Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mielniki/ Media do młynka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawcios123
Gość





PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 6:20 pm    Temat postu: Mielniki/ Media do młynka Odpowiedz z cytatem

Witam
Jakich używacie mielników do młyna kulowego? Zastanawiam się czy wystarczą kamienie z rzeki, czy może kulki szklane?
Powrót do góry
SZYSZKA901202



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 39
Skąd: Z wybuchu

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam nie powiedział bym żeby kamienie z rzeki były dobre, ja stosuje kulki szklane 2.8cm i jestem zadowolony metalowe też są dobra a nawet lepsze tylko ja nie mam do nich dostępu wiec z powodzeniem stosuje szklane
_________________
Zapraszam do oglądania moich filmów na YouTube
www.youtube.com/user/parkourlja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam walce z mosiądzu i kulki te które sprzedaje Harry.
Przyznam że może jakieś 3 lata temu ktoś mi takie kulki przesłał i wiem że tylko za koszty przesyłki. Ale nie pamiętam kto to był Rolling Eyes Question
Zresztą służyły mi do końca...

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Modelarz123



Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Nie interesuj się

PostWysłany: Nie Lip 04, 2010 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mógłbyś zawsze odlać z ołowiu.Odlać wałki.Ołów jest tani i na ognisku w puszce roztopisz. A wygląda to następująco:
Materiały:
Puszka(najlepiej po Gulaszu Angielskim Laughing )
Ołów( na przykład ołowiane ciężarki wędkarskie)
Niepotrzebna łyżka
Grube rękawice(takie aby nie parzyły w ręce jak weźmiesz gorącą puszkę)
Forma drewniana
Kombinerki( na wszelki wypadek)
Aha i niezbędne jest też rozpalone ognisko na świeżym powietrzu!
Wykonanie:
1.Wkładasz kawałki ołowiu do puszki.
2. Puszkę wkładasz w ognisko i czekasz aż się roztopi.
3.Delikatnie wyjmujesz puszkę i wlewasz ołów w formę.
4. Czekasz ok. 10 min. aż nasz metal ostygnie.
5. Wyjmujesz go z formy, uderzając najpierw kilka razy o beton aż wypadnie( powinien)
Tipsy:
Forma powinna być w środku zwęglona( nie bardzo tylko 0,5-1mm starczy) aby łatwiej było wyjąć wałek.
W ostateczności rozwal formę Confused
Forma powinna być w kształcie wałka (walca). Możesz zawsze wywiercić niezbyt pokaźnych rozmiarów formę w miękkim pumeksie kosmetycznym. Mam nadzieję że pomogłem
Very Happy

_________________
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"-św.Augustyn
Etyczny pirotechnik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Nie Lip 04, 2010 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast wałków polecam piłeczkę pingpongową jako formę do odlewu, możesz nawet zakopać ją w ziemi z 2-3cm i zrobić dziurę przez którą będziesz lał ołów, sam mam kilka takich kul. Masa jednej to około 300g. Do stopu polecam dodać cyny, o wiele przedłuży żywotność takiej kuli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hugo



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 1

PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, właśnie się zarejestrowałem chcę zbudować kulowca i zastanawiam sie nad mielnikami.

Wykonałbym je ze stopionego ołowiu z akumulatora. Roztopiony ołów wlałbym do rurki takiej CO z miedzi po zastygnięciu pocioł na odpowiednie kawałki.

Czyli na zewnątrz miedz wewnatrz ołów przy mieleniu niepowinien ścierać sie ołów. Co myślicie o trakim rozwiązaniu. Czy stwarzały by te mielniki jakiś zagrożenie jeśli tak to przy mieleniu jakich substancji ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PiroŚwieżak



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 56
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiada ktoś wiedzę, czy materiał z którego są wykonane bezpieczniki topikowe iskrzy czy nie? Jeżeli nie, to mogły by to być dobre media.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Walduś



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 52
Skąd: z HONC

PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie nie zapomnijcie tylko o jednym a mianowicie że to nie mielniki powinny się zmielać tylko materiał mielony Very Happy
Powinny więc być twarde i mało ścieralne.Od biedy zamiast kul z łożysk można użyć dużych nakrętek ze śrub (OBI CASTORAMA na wagę) tyle że będzie więcej pracy przy ich czyszczeniu.

_________________
Walduś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odlewanie z ołowiu.
Czy ktoś pokusił się o odlewanie mielników z ołowiu? , ale takie poważne, a nie jedna czy dwie kule Razz Mam kilka pytań:
1 Czy forma z gipsu wytrzyma?
2 Czy mielniki wykonane z czystego ołowiu będą dobre?
3 Czy ognisko Very Happy wystarczy do roztopienia ołowiu?
4 Może jakieś ogólne uwagi?
Znalazłem niewiele na forum, a chyba najlepszy post to ten:
Cytat:
Aha co do odlewania kul- jesli ma sie swiadomosc zagrozenia mozna kule takowe odlewac z tzw stopu czcionkowego- roznorakie stopy zawierajace ok 7-17% Sb kilka procent Sn reszta Pb, trzeba jednak wziasc pod uwage toksyczność ołowiu. Wbrew pozorom problem sprawia tez wykonanie odpowiedniej formy- odlewanie tych kul po sztuce to mordega a przy tym zalanie niewlasciwie wykonanej formy moze sie zakonczyc efektownym i niebezpiecznym "bulknięciem" plynnego metalu ;/ mozna ewentualnie po wykonaniu jednego wzornika z metalu i formy negatywowej z gumosilu odlewac takie kule w gipsowej formie metoda na wosk tracony.
pozdrawiam
chemik87




Jak widać chemik87 odradza, lecz mi na tym bardzo zależy. Chcę mielić P.CZ , a bezpieczeństwo u mnie jest na pierwszym miejscu.
pozdro
s

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ołów jest zbyt miękki i jako mielniki kiepsko się sprawdza.
co do pozostałych pytań to t.topnienia to 327 stopni, gips jak najbardziej wytrzyma natomiast klu całej sprawy sprowadza się do wykonania formy. ja bym zaczął od zrobienia w miare płynnego gipsu i wlał do jakiej foremki, następnie najlepiej przy pomocy wibrownicy pozbyć się pęcherzyków powietrza potem jeszcze ewentualnie obstukać aby mieć pewność że nie ma powietrza pomiędzy i zostawić do stwardnienia. później zostaje tylko wyfrezowanie otworów i zalewać.
drugi sposób to wilgotny gips bardzo mocno sprasować w foremce i wyfrezować.
to są moje takie luźne przemyślenia natomiast jednego jestem pewien że jako mielniki ołów jest do kitu

_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdyby tak antymon? Widziałem go na chemik.aip, nawet nie jest taki drogi, około 10zł za 100g. Tylko wtedy jest kolejny problem, a właściwie pytanie - czy zmieszać od razu z ołowiem czy dodawać po roztopieniu?
Co do formy to myślałem zalać jakiś pojemnik gipsem, wywiercić otwory i zalewać.
Może ołowian mielniki nie są najlepsze ale gdzie ja mam kupić tanio pręt z mosiądzu? Jeśli ktoś wie to niech napisze.
Pozdro
s

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper



Dołączył: 17 Maj 2003
Posty: 180
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam ten sklep http://www.mkolor.pl/sklep/?module=Artykuly&action=group_products_list&group_id=18&pager_cur_set=2

Nie ma co się bawić w toczenie takich mielników. Robiłem z pręta 16mm i po kilku mieleniach krawędzie same się zaokrągliły. Tylko zainwestować w dobry brzeszczot do metalu to się potnie w pół godziny 3kg mielników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za linka.
pisze tam np

pręt 6-kąt miedz. 17
ELMEDUR X 73.00 kg. 23% 89.79


Proszę o małe wyjaśnienie co oznacza miedz.17 - ta liczba 17 ba raczej średnica to nie jest bo to nie koło.

to 73 kilogramy oznacza że tyle waży metr Shocked czy co bo nie rozumiem.

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na moje oko 73 netto za kg, a 17 to będzie (chyba) odległość między płaszczyznami.
_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kacper



Dołączył: 17 Maj 2003
Posty: 180
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś mi się pochrzanił. Chciałem dać linka do mosiądzu a nie miedzi: http://www.mkolor.pl/sklep/?module=Artykuly&action=group_products_list&group_id=19&pager_cur_set=4

Przy prętach sześciokątnych jest podana średnica okręgu wpisanego w przekrój pręta (ta liczba 17)
73.00 kg to cena netto zł/kg (u góry masz podpisane)
A wagę 1metra najlepiej policzyć tutaj bo w cenniku często jest nieprawdziwa: http://www.mkolor.pl/pl/kalkulator_mas/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki rozmiar mosiężnych wałków jest najlepszy dla młyna o średnicy około 20cm? I ile kilo by pasowało ich mieć żeby się dobrze mieliło przy pojemnosci młyna 5l?
_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lispp123



Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Maj 01, 2013 12:13 pm    Temat postu: MIELNIK DO MŁYNKA, KULKI METALOWE 3 cm Odpowiedz z cytatem

JA MAM NA SPRZEDAŻ KULKI DO MŁYNKA KULOWEGO. 2.50 zł ZA SZTUKĘ. TO KULKI ORGINALNIE PRZEZNACZONE DO TAKICH MŁYNKÓW. MAM ICH OK 200 KG WIĘC KTO ZAINTERESOWANY PISAĆ NA EMAIL ALBO SMS NA 667-182-668. mam też błyczszące kulki ze stali łożyskowej 8 mm. kulki są nowe i pakowane w woreczki strunowe. wystawiam też aukcje na allegro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lispp123



Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Maj 01, 2013 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mogę ewentualnie załatwić cylpepsy. czyli śruty walcowate średnicy ok 1 cm. to też dobry mielnik ze względu na to że ma krawendzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP