Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

zaw鏎 pneumatyczny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Achtung

Do陰czy: 26 Lut 2003
Sk康: Londyn

PostWys豉ny: Sob Lut 21, 2009 9:14 pm    Temat postu: zaw鏎 pneumatyczny Odpowiedz z cytatem

witam szanowne grono Wink

mam ma貫 pytanie co do budowy zaworu (chyba tak to mo積a nazwa?) puszczaj帷ego spr篹ony gaz po wci郾i璚iu spustu w takich urz康zeniach jak wiatr闚ki PCP czy CO2 lub ASG na green-gas.

ze wzgl璠u brak闚 w bud瞠cie mam w planach wykonanie karabinu ASG na gaz do zapalniczek+ ciek造 silikon. zastanawia貫m si jakby tak zdemontowa wiatr闚eczk CO2 Beretta ELITE III, kt鏎 mog kupi za 70z n闚k. to jest kwota kt鏎 mog po鈍i璚i na budow karabinka. oczywi軼ie elementy takie jak zamek, kolba czy lufa ju nie stanowi najmniejszego problemu.

pod uwag bra貫m r闚nie przer鏏k pistoletu na powietrze do spr篹arki, ale to sprawi這 by za du穎 k這potu ze wzgl璠u na kszta速, i nie jestem do ko鎍a pewien czy pojedyncze uderzenie o zaw鏎 wypu軼i這 by odpowiednio du穎 gazu. Kolejnym pomys貫m jest elektrozaw鏎, ale nie mam ochoty nosi akumulatora czy budowa przetwornicy cho to ostatnie by這 by dosy ciekawym rozwi您aniem.

je瞠li kto jest w stanie doradzi jak zbudowa, b康 lepiej gdzie dosta w miar tanio tego typu zaw鏎, b璠 wdzi璚zny za rad.

Pozdrawiam Achtung

marco

Do陰czy: 31 Mar 2004
Sk康: Piek這, Szczecin

PostWys豉ny: Nie Mar 22, 2009 1:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je郵i dobrze pami皻am, widzia貫m kiedy schemat takiego cuda - bijnik uderza w zaw鏎, otwiera go na czas przepuszczenia odpowiedniej dawki spr篹onego gazu, a ci郾ienie wytworzone w komorze zamyka這 go z powrotem. Je郵i si nie myl, tak to w PCP dzia豉 mniej wi璚ej, ale ju od dawna w tych sferach nie siedz, wi璚 jakby kto mnie poprawi by豚ym wdzi璚zny.

Sam te zastanawia貫m si nad budow takiego czego od zera. Odpowiedni zaw鏎 b璠zie ci篹ko znale潭, bo wi瘯szo嗆 po prostu popuszcza gaz do momentu zwolnienia spustu.

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum