Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chloran (V) potasu jak to z nim w końcu jest ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malutki .45



Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 96
Skąd: ze Wschodu

PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co stosować kclo4 + fosfor jak kclo3 + S jest tańsze i wcale nie tak wrażliwe, a gdyby nawet to właśnie o to chodzi. Po co komuś coś co jest bezpieczne jeśli wo gule nie działa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
takado123



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 68

PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzicie, tutaj pomysl z zaplonem elektrycznym wszystko rozwiazuje. nie musimy kombinowac z niebezpiecznymi substancjami a zaplon w 100% pewny. efekt bedzie na pewno lepszy. w dodatku zrobienie tego zajmie Ci pol godziny i jest wielokrotnego uzytku. jesli nie do konca ktos mnie zrozumial co do tego projektu to moge to narysowac Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PiroŚwieżak



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 56
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmm płyta blachy 10mm by wytraciła energię śruta, przełącznik, żarniki, źródło prądu - wybacz, ale mało to kompatybilne - wręcz upierdliwe. Po każdym strzale iść, ustawić od nowa. Czas jaki zajmie zrobienie urządzonka niech przeznaczy raczej na próby z innym sposobem, kase na układ niech wyda na odczynniki, zrobi setki gotowych spłonek i cieszy się ze strzelania.
Sam jestem strzelcem wiatrowym i uwierz mi - wszystko co waży i woła jeść jest wrogiem i tak obładowanego już wiatrówkowicza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takado123 napisał:
widzicie, tutaj pomysl z zaplonem elektrycznym wszystko rozwiazuje. nie musimy kombinowac z niebezpiecznymi substancjami a zaplon w 100% pewny. efekt bedzie na pewno lepszy. w dodatku zrobienie tego zajmie Ci pol godziny i jest wielokrotnego uzytku. jesli nie do konca ktos mnie zrozumial co do tego projektu to moge to narysowac Smile


Cytat:
Nie chodzi o stricte sygnalizację trafienia. Wiatrówką nie strzela się na 500m żeby sprawdzać czy się trafiło ale o sam efekt. Powiedz mi czemu zamiast do tarcz ludzie strzelają do butelek? Bo destrukcja jest efektowna. Albo do ziemniaków, arbuzów, jabłek itp... wszystko się ładnie 'rozpierdziela' a tarcza służy tylko do ćwiczenia celności. W tym wypadku już nie ma zwykłej destrukcji, jest natomiast eksplozja Smile i chodzi właśnie o urozmaicenie rozrywki.

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
takado123



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 68

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okej a wiec co bylo do powiedzenia to powiedziane zostalo. pozostaje tylko koledze kupic odczynniki i poprobowac Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Snoopy_jb



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 5

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak! Jak tylko znajdę blisko siebie sklep z takimi rzeczami to zaraz lece kupić co potrzeba. Kapsli mam od groma wiec nie będzie problemu z 'foremkami'.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malutki .45



Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 96
Skąd: ze Wschodu

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To powodzenia Wink
Jak coś ci z tego wyjdzie to zaprezentuj wyniki na forum bo ja też bym sobie postrzelał (również posiadam wiatrówkę). Sory, że tak na sępa ale nie mam czasu aby osobiście przeprowadzi te testy Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PiroŚwieżak



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 56
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak? Są jakieś postępy, udoskonalenia mieszanki? Może autor już wykonał sobie "targetsy" i tak się wciągnął, że opowiedzieć o wszystkim zapomniał Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP