Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

szko³a elektroniki
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Sro Mar 30, 2005 4:56 pm    Temat postu: szko³a elektroniki Odpowiedz z cytatem

Cze¶æ

Zastanawia³em siê nad tym tematem ale w koñcu doszed³em do wniosku ¿e mo¿e siê przydaæ nie tylko mi.
Sprawa jest do¶æ prosta. A mianowicie: Jak nauczyæ siê elektroniki?
Mam 19 latek ale nielizno³em tego ani trochê. Jest to mi wybitnie nie na rêkê bo przy takich zainteresowaniach poprostu trzeba co nie co umieæ, a ja patrz±c na te wszystkie schematy, tranzystory ,rezystory zawrotów g³owy dostajê. Proszê wieæ o pomoc: jak siê tego zacz±æ uczyæ, od czego zacz±æ, z czego siê uczyæ etc...
Mam nadziejê ¿e wielu na tym skorzysta.

pozdrawiam

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Qba



Do³±czy³: 04 Lut 2003
Posty: 104
Sk±d: Podkarpacie - okolice Rzeszowa

PostWys³any: Sro Mar 30, 2005 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz troche mam do czynienia z elektronik± i jak narazie nie znalaz³em nic lepszego ni¿ kursy w "Elektronice dla Wszystkich". Kursy te s± przejrzyste jasne i napisane bardzo prosto i obrazowo. Niestety kursy te by³y wieloczê¶ciowe i drukowane by³y w wielu numerach. Np kurs o tranzystorach ma oko³o 20 odcinków. By³y tez kursy zwi±zane ze wzmacniaczami operacyjnymi, filtrami aktywnymi, by³o tez cos na temat ogniw ró¿nego rodzaju,na temat silników krokowych, a teraz aktualnie "trwa" drugi kurs na temat programowania mikroprocesorów. Naprawde duzo ciekawych rzeczy w bardzo przystepnej formie. Najlepiej, jezeli nie ma sie dostepu do tych gazetek to zamówiæ sobie 3 p³yty z numerami archiwalnymi. Niestety ka¿da po oko³o 50z³ dla normalnych smiertelników (bo prenumeratorzy maja po 7,90z³ za sztuke) no ale mozna popytac po znajomych po czytelniach i bibliotekach (tam czesto prenumeruj±) i sobie skserowaæ najwyzej.

Pozdrawiam

_________________
Qba
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sro Mar 30, 2005 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesunê³em ten temat do dzia³u "Inne", jako ¿e nie rozwija tematu "Uk³ady pomiarowe". My¶lê, ¿e nie macie mi to za z³e. A teraz odpowied¼:
Trzeba zacz±æ naprawdê od podstaw: pr±d elektryczny, napiêcie, natê¿enie, moc. Potem poznaæ elementy bierne: rezystory, kondensatory, cewki. Bez takich podstaw ciêzej pó¼niej idzie. A do nauki polecam zarówno ksi±¿ki, jak i....æwiczenia, próby. Miernik cyfrowy mo¿na dziæ kupiæ za 2 dychy, to i mo¿na podgl±daæ, co siê w uk³adzie dzieje. Co do ksi±¿ek, to osobi¶cie poszpera³ bym po antykwariatach za jakimi¶ starszymi, popularnonaukowymi ksi±¿kami. Oczywi¶cie je¶li chodzi o podstawy. By³a taka seria "Elektronika dla nie wtajemniczonych" ca³kiem niez³a. Masz przecie¿ jeszcze podrêczniki, które tê sprawê zaczynaj± od pocz±tku. I próbuj co¶ robiæ. Nie wstyd¼ siê nawet najprostszych uk³adów. Ja zaczyna³em od radia detektorowego (tylko mia³em 100m anteny). Dla dzieciaka (jak ja wtedy) to by³ prawie cud. Nie trzeba baterii, a gra Shocked . Potem posz³o dalej. Wbrew pozorom taka elektronika praktyczna z wykorzystaniem prostszych uk³adów nie jest a¿ tak trudna, a przynosi sporo frajdy.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Kempek



Do³±czy³: 27 Pa¼ 2003
Posty: 25
Sk±d: Novosybirsk

PostWys³any: Sro Mar 30, 2005 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Pierwsze co pomy¶la³em jak przeczyta³em Twój post to " w co Ty sie pakujesz .." Razz

Racjonalnie patrz±c je¿eli jeste¶ ambitny mo¿esz nauczyæ sie elektroniki praktycznej. Do zastosowañ piro to wystarczy. Ja patrze na naukê elektroniki z perspektywy 3 lat w technikum elektronicznym ...
Przede wszystkim przeda³aby Ci siê osoba, która dobrze zna siê na elektronice praktycznej i umie tê wiedze przekazaæ.
To bardzo istotne, bo gdybym mia³ jedynie wiedzê ze szko³y wiedzia³ bym ze tranzystor skada sie z obszarów n-p-n lub p-n-p ale nie wiedzia³bym jak dzia³a.
Na pocieszenie powiem ze satysfakacja z uruchomionego uk³adu jest przeogromna Smile

pozdrawiam
Kempek
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Czw Mar 31, 2005 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kempek napisa³:
.....przeda³aby Ci siê osoba, która dobrze zna siê na elektronice praktycznej i umie tê wiedze przekazaæ..................


Dok³adnie. Kupi³em sobie ksi±¿ke Elektronika dla Technikum Elektronicznego i nawet nie ¼le sz³o z tym czytaniem ale bez praktyki : jaki by³em glupi - taki pozosta³em Wink . Snop pokaza³ mi jak robiæ stronê www , 5 minut i jestem Paker Wink . Te¿ umiem i to na tyle aby samemu sobie co¶ zrobiæ ( choæ wiem, ¿e ¿adnym webmasterem nie jestem Cool ). Szkoda, ¿e nie ma ko³o mnie jakiego¶ chlopaka z praktyk± w elektronice. Chêtnie bym sobie popatrzy³ na te druty Rolling Eyes . Zrobiê wiêc to na czym sie znam. Czyli opó¼niacze pirotechniczne do rakiet. Czas pracy SR np. 5 sek. plus kolejne 5 sek i mam za 20 groszy opó¼niacz do spadu Cool . Pewny i niezawodny. Szkoda tylko, ¿e nie mieszka ko³o mnie te¿ kto¶ od budowy rakiet bo SR po¿eraj± mój ca³y wolny czas Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
kondix



Do³±czy³: 27 Sty 2004
Posty: 89
Sk±d: z ma³pki po winie...

PostWys³any: Czw Mar 31, 2005 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe
u nas w malborku jest wielkie Technikum i tam mój tata uczy³ ze wzglêdu, ¿e ma szerokie wykszta³cenie- jest mgr. Technik-Informatyk Laughing i mo¿e uczyæ zarówno przedmiotów technicznych jak i informatyki (jednym s³owem informatyk od elektroniki i od programów Cool ) ale mniejsza z tym, chodzi o to mi, ¿e mam od cholery ró¿nych ksi±¿ek, zeszytów z notatkami itp. mo¿e bede móg³ jakie¶ po¿yczyæ albo zeskanuje Wink

ale jednak lepiej sie sparzyæ i zapamiêtaæ ni¿ sie nauczyæ i nigdy nie próbowaæ Confused

pozdr. K-x

_________________
-Czy ty masz go ?
-Bo ja(a) mamgo !
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Nie Kwi 03, 2005 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶æ!

Sprawdza³em w kiosku i z magazynami o elektronice ciê¿ko( s± ale te dla zaawansowanych), dlatego postaram siê o nie inaczej. W miêdzy czasie zaczne od szkolnych podrêcznkiów dla techników elektronicznych.
I tu pro¶ba do znaj±cych jakie¶ lepsze pozycje.
Kondix piszesz ¿e twój tata uczy ,czy mo¿esz siê zorientowaæ jakie wydawnictwo wydaje najlepsze podrêczniki.
Mam te¿ pytanie czy zancie jakie¶ pozycje które móg³ bym dostaæ w Ksiêgarni, niestety o empiku mogê zapomnieæ, ale mo¿e pani z naszej miejscowej ksiêgarni da radê cu¶ sprowadziæ.

pozdrawiam
ps. dziêki za pomoc

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Go¶æ






PostWys³any: Wto Kwi 05, 2005 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam identyczny problem co ty;) Na wakacjach kupi³em sobie ksi±¿kê redaktora naczelnego "Elektroniki dla wszystkich" - Piotra Góreckiego pt. "Wyprawy w ¶wiat Elektorniki". Ksi±zka wydana w 2004r., z wydawnictwa Komunikacji i £±czno¶ci, s± tam zebrane kursy z dzia³u "Elektronika dla nieelktroników". Jest tam wszystko czego trzeba dla poczatkuj±cych elektroników, a æwiczenia praktyczne s± czê¶ci± kursu. Du¿o zdjêæ, obja¶nienia elementów elektronicznych itp. POLECAM
Powrót do góry
rtoipb



Do³±czy³: 18 Lut 2004
Posty: 87
Sk±d: Gliwice

PostWys³any: Wto Kwi 05, 2005 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie czy ta nauka elektroniki ma pozwoliæ wam poprawnie odczytaæ i zmontowaæ uk³ad elektroniczny
wed³ug jakiego¶ schematu czy co¶ wiêcej Wink ?
Wspó³czesna elektronika coraz bardziej uzale¿nia nas od >z³a kobieta< Wink i polega na pisaniu oprogramowania.
A obecne czasopisma o elektronice zachêcaj± do kupowania gotowych kitów i zaprogramowanych cipów,
i tak naprawdê niewiele w nich informacji o podstawach.
Dobrym kierunkiem s± ksi±¿ki dla technikum lub szkó³ zawodowych.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Wto Kwi 05, 2005 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶æ

Mikan dziêki za info. Rtoipb wpe³ni siê z tob± zgadzam i dlatego zacznê od ksi±¿ek dla techników.

pozdrowienia

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
marlionkk



Do³±czy³: 06 Sie 2005
Posty: 26
Sk±d: k-k

PostWys³any: Pon Sie 08, 2005 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bede chodzi³ do 2 klasy ZSZ Elektromechaniki.
Czyli pierwszy ten rok mam za s±b±. Kurde jak Tego co my sie uczymy na Podstawach elektroniki to tylko o obliczeniach natê¿enia pr±du i takie tam wzory, niewzory, jednostki itp. Jobla mo¿na dostaæ Wink
Próbowa³em sie czego¶ o tym dowiedzieæ ale jest za bardzo du¿o cyfr i jednostek. wogóle nie moge sie polapaæ.
Mój znajomy, który chodzi ze mn± do klasy zna sie dobrze na elektronice, ale jak uslysza³ o tych wszystkich obliczeniach to te¿ sie nie¼le pomiesza³.
Zajmuje sie elektronik± bez tych wszystkich wzorów. I mu to dobrze wychodzi.
Mo¿e te¿ tak zrobie jak on Confused

_________________
"Saper myli sie tylko raz"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
pawcios123
Go¶æ





PostWys³any: Wto Lis 03, 2009 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ca³ego serca mogê polecic ci dwie ksi±zki ''Wyprawy w swiat elektroniki''
Oraz czasopismo ''Elektronika dla Wszystkich'' Sam sie na tym nauczy³em.
Polecam zajrzeæ tutaj - www.elportal.pl
Powrót do góry
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Sro Lis 04, 2009 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w³a¶nie przechodzê t± drogê. Posiadanie kolegi, który zna siê na elektronice przydaje siê BARDZO, poniewa¿ jak czego¶ nie rozumiesz z ksi±¿ki, to nie zrozumiesz, a kolegê który to rozumie mo¿na zawsze zapytaæ o niejasno¶ci. Po drugie: jak chcesz testowaæ uk³ady, kup sobie p³ytkê stykow±. Naprawdê warto. Nie warto tylko kupowaæ do niej specjalnych przewodów, lepiej sobie kupiæ 4 metry skrêtki (od z³otówki za metr) i mamy 32 metry kolorowych przewodów, wystarczy tylko poci±æ i oskubaæ koñce. Do kabli od skrêtki polecam najbardziej szczypce takie jak http://sklep-elektronarzedzia.pl/product_info.php/info/p3870_Szczypce-do--ci-gania-izolacji-160mm.html/XTCsid/72c58861e8bcd06b30acb897f682c2df, mo¿na kupiæ w supermarkecie za kilka z³, te¿ bêd± dobre. Inne automatyczne niestety s± lepsze tylko do grubszych kabli. Co do ksi±¿ek, zamierzam siê na "Sztuka Elektroniki", ale nak³ad siê wyczerpa³ i teraz da siê j± dostaæ tylko w sieci sklepów wysy³kowych bittorrent. Miernik to te¿ podstawowa sprawa, taki za dwie dychy wystarczy.
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
pawcios123
Go¶æ





PostWys³any: Sro Lis 04, 2009 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sztuke.. polecam ci ¶ci±gn±æ z neta ze strony dvhk.pl
Ale wed³ud mnie ksi±¿ka d³uga i niezbyt ciekawa Confused
Powrót do góry
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Sro Lis 04, 2009 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem po co wydawaæ na tym etapie pieni±dze na jakie¶ szczypce do ¶ci±gania izolacji... Rolling Eyes Nie da siê nauczyæ elektroniki. To trzeba czuæ. Jedyna porada z mojej strony to ¿eby budowaæ uk³ady i przy ich budowie poznawaæ zadania jakie spe³niaj± elementy itd. Mo¿e tylko tak mi siê wydaje bo takie rzeczy jak tranzystory wzmacniacze, czê¶æ uk³adów cyfrowych i analogowych nie przychodzi mi z trudno¶ci±. Ale jest co¶ czego nie nawidzê s± to dwie ma³e skromne litery uC... Jeszcze mogê poradziæ ¿e przynajmniej ja tak uwa¿am kupno gazet typu EDW to marnowanie pieniêdzy, a w internecie poznamy wiele ciekawszych uk³adów. Odsy³am do elektrody.
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Sro Lis 04, 2009 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slu_1982 napisa³:
Nie wiem po co wydawaæ na tym etapie pieni±dze na jakie¶ szczypce do ¶ci±gania izolacji... Rolling Eyes
Tylko jako bardzo przydatne akcesorium do p³ytki stykowej. Mój pierwszy uk³ad na p³ytce: procek plus 4 wy¶wietlacze 7-segmentowe (cyfry). Potrzeba by³o kilkudziesiêciu kabelków do po³±czenia. Czas robienia kilkudziesiêciu kabelków z ¶ci±gaczem: kilkana¶cie minut. Bez ¶ci±gacza jak dot±d obdziera³em max kilka kabelków na minutê.
Mogê jeszcze spytaæ czemu tak nienawidzisz procków? Ja jestem programist± wiêc oczywi¶cie dla mnie to najfajniejsza mo¿liwa rzecz z elektroniki, ca³a reszta s³u¿y mi jedynie do tego, ¿eby procek móg³ co¶ zdzia³aæ w ¶wiecie rzeczywistym, nie tylko pobiera³ pr±d.

_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Sro Lis 04, 2009 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No chyba ¿e Very Happy ale wole siê pos³u¿yæ obcinaczk± do paznokci.

Co do uC to jako¶ od zawsze by³o czarn± magi±, koledzy mnie namawiali i namawiaj± do nich ale ja nie chce siê daæ, Chocia¿ i usbasp powsta³ nawet Rolling Eyes



Klocka zaprogramowa³ znajomy, niby komputer wykry³ wszystko ok. a¿ pewnego dnia chce zaprogramowaæ co innego i mi atmege chyba ur¿nê³o. Nie chce my¶leæ nawet o tych fusebitach itd. jak na razie uC do widzenia.
Teraz Kj pracuje nad modulacj± MID-ow± w drsstc i je¿eli bêdê chcia³ sobie co¶ takiego sprawiæ to powrócê i spróbuje jeszcze raz. Teraz ci±gn± mnie du¿e pr±dy, wysokie napiêcia i uk³ady cyfrowe. Co jak co ale na takie co¶ http://www.stevehv.4hv.org/DRSSTC1.htm ju¿ 1500z³ wpakowa³em... nie chce teraz siê za bardzo tym chwaliæ bo na dobr± sprawê mam du¿o jeszcze do zrobienia, teraz czekam a¿ przelewy i przesy³ki podochodz±. Ale pe³ny mostek prawie gotowy ! Very Happy

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
pawcios123
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lis 05, 2009 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jest co¶ czego nie nawidzê s± to dwie ma³e skromne litery uC... Jeszcze mogê poradziæ ¿e przynajmniej ja tak uwa¿am kupno gazet typu EDW to marnowanie pieniêdzy, a w internecie poznamy wiele ciekawszych uk³adów. Odsy³am do elektrody.[/quote]

Ja te¿ nienawidze Uc i gdy yeti przes³a³ mischemat systemu do odpalania z muzyk±, w temacie plany na slwester to odrazu jak zbaczy³em at.. to wy³±czy³em, to nie dla mnie. A EdW polecam bo mo¿na wygraæ fajne nagrody i talony, np ostatnio wygra³em 70 z³ na zakupy w sklepie AVT, co umo¿liwi mi dokoñczenie timera do m³yn a kulowego a jak mo¿e wygram nastêpnym razem to dokoñcze mój projekt pt. Zdalnie sterowany cztero kana³owy zapalnik radiowy. Laughing
Powrót do góry
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Czw Lis 05, 2009 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawcios123 napisa³:
Cytat:
Ale jest co¶ czego nie nawidzê s± to dwie ma³e skromne litery uC... Jeszcze mogê poradziæ ¿e przynajmniej ja tak uwa¿am kupno gazet typu EDW to marnowanie pieniêdzy, a w internecie poznamy wiele ciekawszych uk³adów. Odsy³am do elektrody.


Ja te¿ nienawidze Uc i gdy yeti przes³a³ mischemat systemu do odpalania z muzyk±, w temacie plany na slwester to odrazu jak zbaczy³em at.. to wy³±czy³em, to nie dla mnie. A EdW polecam bo mo¿na wygraæ fajne nagrody i talony, np ostatnio wygra³em 70 z³ na zakupy w sklepie AVT, co umo¿liwi mi dokoñczenie timera do m³yn a kulowego a jak mo¿e wygram nastêpnym razem to dokoñcze mój projekt pt. Zdalnie sterowany cztero kana³owy zapalnik radiowy. Laughing


To mo¿e jaki¶ ma³y artyku³ napisz, p³ac± chyba 150 za stronê Very Happy A artyku³ móg³by byæ zatytu³owany "wykorzystanie elektroniki w pirotechnice" To jest jaki¶ pomys³ dla ciebie Idea Zastanów siê Wink

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
pawcios123
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lis 05, 2009 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba by tego nie opublikowali, ale zastanawiam siê czy nie napisze do niech by dali taki temat na szko³ê konstruktorów, wtedy uzyskalibysmy wiele schematow
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP