Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wasza pracownia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Gdzie znajduje się wasza pracownia?
Piwnica/garaż
39%
 39%  [ 63 ]
Wasz pokój
36%
 36%  [ 58 ]
Inny pokój w domu
7%
 7%  [ 12 ]
Miejsce poza domem
16%
 16%  [ 26 ]
Wszystkich Głosów : 159

Autor Wiadomość
perkspec



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 11:28 am    Temat postu: Wasza pracownia Odpowiedz z cytatem

U mnie to wygląda tak:
Wszystkie utleniacze w osobnym magazynku na półkach, to samo z reduktorami i gotowymi mieszaninami.
Sama pracownia to osobne pomieszczenie z całym sprzętem. Stoły posiadają maty uziemiające. Obecnie konstruuje pierwszy wyciąg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dagorlad



Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: ja wezmę Ti ?

PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wszystkie zasady,kwasy,inne odczynniki oraz sprzęt trzymam w zepsutej lodówce Cool laboratorium jest w oddzielnym budynku,mam tam jeszcze stół,2 półki i wywietrznik
_________________
gdzie diabeł nie może,tam szelkę wystrzeli Very Happy
www.piromaniac.fora.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Firnow
Dostęp próbny


Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 15

PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam robię wszystko w domu ale mam zrobiony swój mały pokoik oddzielny
do eksperymentów z wywietrznikiem ale gaśnica tak czy tak zawsze jest Very Happy
Odczynniki z dala od siebie reduktory osobno utleniacze osobno itd.

_________________
__________________________

Bene vertat, quod agis!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PyroSoft



Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 19
Skąd: Toruń

PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Ci tak bardzo zależy to proszę bardzo. Odczynniki związane z pirotechniką trzymam w piwniczce blisko garażu. W przyszłości (raczej druga połowa czerwca tego roku) mam zamiar nieco odnowić kredens i zbudować dygestorium, jednak co do tego to jeszcze nie mam pewności. Najważniejszą rzecza jednak jest tutaj porządny stół. W takim razie jesli temat nie zostanie usunięty to pod koniec czerwca postaram się wrzucić zdjęcia z odnowionego laba. (Szkła jest sporo bo zajmuję się również i szczególnie chemią)


EDIT: Jak obiecałem tak zrobiłem. W labie zostały wprowadzone modernizacje a mianowicie kredens został zastąpiony szafą i dosyć dużym stołem. Niestety na dygestorium zabrakło finansów ale mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się to zrealizować.


_________________
Gdy chcesz opisać prawdę, elegancję pozostaw krawcom


Ostatnio zmieniony przez PyroSoft dnia Pon Lip 13, 2009 2:52 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
zitrex



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: co ... ?

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam swoją pracownię w dobudowanej piwnicy. Musze ja ocieplić styropianem bo w zimie troszkę zimno Rolling Eyes . No i jakiś mały wyciąg. Jak dorwę cyfrówkę to dam foty ...
_________________
Wszystko co tu napisałem to zmysliłem. Proszę szanownych adminów o nie kasowanie konta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pbn666



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 15

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam tak... Odczynniki nie groźne i nie toksyczne typu magnez,dekstryna itp. trzymam w 2 szafach w pokoju,a zaś toksyczne, żrące typu rodanki,cyjanki,formalina,kwasy trzymam w piwnicy. Pracownie, czyli tam gdzie coś kombinuje mam w piwnicy. Chyba,że chodzi o nitrowanie i zabawę z tlenkami azotu i innymi tox gazami to robię to na zewnątrz.
Pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Drago11



Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 3

PostWysłany: Nie Lip 12, 2009 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją pracownie urządziłem w pokoju.W szafce odczynniki ma posegregowane według częstotliwości użytkowania, ponieważ nie mam względnie niebezpiecznych odczynników.To nie jest pracownia czysto pirotechniczna tylko raczej ogólnochemiczna.

Pozdrawiam Drago
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PyroSoft



Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 19
Skąd: Toruń

PostWysłany: Nie Lip 12, 2009 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drago11 napisał:
Swoją pracownie urządziłem w pokoju.W szafce odczynniki ma posegregowane według częstotliwości użytkowania, ponieważ nie mam względnie niebezpiecznych odczynników.To nie jest pracownia czysto pirotechniczna tylko raczej ogólnochemiczna.


Moim skromnym zdaniem trzymanie czegokolwiek w pokoju mieszkalnym albo sypialnym Razz jest raczej niedopuszczalne, że chyba trzymasz odczynniki ograniczające się do zestawu młodego chemika w takiej również ilości. Dlaczego? odpowiedź jest bardzo prosta. Szkło jest szkłem (jak to mówi mój dziadek emerytowany chemik) i zawsze może dojść do pęknięcia. Wystarczy tak naprawdę porządna rysa. Niech wyleje się łatwo palny rozpuszczalnik, żrący kwas albo ług, a może być naprawdę nieciekawie. Piszesz, że to odczynniki niezbyt niebezpieczne, ogólno-chemiczne. Nie wiem co przez to rozumiesz bo w chemii ogólnej, nieorganicznej używa się niebezpiecznych odczynników jak wspomniane wcześniej kwasy mineralne czy zasady. Odczynniki używane w pirotechnice nie są jakoś szczególnie niebezpieczne w porównaniu do tych używanych w chemii ogólnej. Zmieszane i owszem. Gdzieś wcześniej doczytałem się że lat masz niewiele, bo 14. Na początek polecam Pana Sękowskiego z serii Chemia dla Ciebie. Szczególnie jeśli chodzi o urządzenie laboratorium, to książeczka Moje laboratorium część 1. Pobrać je możesz na forum VmC, w dziale e'booki. http://forum.chemik.vitnet.pl

_________________
Gdy chcesz opisać prawdę, elegancję pozostaw krawcom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
RAID



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 15

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że lepiej jest jednak trzymać odczynniki nie w tych pomieszczeniach co się śpi takie moje zdanie wychodzę z założenia że na zimne dmuchać Wink

Co do mojego stanowiska to mieści się ono w piwnicy murowanej ze stropem betonowym, każdy odczynnik znajduje się w szczelnym plastikowym pojemniku na żywność zamknięcia albo są całe wykonane z twardej gumy albo z plastiku przy nich zaś jest uszczelka z gumy, wszystko jest pookładane na regale który jest cały z blachy przed regałem stoi biurko na którym mieszam, miele itd Wink

postaram sie dać jakieś fory w najbliższym czasie

w planie jest rozbudowa całości ale to dalsza przyszłość Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MnichU



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Z klasztoru

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink Ja odczyny też trzymałem kiedyś w pokoju i cały sprzęt Wink i bez problemu Smile wszystko bardzo szczelnie pozamykane Very Happy i w razie jakiegoś nie przewidzianego samozapłonu pierwszy bym mógł reagować im dalej masz lab tym mniej pewności Wink Może fakt że nie jest to zbyt dobry pomysł ale mi nie przeszkadzało i nie miałem żadnych z tym wypadków. Wink Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RAID



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 15

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz jak np doszło by do samozapłonu podczas snu to może sie to skończyć tragicznie zanim wogóle kapniesz się co jest grane... a w takiej np betonowej piwnicy co najwyżej wypali się na szybko co tam jest palne akurat w moim przypadku to tylko odczynniki + pojemniki i drewniane biurko te ilości które posiadam (nie planuje gromadzić większych) powinny wypalić się naprawdę szybko natomiast beton cegły i stal powinny dokładnie wyizolować całe miejsce od reszty... no i niema tam nikogo nikt tam nie śpi Wink...

najfajniej by było mieć betonowy bunkier z dala od człowieków no ale cóż tak nie jest Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciej najlepszy



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 13

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to wielkie sprzątanie robiłem już dawno(4-5 mies.), ale napiszę coś o tym. Generalnie odkąd zaczęłem się rozwijać w piro (w świadomych snach tylko) wyniosłem wszystkie szrifiery i narzędzia taty i został sam mój sprzęt. Poukładałem nieco, posprzątałem załatwiłem porządny sprzęt BHP odczynniki podpisywałem załatwiłem porządne światło stół i imadło. A co do betonowej podłogi to sam taką mam ciężko się z niej sprząta, szczególnie jeśli się kruszy Very Happy ale co prawda to prawda chroni przed ogniem .Tak samo ściany u mnie są betonowe i wytynkowane, więc w razie czego nic się nie zapali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
fanta
Gość





PostWysłany: Czw Sty 05, 2017 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swoją pracownie mam na pięciu metrach kwadratoych ale zmieściło się biurko , wyciąg dwie szafki jedna na klucz gdzie trzymam kwasy i jeszcze mam 4 półki na którym jest szkło jakieś węże zawieszone na suficie w sumie całkowicie wykożystane pomieszczenie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP