Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

MESH - rozpoznawanie granulacji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Falcon



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 5

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 5:01 pm    Temat postu: MESH - rozpoznawanie granulacji Odpowiedz z cytatem

Witam!

Czy jest jakiś opisowy sposób rozpoznawania granulacji preparatów dla określenia ich ziarnistości? Nie chodzi mi o przeliczanie MESH na milimetry, bo taką tabelkę to sobie znalazłem (np. tutaj: http://www.sigmaaldrich.com/chemistry/stockroom-reagents/learning-center/technical-library/particle-size-conversion.html), ale o takie oszacowanie 'na oko'.

Chodzi mi o coś takiego jak opisy w skali Beauforta (1 - Ruch powietrza lekko oddziałuje na dym, 5 - Małe gałęzie kołyszą się, 10 - Drzewa wyrywane z korzeniami. Poważne zniszczenia konstrukcji), które pozwalają obyć się bez pomiaru.

Oczywiście zakładamy, że nie dysponujemy mikroskopem i nie możemy cząstek po prostu zmierzyć Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mesh określa ilość oczek na długości 1 cala (w sicie).
Nie da się tego zobaczyć na oko, ani też nie liczy się nic pod mikroskopem.
Jedynie kilka sit o znanych oczkach mogło by ci pomóc.

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Falcon



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 5

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej chodziło mi o takie oszacowanie, że na przykład kolejne rozdrobnienia powodują jakieś właściwości, że przykładowo #100 to drobny morski piasek, #200 to już pył, a powiedzmy #400 kurz którego nie da się zmyć z palców.

Czyli jak bez spojrzenia na nalepkę lub lat doświadczeń nie da rady?

dodane:
znalazłem: http://www.allegro.pl/item737267845_sito_fornierskie_o_srednicy_30cm.html
oferują siatkę od 0,3 do 10mm, ale 30zł za sztukę to dosyć sporo.

Jaki komplet rozmiarowy sprawdza się w waszej praktyce, żebym nie nakupił niepotrzebnych gratów?


Ostatnio zmieniony przez Falcon dnia Czw Wrz 17, 2009 7:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MnichU



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Z klasztoru

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko że idealnie nie rozróżnisz tego bo niektóre odczynniki takie jak węgiel od pewnego momentu brudzą ręcę mimo że nie są bardzo drobnym pyłem Wink Tak więc idealnie nie rozróżnisz rozdrobnienia Wink poza tym jakie to ma znaczenie lepiej kupić sita różniej wielkości Mesh i mieć spokój Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Falcon



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 5

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no w sumie racja, a gdzie znajdę komplet takich sit?

przyznam, że tak na szybko przejrzałem allegro pod kątem "sito/sita mesh/mesz" ale nic nie znalazłem, a na same hasło "sito" to tam od groma kuchennych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak przy okajzi, niezłe są te siteczka z Jan'a, ale dużo taniej wychodzi kupić kilka siatek i ramki zrobić samemu. Wyjdzie o wiele taniej.
Strasznie zdzierają na przesyłce.

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
A_O
Gość





PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 6:57 pm    Temat postu: Re: MESH - rozpoznawanie granulacji Odpowiedz z cytatem

Falcon napisał:
Witam!

Czy jest jakiś opisowy sposób rozpoznawania granulacji preparatów dla określenia ich ziarnistości? ......Chodzi mi o coś takiego jak opisy w skali Beauforta (1 - Ruch powietrza lekko oddziałuje na dym, 5 - Małe gałęzie kołyszą się, 10 - Drzewa wyrywane z korzeniami. Poważne zniszczenia konstrukcji), które pozwalają obyć się bez pomiaru


Jest taka skala stworzona kiedyś wyłącznie dla moich potrzeb . Rozdrobnienie jak :

1. Skrobia
2. Mąka (do pieczenia )
3. Mąka krupczatka
4. Mak
5. Gorczyca

O przydatności proszku i tak zdecyduje eksperyment a to kilka razy mniej pracy niż analiza sitowa, na którą szkoda czasu. No chyba, że piszesz artykuł naukowy Wink


A.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP