Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Pegasus III Stru¶ - Corona 5

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
adibeat



Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 101
Sk±d: Ozorków

PostWys³any: Nie Mar 16, 2008 10:09 am    Temat postu: Pegasus III Stru¶ - Corona 5 Odpowiedz z cytatem

Witam!

dzi¶, to jest dnia 16 marca Roku Pañskiego 2008 na platformie MLP-7 umieszczone j na poligonie Zatorze w Ozorkowie stanê³a rakieta Pegasus III Stru¶. Celem startu by³o nakrêcenie filmu OSZ.
o 8:13 silnik zosta³ odpalony...
oto co dzia³o sie w chwile potem:





linki do filmów:
start:
http://pl.youtube.com/watch?v=cHFgM9TYwuA

"OSZ":
http://pl.youtube.com/watch?v=PsBuub-KWzU


wygl±da mi to na koniec Pegasusa dedykowanemu Strusiowi, z logo-maskotki na rakiecie prócz kawa³ka "kupra" nic nie zosta³o. Wybuch by³ silny, fragmenty rakiety i silnika zosta³y rozrzucone w promieniu kilku metrów od wyrzutni. ¶ruba nie pozwalaj±ca Strusiowi przelecieæ przez korpus zosta³a wygiêta, kop podczas wybuchy by³. Silnik rozerwany, zatyczka wypluta. Mam jeszcze 3 rakiety Pegasus III wiec strata niewielka Smile kamera nietkniêta, szkoda Strusia.
do lotu u¿yty zosta³ nowy modu³ Corona, zdecydowanie mocniejszy ni¿ jego poprzednik.

Masa z SR Stru¶: ~400 gram
wysoko¶æ: 76 cm
wysoko¶æ rakiety Pegasus wraz z ko³nierzem: 57cm
¶rednica rakiety Pegasus: 3,6 cm
¶rednica Corony: w przybli¿eniu 6,5 cm
spadochron: 40 cm
stateczniki: sztuk 4, jeden wymieniony, trochê grubszy ni¿ pozosta³e.
rozbie¿no¶æ miedzy wymiarami i mas± misji Corona 4 a Corona 5 by³y wynikiem zastosowania nowego modu³u C.

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008


Ostatnio zmieniony przez adibeat dnia Nie Mar 16, 2008 11:58 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
beaker



Do³±czy³: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWys³any: Nie Mar 16, 2008 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Szkoda rakiety no i filmu OSZ.
Adibeat, jestem pod wrazeniem tempa twoich prac, troszke Ci tego zadroszcze Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
adibeat



Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 101
Sk±d: Ozorków

PostWys³any: Nie Mar 16, 2008 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejne zdjêcia z miejsca katastrofy:

PS
Zdjêæ jest wiêcej, jednak s± za du¿e, bêd± umieszczone na fotosiku, linki podam.
Dziêki Wink Tempo jak tempo, licz± siê wyniki (no i te odstresowanie podczas budowy i startu rakiety, relaks Wink ), a te w 2008 mam raczej marnawe, ale có¿, trzeba przeæ na przód i prze³amaæ z³a passê. Có¿, przynajmniej zabawa przednia.
Jako ciekawostkê dodam, ze niedaleko mnie (niedaleko pojecie wzglêdne, w ka¿dym razie na poligonie) do startu przygotowywa³ sie jeszcze jeden pasjonat zdobywania przestworzy, na motolotni, jak odje¿d¿a³em z miejsca startu akurat wzbi³ sie w powietrze i zacz±³ lataæ nad miejscem katastrofy Very Happy Faceta znam ze s³yszenia, spoko kole¶ ponoæ. Mo¿e kiedy¶ bêdê mia³ okazjê z Nim pogadaæ.
Pozdrawiam wszystkich i ¿yczê udanego sezonu 2008 Cool

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Mar 16, 2008 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Je¶li uj¶cie z dyszy Strusia
skierowane by³o na t± osmolon± deseczkê to CATO silnika mog³o by mieæ tu przyczynê. Paliwo jakie stosujê ( na AP ) jest wra¿liwe na nadci¶nienie. Do silnika nie mo¿na wiêc zapakowaæ zap³onnika elektrycznego poniewa¿ to ci¶nienie musi jego wypchn±æ. Jak wsadzi siê lont to jest on zrobiony na haczyk aby nie wypad³ poniewa¿ nie mo¿na te¿ daæ "wacika" itp. Niczym nie mo¿na zablokowac uj¶cia dfyszy licz±c, ¿e gazy co¶ tam wypchn±. Na filmiku widaæ gazy pêdz±ce pod platformê wiêc pewno¶ci co do przyczyny nie mam. Jedno jest pewne. Uj¶cie gazów musi byæ w pe³ni swobodne. Dysza musi znajdowaæ siê minimum 20 cm nad ziemi± a pod dysz± nie mo¿e byæ ¿adnych przeszkód.

Ten silnik by³ "stary" sprzed roku, nie pamiêtam ju¿ dok³adnie jak jego zrobi³em. Strusie s± na 95 % pewne, to pierwszy nieudany lot od minimum 20 testów Strusi statycznych i w locie. Ale có¿ zrobiæ Question . Takie jest ¿ycie, raz wyjdzie a raz nie Wink

Poprzedni silnik - ten co siê uda³ - by³ nowy, zrobiony wg (raczej) sprawdzonej technologi.

Kilka razy analizowa³em film. Explozja by³a zbyt gwa³towna ( choæ nie jest ona gro¼na ). Albo by³ jaki¶ stary ( znaczy siê za du¿y ) zap³onnik albo ta przeszkoda pod dysz± . Paliwa jakie stosujê nie exploduje ( w tej konstrukcji ) i to jest dla mnie pewne. Mo¿e co najwy¿ej przepaliæ korpus ( o ile jest swobodne uj¶cie z dyszy Exclamation ).


Mi³ego dnia A.
Powrót do góry
adibeat



Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 101
Sk±d: Ozorków

PostWys³any: Nie Mar 16, 2008 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uj¶cie by³o czyste, nogi MLP-7 maja po 21 cm d³ugo¶ci, dodaæ grubo¶æ podestu, plus zawieszenie rakiety na wyrzutni (owa deseczka Smile ) wiêc prze¶wit by³. po prostu sta³o siê. szcz±tki Strusia zebra³em, 2/3 ziarna jest nienaruszone, widaæ kana³. Paliwo konsystencja przypomina zlepiony gum± piasek, koloru szarego. Lont nie mia³ ¿adnych dodatkowych "uciskaczy" wewn±trz kana³u, ot w³o¿ony i sie trzyma³. Pewnie materia³ nie wytrzyma³ i posz³o. Rakieta w tygodniu bêdzie zast±piona nowa, wykonana pod silnik "E" na zmianê z SRKW.

PS
wielkie dziêki dla Arkadiusza za mo¿liwo¶æ skorzystania ze Strusia.

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Mar 16, 2008 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adibeat napisa³:
....Strusia zebra³em, 2/3 ziarna jest nienaruszone, widaæ kana³. Paliwo konsystencja przypomina zlepiony gum± piasek, koloru szarego



Dla mnie ju¿ jest sprawa jasna. To experymentalny silnik wg starych zapisków. Ten poprzedni ma inny sk³ad paliwa ( raczej sprawdzony ). Paliwo - to i tamto - ma znaczn± zaletê, po explozji ga¶nie Rolling Eyes . Raz by³em zbyt lekkomy¶lny i silnik mi explodowa³ w rêkach, w czasie przebijania kana³u ( te¿ stara technologia ). Us³ysza³em silny huk i natychmiast spojrza³em na praw± rêkê. By³a ca³a ale paluchów nie czu³em Wink (. Tak. Dzi¶ moge wkleiæ u¶miech ale wtedy nie by³o mi weso³o ). Rêkê wsadzi³em do zimnej wody i poczu³em ulgê. Po godzinie ¶ladów nie by³o. Uratowa³o mnie to, ¿e paliwo po explozji ga¶nie. Wybuchowi uleg³o maks. 100 - 200 miligramów, rezerwa³o korpus i zgas³o Very Happy . Dziêki Bogu. Nauczy³o mnie to ostro¿no¶ci bo czasami zbyt du¿a pewno¶æ siebie ......... potrafi zrobiæ gro¼ne qq.


Spal to paliwo poprzez lont, nie przechowuj jego.

Silniki na sprzeda¿ ( czyli nie moje ) s± znacznie lepiej sprawdzone. Strusie wymagaj± dalszych badañ ale nie mam na nie czasu i ochoty bo jak wiecie zassa³y mnie Olusie_Big Wink


Pozdr. A

PS. Doda³em na mojej stronie www, w dziale "próby", test zap³onnika "nakrêtka_PE" do silnika Olusia_Big. Treaz bêd± takie. Ma³e a o wysokiej temperaturze palenia.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP