Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Gwiazdki - toczenie
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Pon Lut 22, 2010 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie by³o to samo Red TT sch³y 2 dni na grzejniku i dalej by³y prawie niepalne a¿ sie same zapali³y...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
SZYSZKA901202



Do³±czy³: 10 Sty 2009
Posty: 39
Sk±d: Z wybuchu

PostWys³any: Pon Lut 22, 2010 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jak siê same zapali³y to ³adnie masz kwa¶na siarkê uwa¿aj bo z domu te¿ mo¿e zostaæ mnóstwo syfu,lakier NC mo¿e zapobiec samozap³onowi z taka kwa¶n± siark± ale lepiej kup now± nie kwa¶n± albo nie mieszaj ich z chloranami.
_________________
Zapraszam do ogl±dania moich filmów na YouTube
www.youtube.com/user/parkourlja
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Pon Lut 22, 2010 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siarkê mia³em resublimowan±, faktycznie chloran z siark± czy cukrem jest zdradliwy. Nie do¶æ ¿e wra¿liwy to jeszcze zapaliæ siê mo¿e ale wiele pocz±tkuj±cych w³a¶nie wybiera takie mieszanki ze wzglêdu na cenê. Warto jednak do³o¿yæ troche kasy i kupiæ red guma.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
SZYSZKA901202



Do³±czy³: 10 Sty 2009
Posty: 39
Sk±d: Z wybuchu

PostWys³any: Pon Lut 22, 2010 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te¿ mia³em resublimowana ale kwa¶n± masz racje red gam to najlepsze rozwi±zanie.
_________________
Zapraszam do ogl±dania moich filmów na YouTube
www.youtube.com/user/parkourlja
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pon Lut 22, 2010 5:50 pm    Temat postu: gwiazdki azotan strontu/chloran/cukier toczenie Odpowiedz z cytatem

malutki 45 zapali³y ci siê same gwiazdki chloran/azotan strontu/cukier ?

Pamiêtajcie ¿e jak u¿ywacie wody jako rozpuszczalnika to stosujcie co najmniej 25% r-ry akoholu etylowego lub propylowego. Jest wielka ró¿nica, gwiazdki szybciej schn±. Do tego w przypadku masy w/w to nie robi siê z masy paæka. Najwiêkszym problemem nie jest w niej azotan strontu a cukier - sacharoza. Doskonale siê rozpuszcza i z gwiazdek robi siê syrop/lukier, masa jest klej±ca i zasycha z góry po czym twarda skorupka cukru sprawia i¿ gwiazdka jest prawie nie do wysuszenia.

Ja dawno temu stosowalem z powodzeniem masê KClO3/sacharoza/azotan strontu/ 5% dekstryny i robi³em gwiazdy typu pumped na strzykawce. U¿ywa³em ok 30% r-ru alkoholowego, a u¿ywa³em bardzo ma³o rozpuszczalnika. Trzeba umieæ wyczuæ moment, nigdy nie mo¿na przesadziæ z ilo¶ci± dodawanego rozpuszczalnika (woda/alkohol).

Do tego ta masa nie ma prawa siê sama zapaliæ, chyba ¿e chloran to nie chloran i jest zasyfiony czym¶. Albo suszycie gwiazdki na kaloryferze na maksa nastawionym i co¶ jest nie tak Rolling Eyes
A gdy jest ju¿ chloran z siark± to niestety trzeba uwa¿aæ, to jest nic pewnego i warto unikaæ i wody, dodawaæ wêglan baru/strontu i do tego nie suszyæ w wysokiej temperaturze. Najlepsze warunki to przewiew i nie musi byæ wiêcej ni¿ 20*C.

pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Pon Lut 22, 2010 7:52 pm    Temat postu: Re: gwiazdki azotan strontu/chloran/cukier toczenie Odpowiedz z cytatem

Piroman2 napisa³:
Jest wielka ró¿nica, gwiazdki szybciej schn±

i niestety, niezbyt mi³o pachn±. U mnie pokój strasznie przechodzi "zapachem" gorzelni, to ju¿ lakier NC ³atwiej wywietrzyæ. Dlatego czêsto wybieram wodê i stwierdzam, ¿e w wielu przypadkach a¿ takim z³ym rozpuszczalnikiem ona wcale nie jest.

A te gwiazdki z cukrem, bardzo mi³o siê toczy - polecam Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Wto Lut 23, 2010 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... dziwne to dla mnie o tyle, ¿e je¶li chodzi o lakier to mia³em go na acetonie (rozpuszcza³em nitroceluloze lakiernicz±) i rozpuszczalniku nitro i zapach czego¶ takiego by³by nie do przej¶cia w warunkach domowych.
Jak siê nie u¿ywa denaturatu tylko co¶ czystszego Cool to tak ¼le nie jest.
Ka¿dy robi jak tak uwa¿a i mu pasuje.

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Wto Lut 23, 2010 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No có¿... ja lakieru nigdy nie rozcieñczam, tylko robiê na takim gêstym jak jest w puszce. Wink

Piroman2 napisa³:
Ka¿dy robi jak tak uwa¿a i mu pasuje.

Dok³adnie Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
qba200



Do³±czy³: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWys³any: Pi± Cze 01, 2012 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znowu odgrzejê temat, a wiêc :

Dzisiaj zacz±³em przygodê ze star rollerem. Gwiazdek wytoczy³em 700g, zabawne jest to ¿e nie do¶wiadczy³em ¿adnych z problemów wymienianych typu
- problem z obtoczeniem rdzenia
- sklejanie sie gwiazdek
etc, tylko gdy mam juz obtoczone rdzenie, masa ma taka przykr± przypad³o¶æ do tworzenia mikrogwiazdeczek bez rdzeni, podczas gdy te z rdzeniami tocz± siê bardzo wolno. Na 700g wytoczonej masy ok 400-500g to wlasnie takie 2-4mm rdzenie z masy, a reszta to sa dobre gwiazdki.
czy to normalne?

_________________
http://www.youtube.com/user/MalinowyZiom/videos
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ripper87



Do³±czy³: 05 Cze 2007
Posty: 205
Sk±d: z czwartej gêsto¶ci

PostWys³any: Sob Cze 02, 2012 2:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej, mokra mieszanka zawsze bêdzie siê zlepiaæ. Na dobr± sprawê mo¿esz u¿yæ te ma³e pierdó³ki jako rdzenie do kolejnych gwiazdek, bêda wtedy dwuefektowe Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Sob Cze 02, 2012 7:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak± ¶rednicê maj± te co wytoczy³e¶? Podziel te bez rdzenia na dwie wielko¶ci, np 2 i 4mm, wrzuæ do bêbna i tocz na nich te sam± masê, tylko u¿yj mniejszych ilo¶ci wody i mieszanki, czêsciej a mniej.
_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
qba200



Do³±czy³: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWys³any: Sob Cze 02, 2012 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podzieli³em sobie gwiazdeczki na : 2-5mm i 6mm<
Wpad³em na genialny pomys³ robienia dwukolorowych, ale jak zacz±³em wytaczaæ na w³a¶nie tych rdzeniach czerwonych, to znowu multum malutkich rdzeników sie robi, tym razem z zielonej masy.

Gwiazdki toczê tak :
rdzenie trochê moczê, dodaje masy, obtaczaja mi siê i potem powtarzam sekwencje:

-spryskuje gwiazdki
-dodaje mieszanki
-pozwalam sie im toczyc

a wiêc toczê tak warstwowo, mocze gwiazdki, na to warstwa masy, mocze nalozona warstwe, znowu masa etc.



EDIT: no wiêc dzisiaj jestem po toczeniu 200g gwiazdek d1 glitter, i znowu

- mam teraz multum gwiazdeczek do 5mm, nie nadajacych siê ani do starmine ani do szelki wiêkszej ni¿ 1". Sprawdza³em gwiazdki, i jestem prawie pewien ¿e z 50% to gwiazdki bezrdzeniowe, które siê wyturla³y podczas. Jedynie na co mogê je u¿yæ, to na rdzenie, mogê zrobiæ wiêcej mieszanki i wytoczyæ na tych gwiazdach, ale jestem pewien ¿e w tym procesie powstanie znowu pe³no mikrogwiazdek. Nie mam aparatu, wiêc nie mogê wam pokazaæ jak to wygl±da, ale teraz dysponujê ok 500g gwiazdek od 2-5mm, wiêc nie zdziwiê siê jak jest tam ich kilka tysiêcy.

Dodatkowo zaobserwowa³em ¿e u mnie te gwiazdki nie turlaj± siê po wiadrze, ale ¶lizgaj±.

jakie¶ pomys³y czemu tak siê dzieje?

_________________
http://www.youtube.com/user/MalinowyZiom/videos
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Pon Cze 18, 2012 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma kto¶ pomys³ jak zrobiæ tak± maszynkê? http://www.youtube.com/watch?v=SoMeTF3qkWs&feature=related

Qba - za bardzo sie ¶pieszysz i dodajesz zbyt du¿o mieszanki. na pocz±tku musz± byæ to na prawdê minimalne ilo¶ci. Twoje gwiazdki siê obtaczaj± w czê¶ci mieszanki, a z tego co zostanie robi± sie bezrdzeniowe.

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
qba200



Do³±czy³: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWys³any: Nie Cze 24, 2012 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Da siê jako¶ odró¿niæ gwiazdki Ruby Red od Emerald Green? Niechc±cy pomiesza³em je, a muszê je mieæ osobno.
_________________
http://www.youtube.com/user/MalinowyZiom/videos
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Nie Cze 24, 2012 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. Jak dobrze wiesz, zarówno azotan Ba, jak i azotan Sr s± identycznej barwy wiêc bêdzie ciêzko. Có¿ trzeba przeboleæ i zrobiæ dwukolorowe starminy Very Happy

Chocia¿ jest opcja, ale to tylko jak masz niewiele gwiazd, to mo¿esz po odrobince uszczypaæ i sprawdziæ kolor p³omienia. Te masy które poda³e¶ nie wydaja sie byæ bardzo wra¿liwe na tarcie, czy uderzenie.

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Nie Cze 24, 2012 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qba200 napisa³:
Da siê jako¶ odró¿niæ gwiazdki Ruby Red od Emerald Green? Niechc±cy pomiesza³em je, a muszê je mieæ osobno.


Ciekawy temat :]

Ja bym dok³adnie przyjrza³ siê kolorowi powierzchni i wystawi³ na wilgoæ. Azotan Sr chêtnie j± "³yka" i byæ mo¿e zmieni siê nieco kolor albo krawêdzie stêpi±. Azotan baru jest niehigroskopijny.

Przyda siê lupa. Byæ mo¿e ten minimalnie inny kolor bêdzie widoczny od razu. Zak³adam, ¿e by³y identycznie primerowane.

A.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
elektrykjk



Do³±czy³: 27 Mar 2010
Posty: 36
Sk±d: Grantchester Meadows

PostWys³any: Wto Lip 03, 2012 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio znalaz³em zdjêcie gwiazdek toczonych bezrdzeniowych:
Obrazek
A metoda na te gwiazdki by³a taka:

Co bêdzie nam potrzebne:
- miska stalowa
- mieszanka na gwizdki
- rozcieñczalnik (w przypadku lakieru nc robimy rzadki r-r tego z puchy,
no chyba ¿e kto¶ ma such± nc to mo¿e u¿yæ samego nitro, a nc dodaæ do mieszanki)
- ³y¿ka
- co¶ do ciêcia np. nó¿ lub kawa³ek cienkiej blaszki
- strzykawka (ni± bêdziemy dodawaæ rozcieñczalnika).

Zaczynamy od zrobienia gwiazdeczek ciêtych (po3bujemy trochê taki pierdu³ek) wiêc do michy wrzucamy
2 ³y¿ki mieszanki dodajemy rozcieñczalnika do takiej konsystencji kiedy mo¿emy ju¿ bez problemu gwiazdki ci±æ.
Najlepiej bêdzie gdy nasze rdzenie bêd± sze¶cianami (bêdzie ³atwiej zacz±æ toczyæ).
Gdy ju¿ mamy gwiazdeczki na rdzenie, wrzucamy je do miski i dodajemy troche mieszanki i zaczynamy toczyæ.
Na samym pocz±tku trzeba uwa¿aæ by nie daæ za du¿o rozpuszczalnika, bo rdzenie nam siê posklejaj±, wyjdzie breja i bêdzie trza zacz±æ od pocz±tku.
Gdy ju¿ utoczymy ma³e gwiazdki, mo¿na odpocz±æ sobie chwile (lub gdy toczymy na nc, odetchn±æ ¶wie¿ym powietrzem)
teraz mo¿emy zwiêkszyæ ilo¶æ dodawanej mieszanki i rozcieñczalnika (no ale bez przesadyzmu) i utoczyæ sobie rozmiar jaki chcemy.
Ilo¶æ gwiazdek zale¿y od ilo¶ci naciêtych rdzeni. Metoda zosta³a sprawdzona na gwiazdkach metalicznych (nc) i chloran/cukier.

PS Wcale nie po3bujemy spryskiwaæ gwiazdek rozcieñczalnikiem
mo¿na wlaæ troszkê do miski, potoczyæ i dodaæ mieszanki.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mundial1990



Do³±czy³: 16 Sty 2013
Posty: 40
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Czw Lut 28, 2013 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li moge odkopaæ temat... Smile
Mam pytanie co do gwiazdek TT...
Jest jaka¶ metoda ¿eby ta gwiazdka d³u¿ej sie spala³a oprócz wiêkszej ¶rednicy gwiazdki ??
Mam kulki toczone o ¶r.1-1,3 cm
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Czw Lut 28, 2013 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Na Twój film nikt nie odpowiedzia³ a szkoda bo szelka dobra! Wydaje siê, ¿e mog³o troszkê zmieliæ gwiazdki i st±d te¿ taki ma³y efekt. Przy 4" obraz powinien byæ parê razy wiêkszy.

Postaraj siê mo¿e dodaæ wiêcej dekstryny. Z jednej strony wzmocni to gwiazdy, a z drugiej wyd³u¿y czas spalania.

Pozdrawiam,
Irek

P.S. Uwa¿aj bo do¶æ du¿o osób postronnych tam gdzie strzelasz Wink

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
mundial1990



Do³±czy³: 16 Sty 2013
Posty: 40
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pi± Mar 01, 2013 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma³y efekt bo szelka za wysoko polecia³a Smile
Co do strzelania to strzelam daleko w polach
I dziêkuje za pomoc Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP