Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Wzory do szelek
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Wto Mar 04, 2008 7:47 pm    Temat postu: Wzory do szelek Odpowiedz z cytatem

Zrobi³em sobie aplikacyjkê rysuj±c± wzory siatek do szelek. Mo¿na wygenerowaæ wzór dla dowolnego rozmiaru i z dowoln± ilo¶ci± listków.
tutaj obrazek (szerokosc 314.2mm 300dpi, du¿o pikseli)
tutaj programik (w javie).
Programik nale¿y odpalaæ spod konsoli (nie ma interfejsu).

PS Nie marudziæ, ¿e nie wygl±da tak jak wzory innych mistrzów, to jest model matematycznie poprawny.

Widzê, ¿e kilku mistrzów nie potrafi tego odpaliæ. Jak ju¿ macie zainstalowan± javê, to ten plik odpala siê za pomoc± komendy java -jar polkule.jar. Jak chcecie, to mo¿ecie stworzyæ plik tekstowy, wrzuciæ t± komendê i zmieniæ rozszerzenie na .bat.

_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Czw Mar 06, 2008 5:46 pm    Temat postu: Re: pogram do siatek szelek Odpowiedz z cytatem

Sensei napisa³:
Witam Smile
Dlaczego nikt nie komentuje czy program dzia³a poprawnie? ja niestety nie mogê przetestowaæ, a jestem ciekaw...
Czekam na komentarze :>

Gdyby kto¶ mia³ problem z uruchomieniem to:
1. Sci±gnij ten plik: http://rapidshare.com/files/97507888/szelka.rar
2. Wypakuj i odpal plik Start
3. Dalej wiesz co masz robiæ Razz (dpi chyba najlepiej 300)

pozdawiam

No w³a¶nie nie wiem co dalej robiæ. Odpalam programik wszystko ³adnie piêknie i na koniec " Aby kontynuowaæ naci¶nij dowolny klawisz" no to wciskam i ca³o¶æ siê zamyka a polkul rzadnych ni ma Confused
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Pi± Mar 07, 2008 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://java.sun.com/javase/downloads/index.jsp tutaj mo¿na ¶ci±gn±æ javê. nale¿y ¶ci±gn±æ Java Runtime Environment (JRE) 6 Update 5
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pi± Mar 07, 2008 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Program sprawdzi³em zaraz po tym jak napisa³e¶ pierwszy post i muszê pogratulowaæ. Z napisaniem algorytmu pewnie by³ problem, natomiast dziwie siê ¿e napisa³e¶ to w "d¿awie", przepisaæ te parê linijek kodu do Visual C czy Delphi to nie problem Wink a interfejs graficzny na pewno by³by wygodniejszy tym bardziej ¿e jak widzisz wiêkszo¶æ ma problemy z "odpaleniem" tego. W razie czego s³u¿ê pomoc± Smile
_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Pi± Mar 07, 2008 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Algorytm jest prosty, a w javie, bo jestem fanem linuksa i je¶li mogê tego unikn±æ, to nie piszê pod systemy microsoft. A co do interfejsu, to dorobiê jak znajdê troszkê czasu. Jak bardzo komu¶ zale¿y, to wy¶lê ¼róde³ka na emaila (na licencji creative commons by attribution, czyli mo¿na robiæ co siê chce, pod warunkiem ¿e siê wspomni orginalnego autora Very Happy )

Edit: W sumie akurat nie mam co robiæ, to zaraz zrobiê.

Doda³em interfejs, zazwyczaj pod windowsem wystarczy dwa razy klikn±æ. ¦ci±gn±æ mo¿na z tego samego linka.

_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Wto Mar 25, 2008 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gro i bucy.. tylko szkoda ze tak pozno Sad

Swoja droga, wiesz cos o tym: http://www.pyrosociety.org.uk/forum/index.php?showtopic=3201&st=60&p=43562&#entry43562 Question Wink

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
pietom



Do³±czy³: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWys³any: Pon Kwi 07, 2008 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pó³kule wychodz± nieco wiêksze - tzn. po pod³o¿eniu szablonu pod formê zostaje kawa³ek kartki na zewn±trz. ale wystarczy przyci±æ norzyczkami i wychodzi idealna pó³kula



Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Pon Kwi 07, 2008 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, lekko dziwne wydaje mi siê, ¿e A¯ TAK wystaj±, b³±d nie nie powinien byæ a¿ tak du¿y (d³ugo¶æ listka jest liczona wzd³u¿ jego ¶rodka, a powinna byæ teoretycznie wzd³u¿ tej linii). Kto¶ wie jak matematycznie wyliczyæ d³ugo¶æ linii powsta³ej z wykresu sinusa?
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Pon Kwi 07, 2008 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Dokladnie nie wiem o co chodzi, ale dlugosc wykresu to calka od a do b z pierwiastka sumy 1 i kwadratu pochodnej funkcji czyli u nas:



Chyba Wink


Pozdro!

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!


Ostatnio zmieniony przez IrkaceK dnia Pi± Kwi 11, 2008 7:35 am, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Pon Kwi 07, 2008 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba o to chodzi, w nastêpnej wersji poprawiê skalowanie i nie powinno byæ wiêcej problemów. Jeszcze tylko ma³e pytanko, listki wystaj± równo, czy te¿ na przyk³ad rogi listków wystaj± bardziej ni¿ ¶rodek? Na tym angielskim forum pojawi³a siê sugestia, ¿eby zrobiæ pocz±tek linii w pewnej odleg³o¶ci od ¶rodka. Dodam to, ale bêdzie to powodowaæ drobne zniekszta³cenia, je¶li ta odleg³o¶æ bêdzie za du¿a.
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
.cystof.



Do³±czy³: 25 Wrz 2005
Posty: 63
Sk±d: in±d

PostWys³any: Wto Pa¼ 13, 2009 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yeti, niestety w programie jest jaka¶ luka. Nie znam siê na programowaniu za to dosyæ dobrze na grafice. Obrazy zapisywane przez program maj± DPI zdefiniowane jako 96. Podczas otwierania w PS odczytywane s± jako 72 [warto¶æ domy¶lna]. Oznacza to z tego co wiem ¿e program w ogóle nie definiuje DPI.

Dodatkowo je¿eli w PS zmieni siê DPI obrazu na takie jakie sobie ¿±dali¶my i ustawi liczbê pikseli równ± liczbie nadanej przez program, to rzeczywisty rozmiar obrazu bêdzie zdecydowanie wiêkszy ni¿ ¿±dany.

_________________
Milczenie, jest dla g³upców najwy¿szym kunsztem.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Wto Pa¼ 13, 2009 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, z zapisaniem dpi do png w javie s± drobne problemy, jak pisa³em program po prostu nie wiedzia³em jak. Co do rozmiaru: na pewno podajesz promieñ a nie ¶rednicê? Jak podasz ¶rednicê, to wyjdzie ci dwa razy za du¿a. Poza tym to jest promieñ gotowej kuli, a nie wzornika. Jak sprawdza³em, to teoretycznie by³o dok³adnie, ale nie mia³em odpowiedniej wielko¶ci kuli, ¿eby przetestowaæ czy wszystko idealnie dzia³a (co¶ mi lekko nie pasowa³o). Chêtnie zobaczy³bym próbê oklejenia kuli dok³adnie wyciêtym szablonem, wiedzia³bym co jest nie tak.
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
.cystof.



Do³±czy³: 25 Wrz 2005
Posty: 63
Sk±d: in±d

PostWys³any: Wto Pa¼ 13, 2009 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak promieñ. A co do tego ¿e jest to promieñ kuli a nie wzoru to siê domy¶li³em Smile
_________________
Milczenie, jest dla g³upców najwy¿szym kunsztem.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Soviet



Do³±czy³: 21 Gru 2004
Posty: 29

PostWys³any: Sob Lis 14, 2009 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informatyka niestety nie jest moj± mocn± stron±, w tym pierwszym programie na górze strony.... jakie daæ DPI je¶li potrzebujê pó³kulê na szelkê o ¶rednicy 4,5cm ?
_________________
Rzuci³em piro... zosta³a only teoria Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
.cystof.



Do³±czy³: 25 Wrz 2005
Posty: 63
Sk±d: in±d

PostWys³any: Czw Lis 19, 2009 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma to znaczenia. DPI jest warto¶ci± pixeli na cal. Tak¿e dla bezpieczeñstwa wybierz sobie uniwersalne 72.
_________________
Milczenie, jest dla g³upców najwy¿szym kunsztem.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Nie Lip 18, 2010 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A spojrzeli¶cie, czy przypadkiem w katalogu, w którym uruchomili¶cie, nie powsta³y nowe pliki .png?
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Pon Lip 19, 2010 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie powsta³y. Napisz mi jeszcze, proszê jak dok³adnie odpaliæ ten program z pierwszego postu.
_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Pon Lip 19, 2010 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿e tak, w jaki sposób odpalasz ten program? Nale¿y dwa razy klikn±æ na start.bat. Powinno zapytaæ o parametry wzornika i po wpisaniu dpi zniknie. W katalogu w którym siê to odpala³o powinien byæ plik szelkaXXX.png. Je¶li to nie zadzia³a, spróbuj nacisn±æ [WIN]+[R], w oknie wpisaæ "cmd" i za pomoc± "cd <katalog>" przej¶æ do katalogu w którym jest masz te pliki. Je¶li na przyk³ad na c w katalogu szelka, to "cd c:\szelka", nastêpnie wpisujesz start.bat. Je¶li po tym wszystkim nadal nie dzia³a i nie ma ¿adnych komunikatów, to nie wiem co nie tak Wink

Jak masz dpi, to dzielisz ilo¶æ pikseli obrazka przez dpi, mno¿ysz razy 2.54 i masz centymetry. W programie musisz wtedy wpisaæ ile centymetrów ma obrazek. Jak mo¿esz w programie ustawiæ ile dpi ma obrazek, tym lepiej. Niestety z przyczyn ytechnicznych nie zapisywa³em jako jpg, a png jako¶ niezbyt chce przechowywaæ w sobie prawid³owe dpi.

_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Sro Lip 21, 2010 10:11 am    Temat postu: pytanie Odpowiedz z cytatem

Witaj
proszê wyja¶nij mi to jak najdok³adniej, próbowa³em nawet dawaæ ¶rednicê 15 dpi500 ilo¶æ listków 5
i pisa³o ¿ey zapisano obrazek o szeroko¶ci 46, co¶.
Albo napisz mi co wpisaæ aby po wydrukowaniu mieæ pólkule o srednicach
30mm
45mm
68mm
92mm

Bêdê niezwykle wdziêczny za pomoc.
Pozdrawiam Spanner

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..


Ostatnio zmieniony przez Spanner dnia Czw Lip 22, 2010 8:39 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Czw Lip 22, 2010 7:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpisz 46mm.

Jakie pytanie taka odpowied¼. Nie mam pojêcia jakim programem drukujesz obrazek i co mo¿na w nim ustawiæ to co ja ci mogê powiedzieæ? Zrób mo¿e jaki¶ zrzut ekranu tego programu z miejscem gdzie mo¿esz wpisaæ milimetry, centymetry lub dpi.

_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP