kupiæ przepis Wink
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pon Pa¼ 05, 2009 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kup przepis Razz zanim dojdziesz do technologi produkcji to ju¿ dawno sprawa siê po ko¶ciach rozejdzie ... a dwa ¿e nie spalisz haty eksperymentuj±c samodzielnie - chyba ...
Powrót do góry
Virus



Do³±czy³: 04 Pa¼ 2009
Posty: 2

PostWys³any: Pon Pa¼ 05, 2009 6:02 pm    Temat postu: Re: Bezpieczny granat dymny za 1z³ Odpowiedz z cytatem

Cytat:

No przecie¿ na filmie masz instrukcjê jak wykonaæ. A mo¿e linka znasz a filmu nie ogl±da³ Question


No fakt... Jest napisane...

Chcesz zdobyæ ten wy¶mienity przepis i pe³ny film instrukta¿owy? Wal messaga na YT!! Aha i ¿eby nie by³o nieporozumieñ to ten genialny przepis nie jest za darmo(takze nie mêczcie mnie na gg bo za free go nie dam). Dodam, ¿e koszt zrobienia jednej takiej ¶wiecy to tylko 1 z³!!! wiec naprawdê tanio!! I nie jest to mieszanka saletry z cukrem, czy tam saletry z cukrem i sod±, ani ¿adna karmelka czy tam pi³eczki do ping ponga bo z takich przepisów a¿ tyle dymu nie wyci¶niesz!! Mimo tego ¿e ten przepis jest profesjonalny dostêpno¶æ sk³adników jest naprawdê du¿a i nie bêdziecie mieæ najmniejszych k³opotów z ich nabyciem. POLECAM!

Wiele mi to nie daje...



Nie potrzebujê tego granatu do paint ball-a.

Znalaz³em taki przepis na B&T:
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-swiece-dymna-b-t

Co o nim my¶licie?
Co¶ zmieniæ?
Do czego jest potrzebny ten tlenek ¿elaza ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
MeHow



Do³±czy³: 14 Lis 2008
Posty: 131
Sk±d: ze wsz±d

PostWys³any: Pon Pa¼ 05, 2009 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze nawet w filmiku jest wyja¶nione do czego jest ten Fe2O3
po drugie wydaje mi siê ¿e to jest plagiat i ta strona ¶ci±gne³a tutka P2 bez jego wiedzy

_________________
po ulicy szed³ pies i wydala³ H2S
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dekadent30



Do³±czy³: 06 Pa¼ 2009
Posty: 3

PostWys³any: Wto Pa¼ 06, 2009 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 z³ to nie jest wcale tak tanio
_________________
Benzoesan sodu 14,99z³/1KG Chloran potasu: 5,49z³/200g
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Wto Pa¼ 06, 2009 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tej stronie (spryciarze pl) jak widaæ tutorial jest te¿ od Pedwa czyli mój. Wcze¶niej pewien go¶ciu mia³ tam mój tutorial wrzucony i musia³em sprawê za³atwiaæ z moderacj±. Ostatecznie skoñczy³o na tym i¿ filmik wyl±dowa³ na profilu, którego wcale nie zamierza³em tam wcze¶niej tworzyæ i dawaæ tego filmu. Ale skoro mia³ to kto¶ inny dawaæ za mnie mój film to ja dziêkuje.

Mam pytanie, wie kto¶ jak mogê usun±æ swój dodany film tam? Czy tylko moderacja mo¿e to zrobiæ, albo jestem ¶lepy Wink
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP