Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tlenek ołowiu - redukcja do metalicznego ołowiu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lechu



Dołączył: 22 Lis 2004
Posty: 470

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 11:09 am    Temat postu: Tlenek ołowiu - redukcja do metalicznego ołowiu Odpowiedz z cytatem

Witam,

Na naszym forum jest wiele osób znających się na chemii (w przeciwieństwie do mnie) i chciałbym poprosić je o radę.

Otórz mam w domu kilka starych akumulatorów z których chce odzyskać ołów metaliczny.

Niestety z metalicznego ołowiu zrobione są tylko ramki (i da sięje prztopić w garnku na kuchence gazowej). Natomiast 3/4 reszty ołowiu jest zawarte w Tlenku ołowiu (II) którym pokryte są owe ramki (katody dokładniej). Nie potrafie w żaden sposób znaleźć metody na redukcje tego tlenku do zywkłego ołowiu. Nie wiem czy istenieje taka metoda, jakie środki chemiczne użyć i czy jest to opłacalne do zrobienia w domu (o ile to w ogóle możliwe).

Dla pomocy podaje (za Wikipedią) reakcje które zachodzą podczas poboru prądu:

anoda:


katoda:


Prosze o każdą pomoc Smile

_________________
"Tutaj spoczywa Butch, niech Pan go dogląda. Spust naciskał szybko, wolno broń wyciągał".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
V1



Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 425

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinno pujść węglem w tyglu porcelanowym ale nie wiem czy się opłaca -lepiej się przejść na złom albo kupić gdzieś za pare złotych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FireAzotan
SIANOPIS


Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 5

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

weź kawałek węgla drzewnego wyskrobuj w nim mały rowek wsyp trochę skieruj w nią ogień

2PbO+C ------> 2Pb + CO2 Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP